Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lut 2018 15:38 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Może ktoś z Was ma pomysł jak najtaniej dostać się z lotniska do Anse Mitan ?
Przejrzałam forum i widzę ,że nie ma żadnej stałej komunikacjiz lotniska - pozostają taksówki ( odpadają ze względu na kosmiczne ceny) i jakieś busy. Jak do nich podejść, gdzie ich szukać i z jaką ceną trzeba się liczyć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 18 Lut 2018 18:45 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nie jestem w stanie pomóc jeśli chodzi o komunikację z lotniska, ale jeśli faktycznie jeżdżą stamtąd jakieś busy to zapewne można się nimi dostać do Pointe Simon w Fort-de-France, obok którego zlokalizowany jest również nieformalny dworzec busów obsługujących całą wyspę.

Z kolei z nabrzeża przy Pointe Simon odpływają promy do Anse Mitan. Więcej informacji na ten temat wrzuciłem w relacji sprzed kilku tygodni (post #34): z-wyspy-na-wyspe-czyli-wyprawa-na-karaiby,211,123316?start=20

Promy kursują bardzo często, bilet w jedną stronę kosztuje 5 EUR, w dwie strony 7 EUR.

W razie potrzeby (proszę o info na PW) odszukam rozkład jazdy - powinienem mieć gdzieś czytelną fotkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Lut 2018 22:15 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Wiem ,wiem , pamiętam z Twojej relacji rejs z Fort de France w okolice Anse Mitan. Też już się zastanawiałyśmy nad okrężną drogą korzystając z promów. Ale z tego lotniska nie ma żadnych ,,rejsowych,, busów w żadnym kierunku ( takie informacje są od forumowiczów) . Te busy i taksówki prywatne w astronomicznych cenach. Chyba trzeba się zdać na przypadek czyli szukanie okazji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lut 2018 23:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Niewykluczone, że na Martynice taksówkarze też przypilnowali swoich interesów - podobnie jak na Gwadelupie, chociaż tam jest lepiej bo jakby się uprzeć to można skorzystać z jakiejś komunikacji.

A co do okazji, to wydaje mi się, że prędzej ją złapiecie do FdF (jest też bliżej) ale w sumie napiszcie po powrocie jak to wyglądało. W przyszłym roku zapewne znowu się tam wybiorę ale dla odmiany myślę nad tym, żeby się "zbazować" tym razem na Martynice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lut 2018 10:29 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Smierz - popatrzyłem jeszcze z ciekawości na mapkę firmy Mosaic odpowiadającej za komunikację po FdF i okazuje się, że może nie jest tak źle.

Wygląda na to, że "prawie" na lotnisko kursuje autobus 401, którym można dojechać do pobliskiej (ok. 3km) pętli Petit Manoir, skąd kursuje wiele linii do miasta.
To zrzut z mapki, czerwoną strzałką zaznaczyłem w/w linię:

Image

A to zrzut z interaktywnej mapki linii (też na stronie Mosaic):

Image

Wygląda na to, że podobnie jak na Gwadelupie przystanek autobusowy nie jest zlokalizowany przy terminalu lotniska ale gdzieś bardzo blisko - prawdopodobnie pogodzili w ten sposób ogień z wodą zapewniając mieszkańcom pracującym na/przy lotnisku możliwość łatwego dojazdu bez jednoczesnego naruszenia interesów busiarzy i taksówkarzy operujących z lotniska. Jak znam życie to na lotnisku na Martynice nie będzie żadnych wskazówek, gdzie można znaleźć przystanek autobusowy - tak samo zresztą jest na Gwadelupie. Byłoby to gdzieś obok stacji benzynowej przy ul. Lareinty:

Image

A z rozkładu jazdy na wspomnianej stronie wynika, że w dni robocze autobus w przybliżeniu kursuje co pół godziny czyli całkiem przyzwoicie.

Mapka komunikacji: http://www.mozaik.mq/ftp/FR_document/NEW%20CARTO.pdf

Nie wiem kiedy jedziesz ale z informacji na stronie Mozaika wynika, że do końca marca linia 401 jest tymczasowo skrócona - o ile rozumiem do pętli Petit Manoir - ale czy oznacza to, że "wycięty" jest fragment na lotnisko czy też inny to już trudno powiedzieć...
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Lut 2018 13:57 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
-- 19 Lut 2018 13:11 --

O jeny, dzięki! Ale przejrzysty przekaz ! Przekażę córce, ona już leci. Może na miejscu rozpracuje i skorzysta jeśli nie uda jej się złapać jakiejś okazji.

-- 19 Lut 2018 13:57 --

Czy dobrze rozumiem ,że gdyby 401 udało się dostać do pętli Petit Manoir to potem autobusem 420 można dojechać do pętli Pointe Simon i już stamtąd dostępny prom do Anse Mitan ? Czy właśnie stamtąd odchodzą te małe promy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lut 2018 14:41 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Dokładnie tak:-) Aczkolwiek możliwe, że z pętli Petit Manoir będą też jeździły busy do Anse Mitan. Wykazu ich linii ani rozkładów w necie nigdzie nie widziałem ale pod Pointe Simon, gdzie jest ich dworzec stało ich ze 30 z tablicami do róznych miejsc na wyspie więc na Petit Manoir może też coś będzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Lut 2018 13:43 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Ostatecznie córka dogadała się z kilkoma osobami jadącymi w to samo miejsce i po podziale kosztów wyszło jej 10 € spod samego lotniska. Nie tak źle. Przy okazji postaram się wkleić tu link do fajnego przewodnika po wszystkich wyspach karaibskich. Może komuś się przyda ?
W menu na górze strony "Other Locations" wybieramy poszukiwaną wyspę . Dla żeglujących od wyspy do wyspy bardzo przydatne narzędzie.
http://caribya.com/caribbean/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group