Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lut 2018 14:54 

Rejestracja: 28 Cze 2015
Posty: 12
Witam,
sprawdzałem strone :
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... emowleta#/
ale nie mogę znaleźć odpowiednich informacji.

Czy jest możliwość darmowej zmiany online daty urodzin niemowlaka? Podanie konkretnej daty jest wymagane przy dokonywaniu rezerwacji.

A może lepszą opcją byłby zakup biletów dla dwóch dorosłych teraz i dodanie dziecka jak już się urodzi?
Maksymalny koszt biletu niemowlaka to 116PLN. Jeśli się nie da online to dodatkowo dochodzi koszt telecentrum 5PLN/min.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 24 Lut 2018 15:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@fukjo Jest jeszcze płatna opcja dodania danych pasażera potem,przetestuj czy działa w przypadku niemowlaków lub wpisz przybliżoną datę, a nuż uda ci się trafić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lut 2018 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
@miriam pomyślałem o tym samym, ale...

Ze strony:
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/uslugi-wizz/elastyczny-towarzysz-podrozy#/

"CZY TA USŁUGA JEST DOSTĘPNA PRZY WSZYSTKICH REZERWACJACH?
Usługa jest niedostępna w przypadku rezerwacji grupowych, niemowląt oraz pasażerów wymagających specjalnej pomocy. Jeśli podróżujesz z niemowlęciem, musisz podać jego nazwisko podczas rezerwacji. "
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lut 2018 15:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Też nie byłam pewna.Wpisałabym więc prawdopodobną datę, o ile się da, lub faktycznie dopiero po narodzinach dokupiła bilet i połączyła z rezerwacją rodziców.A swoją drogą co za czasy,jeszcze cię nie ma na świecie a już masz bilet w dalszą podróż :P


Ostatnio edytowany przez miriam 24 Lut 2018 15:21, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Lut 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Mam nadzieję, że imię (płeć :) ) dziecka jest już ustalone.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lut 2018 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Właściwie można kupić normalne miejsce dla bobasa i wpisać po prostu INFANT. Potem to skorygować poprzez którykolwiek kanał kontaktowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lut 2018 22:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@mahalnet W takim przypadku też musisz podać datę urodzenia i w tym problem,że to loteria.Tyle,że raczej błędna o kilka,kilkanaście dni data nie powinna mieć znaczenia .Chyba nikt temu się nie przygląda,ale najlepiej wiedzą ci co podróżują z bebe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lut 2018 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
-- 24 Lut 2018 23:26 --

Ciężko powiedzieć czy patrzą na datę. Ledwie co dajemy sobie radę z bebikiem i resztą. Myślę że mail z twoim zapytaniem do Wizz nie zaszkodzi.

-- 24 Lut 2018 23:26 --

Ciężko powiedzieć czy patrzą na datę. Ledwie co dajemy sobie radę z bebikiem i resztą. Myślę że mail z twoim zapytaniem do Wizz nie zaszkodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Mar 2019 11:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
To jeśli ktoś by się zastanawiał nadal - bez problemu można wpisać datę w przybliżeniu a następnie na infolinii (np 221284905) ją zmienić na właściwą już po urodzeniu dziecka. Pewnie na lotnisku nikt by nie zwrócił uwagi na inną datę, ale po co żona ma się stresować :P ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Kwi 2019 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Potwierdzam, kupowałem jeszcze nie znając imienia i tym bardziej daty - wpisane INFANT NAZWISKO i przybliżona data.
Bez problemu data zmieniona przez Maltańska infolinię. Sprawa sprzed paru miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2023 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
Mam pytanie czysto teoretyczne. Planuję już rok 2024, a w tym roku moja małżonka i ja spodziewamy się dziecka. Będzie to zupełnie nowy dla mnie rozdział w podróżach, ale czy ktoś z Was kupował bilet na dziecko przed jego narodzinami?

Nie mamy jeszcze peselu, wiemy jakie będzie imię i nazwisko dziecka, ale czy sprzedaż wtedy puści? Ktoś z Was robił taki trick?

Szukałem i po słowach kluczowych dziecko, przed, narodzinami, nie znalazło podobnego wątku. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Sty 2023 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
Ostatnio akurat też się nad tym zastanawiałem ;) Nie mam doświadczenia, ale widziałem, jak to opisuje Finnair https://www.finnair.com/pl-pl/cz%C4%99s ... o--1949358
Po prostu zrobić rezerwację na siebie tylko i później dodać dziecko po urodzeniu.

A co do Wizzaira na przykład, to widzę, że jest już taki temat zakup-biletu-dla-nienarodzonego-dziecka,225,125022
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 12 Sty 2023 10:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Potrzebna jest z reguły data narodzin a tego nie zaplanujesz.Dla wizzaira jest sposób taki,że kupujesz bilet jak dla dorosłego i w miejsce imienia wpisujesz INFANT. Dokładne dane podajesz dopiero przy odprawie. Nawet masz wtedy osobne miejsce dla maluszka gdybyś chciał przewozić go w odpowiednim foteliku (jest to opcja z której możesz ale nie musisz skorzystać) lub może podróżować na kolanach rodzica a miejsce dodatkowe nie zawadzi. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Sty 2023 10:53 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
To chyba sporo zalezy od tego z kim chcesz leciec?
Bylem rok temu w podobnej sytuacji i tak:

W Ryanair zabukowalem bilet dla BABY GIRL (albo INFANT INFANT, nie pamietam juz), D.O.B. najpozniejsza z mozliwych czyli dzien rezerwacji. Po urodzeniu zmiana danych przez chat (za free ofkors xD )
W Easyjet mozna dodac infanta tak jak walizke przez MANAGE BOOKING czy cos w tym stylu

Ogolnie to nie jest problem - infanty maja flat fare, nie zajmuja dodatkowego miejsca, ale przewoznicy chca czesto oplate, aby skompensowac koszty obslugi infanta na lotnisku (security chociazby). Chociaz z tego co pamietam w LOT infanty leca czesto za free :)
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 12 Sty 2023 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
Właśnie to będzie prawdopodobnie long trip i nie na LCC, więc może nie będę się martwił. Dopytam przy zakupie. Dla LO/LH w ogóle bym się nie martwił, ale gorzej jak trafię na coś egzotycznego typu AirAsia. ;)

Dzięki za odpowiedzi.

@kevin nie znalazła mi wyszukiwarka.
Góra
 Profil Relacje PM off
kevin lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 12 Sty 2023 12:16 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Pytanie co prawda było teoretyczne, ale dość odważnie. Dziecko jeszcze się nie urodziło, a już long trip w planie;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Sty 2023 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Powiem ci ze z dziecmi linie sa bardzo otwarte.. mialem podobna sytuacje i sam juz do konca nie pamietam ale w zaleznosci od lini opcje typu - dodanie infanta pozniej czy nawet nazwanie Baby Girl z pozniejsza zmiana imienia i nazwiska widzialem - wszystko zalezy od lini - wiec w zaleznosci czym planujesz leciec lepiej spytac sie ich bezposrednio.

To ma rowniez dalsze ciekawe zastosowania jak to ze dziecko czasem dostaje bagaz, czasem tylko taki jaki rodzic, czasem wózek napchany po brzegi przjedzie.. juz nie mowiac o tym ze mozesz wniesc 2l butelke wody na airside "dla dziecka".

https://thepointsguy.co.uk/2015/10/how- ... -are-born/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Sty 2023 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
@LonDynia wszystko pozostaje w kwestii security :D

@rattaman jak coś się trafi to bierzemy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Sty 2023 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Kupowałem w LO. Nie dało się, powiedzieli by dodać później. To było w czasie pandemii jak milion ludzi odwoływało loty i na infolinię nie dało się dodzwonić. W końcu kiedyś jak byłem na Okęciu to podszedłem do kasy i skubańce skasowali mnie 240 zł za dodanie infanta...
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
MTalma uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group