Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#21 PostWysłany: 02 Lis 2018 11:44 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Jeśli kogoś interesuje alternatywna trasa na Hallasan, to polecam trasę Gwaneumsa. W internecie piszą, że jest bardzo trudna - nie wierzcie temu, poziom trudności podobny do "standardowej" trasy (Seongpanak). Jest trochę bardziej stroma, więc polecam ją do wchodzenia (przynajmniej ja wolę mieć stromo pod górę, niż w dół). Na trasie Gwaneumsa widoki są lepsze, a do tego nie ma zbyt wielu ludzi. Tłumy spotkaliśmy dopiero na szczycie i potem wracając Seongpanak, gdzie było dużo mniej przyjemnie, głównie przez ilość ludzi.
Na wejście na szlak Gwaneumsa można dojechać autobusami z jedną przesiadką. W przewodnikach piszą, że nie ma transportu publicznego do tego miejsca, ale to nieprawda. Najpierw trzeba dojechać jedną z kilku linii (np. 365) na przystanek "Jedae Village", skąd z drugiej strony drogi jeździ autobus 475 do Gwaneumsa (dosyć rzadko, średnio co 1h). Z 475 trzeba wysiąść na przystanku "Gwaneumsa Temple", ale nie tym pierwszym (koło świątyni), tylko drugim - koło wejścia na szlak. W Naverze ten drugi nazywa się "Gwaneumsa Temple Trail Entrance", ale na ekranie w autobusie oba przystanki nazywają się tak samo, a dzieli je ok. 1,5km.
Do wyszukiwania połączeń polecam aplikację Naver Maps, ale nie należy tam szukać połączeń z przesiadką, bo ustala idiotyczne czasy oczekiwania (np. 1h). Najlepiej sprawdzić o której jest pasujący 475, a potem dopasować dojazd do Jedae, by na niego zdążyć.
Rozkład 475 jest też tu, ale po koreańsku: http://bus.jeju.go.kr/schedule/view/475
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#22 PostWysłany: 02 Lis 2018 13:05 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
czy ktoś był na Jeju w grudniu? warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#23 PostWysłany: 04 Sty 2019 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
ktoś korzystał z namiotu na Jeju? Planujemy skoczyć na wyspę na 5 dni pod namiot w kwietniu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#24 PostWysłany: 22 Gru 2019 19:29 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
lukasz666 napisał(a):
czy ktoś był na Jeju w grudniu? warto?

Mam idrntyczne podobne o połowę grudnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#25 PostWysłany: 05 Sty 2024 09:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 964
Loty: 197
Kilometry: 436 712
Od czasu ostatnich postów na temat Hallasan trochę się zmieniło. Obecnie, żeby wyjść na szlak, zarówno Gwaneumsa jak i Seongpanak, trzeba dokonać rezerwacji/zgłoszenia i załapać się na permit - Hallasan NP. Dla wejścia przez Seongpanak to jest ok. 800-900 miejsc dziennie, a dla Gwaneumsa jakieś 200 (stan na grudzień 2023). Zimą sa trzy tury wejść w godzinach: 6-8, 8-10 i 10-12. Można zejść innym szlakiem niż sie weszło ale co najważniejsze, na wejściu do parku trzeba okazać się paszportem, w którym dane są zgodne z uzsykanym online permitem.

Oczywiście gdy chciałem uzyskać permit na niecałe dwa dni przed planowanym wejściem, to wszystkie miejsca, na oba szlaki i w każdej turze był już zajęte więc przyjąłem taktykę z Teidę, czyli odświeżałem stronę co kilka chwil i w ciągu 20 minut udalo się złapać dwa 'uwolnione' miejsca. Jeśli chodzi o wejście na Hallasan zimą, to bardzo polecam. Czytałem, że statystycznie najwięcej slonecznych dni na Czedżu jest właśnie zimą i potwierdzam - pogoda była przewspaniała. Słońce, lekki mróż i dużo śniegu. W relacjach i na blogach zachęca się do użycia raczków i choć można było przejśc trasę bezpiecznie bez, to żałuję że ich nie miałem - z byłoby dużo przyjemniej.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#26 PostWysłany: 05 Sty 2024 11:47 

Rejestracja: 26 Sty 2019
Posty: 20
A mógłbym poprosić o informacje ile dni warto przeznaczyć na jeju przy 7-10 dniach w Korei?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#27 PostWysłany: 05 Sty 2024 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
To zależy co Cie interesuje. 7 dni na Koreę Pd. to tak wszystko po łepkach będzie. Ja na Jeju spędziłem 4 noce i sumie sporo zobaczyłem ale nie wszystko co chciałem. Nie udało mi się wejść na krater wulkanu Hallasan (opis post wyżej- na kilka dni przed wejściem nie było już slotów), próbowałem starym zamkniętym szlakiem ale było niebezpiecznie i zawróciłem. Po wyspie sprawnie się porusza komunikacją miejską. Napisz co Cię interesuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#28 PostWysłany: 05 Sty 2024 15:22 

Rejestracja: 26 Sty 2019
Posty: 20
Zależy mi na przyrodzie, widokach, więc ten wulkan brzmi dobrze. Możesz coś podpowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#29 PostWysłany: 05 Sty 2024 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
@z4wodowiec Trasy po wulkanie były nudne bo większość idzie się po platformach drewnianych. Na szycie nie byłem bo nie załapałem się na wejściówkę i o tak po otwartych szlakach sobie chodziłem. Drzewa są tylko na początku szlaku potem łyso. Wycieczka na pól dnia, do tego dodałbym wodospady w mieście Seogwipo. A na drugi dzień wyspa Udo oraz góra w Seongsan. To masz już dwa pełne dni. Jeszcze jest arboretum (Bijarim albo Bijalim) we wschodniej części wyspy tylko tam mało autobusów jeździ i z przesiadkami. Zachodniej części wyspy nie znam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#30 PostWysłany: 16 Sty 2024 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 64
Loty: 107
Kilometry: 190 049
z4wodowiec napisał(a):
A mógłbym poprosić o informacje ile dni warto przeznaczyć na jeju przy 7-10 dniach w Korei?


Mi 2 noce/ niecałe 3 dni wystarczyły, żeby poczuć wyspiarski klimat, zobaczyć najważniejsze miejsca i odpocząć po metropoliach. Wynajęliśmy samochód i udało się objechać wyspę dookoła, zahaczając o kilka fajnych plaż (nocleg w Seogwipo 서귀포시, więc na miejscu wodospady, blisko Jusangjeollidae i ogólnie ładnie na Saeseom Island). Nie było w tym planie trekkingu, więc pewnie zależy jakie priorytety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#31 PostWysłany: 17 Sty 2024 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Polecacie odwiedziny Jeju, czy jest warta i trzeba wyspę koniecznie odwiedzić, czy jednak można sobie darować, jakie odczucia po powrocie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#32 PostWysłany: 17 Sty 2024 01:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jest trochę jak cała Korea.
Mnie się podobało zwłaszcza przyrodniczo; kulturowo też jest kilka interesujących aspektów.
Obawiałem się dzikich tłumów - biorąc pod uwagę że praktycznie co 10 minut leci tam samolot z kontynentu - a tymczasem w zasadzie kompletnie tej liczby odwiedzających nie widać; cisza, spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jeju (Czedżu)
#33 PostWysłany: 17 Sty 2024 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Przylot wieczorem jednego dnia, wylot noca kolejnego.
Auto wynajete na 24h. Kolko po wyspie.
Pogoda w polowie listopada bardzo przyjemna.
Załącznik:
j1.png
j1.png [ 910.44 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
j3.png
j3.png [ 241.45 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
j4.png
j4.png [ 434.27 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
j5.png
j5.png [ 735.13 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
j6.png
j6.png [ 642.3 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
j7.png
j7.png [ 786.15 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
j8.png
j8.png [ 715.04 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
j9.png
j9.png [ 592.53 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
9a.png
9a.png [ 536.7 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
9b.png
9b.png [ 638.12 KiB | Obejrzany 179 razy ]

Załącznik:
9c.png
9c.png [ 742.06 KiB | Obejrzany 179 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group