Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sie 2016 14:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
http://www.highsnobiety.com/2016/08/04/ ... ood-video/

Ktoś był, próbował? :)
Już wiem gdzie będę się stołował następnym razem w Singapurze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 20 Sie 2016 09:38 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 20
dzieki za info :) bede tam poczatkiem pazdziernika to sprobuje i dam znac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sie 2016 10:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Znajomi jedli i podobno petarda za 10$ jak wrócą poproszę o relacje
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Paź 2016 23:53 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Jadłem tam w zeszły piątek, jak to wygląda w praktyce.

Lokalizacja:
https://www.google.pl/maps/place/Hong+K ... 103.843322 - jest to budynek "Chinatown Complex" ,a cała gastronomia znajduje się na piętrze, gdzie budek z jedzeniem jest kilkadziesiąt. Po chwili każdy znajdzie , bo jest kolejka długa kolejka, jak ja byłem to stało około 100-110 osób (policzyłem z nudów)
Przyszliśmy po 12, a czekaliśmy 3 godziny (bardzo dużo osób, które dochodziły rezygnowały po zobaczeniu gdzie jest koniec ). Ludzie, którzy przyszli wcześniej czekali 2 godziny, więc jak ktoś ma tylko kilka godzin, to radzę się zastanowić, czy macie tyle czasu.


Jedzenie w cenie 2$ do 3$ , do wyboru jest kurczak i wieprzowina +ryż/makaron/noodle dodatkowo można dokupić kiełki i coś zielonego ( warzywa akurat już nie było tego dnia) , jak ktoś chciałby więcej to można kupić pół kurczaka za 7$ albo całego za 14$ ( Połówka na dwie osoby wystarcza w zupełności, jako dodatek do dania, jeżeli się nie zje to miła Pani pilnująca kolejki zapakuje nam na wynos). Co do smaku to nie jestem jakimś smakoszem, spróbowałem i mi smakowało, czy bym drugi raz stał w takiej kolejce? Nie. Jak macie czas to warto zjeść, zwłaszcza że jak na SIngapur jest bardzo tanio, zawsze to jakieś doświadczenie.

Image Image Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Paź 2016 00:15 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
mimo wszystko 3h w kolejce po kurczaka? cos w stylu kolejki do manekina...

e: jak ktos ma mniej czasu, polecam to miejsce https://www.google.pl/maps/place/Maxwel ... 03.8447207
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Paź 2016 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
http://www.channelnewsasia.com/news/sin ... 49800.html
Tokijska ramenownia 1* Tsuta również otworzyła swoją filię w Singapurze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Paź 2016 10:34 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 15
Od tego roku gwiazdkę dostał też Tai Hwa Pork noodle obok stacji metra Lavender. Porcja makaronu z mięskiem około 5-6 S$, mnie osobiście nie urzekło - może nie mój smak. Byłem w czwartek w okolicy 11 przed południem, kolejka na godzinę stania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Kwi 2018 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Byłem dzisiaj w Liao Fan Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice Noodle, 78 Smith Street. Wziąłem klasyka za 3,80 SGD. Kurczak palce lizać, ale porcja mikroskopijna. Kolejka na 15 minut czekania.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Lip 2018 19:44 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
Wczoraj odwiedziłem Tai Hwa Pork Noodle. Ceny i menu jak na zdjęciu. Jedzenie może nie powalające, ale myślę, że warto spróbować. Kolejka na niecałą godzinę czekania.
Załącznik:
IMAG1817.jpg

Załącznik:
IMAG1818.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sty 2019 16:48 

Rejestracja: 26 Paź 2017
Posty: 13
Będąc w Singapurze postanowiliśmy się postołować w gwiazdkowych knajpach.
Padło na Hill Street Tai Hwa Pork Noodle, Liao Fan Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice & Noodle i Shisen Hanten.

Hill Street Tai Hwa Pork Noodle - rzeczywiście typowa buda, kolejka nie była ogromna, może kilka osób, z pół godziny czekania. Pork Noodle z dwoma wontonami, trochę mięsa, wątroby, suszonej ryby, podawane z rosołkiem. 6/8/10 dolarów, w zależności od rozmiaru porcji. Warto się wybrać, ale 3 godziny bym na to nie czekał ;)

Liao Fan Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice & Noodle - wygląda jak Mcdonald, straszny harmider, kupa ludzi i bardzo tłoczno. Zamówienie można złożyć na interaktywnym ekranie, opłacić tamże i po 15 minutach odebrać. Za pierś z kurczaka z ryżem, pork belly z makaronem i talerz kiełków fasoli mung wyszło koło 13 dolarów. Znowu, warto się wybrać, ale 3 godzin również bym nie stał.

Shisen Hanten - tutaj są już dwie gwiazdki Michelin i jednocześnie przystępne ceny (w porównaniu do innych restauracji dwugwiazdkowych, zarówno w SGP jak i na świecie). My zamówiliśmy menu lunchowe (50 dolarów), składające się z przystawki (wonton of the day dla mnie, żona dostała smażoną meduzę, krewetkę i świńskie brzuchy), zupy (bez wyboru - był rosół), dwóch dań głównych (do wyboru z 4, więc będąc w dwie osoby mogliśmy spróbować wszystkich czterech), do wyboru: smażonego tofu lub zupy noodlowej oraz deseru (do wyboru 1 z 3). Wszystkie porcje były w sam raz - tzn. takie, że mogliśmy się powymieniać i oboje spróbowaliśmy wszystkiego, a jednocześnie wyszliśmy naprawdę najedzeni. Po doliczeniu obsługi i napojów (2x herbata) wyszło 365 złotych. Obsługa fantastyczna, herbata była podawana w imbrykach i zanim się wypiło z filiżanki, to kelner dolewał. Trochę pogadaliśmy z kierownikiem sali, który zagadywał, ale nie robił tego w nachalny, czy narzucający się sposób. Nie wiem jak z dostępnością stolików. Ja robiłem rezerwację w nocy poprzedzającej naszą wizytę, ale pozostała ona bez żadnego odzewu. Natomiast poszliśmy na miejsce na 15 minut przed otwarciem i okazało się, że został ostatni wolny stolik.

Do Shisen Hanten z pewnością poszedłbym jeszcze raz. Do dwóch pozostałych już niekoniecznie, ale tylko dlatego, że podobne jedzenie można znaleźć gdzie indziej, bez czekania czy kosmicznego ścisku w lokalu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DonKoszal uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Lis 2023 14:48 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 15
Gwiazdki w Singapurze mocno pospadały, mimo to na wyjeździe przeszliśmy się trzech polecanych restauracji:

Hill Street Tai Hwa Pork Noodle - kawałek od centrum jest i nie jechałbym specjalnie, ale warto połączyć ze zwiedzaniem Arab Street. My wzięliśmy oba główne dania (różnią się wywarem i makaronem, dodatki te same) w wariancie małym, który był na nas w pełni wystarczający. Jedzenie było smaczne i ciekawe, mimo że wizualnie nie powala (w końcu to jedzenie z taniej budy), ale nie jest dla każdego. Znajomi nie jadający podrobów nie podołali

Liao Fan Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice & Noodle - tutaj dwa razy próbowaliśmy i w obu było już zamknięte / wydane wszystko. Znajomym się udało i skomentowali, że jest to drogi, kiepski kurczak

Shisen Hanten - już nie 2 gwiazdki, a 1. Cena też poszła w górę i kolacyjne zestawy były za 120 S$, 140, 180 i w górę. Zdecydowaliśmy się na zestaw za 140 i 180 w cenie których dostaliśmy: przystawki (każdy 4: meduzę, krewetkę, świnię i coś jeszcze), trzy dania główne (wołowinę, homara w różnych wariantach oraz tofu z ryżem w ostrym sosie), droższy zestaw dodatkowo miał czwarte danie główne, czyli perliczkę i do tego każdy po deserze. Jakość była wysoka, a obsługa profesjonalna, wyjaśniająca każde danie, czy dolewająca co chwilę napoje. Ilość jedzenia duża, wyszliśmy bardzo najedzeni. Ciężko mi powiedzieć, czy była to wizyta warta swojej ceny. Mieliśmy na liście wyjście do 1-gwiazdkowej restauracji i myślę że było to warte spróbowania raz
Zdjęcia: https://imgur.com/a/EdMmbhS , https://imgur.com/a/ec7EJgN

Restauracje 1-gwiadzkowe najlepiej rezerwować telefonicznie. Na stronie mogą być dostępne za kilka dni, ale na miejscu okazuje się, że kilka stolików jest wolnych, które zostawiają dla gości rezerujących w tradycyjny sposób. Tak udało nam się na kilka godzin przed, zarezerwować stolik w Shisen Hanten
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group