Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Górski Karabach
#1 PostWysłany: 12 Lip 2015 14:21 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Witam
daje to tutaj bo nie wiem gdzie ;)
1. poszukuje jakiegos przewodnika - jak ktos ma cos w PDF to poprosze - PILNE!
2. sa jakies wypozyczalnie aut w stolicy czy lepiej wziac auto w Armenii?
3. i czy warto tam jechać aby zobaczyć parę monastyrów?
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896


Ostatnio edytowany przez Zeus, 04 Kwi 2016 10:04, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana nazwy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
 Temat postu: Re: Górny Karabach
#2 PostWysłany: 12 Lip 2015 14:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
1. Mam po angielsku. Może być?
2. nie znam się :/
3. Dla mnie warto ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górny Karabach
#3 PostWysłany: 12 Lip 2015 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Ad. 1 Jeżeli jest taka możliwość, to też poproszę :).
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górny Karabach
#4 PostWysłany: 12 Lip 2015 15:11 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Zeus napisał(a):
1. Mam po angielsku. Może być?
2. nie znam się :/
3. Dla mnie warto ;)

Mam 2 ENG, 1 PL, \
ad.4 a jak z maszrytkami na miejscu wyglada
ad. 5 i jak z miastem Aghdam ;) - mozna fotografowac czy nie. Oraz jak ze zwiedzaniem bo chyba karta akredytacyjna tego miasta nie obejmuje (nie chce byc aresztowany).
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górny Karabach
#5 PostWysłany: 31 Lip 2015 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Piszę teraz ze Stepanakert. Marsztutki istnieją ;), jeżdżą ponoć do ok. 22. Jutro jadę do Gandżasar (marszrutka o 9 ze Stepanakert, zobaczymy jak z powrotem). Wygląda też, że nieźle działa tu autostop. Agdam jest obecnie zamknięty, przynajmniej tak twierdzi "mój" gospodarz. Auto też raczej trzeba wypożyczyć w Armenii; tutaj tylko "taxi" z kierowcą. Spotkani Szwajcarzy wjechali do Karabachu od północy, ale droga na południe była nieprzejwzdna i musieli wrócić do Armenii...
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górny Karabach
#6 PostWysłany: 16 Sie 2015 05:39 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
NIE MA Górnego Karabachu ! (ani dolnego !) Jest GÓRSKI Karabach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Górny Karabach
#7 PostWysłany: 24 Sie 2015 16:16 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Ad.2 - Pożyczając auto w Erywaniu nieopatrznie spytaliśmy o możliwość wjazdu na terytorium Karabachu :)

Stanowczo nam odradzono - podobno nikt nie gwarantuje bezpieczeństwa, auto nie posiada tam żadnego ubezpieczenia OC/AC, a gdybyśmy i tak pojechali, to podobno wszystko potem wyjdzie na GPS i będą dodatkowe koszty. Koniec końców nie pojechaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górny Karabach
#8 PostWysłany: 02 Kwi 2016 18:03 

Rejestracja: 04 Mar 2016
Posty: 36
Loty: 8
Kilometry: 26 365
My spędziliśmy 2 dni w lipcu 2015 r. w Górskim Karabachu. Wjechaliśmy własnym samochodem od miasta Goris, a wyjeżdżaliśmy w kierunku Jeziora Sevan.

Zobaczyliśmy Kościół Saint Hambardzum

Załącznik:
DSC06949.JPG
DSC06949.JPG [ 184.38 KiB | Obejrzany 3570 razy ]


oraz Pomnik na wzgórzu w Stepanakercie.

Załącznik:
DSC06970.JPG
DSC06970.JPG [ 154.63 KiB | Obejrzany 3570 razy ]


Potem na czuja z pewną dozą nieśmiałości pojechaliśmy zobaczyć Agdam. Wrażenia mocno przygnębiające.

Załącznik:
DSC07027.JPG
DSC07027.JPG [ 221.98 KiB | Obejrzany 3570 razy ]


Załącznik:
DSC07019.JPG
DSC07019.JPG [ 196.49 KiB | Obejrzany 3570 razy ]


Późnym wieczorem zwiedzaliśmy Monastyr Gandzasar (byliśmy w monastyrze sami, na zewnątrz zmrok - fantastyczne uczucie). Nocowaliśmy w hotelu z ryczącym lwem (wg mnie styl blichtru rosyjskiego).

Załącznik:
DSC07059.JPG
DSC07059.JPG [ 241.28 KiB | Obejrzany 3570 razy ]


Rano rzut oka na mur z tablic rejestracyjnych mieszkańców uciekających przed wojną.

Załącznik:
DSC07069.JPG
DSC07069.JPG [ 220.37 KiB | Obejrzany 3570 razy ]


Następnie Monastyr Dadivank i gorące źródła w pobliżu Zuar.

Załącznik:
DSC07095.JPG
DSC07095.JPG [ 241.45 KiB | Obejrzany 3570 razy ]

Załączniki:
DSC07124.JPG
DSC07124.JPG [ 233.95 KiB | Obejrzany 3570 razy ]
DSC07017.JPG
DSC07017.JPG [ 239.7 KiB | Obejrzany 3570 razy ]
_________________
Image


http://www.4x4pila.kadan.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#9 PostWysłany: 19 Wrz 2017 00:14 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@Betlin, możesz powiedzieć, jak przedstawia się sprawa z wizą do Górskiego Karabachu? Gdzieś czytałem, że można wyrobić w Erywaniu i na następny dzień jest do odbioru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2017 09:41 

Rejestracja: 04 Mar 2016
Posty: 36
Loty: 8
Kilometry: 26 365
dajkamienia napisał(a):
@Betlin, możesz powiedzieć, jak przedstawia się sprawa z wizą do Górskiego Karabachu? Gdzieś czytałem, że można wyrobić w Erywaniu i na następny dzień jest do odbioru.


Witam

My byliśmy tam w 2015r i do dziś mogło się coś zmienić. Wjeżdżaliśmy od strony Goris, na granicy zostaliśmy spisani i dostaliśmy specjalne karteczki z adresem i informacją aby zgłosić się do budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Stepanakercie w celu uzyskania wiz.
Wizę otrzymuje się od ręki po wypisaniu wniosku wraz z planem podróży i adresem hotelu. Jeśli chcesz dojechać do Agdam (jeśli będzie to możliwe bo to się zmienia jak w kalejdoskopie) to absolutnie w planie tego nie zaznaczaj.
Adres hotelu możesz wpisać jakikolwiek znajdziesz - nikt tego nie sprawdzał.
Wizę otrzymujesz jako osobną kartkę - nic do paszportu nie wbijają. Jak wyjeżdżaliśmy od strony jeziora Sewan to pogranicznik wizę zabrał. Koszt wizy dla dorosłego było 3000 dram (dzieci gratis).
Wiem że od strony jeziora Sewan do monastyru Dadivank dojeżdżały busiki z Erywania z turystami więc może tam również się da wizę załatwić.

Pozdr
_________________
Image


http://www.4x4pila.kadan.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#11 PostWysłany: 04 Paź 2017 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2017
Posty: 56
Betlin napisał(a):
Jeśli chcesz dojechać do Agdam (jeśli będzie to możliwe bo to się zmienia jak w kalejdoskopie) to absolutnie w planie tego nie zaznaczaj.
Pozdr


W sierpniu procedura wyrabiania wizy wyglądała tak samo i trwała 15 minut . Wpisaliśmy Agdam i Pan który nas obłsugiwał wykreślił go z naszej listy mówiąc ze jeśli chcemy tam jechać to nie ma problemu ale musi nam załatwić specjalne oddzielne zezwolenie i to trochę potrwa - odpuściliśmy.

W tym roku testowo w lipcu i sierpniu uruchomiono też specjalne busy dla turystów do największych atrakcji Karabachu. Odjeżdżały ok. 9 spod informacji turystycznej w Stepanakercie .
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#12 PostWysłany: 05 Lut 2018 22:55 

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 2
Loty: 96
Kilometry: 176 535
Witam. Wszędzie można natknąć się na wpisy mówiące o tym, że z wizą Górskiego Karabachu nie wjedziemy do Azerbejdżanu, jednak niedawno tradycyjne azerskie wizy zostały dla Polaków zniesione. Obowiązuje e-visa, o którą nie jest ciężko, bo podczas wypełniania wniosku nie pada pytanie o posiadanie w paszporcie wizy Karabachu/ormiańskiej. Granice można przekroczyć jadąc pociągiem z Tbilisi do Baku. Pytanie więc brzmi, co w momencie gdy dojdzie do kontroli granicznej w pociągu i azerski celnik zauważy wizę Karabachu? Dodam, że wizę Karabachu mam już wbitą do paszportu, a nie na osobnej kartce, jednak ciągnie mnie do Azerbejdżanu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#13 PostWysłany: 05 Lut 2018 23:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
To nie wjedziesz do Azerbejdżanu. Nawet mają prawo cię ukarać za nielegalne przekroczenie Granicy Azerbejdżanu

Albo wyrób nowy paszport albo poczekaj.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
adamek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#14 PostWysłany: 05 Lut 2018 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
jest dokładnie jak Kolega pisze. Nie ma szans na wjazd a i o grzywnę łatwo. Oni się tam naprawdę nie lubią.
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl


Ostatnio edytowany przez Zeus, 05 Lut 2018 23:37, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
petroslupita lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#15 PostWysłany: 10 Lut 2018 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 297
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Nie wiem kiedy przepisy zostały zmienione, ale od dłuższego czasu wiza Górskiego Karabachu nie jest "wbijana" tylko wklejana (samoprzylepna kartka). Więc jak można mieć ją wbitą? Poza tym zarówno w nieoficjalnym konsulacie w Erywaniu, jak i w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Stepanakercie urzędnicy pytają się co z tą wizą mają zrobić - dając wybór: umieścić trwale poprzez wklejenie, albo tylko jako luźną kartkę (jak słynna niebieska karteczka w Izraelu). Przepraszam, ale mi tu coś trollem zajeżdża, albo co gorsza celowym działaniem.

Co do grzywien to się nie wypowiadam. Natomiast pewne jest dożywotnie persona non grata w Azerbejdżanie.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#16 PostWysłany: 11 Lut 2018 12:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
@jimi do jakiegoś czasu wklejali bez pytania (redaktorka Fly4free tak ma)
U mnie, była to zwykła karteczka Image

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#17 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
adamek napisał(a):
jest dokładnie jak Kolega pisze. Nie ma szans na wjazd a i o grzywnę łatwo. Oni się tam naprawdę nie lubią.

Oczywiście należy mieć wizę i wszystkie papiery w porządku, ale...
w 2017 roku w październiku, samochodem terenowym wypożyczonym w Erywaniu, ja i moja rodzina wjechaliśmy do Górskiego Karabachu od strony Goris. Pojeździliśmy trochę, bo góry są inne takie bardziej ciemne i to nam się podobało a lubimy off-road a nie zwiedzanie miast. Ugotowaliśmy sobie posiłek. Na granicy nie było żadnej kontroli, nawet budki strażniczej, więc nikt nas nie sprawdzał, inne samochody były na armeńskich blachach, żadnej policji.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#18 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@petroslupita , kontrola będzie na pewno, a granicznik przejrzy Twój paszport i jeszcze zapyta, czy kiedykolwiek tam byłeś.

Poza tym... czemu wprowadzasz ludzi w błąd pisząc, że przy aplikacji o wizę nie ma takiej informacji? Jest regulamin, który akceptujesz - a tam "27. Foreign nationals and stateless persons having visited the Nagorno-Karabakh and other regions of the Azerbaijan Republic of Azerbaijan after 1991 may not be allowed to enter the territory of the Republic of Azerbaijan". A jakby tego było mało to w kolejnym kroku musisz wybrać YES/NO przy "Have you ever visited the Nagorno-Karabakh and other regions of the Republic of Azerbaijan occupied by the Republic of Armenia since 1991 without an official permission of the Republic of Azerbaijan?".

Rozumiem chęć odwiedzenia tego kraju, Baku jest niesamowite, ale żeby oszukiwać samego siebie? :?

@eskie , Ty piszesz o Karabachu, a on pisał o wjeździe do Azerbejdżanu.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#19 PostWysłany: 11 Lut 2018 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 297
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
-- 11 Lut 2018 17:51 --

@Zeus: gratuluję naklejki. Btw. nie trzeba się naszukac, żeby ustalić Twoje dane personalne. Nie pomyślałeś, że ktoś gorliwy mógłby zanieść tą informację do ambasady Azerbejdżanu?

-- 11 Lut 2018 17:51 --

@Zeus: gratuluję naklejki. Btw. nie trzeba się naszukac, żeby ustalić Twoje dane personalne. Nie pomyślałeś, że ktoś gorliwy mógłby zanieść tą informację do ambasady Azerbejdżanu?
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Górski Karabach
#20 PostWysłany: 11 Lut 2018 18:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
@jimi oni i tak by wiedzieli. Nie raz były przypadki, ze są szpiedzy w NKR.

No i jakoś ze byłem 2 razy w Azerbejdżanie, to jakoś mnie tam nie ciągnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group