Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Paź 2012 23:15 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Na pewno w LOT są płatne? W locie do MXP miałem bez ograniczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 05 Paź 2012 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
@RafalM; również dzięki za garść informacji z 1szej ręki.

Dołączę do pytań JIKa i moje:
- z obserwacji sklepów wolnocłowych lepiej w perfumy zaopatrzyć się wylatując z Włoch czy Japonii?
- czy w supermarketach, które odwiedziłeś po drodze w Naricie były jakieś pamiątki?

@JIK; co do zabierania Y z PL/wyciąganiu na miejscu to dziś w kantorze Y100 sprzedawali po 4,39 PLN, a kurs sprzedaży Y w mBank to 4.0767 (karta MC M&M mBank - wyciąganie z bankomatów za free) także osobiście tą drogą będę pozyskiwał Y.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Paź 2012 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Na samej Naricie w kiosku po security są pamiątki - kupiłem tam pocztówki (znaczki miałem już wcześniej) i wysłałem w informacji lotniskowej przybijając fajne stempelki z samolocikami i japońskimi napisami.

Alkoholu w MXP kupować nie ma sensu, bo już jesteście w strefie celnej UE, więc to nie jest już sklep wolnocłowy i ceny będą takie jak wszędzie indziej.

w LOT na lotach dalekodystansowych alkohol jest płatny w economy (w przeciwieństwie do lotów europejskich).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Paź 2012 01:12 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
RafalM napisał(a):
Tomek73 napisał(a):
Fajnie, dzięki za relację.
A jak wyglądało obłożenie na przelotach do Tokyo?


W weekend samolot pełny.

loty wtorek-środa, w obie strony nie widziałem ani jednego wolnego miejsca. W tamtą stronę nie widziałem ponadto ani jednego nie-Japończyka na pokładzie (oprócz mnie) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Paź 2012 01:36 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Relacja bardzo ciekawa i inspirująca. Pomijając techniczne szczegóły, najbardziej jednak mnie ciekawi, jaka jest Wasza motywacja do takich wyjazdów, gdzie podróżuje się kilkadziesiąt godzin w tę i z powrotem, z przesiadkami, czasami w warunkach dosyć uciążliwych, żeby na miejscu pobyć tylko kilka godzin; czy to jest tylko czysta praca przy zarabianiu mil, czy może po prostu same loty lub przesiadki w różnych nowych portach lotniczych są dla Was atrakcyjne, czy może miejsce docelowe jest tak interesujące, że wynagradza wszelkie wyrzeczenia. Wybaczcie, pytanie być może naiwne, ale to akurat zaciekawiło mnie najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Paź 2012 07:19 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 8
Jak tam z IFE? Prawie za 3 miesiace lece...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Paź 2012 07:34 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 26
Grzegorz40 napisał(a):
(....) najbardziej jednak mnie ciekawi, jaka jest Wasza motywacja do takich wyjazdów, gdzie podróżuje się kilkadziesiąt godzin w tę i z powrotem (...)

Chlopie,

to jest jak z seksem. Najpierw robisz podchody, pozniej umawiasz sie na randki, bajerujesz, sciemniasz, inspirujesz....A jak juz sobie popykasz, to jest to zwienczeniem sukcesu. I ktos sobie zada pytanie: po co tyle zachodu jak zna sie pania "Raczkowska"? No nie dla zbierania mil :D

Junak1934
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Paź 2012 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
Szalony!

A jak na paszportach? Dziwili sie, ze cojrusz przylatujesz na kilka godzin? Nie bylo osobistej? :P

Leciales tylko z podrecznym?
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 06 Paź 2012 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
junak1934 napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
(....) najbardziej jednak mnie ciekawi, jaka jest Wasza motywacja do takich wyjazdów, gdzie podróżuje się kilkadziesiąt godzin w tę i z powrotem (...)

Chlopie,

to jest jak z seksem. Najpierw robisz podchody, pozniej umawiasz sie na randki, bajerujesz, sciemniasz, inspirujesz....A jak juz sobie popykasz, to jest to zwienczeniem sukcesu. I ktos sobie zada pytanie: po co tyle zachodu jak zna sie pania "Raczkowska"? No nie dla zbierania mil :D

Junak1934



Idiotyczne rozumowanie. Co to jest w ogole za odpowiedz?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kangaroo1983, 06 Paź 2012 15:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Paź 2012 10:46 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
junak1934 napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
(....) najbardziej jednak mnie ciekawi, jaka jest Wasza motywacja do takich wyjazdów, gdzie podróżuje się kilkadziesiąt godzin w tę i z powrotem (...)

Chlopie,

to jest jak z seksem. Najpierw robisz podchody, pozniej umawiasz sie na randki, bajerujesz, sciemniasz, inspirujesz....A jak juz sobie popykasz, to jest to zwienczeniem sukcesu. I ktos sobie zada pytanie: po co tyle zachodu jak zna sie pania "Raczkowska"? No nie dla zbierania mil :D

Junak1934


czyli, innymi słowy ;-) atrakcyjne jest samo planowanie wyjazdu; z tym rzeczywiście mogę się zgodzić, bo sam tak mam; często planowanie wyjazdu mam dłuższe od samego wyjazdu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Paź 2012 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Grzegorz40 napisał(a):
Relacja bardzo ciekawa i inspirująca. Pomijając techniczne szczegóły, najbardziej jednak mnie ciekawi, jaka jest Wasza motywacja do takich wyjazdów, gdzie podróżuje się kilkadziesiąt godzin w tę i z powrotem, z przesiadkami, czasami w warunkach dosyć uciążliwych, żeby na miejscu pobyć tylko kilka godzin; czy to jest tylko czysta praca przy zarabianiu mil, czy może po prostu same loty lub przesiadki w różnych nowych portach lotniczych są dla Was atrakcyjne, czy może miejsce docelowe jest tak interesujące, że wynagradza wszelkie wyrzeczenia. Wybaczcie, pytanie być może naiwne, ale to akurat zaciekawiło mnie najbardziej.


Dla freaków jak my samo latanie jest celem podróży :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 06 Paź 2012 15:52 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Grzegorz40 oraz junak1934, proszę nie rozwalać tematu.
To jest dział z relacjami, a nie dlaczego, po co itp. itd.
Ktoś chce się dowiedzieć dlaczego, albo skrytykować takie loty (chociaż już było to poruszane na forum), zapraszam do działu luźne gadki. http://www.fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=18
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Paź 2012 16:38 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
JIK napisał(a):
Grzegorz40 oraz junak1934, proszę nie rozwalać tematu.
To jest dział z relacjami, a nie dlaczego, po co itp. itd.
Ktoś chce się dowiedzieć dlaczego, albo skrytykować takie loty (chociaż już było to poruszane na forum), zapraszam do działu luźne gadki. http://www.fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=18


Nie było moim zamiarem rozwalanie tematu ani tym bardziej krytyka; wręcz przeciwnie mam duże uznanie dla rafalam, że udało mu się tak precyzyjnie zaplanować wyjazd a przede wszystkim zrealizować go w praktyce; dlaczego według Ciebie wszystkie pytania muszą być super precyzyjne, że tak powiem techniczne; jeżeli Ty możesz spytać się rafałam, jak długo był w Naricie, jakie napoje serwują podczas przelotu, gdzie jest sklep z pamiątkami, to dlaczego ja nie mogę się spytać czy mu się wyjazd spodobał lub co go skłoniło do wyjazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Paź 2012 17:01 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Fajna relacja, jak na tak mało czasu to chyba wszystko udało się perfekcyjnie :)

@JIK
Grzegorz40 zadał bardzo normalne pytanie/a, za to junak1934 chyba nie za bardzo zrozumiał i uznał to za atak i popełnił tak durny tekst, że należałoby go (ten tekst) stąd wyrzucić, bo naprawdę kiepsko, bardzo kiepsko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Paź 2012 09:00 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
dziekuje za za realacje, ktora udzieliła odpowiedzi na kilka mych pytan.
moj lot dopiero w weekend majowy wiec jeszcze troche czasu jest.

odnosnie pytania dlaczego to moja odpowiedz brzmi - bo nie byłem w Japonii :) a za 400 zł to ciekawa wyprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Paź 2012 09:30 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
rowniez nie bylem w japonii, a za 400 zl to chce sprobowac ich sushi :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Paź 2012 10:01 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
junak1934 napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):
(....) najbardziej jednak mnie ciekawi, jaka jest Wasza motywacja do takich wyjazdów, gdzie podróżuje się kilkadziesiąt godzin w tę i z powrotem (...)

Chlopie,

to jest jak z seksem. Najpierw robisz podchody, pozniej umawiasz sie na randki, bajerujesz, sciemniasz, inspirujesz....A jak juz sobie popykasz, to jest to zwienczeniem sukcesu. I ktos sobie zada pytanie: po co tyle zachodu jak zna sie pania "Raczkowska"? No nie dla zbierania mil :D

Junak1934


Poziom niektorych forumowiczow pozostawia wiele do zyczenia a juz to wysylanie kartek pocztowych przy takim wyjezdzie: bez komentarza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Paź 2012 23:08 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Pytanie do osób które były ;)
Jest gdzieś możliwy zakup sprzętu elektronicznego w cenach lepszych od europejskich? aparat/ telefon etc?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Paź 2012 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 265
Loty: 140
Kilometry: 285 616
niebieski
Sprawdzałem w Tokyo w dużych marketach - ceny są minimalnie wyższe niż w PL. Przy ich sile nabywczej są relatywnie tanie, ale nie dla nas ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Paź 2012 16:24 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Takie małe pytanko techniczne. Czy jak rezerwowaliście te bilety to dostaliście na maile od Alitalia zarówno potwierdzenie jak i sam e-tckt? Bo ja rezerwowałem z miesiąc temu i mam tylko potwierdzenie z kodem rezerwacji, ale nie mam gdzie go nawet sprawdzić niestety...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group