Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2015 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Nie zauwazylem, zeby podobny temat istnial, a chcialbym, zeby mozna bylo tu poruszyc temat wymiany walut poludniowoamerykanskich w tych krajach. W zwiazku z tym, ze wybieram sie glownie do Argentyny, frapuje mnie sprawa oficjalnej/nieoficjalnej wymiany. W ktorych krajach oplaca sie wymieniac walute u "cinkciarzy", a w ktorych raczej nie ma takiej praktyki?

Planuje byc rowniez w Urugwaju, Paragwaju i Brazylii. Czy w ktoryms z tych krajow warto wymienic walute rowniez "na ulicy"?

I jak wyglada to ze sprzedaza lokalnej waluty? O ile, z tego co czytalem, argentynskiego peso kupionego nieoficjalnie w Buenos nie mozna wymienic z powrotem na dolary w oficjalnym kantorze, to moze da sie wymienic je np. na urugwajskie peso, ktore potem w Urugwaju mozna wymienic na dolary? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 27 Mar 2015 11:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
Djorkaeff napisał(a):
I jak wyglada to ze sprzedaza lokalnej waluty? O ile, z tego co czytalem, argentynskiego peso kupionego nieoficjalnie w Buenos nie mozna wymienic z powrotem na dolary w oficjalnym kantorze, to moze da sie wymienic je np. na urugwajskie peso, ktore potem w Urugwaju mozna wymienic na dolary? :)

myk bylby dobry, sluchajcie czy ktos to potwierdzi ? czy mozna wymienic argentynskie peso lub boliwary w krajach osciennych po oficjalnym kursie na lokalne waluty np. urugwajskie lub kolumbijskie peso?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Mar 2015 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
michcioj napisał(a):
myk bylby dobry, sluchajcie czy ktos to potwierdzi ? czy mozna wymienic argentynskie peso lub boliwary w krajach osciennych po oficjalnym kursie na lokalne waluty np. urugwajskie lub kolumbijskie peso?
Gdyby to było możliwe, nie istniałby czarny rynek walut w Argentynie i Wenezueli.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Mar 2015 14:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Myk wyglada tak,ze spread w kantorach wymiany walut na dewizach krajow osciennych wynosi ok.50%,czyli tyle ile roznica miedzy kursem oficjalnym a czarnorynkowym na walutach wymienialnych.
Argentyna transformacje przechodzila,gdy my zylismy w glebokiej komunie i Bagsikow swoich juz miala, nowych nie potrzebuje :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Mar 2015 15:06 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
myk o którym napisałeś można wykonać w Chile - w Patagonii m.in w Puerto Natales są kantory gdzie zawsze są długie kolejki ponieważ kurs wymiany w kantorze wynosi ok 12 peso za 1 USD. W związku z tym wszyscy turyści wymieniają dolary w kantorze już w Puerto Natales aby uniknąć wymiany na ulicy w np. El Calafate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2015 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Sorvali napisał(a):
myk o którym napisałeś można wykonać w Chile - w Patagonii m.in w Puerto Natales są kantory gdzie zawsze są długie kolejki ponieważ kurs wymiany w kantorze wynosi ok 12 peso za 1 USD. W związku z tym wszyscy turyści wymieniają dolary w kantorze już w Puerto Natales aby uniknąć wymiany na ulicy w np. El Calafate.

Tak czy siak to nie jest oficjalny kurs, tylko dużo gorszy.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2015 15:16 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
@sorvali
Chyba mnie nie zrozumiales.
Podsumuje wiec swoja wypowiedz:Zaden myk na walutach nie przechodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2015 16:57 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
ok spoko, czy w takim wypadku jest mozliwe dostanie karty mastercard lub visa dzialajac poza Argentyna lub Wenezuela ?
w takim wypadku po jakim kursie bank przeliczal-by transakcje np. w sasiednich CHile czy Kolumbii ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Mar 2015 19:15, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Mar 2015 17:20 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
poncz napisał(a):
Sorvali napisał(a):
myk o którym napisałeś można wykonać w Chile - w Patagonii m.in w Puerto Natales są kantory gdzie zawsze są długie kolejki ponieważ kurs wymiany w kantorze wynosi ok 12 peso za 1 USD. W związku z tym wszyscy turyści wymieniają dolary w kantorze już w Puerto Natales aby uniknąć wymiany na ulicy w np. El Calafate.

Tak czy siak to nie jest oficjalny kurs, tylko dużo gorszy.


to nie jest dużo gorszy kurs. oficjalny na ulicy w tym czasie jak byłem wynosił ok 12.5-12.65 (mowa o Buenos lub Mendozie)
w El Calafate nikt nie płacił więcej jak 11-11.5 więc gra warta była świeczki, szczególnie jeśli ktoś (tak jak my) nie miał już przy sobie dolarów efectivo a jedynie peso chilijskie.

w kantorach bez problemu dało się wymienić CLP, UYU czy ARS w każdą stronę po normalnym kursie wymiany (nie dotyczy to oczywiście kantorów w Argentynie). w Urugwaju można było wymienić peso ARS na peso UYU mniej więcej w przeliczeniu po 11.5-11.6 za 1 ARS do USD. Podobnie w Chile w drugą stronę.

banki przeliczały peso clp po kursie 6.23 - 6.30 (najlepsze kursy w Citi przy płatności mastercard) podczas gdy oficjalny NBP wynosił 5.92
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Mar 2015 17:57 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Jest caly dlugi temat o wymianie waluty w Argentynie. Wszystko wytlumaczone na 100 sposobow.

Temat o Am Pld ogolnie mija sie z celem gdyz, co kraj to obyczaj naprawde.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Mar 2015 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
lataczuk napisał(a):
Temat o Am Pld ogolnie mija sie z celem gdyz, co kraj to obyczaj naprawde.

Przecież właśnie o to zapytałem. Jaki jest obyczaj w Urugwaju, Paragwaju i Brazylii? Dobrze rozumiem z poprzednich wypowiedzi, że jedynie w Argentynie i Wenezueli istnieje czarny/niebieski rynek?

Nie będę czterech osobnych tematów zakładał, tym bardziej że na forum zbyt dużo o Paragwaju i Urugwaju nie ma, więc funkcja "szukaj" też wiele nie pomoże. No i przynajmniej uzyskałem cenne info o spreadach przy wymianie na waluty krajów ościennych :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Mar 2015 20:11 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Nie pamietam jak jest w Urugwaju,ale w Paragwaju czy Peru tez wymienisz na ulicy,tyle ze ten kurs nie rozni sie wiele od oficjalnego.
Tylko Argentyna i Wenezuela maja sztucznie przez rzad, zanizony kurs kurs walut obcych ze wzgledu na niekorzystny bilans i stad rozwinal sie czarny rynek,ktory odzwierciedla prawdziwa wartosc walut tych krajow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Mar 2015 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Niedawno wróciłem z tych państw i tak- Brazylia najlepiej wychodziła karta wizz - dobry przelicznik i wszędzie akceptowano - pisałem już o tym w odpowiednim dziale resztki peso, i tego paragwajskiego guarani wymieniłem w Foz - kurs nie był taki zły ale na zarobek na zasadzie peso kupiłem na ulicy a sprzedaje po kursie oficjalnym to nie ma szans spread np. w urugwaju był na zasadzie kantor sprzedaje po 2,50 za 1 peso argentyńskie ale skupuje po 1,50 peso więc starałem się wymieniać przede wszystkim $ a jak mi zostało peso urugwajskie wymieniłem na reale jeszcze w monte, podobnie zrobiłem w foz raczej resztki tego co zostały bo jak to w każdym kraju kantory muszą z czegoś żyć a szkoda mi było czasu na łażenie po całym mieście i szukanie gdzie będzie lepszy kurs o te przysłowiowe 0,2. Tylko w Argentynie wymieniałem na ulicy - Florida w Buenos w Mendozie też można na tej głównej ale kurs już gorszy ja dostałem w Buenos za 1$ 12,60 peso. Zdecydowanie odradzam wymianę na lotnisku w Buenos bo jest po oficjalnym kursie i na lotniskach w Brazylii strasznie tam naciągają na kursie do tego doliczają podatek i wychodzi to kiepsko. Tam gdzie się dało płaciłem kartą- większość atrakcji typu Corcovado , Głowa Cukru itp. bez problemu. Reasumując dobrze mieć $ i wymieniać na bieżąco aby nie zostać z nadmiarem lokalnej waluty bo później trzeba trochę stracić na kursie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Mar 2015 23:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@Djorkaeff
Akurat uważam że założenie 2 oddzielnych tematów (w końcu na temat Brazylii i Argentyny już są dostępne informacje na forum) miało by większy sens. Jeśli ktoś w przyszłości będzie poszukiwał odpowiedzi o wymianie walut w jednym konkretnym państwie - niewygodnie będzie mu przekopywać się przez temat dotyczący całego kontynentu..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 27 Mar 2015 23:17 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
jacek96 napisał(a):
Nie pamietam jak jest w Urugwaju,ale w Paragwaju czy Peru tez wymienisz na ulicy,tyle ze ten kurs nie rozni sie wiele od oficjalnego.

Peru jak najbardziej, potwierdzam pieniadze mozna wymienic na ulicy po praktycznie oficjalnym kursie.
wieczorem kiedy banki sa juz zamkniete kurs dolara/euro spada o kilka procent wiec lepiej wymieniac dolary w ciagu dnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Mar 2015 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Washington napisał(a):
@Djorkaeff
Akurat uważam że założenie 2 oddzielnych tematów (w końcu na temat Brazylii i Argentyny już są dostępne informacje na forum) miało by większy sens. Jeśli ktoś w przyszłości będzie poszukiwał odpowiedzi o wymianie walut w jednym konkretnym państwie - niewygodnie będzie mu przekopywać się przez temat dotyczący całego kontynentu..

Mam dziwne wrażenie, że do tematu założonego np. w podforum "Paragwaj" mało kto by zajrzał. A tak, zajrzy tu ktoś, kto np. był tylko jeden dzień w Ciudad del Este, tak jak ja to planuję. I przypomni mu się, że tam był i kasę wymieniał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group