Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 220 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Śpiwór
#121 PostWysłany: 01 Lip 2015 16:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Zdecydowałem się w końcu na wersję light:
Lafuma ACTIVE 45
Waga 610g, po spakowaniu malutki - 23x13, a jak na tą kompaktowość parametry niezłe - komfort 9 stopni, limit -3.
Przy czym na zalando można kupić za super cenę - 174,5zł, zamawiając dwa można użyć kodu rabatowego -40zł za subskrypcję i wychodzi po 154,5zł za sztukę.

Wiadomo że cały czas pozostajemy tym samym w amatorskiej sferze, ale za te pieniądze otrzymujemy już coś dobrego

#122 PostWysłany: 03 Sie 2015 21:49 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 81 270
Ma ktoś jakieś opinie o Marmot Nanowave 35 ? lub 45?
Czy ten 45 wystarczy na +10oC w nocy w Norwegii pod namiotem?

#123 PostWysłany: 03 Sie 2015 21:54 

@Skibek, 35 ma T. Komf. +46 F, czyli 7,77 C.
Nieważne czy w Norwegii czy w Turcji, +10 C na zewnątrz to jakieś +15 C w namiocie. Spokojnie da rade, jeszcze się rozepniesz. Tylko pamiętaj o dobrej izolacji od podłoża.
Za ile chcesz go nabyć?
 PM off  

#124 PostWysłany: 04 Sie 2015 21:02 
Awatar użytkownika

Celuje w przedział ok. 250-350zł
Potrzebuje śpiwór który będzie wystarczał na noce z temp. ok. 10oC.
Jeszcze myślałem o North face aleutian 35/2 , alledrogo 249zł.
a ten Marmot Nanowave 45 - 260zł
Czy może jakiś inny model polecasz?

#125 PostWysłany: 04 Sie 2015 21:30 

@Skibek, a ten? http://allegro.pl/spiwor-mammut-ajungil ... 91803.html
Ja sam go nie mam ale czytałem dobre opinie.
 PM off  

#126 PostWysłany: 04 Sie 2015 22:02 
Awatar użytkownika

@Don_Bartoss
Ten który pokazałeś faktycznie jest dość dobry i parametry ma niezłe.
Muszę porównać jeszcze wymiary po spakowaniu ;)
Chciałbym najbardziej kompaktowy jak będzie to możliwe.

Temat postu: Re: Jaki śpiwór?
#127 PostWysłany: 22 Sie 2015 23:21 

Pomocy potrzebuję. Czas mi nabyć nowy śpiwór. Mam do wykorzystania punkty z mybenefit, a że fundusze ograniczone, to chciałabym je użyć właśnie na ten cel. Niestety oznacza to bardzo ograniczony wybór. Wyjeżdżam na nie wiem jak długo, nie wiem też gdzie wyląduję. Do tej pory miałam Deutera z komfortem -10 i był mega ciepły, ale jest za ciężki i przede wszystkim za duży, ale korzystałam z niego w różnych warunkach cało rocznie. Teraz czas go zastąpić.
Zależy mi na tym, żeby śpiwór nie był droższy niż 200-250zł, nie ważył więcej niż 1,5kg i był jak najmniejszy z jak najniższym zakresem temperatur.
I tak oto po przeanalizowaniu wszystkich sklepów, w których mogę zrealizować punkty, sprawa wygląda następująco:
http://hurtowniasportowa.net/produkty?l ... =cpriceasc - tutaj są głównie 4F i byłam bardzo blisko zdecydowaniu się na któryś z nich, ale przeczytałam wiele opinii, że najlepsze śpiwory to to nie są....(myślałam o Lightex/ Adventure)

http://esklep.intersport.pl/pl/search?t ... on=&sort=4 - tu z kolei tylko McKinley (rozważałam Traveller Light)

http://www.sportowymarket.pl/search.php ... Bpiw%C3%B3

Jeśli ktoś znalazłby czas, by rzucić okiem na te oferty i wyrazić swoją opinię będę niezmiernie wdzięczna.

Druga sprawa: czy ktoś korzystał z http://www.goods.pl/product/description ... djk8ZeKLq1 ?

Dzięki!
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 26 Sie 2015 18:21 
Awatar użytkownika

Myślę, że najpierw musisz określić w jakich warunkach będziesz tego śpiwora używać. Bo wszystko ok. jeżeli będzie to sierpniowa noc pod gwiazdami w Toskanii, ale schody zaczną się gdy pojedziesz bardziej na północ i nie będziesz spać pod dachem.
Zacznij od zapoznania się z tym co oznaczają poszczególne temperatury. Bo minimalna oznacza mniej więcej tyle, ze "jest prawdopodobne, że nie zamarzniesz" Gdy do tego dodasz, że producenci i sprzedawcy ZAWSZE zawyżają wartości oraz to, że komfort cieplny to bardzo indywidualna sprawa i że zawsze można się rozpiąć natomiast zapiętego śpiwora bardziej już nie zapniesz, to wyjdzie Ci, że te śpiwory, które zalinkowałaś są po prostu za "chłodne" na podróżowanie po całym świecie bez oglądania się na panujący w miejscu docelowym klimat.
W ogóle śpiwór w cenie do 150 zł (czyli syntetyk) i ważący do 1,5 kg nie ma prawa być ciepły. Niestety.
Ja bym tego Deutera nie skreślał...

#129 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:01 

Witam szanowne grono :)

Ktoś się spotkał może z tym śpiworem?
szukam w miarę ciepłego, taniego śpiwora na okres późna wiosna/wczesna jesień.
w/w mogę mieć za 60 zł
niby 300g wsad hollow fibre, zaciągany kaptur, listwa na suwak. producent podaje komfort -5 do +18 st C..
1,7kg

dzięki za podpowiedzi
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:14 

Producent nie podaje komfortu w napisanym przez Ciebie przedziale.
 PM off  

#131 PostWysłany: 25 Wrz 2015 09:25 

temp spisane z metki ze sklepu..

-- 25 Wrz 2015 09:30 --

znalezione na sklepie z UK :
Specifications:

Outer - 210T Rip Stop Polyester.
Liner - Poly Cotton.
300gm2 Double Layer Hollow Fibre.
Dimension: 230X80X55cm (LxWxH).
Temp rating: 3 season +18º / -5º
Pack size: 38 X 23cm.
 Relacje PM off  

#132 PostWysłany: 25 Wrz 2015 10:33 
Awatar użytkownika

Loty: 45
Kilometry: 50 890
kalinowski5 napisał(a):
Co myślicie o śpiworze Fjord Nansen TROMS?
http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=off ... 7&prod=478
Na allegro od 239 zł.

Czy sprawdzi się w miejscach takich jak:
1. Lipiec na Islandii
2. Późny wrzesień w Sudetach
3. Maj w Norwegii
?

Mam ten śpiwór, zakupiony kilka miesięcy temu, trochę się obawiałam jednak spełnił swoje :)
Zawsze jest mi zimno, zmarzluch totalny :)
Testowany w Arktyce latem w temp +3C - +10C na łodzi (spalam w cienkiej bieliźnie termicznej)
Ciepło, wygodnie, dość lekki (1600 g), małe wymiary, można dobrze go upchnąć :)
Przy temp +16C było mi gorąco i musiałam rozsuwać zamek...
Carollayna.pl
 Relacje PM off  

#133 PostWysłany: 25 Wrz 2015 14:46 

To może inaczej zadam pytanie jako niedoświadczony bo zakładam ze parametry a realia to inna bajka ;)

czy śpiwór j/w tj z wkładem 300g syntetyka wystarczy na przetrwanie przeciętnego obywatela w temperaturach w okolicy +5 stopni ?
 Relacje PM off  

#134 PostWysłany: 25 Wrz 2015 15:14 
Awatar użytkownika

Zawsze patrzyłam na (mój śpiwór) zakres temperatur (min./przejściowa/komfort/max): -22 / -5 / 1 / 16°C
i dodawałam do przejściowej i komfortowej +8C i wtedy wiedziałam mniej więcej realnie jaka temp jest podana... choć ja zmarzluch i jeszcze się nie zawiodłam.
Carollayna.pl
 Relacje PM off
adamusek uważa post za pomocny.

#135 PostWysłany: 25 Wrz 2015 15:36 

i by nie było problemu gdyby miał podane temp. według norm EU.
a ma podane ciort wie jakie ;) więc....
nie jestem podróżnikiem, nie będę spał pod gołym niebem, powinien styknąć :mrgreen:
 Relacje PM off  

#136 PostWysłany: 25 Wrz 2015 15:48 

Temperatura komfortu śpiwora nie jest podawana jako 23 stopniowy przedział... Ta dolna wartość to deklarowane ekstremum, czyli taka temperatura, w której leżąc skulonym nie zapadniesz w hipotermię w ciągu 6 godzin.
Miej świadomość, że to co kupujesz sprawdzi się w trzech przypadkach:
- lato pod namiotem (polskie lato, nie islandzkie),
- schroniska górskie,
- hostele/hotele.

I tyle. Żadnego biwakowania wiosną, ani chłodną jesienią. Jak Ci odpowiadają te ograniczenia, to bierz.
 PM off
adamusek uważa post za pomocny.

#137 PostWysłany: 25 Wrz 2015 22:02 

A czy spiwor Spawn Hi-Tec nie byłby lepszy od w/w.w?
 Relacje PM off  

#138 PostWysłany: 25 Wrz 2015 22:17 

Potrzebujesz czegoś z T. Komf na +5C i do tego od producenta, o którym Google nie wyrzuca wielu negatywnych opinii. Tego śpiwora, który teraz wskazałeś nie znam, sprawdź parametry, sprawdź wagę, kompresję. To też się liczy. Ja sądzę, że powinieneś się przygotować na wydatek rzędu 150 zł, w innym wypadku też Cię on czeka, tyle tylko że będzie poprzedzony jakimś mniejszym na naukę :)
Popatrz na Fjord Nansen, bo robią przyzwoite syntetyki, do których przy niewielkim budżecie musisz się ograniczyć.
 PM off  

#139 PostWysłany: 25 Wrz 2015 22:39 
Awatar użytkownika

Mam właśnie Fjord Nansen Troms. Dałam niecałe 200 zł na allegro.
Carollayna.pl
 Relacje PM off  

#140 PostWysłany: 01 Paź 2015 14:09 

Witam ponownie :)
Czytając wasze podpowiedzi i sugestie nie dało się inaczej jak dojść do wniosku, że nie ma co patrzeć na "okazje" tylko kupić coś sensownego a nie psioczyć potem i marznąć lub gotować się ;)
Ale jak zwykle mam pytanko do bardziej obytych w tym temacie ;) Jak to jest, że śpiwory powiedzmy "zbliżone" mają tak różną (jedne dużą, drugie małą) rozpiętość między T-max i t-extreme ?
Np. śpiwór Husky Mantilla lub Malice, który wpadł mi w oko ma t-max +5, limit 0, a t-extreme -5. Niby spełnia moje oczekiwania, bo nawet jak temp spadnie do 0 lub ciut poniżej to na pewno będzie jakiś dach nad głowa schronisko/domek letniskowy. Ale obawiam się o lato czy się nie ugotuję ;)
A dla przykładu Fjord Nansen Stavanger ma temp -22/-7/-2/+15 gdzie rozbieżność między min a max jest widoczna gołym okiem...
i bądź tu mądry i dobrze wybierz :shock:

dodam tylko że waga/kompresja to drugorzędna kwestia...
 Relacje PM off  

[ 220 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość