Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 400 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 03 Sie 2016 12:42 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 18
I czy ten plecach forclaz przeszedł mały podręczny wizzair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#362 PostWysłany: 03 Sie 2016 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
U mnie forclarz 40 przechodził w Wizz nie jeden raz debiutując w podróży do Gruzji ;) oczywiście zakładając, że nie wypchamy go na mega maksa. Ryanair jak najbardziej bez problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 03 Sie 2016 13:15 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
przybylg napisał(a):
I czy ten plecach forclaz przeszedł mały podręczny wizzair?


Przeszedł bez problemu i to z kontrolą w koszyku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 03 Sie 2016 22:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Plecak zawsze przejdzie, nawet jesli wizualnie jest wiekszy to jest to miekka rzecz i jesli nie mamy tam tony kiełby to jak najbardziej sie miesci ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 05 Sie 2016 23:56 

Rejestracja: 03 Kwi 2015
Posty: 7
Lecę we wrześniu Wizz Air do Gruzji, zauważyłem, że nowa wersja Forclaz 40 nie ma otwarcia z przodu.
Czy ewentualnie Forclaz 50 albo 60 zapakowane do pewnej wysokości dadzą radę? Bardzo mi zależy na wygodnym wyjmowaniu rzeczy.
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 00838.html
https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 00843.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 09 Sie 2016 15:30 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
gabwww napisał(a):
Po przeczytaniu forum udałem się do Decathlona w celu zakupu plecaka. Oglądałem dokładnie 2 modele:

Forclaz 40 air
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyczny-forclaz-40-air-id_8332428.html#layoutPicshare
NIE MA metalowego stelaża-pręta, a jedynie usztywnienie pleców, które trochę się ugina, więc zakładam że zmieści się do kosza Wizz. Nie da się tego wyjąć bo jest zaszyte. Wysokość 67 cm podana na stronie dotyczy podniesionego komina. Plecak bez komina ma taką wysokość jak usztywnienie w plecach i wynosi 52 cm.
Plecak wydaje się wygodny, jedyne czego brakuje to zapinanych kieszeni po bokach.
W sklepie kosztował 119 zł, więc mniej niż na www i zachęcony nabyłem ten model :)
Najbardziej ucieszyła mnie faktyczna jego wysokość, bo pomimo zapewnień, że wiele osób z nim lata, trochę nie podobało mi się przekroczenie wymiarów Wizzair o 25 cm. Za 4 dni test praktyczny :)

FORCLAZ 40 Junior
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyczny-forclaz-40-dzieci-id_8330978.html
Ma wyjmowany metalowy pręt i wszyte dodatkowe usztywnienie. Wysokość bez komina podobna jak 40air czyli ok 52 cm.
Pas biodrowy i plecy ma bardziej wypchane pianką i zajmuje to sporo miejsca. Nie da się biodrówki tak ładnie poskładać jak w 40 air, trochę bardziej odstaje.
Mam 176 cm wzrostu ale plecak był na mnie za mały - pas biodrowy miałem na wysokości piersi i nie wiem czy regulacją dałoby się to poprawić. Na plus - dwie zapinane kieszenie po bokach.

Niedawno byłam w Decathlonie i oglądałam te plecaki. Szukałam wprawdzie starszych wersji, o których tu czytałam, ale nic z tego - nie ma już tych modeli :(
Bardziej podobał mi się model dziecięcy, bo miał ułatwiony dostęp z przodu - otwieranie jak torba. Przyznam się, że nie próbowałam go jeszcze przymierzać (mam około 173 cm wzrostu), ale jak nie dla mnie, mógłby być dla syna, z którym często latam :-)
Czy ktoś już wypróbował ten plecak? Czy podobnie do poprzedników zmieściłby się jako mały podręczny w wizzair?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 09 Sie 2016 15:38 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
gabwww napisał(a):
Forclaz 40 air
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyczny-forclaz-40-air-id_8332428.html#layoutPicshare
NIE MA metalowego stelaża-pręta, a jedynie usztywnienie pleców, które trochę się ugina, więc zakładam że zmieści się do kosza Wizz. Nie da się tego wyjąć bo jest zaszyte. Wysokość 67 cm podana na stronie dotyczy podniesionego komina. Plecak bez komina ma taką wysokość jak usztywnienie w plecach i wynosi 52 cm.
Plecak wydaje się wygodny, jedyne czego brakuje to zapinanych kieszeni po bokach.
W sklepie kosztował 119 zł, więc mniej niż na www i zachęcony nabyłem ten model :)
Najbardziej ucieszyła mnie faktyczna jego wysokość, bo pomimo zapewnień, że wiele osób z nim lata, trochę nie podobało mi się przekroczenie wymiarów Wizzair o 25 cm. Za 4 dni test praktyczny :)



Kupiłem ten plecak. Jakość jest beznadziejna. Podarł się po dwóch miesiącach. Odradzam. Będę jednak kupował sprawdzonego już wielokrotnie deutera. Lepiej zapłacić dwa razy więcej, ale mieć pewność, że plecak nie rozpadnie się w środku wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 09 Sie 2016 16:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@adamuto Ale przecież masz 10 lat gwarancji, a jestem pewien, że w Decathlon wymienia Ci od ręki plecak (taka ich polityka, zawsze przyjmują reklamację), korzystałem parę razy jeśli chodzi o buty (pękanie podeszwy)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 10 Sie 2016 10:02 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Podbijam:
FORCLAZ 40 Junior
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 30978.html
Ktoś wypróbował jako podręczny w wizzair?

I jeszcze jedno pytanie - czy nerka przypięta do ciała będzie traktowana jako kolejny bagaż podręczny w wizzair czy jako element ubioru? ;) Muszę ją zapakować do bagażu czy nikt się nie przyczepi, jak będę ją miała na sobie?


Ostatnio edytowany przez martinka_pl, 10 Sie 2016 10:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 10 Sie 2016 10:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
martinka_pl napisał(a):
czy nerka przypięta do ciała będzie traktowana jako kolejny bagaż podręczny w wizzair czy jako element ubioru? ;) Muszę ją zapakować do bagażu czy nikt się nie przyczepi, jak będę ją miała na sobie?


Nerki zazwyczaj pozwalają zabierać bezpłatnie ,nawet dwie :P A plecak -spakuj tak aby w razie co zmieścił się do wzorcowego kosza i na wszelki wypadek zostaw zapas na nerkę jakby się do twojej przyczepili ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl uważa post za pomocny.
 
      
#371 PostWysłany: 20 Sie 2016 21:42 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
martinka_pl napisał(a):
Podbijam:
FORCLAZ 40 Junior
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 30978.html
Ktoś wypróbował jako podręczny w wizzair?

I jeszcze jedno pytanie - czy nerka przypięta do ciała będzie traktowana jako kolejny bagaż podręczny w wizzair czy jako element ubioru? ;) Muszę ją zapakować do bagażu czy nikt się nie przyczepi, jak będę ją miała na sobie?


Kilkakrotnie przechodziłam z nerka oprócz plecaka, nikt nigdy nie zwrócił uwagi. Na ogół przed kontrolą przekrecam ja do tyłu, wtedy jest praktycznie niewidoczna bo chowa się pod plecakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
martinka_pl lubi ten post.
 
      
#372 PostWysłany: 20 Sie 2016 22:12 

adamuto napisał(a):
Będę jednak kupował sprawdzonego już wielokrotnie deutera.

Deutery są z reguły dość wąskie, więc stracisz trochę na pojemności oferowanej przez Wizzairową skrzynkę.
Góra
 PM off  
      
#373 PostWysłany: 15 Wrz 2016 17:52 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
michzak napisał(a):
@adamuto Ale przecież masz 10 lat gwarancji, a jestem pewien, że w Decathlon wymienia Ci od ręki plecak (taka ich polityka, zawsze przyjmują reklamację), korzystałem parę razy jeśli chodzi o buty (pękanie podeszwy)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


A myślisz, że oddadzą pieniądze, jeśli będę chciał zwrotu? Szczerze mówiąc nie zależy mi na wymianie, wolę kupić deutera, bo nie chcę, żeby mi się coś rozwaliło podczas wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 06 Lis 2016 19:42 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 10
matbob1990 napisał(a):
Polecam ten model Brugi: http://napieszo.pl/plecaki-do-45-l/1398 ... 7-35l.html

Stelaż również demontowalny. W wizzair leciał wielokrotnie i ani razu nie było z nim problemu.


Od jakiegoś czasu szukałam plecaka, bo mój stary z Moutain Warehouse dosyć szybko się rozsypał, a poza tym swoimi wymiarami, nie wykorzystywał w pełni ogromnych możliwości ( :lol: ) jakie daje mały bagaż podręczny wizz. Spacer po sklepach outdorowych zakończył się wybraniem wspomnianego modelu brugi, który ostatecznie kupiłam przez internet (40 zł taniej). Przyszedł i wtedy zobaczyłam, że coś jest z nim nie tak. Stelaż jest wyprofilowany w łuk tak, że nie ma nawet połowy z opisanego litraża - rzekomo 35l i jest mniej pakowny niż mój stary poszarpany plecak. Ten wątek przeglądałam w celu znalezienia czegoś innego i stąd dowiedziałam się, że stelaż można zdjąć - przy wstępnych oględzinach wydawał mi się niedemontowalny.
Głównym minusem pozbycia się stelaża jest utrata pasa biodrowego, bez niego plecak staje się o wiele mniej wygodny. W czasie podróży dużo chodzę, często z całym dobytkiem i brak pasa zdecydowanie zmniejsza komfort.
Dzięki wspaniałym sąsiadom znalazłam rozwiązanie. Przycięli mi pręty stelaża idące wzdłuż pleców. Jak go mierzę to nadal przekracza wymiar o jakieś 3 cm, ale przynajmniej da się już coś do niego spakować. A jakby ktoś się czepiał na lotnisku, to po zapoznaniu się z wątkiem o Januszach podróży, postanowiłam, że po prostu zdemontuję stelaż i ukryję go pod kurtką ( :lol: ) i zamontuję na powrót za boardingiem :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 11 Lis 2016 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2016
Posty: 23
Loty: 25
Kilometry: 27 426
Załącznik:
1477325949819.jpg
1477325949819.jpg [ 26.94 KiB | Obejrzany 22514 razy ]


Jestem zwolennikiem większych plecaków,
od pół roku posiadam plecak z Campusa 50l +10l komin, a latam tylko na podręcznym (przeważnie Wizz,).
z regóły mam go wypełnionego na 70-80%, jeżeli jest kłopot to- Januszowe rozwiazania:D:D najgrubsze rzeczy wrzucam na siebie (polar) i plecak elegancko miesci sie w sizer'e :D
raz obsługa Wizz'air mocno stawiała sie (Gdańsk->Kijów) to wyjąłem stelaż (te paski z duraaluminium) , po kontroli i przejściu 10m. włożyłem je z powrotem. Ryanair nigdy nie robił problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 25 Gru 2016 20:23 

Rejestracja: 25 Gru 2016
Posty: 1
Witam, widzę że oferta decathlonu się zmienia. Jaki teraz plecak się tam kupuje aby było "najlepiej" czyli jak największy ale taki aby dało się upchnąć (po założeniu części rzeczy na siebie) jako mały wizz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 11 Lut 2017 08:23 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Polecam najmniejszą wersję Cabin Zero- wymiary idealnie pod Wizza. Bardzo solidnie wykonany i dość pojemny. Ja kupiłem w equip.pl jak mieli promocję -30%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 04 Kwi 2017 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
A Escape 30 z Decathlonu? Ktoś ma, używał? Warto? :) https://www.decathlon.pl/plecak-escape- ... 83599.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 04 Kwi 2017 19:45 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
humptydumpty napisał(a):
A Escape 30 z Decathlonu? Ktoś ma, używał? Warto? :) https://www.decathlon.pl/plecak-escape- ... 83599.html

Nie nie warto na bank sie nie Zmiesci i zaplacisz na lotnisku za duzy bagaz podreczny..
Czlowieku przeczytaj 2-3 strony wczesniej gdzie ludzie pisza, ze zabieraja 50litrowe plecaki wypchane nie do konca a Ty pytasz o jakis 30litrowy plecaczek...
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 04 Kwi 2017 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Pytałem bardziej czy to wygodny i wart swej ceny plecak (bo to że wejdzie, jak wchodzą umiejętnie spakowane Forclazy 50 nie wątpie;) Przeglądałem dziś na stronie i wydaję się na fotkach całkiem ok, więc byłem ciekaw opinii z samego użytkowania. I tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 400 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group