Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Lut 2019 09:22 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Dwa tygodnie temu wyciągałem pieniądze w bankomatach Metrobanku na Siquijor i Panglao (curve i Revolut). Za każdym razem pobroało mi 250 PHP prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Georgi uważa post za pomocny.
 
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 28 Lut 2019 10:08 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
@Georgi Tak mogę, stan na 04.02.2019
Dolary USD sprzedawałem w kantorze w hali przylotów na terminalu 3 w Manilli
Dostaliśmy 52.2 php za dolara kurs średni na xe.com wynosił 52.3 tak wiec różnica minimalna.
Wypłaciliśmy tez 20.000 php z bankomatu. Z kosztami tj 250 za wypłatę i prowizja revoluta za wypłatę powyżej 800 pln wyszła łącznie około 1.5-2 % od kursu średniego.
Co do płatności karta to bardzo słabo to wyglada, czasem się da w drogich hotelach ewentualnie w sklepach w dużych galeriach handlowych (nie wszystkich) ale to wyjątki wszędzie chcieli gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Georgi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 28 Lut 2019 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Prowizje za bankomaty też są różne od 300php citi (dla kart nie citi), przez 250php (większość bankomatów) do 200php (lokalne banki np mi się trafił na Camiguin).

Kartą można płacić w sieciówkach, fast foodach (choć to nie zawsze) i supermarketach. Często w lepszych hotelach i restauracjach. Czyli można założyć, że przy wyjeździe na Filipiny karta się nie przyda ;) chyba że na suszone mango i rum na prezenty w supermarkecie przed wylotem.

Niestety na lotnisku np w Manilii też jest problem z płaceniem kartą w części punktów.

Teraz o walucie. Wg mnie najlepiej $ bo o ile w dużym mieście nie ma problemu z wymianą € to w mniejszym np we wspomnianym Palawan Pawn Shop wymieniają tylko $. Jeżeli kurs w takim punkcie jest słaby to wystarczy się zapytać gdzie jest lepszy. Filipińczycy są naprawdę bardzo mili.
Góra
 Profil Relacje PM off
Georgi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 28 Lut 2019 11:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ej no bez przesady :) w miescie Anda na wyspie Bohol w Palawan Pawn Shop byla opcja wymiany USD,GBP, EUR i... JPY ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 01 Mar 2019 23:50 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 33
Loty: 27
Kilometry: 78 405
jobi napisał(a):
Nie nastawiaj sie na płacenie kartą na Filipinach. WIększość Filipińczyków żadnych kart nie posiada, bo jest to tam wciąż nieopłalne - zarówno banki, jak i sprzedawcy pobierają liczne prowizje, W niektórych miejscach karty przyjmują, ale czasem musisz się ze 3 razy podpisać no i wzywany jest manager do podjęcia decyzji. Owszem, pewnie w fast foodach sieciowych może i zapłacisz normalnie, ale ogólnie szkoda zachodu.
USD, EUR, GBP wymieniają wszędzie (inne waluty wymienisz na lotnisku lub w dużych miastach), kursy są dobre, ewentualnie Revolut i te 200 PHP prowizji w bankomacie za każde wybrane 10k.
Z wybieraniem gotówki może się czasem zdarzyć zonk - blokada się założy a maszyna gotówki nie wyda. Więc jak ktoś jedzie na styk z kasą, najpewniejsza jest gotówka"....".


Wielkie dzieki za tak szczegółową odpowiedź, dowiedziałem się wszystkiego i nawet wiecej niz chciałem ! Innym również dziekuje za odpowiedzi i pomoc !
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 02 Mar 2019 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
25.02.2019 na nowym terminalu lotniska w Cebu kurs już nie taki atrakcyjny jak w manili i wynosił 48 php za 1 USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Mar 2019 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Tak, zdarza się, że zakłądamy sobie dostać 50 PHP za dolara a tu jest 48. Jeśli celem naszej podróży jest miejsce pełne turystów, możemy wymienić wtedy tylko niezbędne minimum a resztę później, raczej będzie to na plus. Ale jak jedziemy na zadupie, nie ma wyjścia.
Ja zwykle w drodze na Boracay wymieniałem funty na lotnisku w Kalibo - tam kurs był lepszy niż w Manili a potem okazywało się, za w samym Boracay było jeszcze korzystniej.
Z małymi hotelami posiadającymi oferującymi płatność kartą (wiszą naklejki visa/mastercard) to zwykle albo nagle 'właśnie" zepsuł im się terminal albo życzą sobie dodatkowe 5 procent.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 02 Mar 2019 12:45 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
a cos bylo raz takiego, raz widzialem w restaurcji terminal, mowie ze chce placic karta, a paniusia, ze oj niestety terminal sie wlasnie zepsul.

ale spoko, w Warszawie w chinskiej restauracji na Mokotowie tez taka bajeczke slyszalem


Ostatnio edytowany przez michcioj, 02 Mar 2019 15:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Sie 2019 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
yaacek napisał(a):
25.02.2019 na nowym terminalu lotniska w Cebu kurs już nie taki atrakcyjny jak w manili i wynosił 48 php za 1 USD

Mogę tylko potwierdzić, wymiana waluty na lotnisku CEB nie opłaca się.

Do Azji bezpieczniej zabrać USD, a przynajmniej na Siquijor w San Juan w jedynym miejscu jakie udało mi się znaleźć w tym mieście kurs USD był prawie taki sam jak na XE/google, natomiast EUR niewiele różniło się od kursu dolara, a na pewno nie było opłacalne.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 07 Wrz 2019 18:59 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
A czy w kantorach na lotniskach - np. w Manili pobierają jakąś prowizję od wymiany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Wrz 2019 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Nie pobierają.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 03 Sty 2023 09:39 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
Czy w tamtejszych kantorach wymienia się dolary, które są wyłącznie w stanie idealnym i posiadają nowe zabezpieczenia?
Czy może przejdą także te nieco starsze i nieco zużyte?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Lut 2023 19:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Raczej przejdą. Ale wyższe nominały. Ogólnie lecąc na Filipiny przez Manilę można wymienić na lotnisku, trudno później znaleźć lepszy kurs. Obojętnie euro lub dolary. Gorzej przez Cebu, kurs jest fatalny. W oddalonych miejscach raczej tylko dolary. Na Bohol dobry był kurs w Andzie na dolary, dobry też na euro w resorcie Alona42. Mam znajome osoby z Filipin. Zamiast wymieniać walutę przesyłam ją Western Union na nazwisko. Po sekundach na miejscu, dobry kurs wymiany, dopłata 9 zł za usługę. Z bankomatów nie korzystałem, szczególnie że na Bohol (Anda) wszystkie były nieczynne. Kursy mogą naprawdę mocno się różnić. Za euro niemiec prowadzący w Andzie resort dawał nam 49, w w/w Alona42 56 php.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 06 Lis 2023 16:36 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2189
złoty
To jeśli można proszę o potwierdzenie, że na 100% można wymieniać "stare" 100 USD. Różnie z tym bywa, szczególnie w Afryce. A jak będą problemy to spróbuje wymienić na nowe jeszcze w PL.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Lis 2023 09:38 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
kojarzy ktoś czy są bankomaty bez prowizji na Filipinach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Lis 2023 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Kiedyś HSBC w Cebu, do bodajże 40 tys. PHP bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz323 lubi ten post.
mateusz323 uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 03 Gru 2023 09:45 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 97
Loty: 81
Kilometry: 143 024
update list 2023 - bez prowizji nie trafilem natomiast w Chinabank mozna bylo wyplacic nawet 40k php w jednej transakcji (ofc z prowizja 250php) takze polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group