Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2015 17:35 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Cześć,

Chcę zarezerwować przelot na Cypr (konkretnie Larnaca) jednak zastanawiam się, którą miejscowość wybrać zależy mi głównie żeby większość czasu spędzić w jednej miejscowości wycieczki ewentualnie jakieś jednodniowe. Które miasto będzie najlepsze na plażowy wypoczynek ale żeby wieczorem było też gdzie się przejść. Zależy mi żeby nie było to jakieś zadupie i żeby plaże były w miarę znośne. Myślałem o Pafos albo Aiya Napa ale może być też coś innego co polecacie :P ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 05 Maj 2015 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Byłem w Pyla i Agia Napa. Wybrał bym Pylę, bo 15min autobusem i jestem na deptaku w Larnace. Poza hotelami ceny gastronomii podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2015 19:57 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Polecam jak kolega wyżej, do Pafos z Larnaki jest spora odległość.
Góra
 Profil Relacje PM off
Asiaaar lubi ten post.
Asiaaar uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2015 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Polecam Ayia Napę - typowo wakacyjne, tętniące życiem miejsce, plaża piaszczysta, ale niestety w wodzie gdzieniegdzie kamienie. Wycieczki autobusem 10-15 minut do Cape Greco, a w drugą stronę na słynną plażę Nissi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Maj 2015 22:07 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Na wspomnianym wyżej Cape Greco - jest jakaś możliwość wycieczki łódką w okolice jaskiń? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Maj 2015 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Agia Napa bezkonkurencyjne rządzi. Warto skuter wypożyczyć, to pozwiedzasz trochę okolicę, a jest co :-)
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Maj 2015 08:23 

Pyla jest straszna, Larnaca zresztą też. Tam byłam i zdecydowanie nie polecam. Jeśli kiedykolwiek wrócę na Cypr (najgorsza wyspa, na której byłam) to na pewno w inne rejony.
Góra
 PM off
dji lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Maj 2015 18:41 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
właśnie jestem na Cyprze w Aija Napa i powiem tak:
Dla grupy młodzieży nastawionej na imprezy, plażowanie i inne szaleństwa jest to idealne miejsce.
Dla kogoś szukającego przyrody, spokoju stanowczo odradzam.
Jak dla mnie to takie połączenie Władysławowa z Zakopanem.
Plaża Nissi fajna, półwysep Greco i jego liczne zatoczki fajne ale nic więcej wg mnie.
Minusem dla kogoś kto chce "obcować" z kulturą może być położenie Aija Napa na samym końcu czyli prawie wszędzie daleko.

Myślę, że jeśli kiedyś wrócę na Cypr to wybiorę inne miejsce - opinia 30-40latka z małym dzieckiem

PS: W niedzielę wracam do Polski i mogę komuś przekazać kartę SIM z pakietem danych - ważna 15dni od 11/05 czyli do 26/05 powinna działać a danych pozostanie raczej sporo. Jeśli trafię na odpowiedni wątek to gdzieś to podrzucę na forum. Jak coś zapraszam na priv.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Maj 2015 18:45 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@Piccolo A jak z transportem z Aiya Napa na Capo Greco (poza samochodem ;) ). Odwiedziliście Konnos Beach/Protaras?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Maj 2015 06:22 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Wiesz co osobiście mam auto na cały tydzień więc nie jechałem busem ale widziałem busy i przystanki na skrzyżowaniu głównej drogi z tą odchodzącą na sam półwysep - ludzie stamtąd na nogach dawali.
Dla kogoś nie mającego auta jest też opcja skutera, quada lub czegoś na wzór madmaxowego auta pustynnego - nie wiem jak to lepiej określić.
Nie powinno być to drogie bo stoi tu tego w wypożyczalniach od groma.

Co do plaży to planuję dziś wypad jeśli się tylko piwem do obiadu nie uziemię.
Jak coś to pytaj - w niedzielę wracam więc jeszcze dwa dni jestem

Edit. Pytałeś jeszcze wcześniej o zwiedzanie jaskiń. Z Ayia Napa pływają łodzie z oknami w dnie - można pooglądać ryby. Rejsy 5 dziennie (trzy żółtą i dwa pomarańczową) Koszt 10-12eur dorosły 5eur dziecko. Czas 1,5h.
Jest też wersja 4h innym klasycznym statkiem - afrodyte II. Ten zahacza też o Famagustę. Ceny niestety nie znam. Dodatkowo jest jeszcze statek piratów Black Pearl - też ceny nie znam. Dwa ostatnie bankowo opływają półwysep i jaskinie bo je widziałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Milkad uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Maj 2015 07:21 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
@Piccolo A jak z transportem z Aiya Napa na Capo Greco (poza samochodem ;) ). Odwiedziliście Konnos Beach/Protaras?

Wszystko to masz w zasięgu całodobowej linii autobusowej 101/102, która kursuje co 15-20 minut, a oprócz tego tę trasę dubluje 711 jadące aż z Larnaki. Bilet - € 1,50; całodzienny - € 5,00, a w godzinach nocnych jednorazowy € 2,50.

Wracając do meritum wątku; to, do której miejscowości się udać, zależy od preferencji. Ja jeździłem wielokrotnie na Cypr i prawie za każdym razem w inne miejsca plus oczywiście dużo podróżowałem po samej wyspie (autobusami Intercity oraz podmiejskimi). Pafos oferuje chyba najwięcej atrakcji - mozaiki robią wrażenie, zwłaszcza że dziś wyspa może się jawić jako prymitywna, a to są dzieła z czasów, gdy nasi przodkowie biegali po buszu. Oprócz mozaik inne zabytki (w tym słynne groby królewskie), a do tego możliwość wycieczek do miejsca narodzin Afrodyty oraz do jej łaźni. Dla samochodziarzy także Akamas i góry Troódos.

Larnaka jest trochę bezbarwna, ale też można tam coś znaleźć i mam sentyment. Lemesos podobnie, ale warto zaliczyć festiwal wina. Natomiast Agia Napa, Protaras i okolice to takie typowe wakacyjne miasteczka, jak u nas np. Międzyzdroje. Więc tu liczy się termin wyjazdu - zimą są niemalże wymarłe. W Konnos zatrzymałem się kiedyś u kapitana Karasa - na górze pokoje, na dole własna tawerna, na zapleczu duży basen, a w pobliżu kameralna plaża.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Maj 2015 09:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@obibok

Wow! Ten kapital prowadzi jeszcze tawernę? :)

A festiwal wina w Lemesos to kiedy się odbywa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Maj 2015 09:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
http://www.booking.com/hotel/cy/captain ... ts.pl.html
No tak, tawerna na dole jest, z niezłym klimatem. Kelnerki jakieś drętwe (nie mogłem wyczaić, czy Polki czy ruskie), ale panowie obsługiwali już bardziej w greckim stylu.

A festiwal:
http://gts-events.eu/gallery.php?id=395&lng=en
Na festiwal z całego Cypru dają darmową podwózkę autobusami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Maj 2015 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
W samej Ayia Napie też można "poobcować" z kulturą. ;)
Monastyr z XVI wieku http://www.tripadvisor.com/Attraction_R ... trict.html (wstęp bezpłatny).
I położenie też nie takie złe, by zwiedzić coś więcej - do Nikozji 100 km, a stamtąd już blisko do przepięknej Kyrenii i Bellapais.

Poza tym dla osób "szukających przyrody" jak to nazwałeś Piccolo to miejsce takie jakie Cape Greco jest idealne. My siedzieliśmy na spotkanej po drodze ławeczce z godzinę i rozkoszowaliśmy się widokami, popijając schłodzoną cavę. :D Btw. rzeczywiście z przystanku trzeba trochę przejść, ale bez tragedii. ;)

W porcie w Ayia Napie fajne knajpy z rybami i owocami morza.

Jeśli wrócę na Cypr to Festiwal Wina będzie moim obowiązkowym punktem! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Maj 2015 12:26 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
LaVarsovienne napisał(a):
W porcie w Ayia Napie fajne knajpy z rybami i owocami morza.

Można prosić o namiary na jakieś konkrety? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Maj 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
W sumie są ze cztery, sam sobie wybierzesz - w zależności od upodobań kulinarnych i cen ;) Wszystkie z ładnymi widoczkami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Cze 2015 19:28 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
W końcu zarezerwowałem pobyt na 5-19.08 ale wciąż nie wybrałem miejscowości. Rozważam Larnakę gdzie ląduję (w najmniejszym stopniu) oraz najbardziej Paphos i Limassol. Co byście polecili ponieważ jadę na zwykły wypoczynek rodzinny nie zależy mi na imprezach tylko na zwykłym plażowaniu ale żeby było też gdzie się przejść wieczorami. Nie będę wypożyczał samochodu więc dobrze gdyby jakiś autobus tam jeździł bo jedziemy w 3 osoby :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Cze 2015 19:34 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Odradzam Limassol, pomimo centralnego położenia.
Brak ładnych plaż (zresztą na Cyprze południowym w ogóle ich mało...), miasto portowe, przemysłowe i zupełnie nie ma klimatu.
Już dużo lepsza jest Larnaka, choć i tak najbardziej podobało mi się w Paphos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Cze 2015 20:03 

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 73
Polecam Pafos. Dwa razy mieszkaliśmy w południowej części miasta. Fajny deptak do portu z knajpkami. Jest gdzie posiedzieć - np. przy piwku po południu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Cze 2015 20:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
To ja chyba poleciłbym Pafos. Atrakcji sporo i dobre miejsce wypadowe do innych.
Co do noclegów, znam takie miejsce (ale to już zależy, kto czego oczekuje):
http://www.booking.com/hotel/cy/sunny-h ... ts.pl.html

Ładne widoczki, basen, świetna obsługa. Minusem jest to, że tam też nie ma plaży, ale jest kursujący co 10 minut autobus 615, którym w jedną stronę dojeżdża się do centrum (w „dolnym” mieście), a w drugą można pojechać do Zatoki Koralowej i tam jest fajna plaża (ale nie wiem, jak tam z noclegami), za to po drodze jest fajna plaża z falami, oznaczona jako punkt oglądania zachodów słońca. Zresztą zachody można sobie oglądać na tarasie.

Aha, u stóp wzgórza miła tawerna, a kilkaset metrów w górę wielki supermarket.


Ostatnio edytowany przez obibok, 07 Cze 2015 20:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group