Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Lip 2015 18:06 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
Poruszone zostały też B787 i A350. Polecam:
- China Southern Airlines - do CAN, tam przesiadka do BKK, ale też Kambodża i inne kierunki. Plus - przy odpowiednio długim layover w CAN (wystarczy 8 godzin w economy) darmowy hotel i 72-godzinna wiza na zwiedzanie Kantonu.
- Vietnam Airlines - z przesiadką w Hanoi/Ho Chi Minh, są to jedyne linie które operują zarówno A350 i B787, ot ciekawostka.
Obie linie są w SkyTeam, więc z Polski dogodne przesiadki w CDG/AMS.
- Do tego Finnair z A350 i bardzo dogodnym położeniem geograficznym - long haul z Helsinek do Azji jest najkrótszy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#22 PostWysłany: 09 Lip 2015 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
scotsman napisał(a):
- Vietnam Airlines - z przesiadką w Hanoi/Ho Chi Minh, są to jedyne linie które operują zarówno A350 i B787, ot ciekawostka.
Cyba nie jedyna. A co np z Qatar (http://www.qatarairways.com/global/en/our-fleet.page)?
Góra
 Profil Relacje PM off
scotsman lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 09 Lip 2015 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Z Londynu Heathrow do Kuala Lumpur lata Malaysian Airlines i lot jest realizowany na pokladzie A380. Lot bez zadnych przesiadek, wiec lecac z Polski mielibyscie tylko tego stopovera w Londynie... Czy warto? Jedni mowia, ze tak, inni, ze nie. Poki sami nie sprobujecie to nie bedziecie wiedziec ;) Dlatego jesli Wam to po drodze to moim zdaniem warto sie przeleciec chociaz raz zeby wyrobic sobie opinie. Mi osobiscie bardzo sie podobalo, fajne przezycie i doswiadczenie, wielka maszyna, na mnie zrobila wrazenie. :) Komfort lotu o wiele lepszy niz w Boeingu 777 czy 747 (oczywiscie to moje subiektywne zdanie, poza tym wiele zalezy od samej linii...). W dodatku dzies w ogonie jest zamontowana kamera i podczas lotu masz widok na caly samolot :) Fajnie sie oglada szczegolnie start :) Jesli bede sie kiedys wybierac do Kuala to z pewnoscia bede celowac w A380 jeszcze raz (wiem, ze Malaysian mial pechowe przygody ostatnimi laty, ale ogolnie linia bardzo fajna, swietny komfort w klasie economy-dobre jedzenie, system rozrywki, duzo miejsca na nogi itp), poki co musza wystarczyc mi wspomnienia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
jobi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 09 Lip 2015 18:26 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
WaldekK napisał(a):
scotsman napisał(a):
- Vietnam Airlines - z przesiadką w Hanoi/Ho Chi Minh, są to jedyne linie które operują zarówno A350 i B787, ot ciekawostka.
Cyba nie jedyna. A co np z Qatar (http://www.qatarairways.com/global/en/our-fleet.page)?


Prawda, masz rację.

Vietnam - jedyna która operuje 787-9 i A350
Qatar - jedyna która operuje 787-8 i A350
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Lip 2015 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
Michał86 napisał(a):
Sam znalazłem lot Lufą z Gdańska do Singapuru realizowany z Frankfurtu na A380 (nawet w niezłej cenie), ale to nie jest nasz wymarzony kierunek, bardziej celujemy w BKK, Kuala Lumpur, a najlepiej od razu Denpasar.



Jeżeli Bangkok to może Qatar? Przy wyszukiwaniu już w drugim kroku widać jakim samolotem są obsługiwane dane loty. Ja leciałam w obie strony A380 (DOH-BKK) i było ok. Żaden szał, ale czuć, że sprzęt super nówka, czysto i przyjemnie, no i "bajerancka" kamerka na ogonie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Lip 2015 18:49 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Fajna dyskusja się wywiązała, dziękujemy Wam za duży odzew :)

Z tego, co już się zorientowaliśmy, to do BKK na A380 najłatwiej trafić w Emirates (bardzo drogo niestety) i Qatar. Z tą ostatnią linią problem jest dość istotny - z WAW lecimy ciasnym A320, co wydaje mi się koszmarem (chyba, że mają jakiś inny rozkład siedzeń niż np. Easyjet).

Ktoś wspominał o A350 - mieliście już okazję nim lecieć? Jak wrażenia? Finnair ma we flocie ten samolot w wersji 359, do tego trasa przez Helsinki do BKK krótsza i dobre godziny przesiadek - kusi. A jak ta maszyna wypada w praktyce w porównaniu chociażby do 767? (dla mnie osobiście porażka). Domyślam się, że do A380 nawet się nie umywa pod względem komfortu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Lip 2015 18:55 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Cytuj:

Jeżeli Bangkok to może Qatar? Przy wyszukiwaniu już w drugim kroku widać jakim samolotem są obsługiwane dane loty. Ja leciałam w obie strony A380 (DOH-BKK) i było ok. Żaden szał, ale czuć, że sprzęt super nówka, czysto i przyjemnie, no i "bajerancka" kamerka na ogonie ;)


Bardzo często na tej trasie lata B777 w wersji high-density (bodaj 4 razy dziennie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Lip 2015 18:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
@Michał86

Oczywiście ze jest inny ;)
Seat pitch w QR jest 32" i width 18"
Natomiast U2 ma 29" i 17.5"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Lip 2015 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
silvershark napisał(a):

Bardzo często na tej trasie lata B777 w wersji high-density (bodaj 4 razy dziennie).


Zgadza się, wygląda na to, że latają w ciągu dnia na przemian B777 i A380. Ale w czasie zakupu biletu od razu widać jakim samolotem jest obsługiwany dany lot więc to chyba nie jest jakiś większy problem żeby "trafić" w A380? Chyba że się mylę, żaden ze mnie ekspert ;)
A co do "koszmarnego" A320 w Qatarze to nie jest tak źle, mnie jedynie irytowało, że sporo ekranów rozrywki pokładowej się psuło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Lip 2015 19:50 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
ciri napisał(a):
silvershark napisał(a):

Bardzo często na tej trasie lata B777 w wersji high-density (bodaj 4 razy dziennie).


Zgadza się, wygląda na to, że latają w ciągu dnia na przemian B777 i A380. Ale w czasie zakupu biletu od razu widać jakim samolotem jest obsługiwany dany lot więc to chyba nie jest jakiś większy problem żeby "trafić" w A380? Chyba że się mylę, żaden ze mnie ekspert ;)
A co do "koszmarnego" A320 w Qatarze to nie jest tak źle, mnie jedynie irytowało, że sporo ekranów rozrywki pokładowej się psuło ;)


Masz rację, na stronie Qatar spokojnie widać, czy leci 777 czy A380. Pytanie, czy linia może to po czasie zmienić?

Koszmarny jest lot A320 w EasyJet, przy moim wzroście (1,85) naprawdę się męczę i zawsze siadam na wylocie, żeby choć wyciągnąć nogi.

Obecnie analizujemy mocno ofertę Finnaira z ich A350-9 - wnętrze wygląda przyjemnie, a ceny też spadną (w tym roku w czerwcu mieli BKK z Berlina po ok. 1900 RT). Lufa ma Singapur z Gdańska za 2500 na A380 już od Frankfurtu, ale piszecie, że w tej linii cały czar tej maszyny pryska. No cóż, trzeba polować. Jako, że nie lubię latać (żonie jest to obojętne, a 4-letnia córa uwielbia), chcę maksymalnie zwiększyć komfort podróży do Azji. Stąd to szukanie "od Sasa do Lasa" :)

Dzięki Wam za wszystkie komentarze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Lip 2015 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
A co z tym komfortem w A380? Wart grzechu (czytaj dopłaty i bardziej czasochłonnych poszukiwań)?

moim zdaniem zdecydowanie nie - komfort podrozy podobny jak w 777, i ogólnie nic szczególnego w tym 380 nie było, serio serio [a też sobie przed lotem myślałem 'ale fajnie, polece tym zajebystym 380']
no chyba że zamiast 380 miałbyś lecieć 747 - wtedy dopłacaj do 380, 747 jest tragiczny
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Lip 2015 20:06 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
747-400 jest fatalny. 747-8i nie jest taki zły, "nówka sztuka".
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 09 Lip 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Michał86 napisał(a):
Masz rację, na stronie Qatar spokojnie widać, czy leci 777 czy A380. Pytanie, czy linia może to po czasie zmienić?
Na innych stronach też widać ;) A czy może zmienić? Pewnie może, ale nie wydaje mi się, że zrobiłaby to ot tak sobie. Przecież samoloty maję ściśle kreślone rotacje i zmiana na jednym odcinku pociągnęłaby lawinę zmian na innych.

Ale z drugiej strony, była np, o ile dobrze pamiętam, taka sytuacja z Dreamlinerem Lotu i pierwszymi lotami, które reklamowane były jako loty na B787, ale z powodów problemów technicznych były realizowanie jakimś innym modelem samolotu. Emirates też zapowiadał wprowadzenie B777 z Warszawy do Dubaju, a jakoś im to nie wyszło. No i zawsze jeszcze może zdarzyć się awaria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lip 2015 20:24 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 13
LHowskie 744 pachną curry, a 748 jeszcze nowoscia
Jednak korzystniej niz 380 lonhaul 343 z toaletami na poziomie bagaznika i fajnym ukladem siedzonek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 09 Lip 2015 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
WaldekK napisał(a):
Michał86 napisał(a):
Emirates też zapowiadał wprowadzenie B777 z Warszawy do Dubaju, a jakoś im to nie wyszło.


chyba jednak wyszlo
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
WaldekK lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 09 Lip 2015 22:41 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 19
Loty: 210
Kilometry: 397 378
JIK napisał(a):
Najlepiej się chyba opłaca lecieć A380 linii BA. Plus jest taki, że chyba jako jedyny linia oferuje miejsca w economy na górnym pokładzie.

Jeszcze Air France ma economy na gornym pokladzie. Ciekawa opcja jest tez gorny poklad w 747 (virgin atlantic).

-- 09 Lip 2015 22:44 --

Mam jeszcze jedna obserwacje z a380 a dokladnie a380 emirates. Jest roznica miedzy ich starszymi samolotami a tymi oddanymi ostatnio. Lepszy system rozrywki, nieco wiekszy kat rozkladania foteli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Lip 2015 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Jeśli mogę też dorzucić swoje trzy grosze, to bardzo dobrze leciało się A380 (Emirates). I też wtedy tak starałem się wybrać lot, żeby choć raz się przeleciec i uważam, ze było warto. Komfort (przy moim wzroście 190cm) system rozrywki, obsługa. No klasa.
Ale i tak najlepiej wspominam lot 787 ANA w przytoczonym tu już układzie 2-4-2, który dla mnie też jest najbardziej wygodny. Cała economy tam to kilkadziesiąt osób i chyba powierzchniowo mniejszy od C. Kameralnie z kapitalną obsługą. Ale ponoć juz zmienili na 3-3-3.

A na drugim końcu z kolei tragiczny lot LH starym 747. Chciałem się katapultować, a zostało wtedy jeszcze z 10h lotu.

Także podsumowując warto szukać, bo jednak potem zawsze człowiek ma porównanie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Lip 2015 02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@rw30 Faktycznie, jest 777 od 1. grudnia.
Załącznik:
waw-dxb.png
waw-dxb.png [ 10.55 KiB | Obejrzany 4836 razy ]
Ciekawe, czy tym razem, prawie dwa lata po pierwszej przymiarce, się uda http://www.fly4free.pl/forum/nie-bedzie-777-zamiast-330-na-okeciu,191,34747&hilit=777?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Lip 2015 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
rw30 napisał(a):
WaldekK napisał(a):
Michał86 napisał(a):
Emirates też zapowiadał wprowadzenie B777 z Warszawy do Dubaju, a jakoś im to nie wyszło.


chyba jednak wyszlo


W Emirates czy leci airbus czy B777 zależy od sezonu.
A zmiany zdarzają się czasem. Jak jest duże obłożenie i nie ma nikogo w FC to puszczają maszynę z większym Bus i Eco. Mają różne konfiguracje samolotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Lip 2015 09:55 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Trafilo mi sie pare razy w obu klasach i osobiscie bym nie doplacal specjalnie, zeby leciec A380 - chociaz przyznaje ze tego samego dnia bylo kilka lotow w tej samej cenie o roznych godzinach a tylko 1 byl realizowany przez A380, wiec specjalnie wybralem ta godzine ;). Jezeli chodzi o Economy to jak juz ktos wczesniej wspomnial wolalbym fajne miejsce w innym samolocie niz byle jakie (ja np nie cierpie siedziec w srodku) w innym samolocie, po za tym jak dla mnie to roznica nie jest jakos strasznie odczuwalna. Zalezy tez skad bedziesz lecial, wiele lotnisk nie ma specjalnie przystosowanych stanowisk dla A380 i boarding to koszmar ze wzgledu na ilosc ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group