Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Sty 2023 13:39 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 147 838
złoty

Dokąd
  • GUA/PTP/HAV/PTY/GIG/RIO/GRU

Data wylotu
  • 29.04.2023

Data powrotu
  • 07.05.2023

Długość pobytu
  • 6-8 dni

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 3

Sam znalazłem
  • BER - GUA 28.04-07.05

Dodatkowe informacje
  • Hej,

Trochę się wachałem dodając ten temat, ale może w sumie ktoś z Was coś podpowie. :)
    Mianowicie, szukam dla 3 osób lotów na okolice majówki (08.05 byłoby super być w PL). Ma to być prezent dla bliskiej osoby na 40tkę, która nie była nigdzie poza 'oczywistymi', europejskimi kierunkami. Budżet na osobę powiedzmy 2000 zł.

Przespałem KTW-IST-MCT i żałuję, teraz jeszcze był BUD-IST by W6 (startuję z KRK) i to nadal biorę jako opcję, ale szukam jeszcze czegoś powiedzmy dalszego. Nie ograniczam się do jednego kierunku, ale kraje Ameryki Łacińskiej są chyba najciekawszym kierunkiem - tyle co intersującym to droższym - oczywiście zdaję sobie sprawę z terminów.

Sam znalazłem ciekawą wydaje mi się opcję:
    BER - GUA 28.04 - 07.05 za 430 eur, pewnie dałoby się zbić, ale nie o to chodzi. Problemem jest to, że landing w BER lub FRA jest 09.05 - a to już jest wtorek.
    Najchętniej wróciłbym do PL w niedzielę. Może ktoś jest w stanie cos podpowiedzieć, będę wdzięczny. Nie mogę jakoś w tym poście dodać screenów.
    Opcją też jest ten IST ale może coś ciekawszego się uda.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#2 PostWysłany: 22 Sty 2023 20:55 
Awatar użytkownika

Loty: 323
Kilometry: 560 904
platynowy
Tydzień na Gwatemale to za mało, nawet samochodem.
Chyba, że chce zobaczyć Gua City, Antigue i jezioro Atitlan
3 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 22 Sty 2023 21:33 
Awatar użytkownika

złoty
Tak naprawdę na każde z tych miejsc to jest za mało czasu. Zdaję sobie z tego sprawę, ale mam zaplanowaną Kolumbię na drugą połowę czerwca (2,5 tyg). Muszę się dostosować z urlopem stąd takie czasowe ograniczenie.
Ten wyjazd ma być raczej formą prezentu dla bliskiej osoby, która sama nigdy nie pojedzie w taką podróż - a może po niej, coś się zmieni.

Może prosto z GUA do La Antigua (1,2 dzień) (3,4 jezioro) i (5, 6 Tikal i nocą powrót do GUA)
Jakoś może by się udało to zmieścić, wiem, że nie łatwo. Dzięki za odpowiedź.

#4 PostWysłany: 22 Sty 2023 21:58 
Awatar użytkownika

platynowy
Przykładowo w takim CUN zbazujesz sie i robisz sobie jednodniówki autem albo z agencji. Objechanie tego po GUA jest fizycznie niewykonalne, średnia prędkość jazdy to 50km/h, co chwila są progi zwalniające ale takie, że idzie zawieszenie urwać. Z Tikal nad jezioro Atitlan w pewnym momencie droga idąca pod górę urwiskiem się robi wysypana kamieniami a jak popada to z błotem, na mapie to wygląda normalnie bez zmian i się można zdziwić i wracać 3h na inna drogę. Musiałbyś jechać i wracać przez Rio Dulce a to 600km OW.
Chyba, że GUA-FRS 100 $ ow, inaczej pół wyjazdu spędzicie w samochodzie.
makdeb lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 22 Sty 2023 22:14 
Awatar użytkownika

złoty
Eh, w takim razie muszę przemyśleć, to może zamiast Tikal wulkan? CUN odpada, w MEX raz byłem i Ż nie da zielonego światła.. ;)
Dzięki bardzo za ten wpis, to bardzo pomocne.

@marcin.krakow jeszcze ew. RT z GUA do FRS za +/- 500zł RT. To też jakaś opcja ewentualnie, może najpierw GUA potem FRS, Tikal i potem wrócić zrobić Antiguę i jezioro, ale to na pewno bardzo napięte... No nic, może jakiś inny jeszcze kierunek wskoczy, chociaż może ta GUA nie jest taka zła, tylko kwestia wyboru, optymalizacji.

#6 PostWysłany: 22 Sty 2023 22:23 
Awatar użytkownika

platynowy
Co kto lubi :)
My objechalismy Tikal z noclegiem w Rio Dulce po drodze. Zostalismy jeszcze na kajaki na jeziorze + Jorge Rope Swing. Na powrocie miała być Laguna Azul oraz Semuc Chapney (jeśli dobrze pamiętam to droga nr 5 to ta zdradliwa). Polataliśmy paralotnią nad Atitlan, zaliczyliśmy zderzenie z wojskową ciężarówką (pół dnia w plecy) i trzeba było wracać do SAL.
makdeb uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 23 Sty 2023 11:59 

niebieski
Może Kolumbia? Ktoś wrzucał dziś ofertę z Włoch <2k
Wiadomo ze tydzień to mało na ten kraj, ale lepszy rydz niż gołąb na dachu…
 Relacje PM off
makdeb lubi ten post.

#8 PostWysłany: 23 Sty 2023 12:24 
Awatar użytkownika

złoty
Hej,
tak, widziałem z FCO do BOG, ale licząc doloty w tym terminie to już robi się ok. 3k za osobę i to już przekracza budżet. Niemniej, dziękuję za odpowiedź!
Dodatkowo, Kolumbię mam w planach w czerwcu na 2,5 tyg.

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], CommonCrawl [Bot], Trendiction [Bot] oraz 2 gości