Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Mar 2016 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
A ja proponuję zrobić sobie bazę w miejscowości Ulcinj, (dojeżdżając do Bar-u pociągiem i dalej busem) i tam wypożyczyć skuter.
Droga do jeziora jest "lekko" zaniedbana, więc wrażenia gwarantowane :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
skoman uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 31 Maj 2016 22:25 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 5
Ok to ja sobie zaklepałem lot na pojutrze i wypadałoby coś ogarnąć :D

O ile do Baru, Budvy i Kotoru powinienem dotrzeć bez problemu pociągiem/autobusem to pozostaje kwestia wypadu w góry do PN Durmitor. Jak tam się dostać?

Jak cenowo wygląda transport publiczny vs. wypożyczenie auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Lip 2016 18:35 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Jakby ktoś był zainteresowany to wrzucam poglądowy cennik wypożyczalni aut z budvy z zeszłego roku
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 04 Lip 2016 19:18 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
DO Źabljaka (w Durmitorze) zdecydowanie samochodem. Trasa z Podgoricy do betonowego mostu na Tarze jest przez większość czasu naprawdę widowiskowa. Jedzie się kanionem na drodze utworzonej na półce skalnej, ciągle mijając tunele. Od mostu na Tarze do samego Zabljaka jest już mocno pod górę. Pewnie jakaś komunikacja autobusowa też tam dociera ale samochodem zdecydowanie najszybciej i najwygodniej. Jak ktoś preferuje rafting, to organizatorzy zazwyczaj zabierają i odwożą chętnych z i do Zabljaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lip 2016 20:12 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
nick napisał(a):
A ja proponuję zrobić sobie bazę w miejscowości Ulcinj, (dojeżdżając do Bar-u pociągiem i dalej busem) i tam wypożyczyć skuter.
Droga do jeziora jest "lekko" zaniedbana, więc wrażenia gwarantowane :D

A ile kosztuje wynajęcie takiego skutera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Lip 2016 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
15-25 eur za dzień zależnie od umiejętności negocjacyjnych :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Lip 2016 21:04 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@nick Ok, dzięki :) A po ile paliwo i gdzie konkretnie w Ulcinj można znaleźć wypożyczalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Lip 2016 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Jak najlepiej dostać się Szkodra (Albania) - PODGORICA i powrót do Szkodry?
Busik?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Wrz 2016 14:12 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Gdyby ktoś będąc w Kotorze wybierał się do Perastu to z dworca autobusowego jeżdżą busy za 2,5euro, które zatrzymują się na drodze nad miasteczkiem. Ale do Perastu jeździ też zwykła komunikacja miejska - w niej za bilet płacimy 1euro. Wystarczy na głównej drodze poszukać wiaty autobusowej i poczekać chwilę (ew. stanąć po drugiej stronie ulicy bo czasem wiaty sa tylko po jednej). Busy jeżdżą dość często i jadą bezpośrednio do miasteczka.
Odniosłem takie wrażenie, że na dworcu autobusowym do każdego sprzedawanego biletu doliczana jest opłata 1,5euro. Zakładam, że zatrzymanie busa już poza szlabanem dworca pozwala tę opłatę ominąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Wrz 2016 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
Zamieszczam rozkłady autobusów jakie udało mi się sfotografować w Czarnogórze.
Herceg Novi:
Załącznik:
HercegNovi_bus2.jpeg
HercegNovi_bus2.jpeg [ 173.78 KiB | Obejrzany 10045 razy ]
Załącznik:
HercegNovi_bus3.jpeg
HercegNovi_bus3.jpeg [ 158.67 KiB | Obejrzany 10045 razy ]
Załącznik:
HercegNovi_bus.jpeg
HercegNovi_bus.jpeg [ 145.52 KiB | Obejrzany 10045 razy ]
Załącznik:
HercegNovi_bus4.jpeg
HercegNovi_bus4.jpeg [ 145.81 KiB | Obejrzany 10045 razy ]
Załącznik:
HercegNovi_bus5.jpeg
HercegNovi_bus5.jpeg [ 189 KiB | Obejrzany 10045 razy ]
Załącznik:
HercegNovi_bus6.jpeg
HercegNovi_bus6.jpeg [ 133.26 KiB | Obejrzany 10045 razy ]

Kotor:
Załącznik:
Kotor-bus2.jpeg
Kotor-bus2.jpeg [ 185.26 KiB | Obejrzany 10045 razy ]
Załącznik:
Kotor-bus3.jpeg
Kotor-bus3.jpeg [ 174.63 KiB | Obejrzany 10045 razy ]
Załącznik:
Kotor-bus.jpeg
Kotor-bus.jpeg [ 200.79 KiB | Obejrzany 10045 razy ]

Będąc na dworcu w Budvie oraz w Barze nie widziałem nigdzie wywieszonego rozkładu jazdy. Trzeba było pytać w kasie o której coś odjeżdża.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kardasz uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 22 Sty 2017 23:19 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Cześć,
Miałbym ogromną prośbę o odpowiedź na dwa pytania:
- Czy korzystał ktoś z was z wypożyczalni samochodów w Ulcnij?
- Czy ma ktoś z was link do aktualnego rozkładu jazdy autobusów (lub innej komunikacji miejskiej) na trasie Bar - Ulcnij?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Sty 2017 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Rozkład i możłlwość kupna biletów jest np. tu:

https://busticket4.me/MNE/1165-1167-132 ... 5-01-2017/
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
blazejdaw uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 16 Lut 2017 01:26 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 8
https://www.zcg-prevoz.me/search tutaj jest strona z oficjalnym rozkładem kolei w Czarnogórze. Powiem Wam tylko, że warto jechać tam pociągiem, jeśli gdzieś tylko dojeżdża ponieważ jest zawsze dwukrotnie tańszy niż autobus czy bus a widoki są fantastyczne. Szersze opracowanie na temat kolei w Czarnogórze i w ogóle transportu w tym kraju umieściłem tutaj:

http://www.stacjabalkany.pl/czarnogora- ... transport/


A także szczegółowe opracowanie transportu autobusowego zarówno wewnętrznego oraz międzynarodowego, chętnie bym to po prostu tu skopiował i wkleił ale jest po prostu tego za dużo:

http://www.stacjabalkany.pl/czarnogora- ... i-lokalny/

Chętnie odpowiem na pytania, wszystko info zbierałem osobiście i na podstawie wieloletnich doświadczeń:)
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 23 Lut 2017 01:22 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 129
Kilometry: 163 661
Czy wypozyczal ktos samochod na lotnisku Podgorica? Jakie wypozyczalnie polecacie? Moze byc to opcja 'Meet and Greet'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Lut 2017 16:08 

Rejestracja: 01 Lut 2017
Posty: 6
Ja wyjezdzam w 5 osob od 27.04.2017 do 11.05.2017 i tez intersuje sie transportem z lotniska i do. Z tego co sie orientuje to na miejscu jest AVIS i ma nawet ceny do zaakceptowania jak na lotnisko. Meet and go to zawsze troche niepewnosc przy powrocie. Wydaje mi sie ze nie ma sie co bac przy przylocie. Znalazlem tez dosc dobra cene za transfer np do Budvy z lotniska w Podgoricy dla 4 osob 35 Euro dla 7-8 osob busem Mercedes 50 Euro. Za 95 Euro mozna wynajac busa na caly dzien (+ paliwo i oplaty typu parking) na wycieczke n[. do Albani, górym, Bośnia moze Dubrovnik. I tu moje pytanie jesli ktos chcetny to mozna fajnie obnizyc koszty wycieczki. My 5 osob + ewentualnie 2 albo 3. W razie czego prosze o kontakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Maj 2017 22:50 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
mmgg napisał(a):

A także szczegółowe opracowanie transportu autobusowego zarówno wewnętrznego oraz międzynarodowego, chętnie bym to po prostu tu skopiował i wkleił ale jest po prostu tego za dużo:

http://www.stacjabalkany.pl/czarnogora- ... i-lokalny/



Dziękuję, bardzo pomocny post.
Czy jest znana inna opcja dostania się z Kotoru lub Herceg Novi do Dubrownika niż strona https://busticket4.me ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Cze 2018 12:53 

Rejestracja: 27 Cze 2018
Posty: 2
Jeśli chodzi o busticket4me, to w rzeczywistości tych busików jeździ dużo więcej, ale nie są tam wyszczególnione (mali lokalni przewoźnicy).
Czasem wygląda to dość komicznie, bo wsiada się do autobusu bez opłaty i rusza, po czym w pewnym momencie kierowca zjeżdża w pole i kasuje wszystkich pasażerów po kolei (płatność kartą oczywiście odpada).

Na samym lotnisku (w budynku) są co najmniej 3 wypożyczalnie (są na przeciwko kawiarni) - na pewno Hertz, Avis i coś jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Cze 2018 12:39 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 839
złoty
Ja ze swojej strony mam informację dla tych którzy chcą odwiedzić twierdzę Stari Bar. Od rana do nocy co godzinę (wyjazd z przystanków początkowych o pełnej godzinie) kursuje autobus miejski relacji Stari Bar => Bar => Sutomore => Čanj. Rozkład na przystanku pod twierdzą jest najprawdopodobniej zrywany przez taksówkarzy, którzy zachęcają do swoich usług niczym pod dworcem we Lwowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Cze 2018 12:51 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Milionth Visitor...to co wydaje się komiczne jest celowym działaniem. Ma to także miejsce np. w Chorwacji i doświadczyłem tego . Pan kierowca ,który nie jest właścicielem ,,wali,, w rogi właśnie jego. Zapewne nawet nie dostałeś biletu. Lokalsi płacą inną stawkę niż turyści. Życie jest drogie więc kierowcy muszą dawać sobie jakoś radę :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Paź 2018 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Na stronie http://www.zcg-prevoz.me/cijene-lokalni.html widzę 2 rodzaje cen biletów
Kod:
CIJENA KARTE NA BLAGAJNI / U VOZU
domyślam się, ze chodzi o cenę biletu w kasie / w pociągu. I moje pytanie: w przypadku gdy na stacji/przystanku nie ma kasy (np. taki Aerodom), to którą zapłaci się stawkę za bilet, na blagani czy u vozu?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group