Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Maj 2023 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 985
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Czy przy wjeździe do Wenezueli też jest wymóg biletu powrotnego ? Bo jak tak to widzę mały problem bo Expedia nie sprzedaje przelotów z Wenezueli . Ktoś miał tutaj jakieś doświadczenie ? Będę przekraczać granice lądem z Kolumbii .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 19 Maj 2023 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Tutaj na logikę bilet powrotny nie jest potrzebny, skoro można wjechać lądem to można i wyjechać ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Maj 2023 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 75
Ja przylatywałam to Wenezueli i wyjeżdżałam lądem do Kolumbii, bez żadnych problemów. Ale to było x lat temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Maj 2023 17:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
kostek966 napisał(a):
Tutaj na logikę bilet powrotny nie jest potrzebny, skoro można wjechać lądem to można i wyjechać ?


Wydaje mi się, że niekoniecznie ta logika ma zastosowanie, bo przecież więcej krajów w tym regionie wymaga biletów wyjazdowych, nawet jeśli wjeżdża się lądem. Przy czym może to być bilet wyjazdowy na przykład autobusem. Przykładem chociażby Kostaryka.

Natomiast @mmaratonczyk byłoby super, gdybyś napisał trochę jak wygląda podróżowanie po Wenezueli, oczywiście już po wyjeździe stamtąd, bo to strasznie ciekawy kraj, a na forum z oczywistych względów zero informacji z ostatnich kilku lat.
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Maj 2023 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 985
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@Nvjc przejechałem komunikacją publiczną z Cancun do Panamy przez wszystkie państwa A. Śr. i dwa razy musiałem pokazywać bilet potwierdzający opuszczenie kraju. Przy wjeździe do Kostaryki nie pomógł bilet wylotowy z Panamy co na zdrowy rozum powinno wystarczyć bo przecież musiałem opuścić Kostarykę żeby zdążyć na samolot. Co do Wenezueli to planuje być raptem tylko 5 dni. Zamierzam wjechać przez Paraguachon a wyjechać przez San Antonio. Chcę objechać jezioro Maracaibo i dostać się na jego południową stronę żeby zobaczyć spektakl zwany catatumbo lights. Z tego co się orientowałem przez lokalnych hostów to od niedawna granice są otwarte . Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Maj 2023 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2013
Posty: 75
@mmaratonczyk Relampago del Catatumbo jest niesamowite, ja żałuję, że widziałam tylko z daleka. A wybierasz się może na teleferico do Meridy? I też przyłączam się do prośby o parę słów po wyjeździe o tym, jak wygląda obecnie sytuacja. Wenezuela to jedno z tych miejsc, do których chętnie bym wróciła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Maj 2023 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 985
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@diana w Meridzie będę miał dwie nocki przedzielone wyjazdem nad jezioro do Ologa . Nie wgłębiałem się co tam jest ciekawego ale sprawdzę Twoją sugestie. Wiem że na Catatumbo są z Meridy dwudniowe wycieczki ale cena 250 USD za osobę to trochę drogo. Będę próbować dostać się tam na własną rękę tylko ciężko znaleźć gdzieś na ten temat informacje. Jest teraz sezon na wyładowania atmosferyczne więc myślę że będzie co oglądać .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
diana lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Maj 2023 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 985
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Na przejściu granicznym w Paraguachon pomiędzy Kolumbią a Wenezuelą pogranicznicy z Wenezueli zapytali nas tylko dokąd jedziemy dalej i czy byliśmy w Brazylii. Nic nie wypełnialiśmy, nic nie płaciliśmy. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Ale samo przejście graniczne to porażka, jeden wielki chaos. Szło za nami około 15 osób oferujących auto na dalszą podróż. Prawie się o nas bili. Jak dojechać do granicy i dalej napiszę w odpowiednim wątku.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 31 Maj 2023 08:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@mmaratonczyk A dlaczego pytali się o Brazylię? Chodziło o pobyt ostatnio czy w ogóle?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Maj 2023 09:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
@Sudoku

Yellow fever vaccination required if coming from or transiting for more than 12 hours through Brazil.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 31 Maj 2023 13:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
A to luzik, bo to mam akurat. Myślałem, że może mają jakieś problemy dwustronne z Brazylią i nie lubią tych, którzy wcześniej tam byli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Maj 2023 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 985
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Tak jak napisał @Zeus chodzi właśnie o żółtą febrę .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group