Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Mar 2023 11:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Sporo ludzi pyta (czasami non stop to samo) o przywilejach kart, więc może lepiej to mieć w jednym miejscu, gdzie łatwiej będzie do wyszukiwaniu/przyklejenie do wikipostu

Więc zaczynam z tego co wiem/znam o FTLu

FTL

Fast track

WRO -> specjalne stanowisko do Fast tracka, obok kontroli bezpieczeństwa, tylko dla lotów z rodziny Miles and More
WAW -> specjalne stanowisko do Fast tracka, na koniec terminalu 2 w WAW, tylko dla lotów LOTem

Bagaż

Całkowity darmowy bagaż rejestrowany w taryfach light: LOT, Luxair
Darmowa pierwsza sztuka bagażu na FTL także w United na lotach międzynarodowych, np. z Berlina.
Darmowy drugi rejestrowany bagaż w taryfach Classic: Lufthansa, SwissAir, Austrian, Croatian, Brussels Airlines

Saloniki

WAW -> Polonez i Mazurek, tylko dla lotów z rodziny Miles and More
ATH -> Salon Lufthansy dla dla lotów z rodziny Miles and More i chyba także Aegeanem (tak było w 2021)
FRA BER MUC HAM HAJ -> Salon Lufthansy (nie wiem czy tylko dla paxów Miles and More, czy także innych)
ZRH GVA -> Salon Swiss (nie wiem czy tylko dla paxów Miles and More, czy także innych)
VIE -> Salon Austrian (nie wiem czy tylko dla paxów Miles and More, czy także innych)
BRU -> Salon Brussels Airlines (nie wiem czy tylko dla paxów Miles and More, czy także innych)
LHR -> Salon Lufthansy (nie wiem czy tylko dla paxów Miles and More, czy także innych)
EWR -> Salon Lufthansy (nie wiem czy tylko dla paxów Miles and More, czy także innych)
LIN -> Salon Lufthansy (nie wiem czy tylko dla paxów Miles and More, czy także innych)


Odprawa Business

Dla lotów z rodziny Miles and More

__________________________________________________________________________________________

SEN

Fast track

WAW -> specjalne stanowisko do Fast tracka, na koniec terminalu 2 w dla rodziny Miles and More (minimum Senator lub bilet klasy biznes)

Status Match

SIXT można uzyskać status match Platinum
AirBaltic status match do statusu VIP (ale tylko dla kart LH SEN, liczy się logo LH na karcie SEN)


Ostatnio edytowany przez Zeus 25 Cze 2023 19:01, edytowano w sumie 10 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
47 ludzi lubi ten post.
37 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Mar 2023 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Bardzo dobry post, w ogóle wydaje mi się, że warto to wydzielić nie tylko dla SA, ale i dla innych sojuszy. Plus dodać info jak uzyskać dany status tj. odcinki/lub ilość tam mil.

można dopisąć w zakresie saloników
dla FTL -
Zurich, Geneva - salonik Swiss
Wiedeń - salonik Lufy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Mar 2023 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Saloniki LH są też na niektórych innych, czasami bardzo nieoczywistych, lotniskach jak np. ATH ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Mar 2023 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
WAW -> specjalne stanowisko do Fast tracka, na koniec terminalu 2 w WAW, tylko dla lotów z rodziny Miles and More

@Zeus , Nie jest to prawda - 10.02.2023 leciałem Austrianem (bilet na OS) i a. bramka przy fast tracku (na początku terminala) zapaliła się na czerwono (mimo wprowadzonego numeru MM FTL) gdy zapytałem Panią o prośbę ręcznego przepuszczenia powiedziała ze tylko bilety wystawione na LO działają . O ile mogła mylić się z prawdą to bramka automatycznie mnie nie przepuściła. Nię kłóciłem się bo w normalnych bramkach nie było ludzi i tam poszedłem

Oczywiście do Poloneza wszedłem bez problemu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@lendziro @Zeus
No właśnie. Jakoś od 3 lat mniej więcej dla posiadaczy FTL bramka otworzy się tylko dla biletów LOTu. Nie działa ani dla OS ani LH ani LX.

I jeszcze inna sprawa
lendziro napisał(a):
WAW -> specjalne stanowisko do Fast tracka, na koniec terminalu 2 w WAW, tylko dla lotów z rodziny Miles and More

To nie jest stanowisko tylko dla lotów z rodziny Miles and More. Przejście umożliwiają niektóre karty kredytowe premium, kiedyś Diners, obecnie m.in. PKO Visa Infinite. Wchodzę także na loty Wizzem czy BA.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:13 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
Świetny post! Właśnie chciałem o to dzisiaj podpytać w innym wątku.

Dorzucę, że dla SEN
1. w SIXT można uzyskać status match Platinum
2. w AirBaltic status match do statusu VIP (ale tylko dla kart LH SEN, liczy się logo LH na karcie SEN)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
LHR salon lufrhansy dla FTL biensiur

I jeszcze a propos fasttracka w WAW to jakiś czas temu wrócił ten drugi bliżej Preludium


Ostatnio edytowany przez pabien 03 Mar 2023 13:33, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Fast Track w WAW należy do "lotniska" i poszczególni przewoźnicy mogą sobie wykupić tą usługę dla swoich pasażerów podróżujących w określonych klasach lub posiadających określone karty partnerskie i tak w przypadku rejsu LO wystarczy bilet w economy z karta FTL ale już lecąc Lufthansą potrzebny będzie minimum Senator lub bilet klasy biznes.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:21 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
albo...:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
EWR salonik Lufthansy lot LH wejście na FTL
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
sko1czek napisał(a):
@lendziro @Zeus
No właśnie. Jakoś od 3 lat mniej więcej dla posiadaczy FTL bramka otworzy się tylko dla biletów LOTu. Nie działa ani dla OS ani LH ani LX.

I jeszcze inna sprawa
lendziro napisał(a):
WAW -> specjalne stanowisko do Fast tracka, na koniec terminalu 2 w WAW, tylko dla lotów z rodziny Miles and More

To nie jest stanowisko tylko dla lotów z rodziny Miles and More. Przejście umożliwiają niektóre karty kredytowe premium, kiedyś Diners, obecnie m.in. PKO Visa Infinite. Wchodzę także na loty Wizzem czy BA.
Diners juz nie... jest wykreślony z broszurki z kartami jaka posiada obsługa (nawet jak ktoś ma wydana w innym kraju)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
moss_LOT napisał(a):
2. w AirBaltic status match do statusu VIP (ale tylko dla kart LH SEN, liczy się logo LH na karcie SEN)

Czyli dlatego chciałeś nie tak dawno zmienić LOT na LH na karcie
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Mar 2023 13:49 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Darmowa pierwsza sztuka bagażu na FTL także w United na lotach międzynarodowych, np. z Berlina.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2023 14:08 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 171
Loty: 381
Kilometry: 523 337
niebieski
Dorzucę jeszcze z saloników dostępnych dla FTL (na pewno lecąc LO, LH, LX, OS):
HAM
LIN
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 03 Mar 2023 14:28 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
@Martinuss dokladnie, zmiana loga sprawiła że po kilku minutach był już status
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 03 Mar 2023 17:35 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
jak by ktoś do tego w stanie dodał informacje kiedy i w jakiej lini przysługuje darmowy wybór miejsca , ewentualnie też dla osób towarzyszących.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Mar 2023 18:28 

Rejestracja: 06 Lis 2010
Posty: 81
Dobry temat jako, że te wyszukiwarki saloników M&M pozostawiają wiele do życzenia. Te, z których korzystałem na FTL. Proszę tu o weryfikację, bo było to już jakiś czas temu:

CDG
MXP
LHR przy locie TG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Mar 2023 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
https://www.lufthansa.com/pl/pl/lounges
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 03 Mar 2023 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
To kolejna modyfikacja. Co do Waw to można wejść ns Silver ale nie na rodzinę MM a na rodzinę Lufy także właśnie odbiłem się na bilecie Tapa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2023 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tap to nie majls and mors


Ostatnio edytowany przez pabien, 03 Mar 2023 20:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 208 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group