Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Paź 2017 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
no właśnie? tak mnie to zastanawia czasem

real troche poszedl w gore, ale ciagle niewiele, wiec o co chodzi? czyzby loty do Bra tak zdrozaly czy o co chodzi ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Paź 2017 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Może chodzi o Zika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Paź 2017 19:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@rw30 No właśnie nie bardzo wiem o co ci chodzi ;) Może ci się tylko wydaje,bo na podstawie czego wysnułeś taki wniosek :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Paź 2017 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
W zeszłym roku byłem 5 razy, w tym dopiero 2. Ale niedługo znów lecę. Kurs reala owszem, poszedł nieco w górę ale wciąż nie jest drogo. Zika jest przereklamowana i nie w każdym miejscu występuje. Nie ma się co zastanawiać, tu się trzeba pakować :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 03 Paź 2017 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
miriam napisał(a):
@rw30 No właśnie nie bardzo wiem o co ci chodzi ;) Może ci się tylko wydaje,bo na podstawie czego wysnułeś taki wniosek :?:



na podstawie braku postów w dziale 'brazylia'
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Paź 2017 19:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Wrzuć deala na lot Europa-Brazylia za 1 tysiąc złotych, a bezsensownych pytań w dziale "Brazylia" będzie bez liku :D


Ostatnio edytowany przez jacek96 03 Paź 2017 19:41, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Paź 2017 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jacek96 napisał(a):
Wrzuć EF na lot Europa-Brazylia za 1k, a twoje pytanie straci sens :D


a bardziej po polsku ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Paź 2017 20:28 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
jak będzie kolejne promo za 800-900zł jak 2 razy z TK to będzie pełno wpisów: nie widzę swojej rezerwacji, jak można wybrać miejsca, czy posiłki są i czy trzeba za nie płacić i tym podobne,
szkoda tego TK bo tak dynamicznie chciał się rozwijać, a od tamtego czasu nie było żadnej "promocji" z jego udziałem,
znowu ta polityka, podobnie wygląda teraz QR, też chyba porządnej promocji się nie doczekamy


Ostatnio edytowany przez krasnal 03 Paź 2017 21:28, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Paź 2017 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Do Brazylii lata naprawdę dużo rodaków tylko nie udzielają się na forum i nie kupują biletów z promocji.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Paź 2017 21:51 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Brazylia przeżywała boom turystyczny w do 2005-2007 roku. Liczba turystów rosła, operatorzy turystyczni mieli coraz to lepszą ofertę (pamięta ktoś jeszcze FOR z WAW z międzylądowaniem w SID by bodajże TACV, oferowanym na tydzień czy nawet 10 dni w 4* za 1999zł?). Niestety zbiegło się to najpierw ze wzrostem przestępczości na początku XXI wieku, a później z kryzysem globalnym po 2008 roku. Od tego czasu liczba turystów odwiedzających Brazylię zwiększa się dość powoli. Okresowo podbijają ją imprezy o zasięgu globalnym. Teraz kraj trawi kryzys gospodarczy i korupcyjny co też nie pomaga w stabilnym wzroście sektora turystycznego. Jednak biznes nadal działa - jak wspomniał @macq91. Także kontakty gospodarcze PL-BR. Co ciekawe ostatnio pojawiła się na forum dość dobra cenowo oferta do Belem, ale nie wzbudziła wielkiego zainteresowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Paź 2017 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Nie dziwię się, do Belem bym za darmo nie chciał lecieć. Według mojego gustu w Brazylii są następujące atrakcje turystyczne (licząc od północy):

- Manaus - miasto w sercu dżungli
- Fortaleza, Maceio i całe to wybrzeże zwane Nordeste
- Wypada wymienić Rio, chociaż go nie lubię to jest piękne
- Sao Paulo, po szczegóły odsyłam do mojej relacji
- Pantanal, jak ktoś kocha zwierzęta
- I oczywiście wodospady Iguacu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Paź 2017 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@rw30 Brazylia nie jest aż taka tania, jak by się mogło zdawać. Owszem, Real Brazylijski jest trochę droższy, ale przy tym ceny są spore.

Ja latam sporo do Brazylii (czyt. średnio 2-3x w roku) i nie ma co liczyć na cenę poniżej 3000PLN (nie mówię o wylotach np. z Florencji a powrocie do Mediolanu, bo fakt - można ciut taniej, ale +hotel +doloty LH czy LO z GDN = jeszcze więcej, a traci się dni i ciągłość biletu). Normą jest to, że płacę bliżej 4000PLN z GDN Lufthansą. Co innego można powiedzieć o destynacjach Azjatyckich, gdzie co chwilę pojawiają się Pekiny, Tokia i inne tego typu za nieco poniżej 2000PLN. To raczej powoduje, że członkowie F4F będą wybierali ciut inne destynacje, a do BR będą latać Ci, którzy muszą z rozmaitych powodów.

Na koniec powiem - te wszystkie Ziki, Dengi, itp. - owszem, jest to jakieś realne zagrożenie, ale to nie jest tak, że wychodzimy z samolotu i stado komarów czeka jak nielegalni taksówkarze przed lotniskiem. Trzeba mieć pecha. Na moich kilkanaście pobytów BR, ani jeden komar mnie nie ugryzł. I żeby było jasne, jestem poszczepiony na wszystko co trzeba, ale np. w miastach (GRU, GIG, BSB) nie używam Muggi. Jedynie, gdy zapuszczam się w okolice ze sporą ilością roślin. Więc nie ma co przesadzać z tą ostrożnością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Paź 2017 09:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@BusinessClass a co nie tak jest w Belem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Paź 2017 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
@michzak Belem to taki slums. Miasto niebezpieczne, do tego brudne, biedne i zaniedbane. Brak atrakcji turystycznych. Coś jak biedna dzielnica Bytomia czy Katowic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Paź 2017 09:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
On właśnie, co :?: :!:
Fajne miejsce i stosunkowo blisko najpiękniejsze miasta północnego wybrzeża Brazylii, zresztą we wszystkie miejsca turystyczne i tak trzeba dolecieć, więc co za różnica, czy zrobisz to z SP, czy z Belem?
@1955845624
Z tymi cenami, to mocno przesadzasz, albo zupełnie nie jestes w temacie.

Zagrożenie Ziką faktycznie mogło parę osób odstraszyć, bo ogólnie społeczeństwa są bardzo podatne na panikę i rożne manipulacje, a samo zagrożenie niewielkie i mocno ograniczone obszarowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Paź 2017 09:27 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Jeśli chodzi o Fortalezę, to wskaźniki przestępczości ma wcale nie lepsze od Belem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Paź 2017 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ale Fortaleza jest przepiękna i jak się poruszasz w turystycznych miejscach to powinieneś mieć fajny urlop bez złych przygód. Tłumy turystów z Europy tylko to potwierdzają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Szkoda tylko, że do tej Fortalezy trudno jest się dostać w sensownych pieniądzach :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Paź 2017 10:03 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@michzak Czy ja wiem???? Sam kupiłem za ok. 1600 z Berlina na maj/czerwiec 2018. teraz na szybko znalazłem:
Załącznik:
Fortaleza.JPG
Fortaleza.JPG [ 81.29 KiB | Obejrzany 2022 razy ]
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Paź 2017 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@Gleba3 + ok. 1000PLN za KL albo LH z GDN do TXL (z bagażem) + jakiś hotel.

@jacek96 mam dobre informacje, wprost z historii karty kredytowej. Za podobne jedzenie jak w PL, w BR jest o 30-40% drożej. Lunch w food courcie i jakaś kawka ze Starbucksa = nigdy mniej niż stówka.

Ja nie zaniżam cen, bo Wy często przewalutowujecie jakoś po kursie NBP, a potem nagle w praktyce jest zdziwienie, że budżet przekroczony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group