Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plan na Brazylię
#1 PostWysłany: 15 Gru 2020 19:13 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Hej, lecę do Ameryki Pd we wrześniu na ok. 60 dni i mam pytanie odnośnie mojego planu zwiedzania Brazylii
Z góry zaznaczam, że Brazylia jest krajem tranzytowym. Nie chcę tam zabawić za długo
1. Recife + Olinda - 2-3 dni
2. Z Recife do Salvadoru wybieram się samolotem (GOL) lub busem
3. Z Salvadoru do Rio samolotem - linia GOL. Nie wiem jak długo być w Rio. Chce zobaczyc Jesusa, Centro, Sugarloaf Mountain, Ogród Botaniczny, ZOO i chcę się wybrać na mecz na Marakane jesli akurat bedzie. Ponieważ to moze być srodek tygodnia i nie wiem jak z meczami w lidze brazylijskiej wiec moge się najpierw wybrać z SSA do MAO. Na 2-3 dni.
4. Na koniec lot MAO - CWB (Curitiba) aby pojechać Sierra Verde Expess do Morretes
5. I z Curitiba lot do Iguazu Falls.
I z Igazu Falls do Paragwaju na 3-4 dni. Potem Chile, Ekwador, Peru i Boliwia.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Gru 2020 12:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Plan na Brazylie
#2 PostWysłany: 16 Gru 2020 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
cześć,

w Rio - zależy jak lubisz zwiedzać, ale po Twoim planie mam wrażenie że slow tourism to raczej nie Twoja działka - możesz spędzić od minimum 3 dni (mocno napięty plan z zaliczeniem najważniejszych punktów) do tygodnia, a nawet możesz zaplanować trochę więcej i w razie, gdybyś się nudził, skoczysz sobie na kilka dni do Buzios bądź na Ilha Grande. Warto też sprawdzić, jaka jest pogoda we wrześniu - jeśli jest kiepska, no to faktycznie można starać się minimalizować / kompresować to wszystko, jeśli dobra to Rio jest spoczko, można posiedzieć. No i Buzios bądź Ilha Grande to też tylko w dobrą pogodę.
Kilka punktów w Rio które, moim zdaniem, powinieneś odwiedzić a nie ma ich na Twojej liście:
- punkt widokowy z faveli Vidigal (na Copę i/lub Ipanemę?)
- wizyta ze zorganizowaną wycieczką w faveli (ponoć wspomniany Vidigal jest fajny, ja akurat byłem w Rocinhii)
- wjazd tramwajem i dłuższy spacer po dzielnicy Santa Teresa
- confetairia Colombo
- Real Gabinete Portugues da Leitura
- park w Barra de Tijuca
....szczegóły w tematach o Rio, których kilka tu jest.
Co do Maracany to sprawdź sobie, czy tam są w ogóle jakiekolwiek mecze - z tego co pamiętam, po IO 2016 były z nią problemy, w sensie nie wiadomo kto się miał nią zająć, trochę popadała w ruinę itd. Nie mam pojęcia czy ostatecznie zrobili z tym porządek czy nie.


Co do innych miast, które wymieniłeś, to nie byłem więc się nie wypowiem.
Z Recife do Salvadoru to chyba z 1000km jest, nie widzę sensu jazdy autobusem o ile nie jest to jakaś mega trasa widokowa, zwłaszcza że bilety lotnicze można teraz kupić za grosze.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plan na Brazylie
#3 PostWysłany: 17 Gru 2020 15:32 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Tu nie chodzi o slow tourism tylko Brazylia nie jest moja destynacja :) Chce tam byc jak najkrócej.
Z REC do SSA jest 800km, niewiele ponad 1h samolotem. Nie wiem co znaczy bilety za grosze. Moj najtanszy bilet to 0.50€ RT. A tu takich nie ma ;) W Rio mam znajomą i oprowadzi mnie po faveli w Rocinha. Co do Maracany - odbywaja się tam mecze. Do końca stycznia 2021 - bez publiki. Ale to jeszcze nie jest potwierdzone. Bilet kosztuje R$80-240 w zaleznosci od miejsca wiec zaden wielki pieniadz. I prawdopodobnie polece z SSA do MAO na 2-3 dni. Aby stamtad wyladować w Rio i być na meczu. Chyba, że będe miał pecha i nie bedzie meczu w Rio :). To wtedy do Curityby, skad Sierra Verde Express do Moretes. No i potem do Foz do Ignacu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group