Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 05 Cze 2016 18:18 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 18
Czy ktoś leciał do Szanghaju 26.05? Austrian odwołał z przyczyn operacyjnych lot Vien- PVG dopiero na lotnisku w Wiedniu około godz. 14.00. Zmieniono nam rezerwację na Wiedeń- Monachium- Szanghaj, w rezultacie przylot do Szanghaju opóźnił sie 10 godzin. Z tego co wiem, w takiej sytuacji należy nam się odszkodowanie. Napisałam do Austrian reklamację, na razie bez odpowiedzi. Czy ktoś jeszcze był w takiej samej sytuacji?
Powrót Austrian bez problemów, samolot pełny w 100 %, jedzenie smaczne, filmy ciekawe ( niektóre w języku polskim, w tym bajki dla dzieci). Lotnisko w Monachium bardzo mi się spodobało ( świetne miejsca z leżankami do odpoczynku, darmowe automaty z kawą, herbatą i czekoladą).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#182 PostWysłany: 06 Cze 2016 02:00 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Witam mam kilka pytań :)

1. Które miejsca w tym samolocie polecalibyście sobie zająć? Mając nr rezerwacji, chyba będę mógł mimo kupowania przez cTripa zrobić odprawę online na Austrian (bo jak nie zrobię, to też pewnie nic się nie stanie tylko muszę być wówczas najpóźniej godzinę przed odlotem z walizką). Na końcu tego samolotu boczne rzędy mają po 2 miejsca, słyszałem, że są niekomfortowe przez zwężenie samolotu z tyłu. Czy warto zająć np. miejsca jedne z ostatnich rzędów przed "przerwą" która jest pośrodku klasy ekonomicznej (są tam WC więc mimo większej przestrzeni na nogi nie chciałbym chyba siedzieć tuż za WC)? Jest to 10-godzinny lot więc choć nie jestem wybredny to lecąc w 2 osoby chciałbym maksymalnie zaszyć się w spokoju ale też nie mieć utrudnionego dojścia do WC. Pytam o miejsca pod koniec pierwszej tury siedzeń bo tam już chyba jest widok za skrzydłem z okna. Jak siądę w rzędzie z oknami to do "przeproszenia" będziemy mieć tylko jedną osobę.

2. Czy aby obejrzeć filmy muszę mieć swoje słuchawki?
3. Ile posiłków jest w trakcie lotu? Czy w Austrian mogę do woli prosić o napoje (nie pytam o alkohol)?
4. Czy ktoś może wie, czy na lotnisku PuDong mogę kupić bilety na pociągi dalekobieżne z Pekinu do Szanghaju na kilka dni wprzód?
5. Czy "na granicy" spodziewać się jakichś pytań, druków do wypełnienia? Wizę mam.
6. Czy ktoś po przylocie decydował się na Maglev do miasta i czekał? Bo przylot jest 5:40 a pierwszy maglev zdaje się dopiero koło 6:30?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 06 Cze 2016 06:13 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 18
1. Przez internet nie było mozliwości odprawienia się. Dopiero na lotnisku przydzielono nam miejsca. Jak pisałam do Szanghaju lecielilśmy ostatecznie lufthansą, z powrotem wszystkie miejsca były zajęte. Siedzieliśmy w ostatnim rzędzie na 2 miejscach od okna: fotele się rozkładały bez problemu, było ok miejsca na nogi, ale silnie były odczuwalne turbulencje, jako ostatni otrzymywaliśmy posiłki i brakowało już posiłków do wyboru. Jedzenie smaczne.
2. były 2 posiłki, przekąska i napoje bezalkoholowe dostępne cały czas
3. Bilety na pociągi lepiej kupować wcześniej przez ctrip.com
4. Magev- nie korzystałam ,ale w godzinach szczytu rozwija prędkość tylko 300/km/h ( pociąg Szanghaj-Hangzhue tez rozwijał prędkoś 310/km/h)
5. Dojście do metra z lotniska bezproblemowe, do centrum cena 7 juanów.
6. Z atrakcji Chin polecam okolice Guilin ( spływ żółtą rzeką, Yangshue, pola ryżowe)- najlbardziej z wyjazdu nam się tam podobało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 06 Cze 2016 19:56 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
AD.2: Słuchawki są przy fotelach w zafoliowanych (pewnie zgrzewanych) opakowaniach.

AD.3: Przekąski i napoje wystawione w lukach przy toaletach. Te drugie serwowane bardzo bardzo często. Jedzenie smaczne i ogólnie niezły serwis.

AD.4: My mieliśmy bilety wcześniej i w większości tras to był dobry wybór, bo nie było wolnych miejsc (zwłaszcza w hard sleeperach). Ale np. połączenie Xi'an - Hua Shan z powodzeniem mogliśmy nabyć na dworcu.

AD.5: Obsługa rozdaje druki wjazdowe i wyjazdowe. Masz 10,5 h lotu na uzupełnienie ich. Na lotnisku w Imigration załatwia się wszystko ekspresowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 09 Cze 2016 05:47 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 6
Zbanowany
Witajcie, czy korzystając z tego lotu (Wiedeń-Szanghaj) korzystaliście już może też z lotów krajowych po Chinach?
Głównie interesuje mnie, czy jeśli prócz walizek (dużych) rejestrowanych, weźmiemy ze sobą po plecaku (na aparat, dokumenty, baterie, okulary itp.) to czy w LOT-cie, Austrianie lub liniach krajowych po Chinach mogą nas obciążyć dodatkową opłatą?
Lecieliście tylko z walizką rejestrowaną bez bagaży/plecaków na pokładzie?
Tu na tym locie jest niby jeden bagaż (jako rejestrowany), tak samo China Eastern czy China Southern piszą, że dozwolona jest 1 szt. bagażu (w Chinach jako 20 kg lub 23 kg, nie pamiętam).
Ale czy to by miało znaczyć, że nie wolno wziąć na pokład plecaka? Bo jakoś nie wierzę by ludzie wszystko oddawali do rejestrowanego a aparat, paszport trzymali w ręku?
Czy może jednak plecak jest ryzykowny i brać coś mniejszego jak te małe plecaczki a la worek na ciapy?

Drugie pytanie przy okazji, lecąc na kilka tygodni jak sobie radziliście z ubraniami? Mamy napięty plan na wiele miast i miasteczek i nie wiem, czy tak łatwo wszędzie kupić tanie ciuchy itd. czy pakować 20 par skarpetek, majtek itd.? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 09 Cze 2016 06:45 

@annapanowicz, 1) - to okreslenie "1 sztuka dotyczy bagazu rejestrowanego (czyli duza torba do luku). Oprocz tego maly plecak na poklad
2) ja korzystam zawsze z pralni
Góra
 PM off  
      
#187 PostWysłany: 09 Cze 2016 08:55 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
China Eastern, Southern nawet w najniższych taryfach gwarantuje bagaż rejestrowany ORAZ bagaż podręczny. Na kilku połączeniach, z których korzystaliśmy, nikt nie patrzył na romiar tego ostatniego. Spokojnie bierz "mniejszy" bagaż ze sobą do samolotu.

Nie ma co taszczyć drewna do lasu. :) Na miejscu mnóstwo tanich tekstyliów albo pranie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 11 Cze 2016 16:36 

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 15
Dzisiejszy lot rownież odwołany kilka minut przed boardingiem. Powodu nie podano. Lot przeniesiony dopiero na następny dzień, z MUC ):
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 11 Cze 2016 18:00 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Pewnie brak wypełnienia. Z tego co można wyczytać z tego wątku na trasie VIE-PVG nie ma zbyt dużego obłożenia. Jedynie z powrotem prawie (?) zawsze max.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 13 Cze 2016 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
uran napisał(a):
Dzisiejszy lot rownież odwołany kilka minut przed boardingiem. Powodu nie podano. Lot przeniesiony dopiero na następny dzień, z MUC ):

Czy Austrian w takiej sytuacji bez problemu wypłaca 600 EUR odszkodowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 19 Cze 2016 11:01 

Rejestracja: 01 Paź 2013
Posty: 16
A jak z wywożeniem zakupionej elektroniki z Chin? Wszystko idzie pod Vat czy jeśli będzie otwarte to nie koniecznie? Jest jakiś sposób na przedłużenie wizy? Mam pobyt na 10dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 19 Cze 2016 11:53 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Jak będzie bez opakowań i w rozsądnej ilości to Ci nikt nie udowodni, że kupiłeś to w Chinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 19 Cze 2016 12:25 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 237
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
Ja byłem w Chinach, ale sie tym nie interesowałem - czy oryginalna elektronika tam jest serio tyle tańsza, ze opłaca sie to kupować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 19 Cze 2016 12:49 

Taka ciekawostka która może was zainteresować. Dzisiaj do Polski przylatuje Prezydent ChRL Xi Jinping. Podpiszę on, między innymi, umowę o zniesieniu VAT-u na połączenia lotnicze PL-ChRL. Może będzie taniej :D
Góra
 PM off
KondzikS lubi ten post.
 
      
#195 PostWysłany: 19 Cze 2016 13:07 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
jakub.m napisał(a):
Ja byłem w Chinach, ale sie tym nie interesowałem - czy oryginalna elektronika tam jest serio tyle tańsza, ze opłaca sie to kupować?

Nie zauważyłem by w lokalnych sklepach było coś tańsze niż u nas w Internecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 22 Cze 2016 12:39 

Rejestracja: 01 Paź 2013
Posty: 16
Co warto zobaczyć w ciągu 10dni w Shanghaju? Jakie macie plany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 22 Cze 2016 12:55 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Myślę, że w Szanghaju nie ma co robić dłużej niż 3 dni.
Szybkim pociągiem (jedzie ponad 300 km/h) z Szanghaju na jednodniowe wycieczki dojedziesz do Suzhou i Hangzhou.
Stosunkowo niedaleko jest też do Huang Shan (Góry żółte).
To z takich oklepanych atrakcji w okolicach Szanghaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 22 Cze 2016 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Polecam też Spring Airlines i wycieczkę w inne rejony Chin :)
Leciałem do Guiyang, a później pociągiem wracałem do Szanghaju - m.in. przez Guilin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 22 Cze 2016 13:09 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Ile dałeś za bilet do Guiyang?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 22 Cze 2016 18:44 

Rejestracja: 01 Paź 2013
Posty: 16
Do Zółtych Gór podobno też jest szybki pociąg od niedawna o czym większość przewodników milczy. Jak nazywa się ten szybki pociąg? Warto tam zostać na 2 noce? Bookujecie jeden hotel na całość pobytu w Shanghaju i po prostu robicie dojazdy czy w kilku miejscach?


Ostatnio edytowany przez tumich, 22 Cze 2016 19:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group