Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Izrael w tydzień
#41 PostWysłany: 13 Paź 2019 11:34 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
marshi napisał(a):
Jaffa, tu szukam hostelu z tarasem z Waszego polecenia..

Zatrzymaliśmy w Old Jaffa Hostel. Położony w starej części Jaffy, niedaleko od nadmorskiego bulwaru. Z tego miejsca zwiedziliśmy i Jaffe i Tel Awiv na piechotę. Hostel jest w starym budynku, ale urządzony w przyzwoitym standardzie, w środku jest bardzo klimatycznie, na górze jest taras z rozległym widokiem. My wzięliśmy najtańszą dwójkę z łazienką, było trochę ciasno, ale mnie to nie przeszkadzało. W sąsiadujących z hostelem uliczkach i zaułkach jest działające codziennie targowisko staroci i różności, są też tanie knajpki. Jeżeli kiedyś znowu przyjadę do Jaffy - być może to będzie w tym roku na początku grudnia - to na pewno będę chciał zatrzymać się w tym hostelu.
To budynek
Image

więcej zdjęć z okolic hostelu to pierwsze dwanaście fotek z tego katalogu ( dwa pierwsze to widok z tarasu):
http://www.art-kozien.cracow.pl/17_TelAwiw.html
Góra
 Profil Relacje PM off
marshi lubi ten post.
marshi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: Izrael w tydzień
#42 PostWysłany: 13 Paź 2019 14:16 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
Dzięki, zaraz sprawdzam terminy. I być może do zobaczenia w Tel Avivie :) w grudniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w tydzień
#43 PostWysłany: 13 Paź 2019 15:42 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
@tramin
Niestety nie korzystałem z parkingów, ale są wpisy w dziale transport.

bonus:
- Aby spokojnie wejść do Bazyliki (Golgota, Grób), w naszym przypadku w końcu września, najlepiej było być ok 7 rano lub wieczorem ok.19:30.
- Dobrym punktem widokowym w środku Jerozolimy jest Austrian Hospice z tarasem za 5ILS czynnym od 10.

Załączniki:
Schody na Golgotę około godz.7.jpg
Schody na Golgotę około godz.7.jpg [ 200.56 KiB | Obejrzany 764 razy ]
Zamknięcie Bazyliki.jpg
Zamknięcie Bazyliki.jpg [ 181.63 KiB | Obejrzany 764 razy ]
Widok z Austrian Hospice Jerusalem.jpg
Widok z Austrian Hospice Jerusalem.jpg [ 134.92 KiB | Obejrzany 764 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w tydzień
#44 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Cześć,
Podepne sie pod temat:)
Wybieramy sie do Izraela na kilka dni - Przylot wtorek Tel Aviv - powrót poniedziałek również Tel Aviv.
Chcielibysmy zatrzymac sie troche w Tel Avivie, zobaczyć Jerozolimie i skoczyć nad Morze Martwe. Jak najlepiej podizelic sobie noclegi aby nie ojezdzic sie zbyt duzo (podrozujemy z dzieckiem) ? Biorac pod uwage oczywiscie jeszcze piatkowo/sobotni szabat.
Dobrym pomyslem jest podzielic nocleg pol na pol Tel Aviv/Jerozolima ?
Czy jednodniowa wycieczka nad morze martwe z Jerozolimy to dobry pomysł ? Mysle, zeby w Jerozolimie wziac auto i pojechac zobaczyc Masade, zachaczyc o jakas plaze.

Jakieś sugestie co warto jeszcze zobaczyc z dzieckiem w okolicy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w tydzień
#45 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jeżeli chodzi o M. Martwe, to ja zwykle biorę auto w Jerozolimie, jadę do Ein Bokek (po drodze jest Ein Gedi i Masada), a wieczorem oddaję na lotnisku TLV przed odlotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Izrael w tydzień
#46 PostWysłany: 28 Paź 2019 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
@Sudoku
Ktoras wypozyczalnia pozwala na wynajem oneway bez dodatkowych oplat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w tydzień
#47 PostWysłany: 28 Paź 2019 18:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Europcar
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w tydzień
#48 PostWysłany: 06 Lis 2019 11:59 

Rejestracja: 09 Sty 2018
Posty: 41
Loty: 40
Kilometry: 105 993
-- 06 Lis 2019 10:53 --

@Sudoku wypożyczasz Europcar w Jerozolimie? Bo ja chcę wypożyczyć na lotnisku i oddać w Jerozolimie, ale mi pokazuje, że nie mają tam wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael w tydzień
#49 PostWysłany: 06 Lis 2019 12:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Na pewno mają biura w obu miejscach. Wypożyczałem w Jerozolimie i oddawałem na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marshi uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 31 Gru 2022 13:25 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Wybieramy się do Izraela, zakres czasowy od czwartku do czwartku.
Po głowie chodzi Tel Aviv i Jerozolima.
Zastanawiam się nad podzieleniem czasu pomiędzy te dwa miasta - 4 dni Jerozolima i 2 dni Tel Aviv?
Jak to widzicie?
A może jakieś inne propozycje od osób bardziej doświadczonych ;)
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 31 Gru 2022 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Od czwartku do czwartku to 8 dni, a planujesz 6.
NIe wiem w jakich godzinach loty, ale ja bym dal dużo mniej na Tel Aviv w stosunku do Jerozolimy, bo nie warto odpuszczać Betlejem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 31 Gru 2022 14:21 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
6 dni ponieważ lądujemy zaraz po 12 w południe, a trzeba jeszcze dostać się do noclegu.
Wylot natomiast przed południem, więc nie pozwiedzamy zbyt wiele...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 31 Gru 2022 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@Fafikdog w tydzień to możesz cały Izrael obskoczyć Jerozolima to minimum 2 dni jeden stare miasto (bazylika grobu, droga krzyżowa, zaułki starówki klimat suku), góra oliwna, warto pójść na nocny pokaz światło i dźwięk w cytadeli Dawida., z Jerozolimy blisko do Betlejem wypad tam to około 1/2 dnia. Z nowej Jerozolimy polecam Yad Vashem. kolejne 1/2 dnia. Do tego warto wyskoczyć nad morze martwe. na forum znajdziesz mnóstwo planów zwiedzania starówki i Izraela
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 31 Gru 2022 17:12 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Tel Aviv można ograniczyć nawet do jednego dnia. Jaffa jest mała, a samym Tel Avivie to głównie jeżeli interesujesz się Bauhausem plus spacer bulwarami nadmorskimi. W końcu to miasto ma tylko 100 lat, jak mu się mierzyć z Jerozolimą?

W Jerozolimie jest mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania - wystarczy na kilka dni, poza tym jest to także dobry punkt do krótkich najwyżej jednodniowych wypadów np. nad Morze Martwe, Masadę, Betlejem...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group