Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#21 PostWysłany: 08 Lut 2014 18:09 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 40
Sudoku napisał(a):
Na wypad nad Morze Martwe polecam wynajem samochodu, szczególnie większą grupą, ale już przy 2 osobach jest taniej niż autobusami, o wygodzie i elastyczności nie wspominając.

Ja miałem wypożyczoną Mazdę A3 za 21 dolarów dziennie + paliwo oczywiście. Jeśli ktoś chce pełna ubezpieczenie, to koszt się prawie podwaja - do 40 dolarów. Ale to i tak lepiej niż autobusem. Są to stawki z Budget przy wynajmie na 2 dni.

Dzienny limit kilometrów to 250, więc starczy na dojazd do Ein Gedi i Masady i powrót do Jerozolimy.



A samochód załatwiałeś jakoś wcześniej przez internet czy już na miejscu na szybko? Możesz podać jakieś namiary na wypożyczalnię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#22 PostWysłany: 08 Lut 2014 23:28 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 5
wojtozor napisał(a):
Cytuj:
aretse

Temat postu: Re: Izrael - 8 dni Odpowiedz z cytatem
Z lotniska do centrum Tel Avivu kursują co 20 minut bezpłatne autobusy które jadą do stacji Arzolov

To była sytuacja tymczasowa ze względu na awarie kolei.

Pytanie aktualizacyjne, bo lecę we wtorek - czy kolej dalej nie działa? (trasa Ben Gurion-TLV)


Ale to w grudniu było. Teraz od dawna kolej działa normalnie.

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#23 PostWysłany: 09 Lut 2014 13:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
blazejbaklazan napisał(a):
A samochód załatwiałeś jakoś wcześniej przez internet czy już na miejscu na szybko? Możesz podać jakieś namiary na wypożyczalnię?


Wcześniej przez Internet na stronie Budget, korzystając z mojego konta Miles & More, więc może była to jakaś specjalna stawka - na fakturze było podane, że jest 5 lub 10% zniżki.

Zamawiając przez internet, możesz bezkosztowo anulowac lub zmienić rezerwację do 2 lub 3 dni przed terminem wypożyczenia. Ale jest też opcja zapłaty z góry i wtedy jest nawet trochę taniej.

Można wziąć mniejszy samochód za niższą stawkę, ale różnica nie jest jakaś znaczna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#24 PostWysłany: 09 Lut 2014 17:30 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 40
Sudoku napisał(a):
blazejbaklazan napisał(a):
A samochód załatwiałeś jakoś wcześniej przez internet czy już na miejscu na szybko? Możesz podać jakieś namiary na wypożyczalnię?


Wcześniej przez Internet na stronie Budget, korzystając z mojego konta Miles & More, więc może była to jakaś specjalna stawka - na fakturze było podane, że jest 5 lub 10% zniżki.

Zamawiając przez internet, możesz bezkosztowo anulowac lub zmienić rezerwację do 2 lub 3 dni przed terminem wypożyczenia. Ale jest też opcja zapłaty z góry i wtedy jest nawet trochę taniej.

Można wziąć mniejszy samochód za niższą stawkę, ale różnica nie jest jakaś znaczna.



Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#25 PostWysłany: 21 Lut 2014 00:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Możesz sprawdzić np. Rentalcars.com albo po prostu bezpośrednio w każdej wypożyczalni, tj. Avis, Sixt, Hertz, Budget, Europcar. Polecaną izraelską wypożyczalnią jest Eldan.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#26 PostWysłany: 15 Sie 2014 12:41 

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 13
Loty: 13
Kilometry: 23 814
Auto chyba nadal jest bardziej opłacalne, jeśli jedzie sie w 4 osoby :) W 2 trochę słabo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#27 PostWysłany: 15 Sie 2014 12:54 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Transport publiczny jest w Izraelu bardzo drogi. Nie liczyłem dokładnie, ale już chyba przy dwóch osobach wynajem (oczywiście zależy w jakiej cenie) może wyjść korzystniej, a w najgorszym wypadku porównywalnie z autobusami itp. A zyskuje się znaczną swobodę i oszczędność czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#28 PostWysłany: 01 Gru 2017 09:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 13
czy autem bez problemu mozna poruszać się po całym Izraelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#29 PostWysłany: 01 Gru 2017 10:15 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
Tak, można. Żeby uściślić o jakie problemy pytasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#30 PostWysłany: 01 Gru 2017 11:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 13
-- 01 Gru 2017 10:05 --

Dojazd z lotniska do Betlejem, Nazaretu, Kafarnaum, Tel Aviv, Jeruzalem, trasa wzdłuż morza Martwego do Messady.

Kontrole policji, wojsko. Ich granice podzielone w państwie - Bez problemu bedą przepuszczać turystów z wypozyczonym autem ?

-- 01 Gru 2017 10:08 --

Chodzi mi min o Zachodni Brzeg Jordanu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#31 PostWysłany: 01 Gru 2017 11:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Do Autonomii Palestyńskiej tylko na własne ryzyko - ubezpieczenie nie obejmuje tych terenów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#32 PostWysłany: 01 Gru 2017 12:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 13
-- 01 Gru 2017 11:12 --

Czyli jednak moze być problem.

-- 01 Gru 2017 11:13 --

Ale czy wpuszczają tam normalnie turystów z własnym autem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael - 8 dni
#33 PostWysłany: 01 Gru 2017 12:48 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
Problemy mogą być wszędzie(złapiesz gumę, nie będziesz potrafił rozpoznać trochę innych znakówitp. ...), dlatego pytałem jakie problemy masz na myśli.

Proszę napisz konkretnie o co Ci chodzi, bo raz piszesz o wypożyczonym aucie a raz o swoim. Raz piszesz że chcesz jechać po Izraelu a potem że jednak po Autonomii Plaestyńskiej.

Jeśli jeździsz wypożyczonym autem to pytaj w wypożyczalni na jakim terenie ubezpiecznie obowiązuje. Ja osobiście zaryzykowałem i nie miałem żadnych problemów. Ale czy Ty będziesz je miał to tego nie jestem w stanie przewidzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group