Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Cze 2016 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
eeee chyba zamiast trasy AUH-SAW/IST-WAW zrobie po prostu AUH-IST-BER, a stamtad jakos sie dokulam do Chojęcina. Połączenie jest dużo lepsze [szybsze i bez tej karkołomnej przesiadki], cena prawdopodobnie będzie niższa.

Tak czy inaczej, dzięki za rozkminienie tematu.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 13 Lis 2016 12:39 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 12
Witam,

w styczniu wybieram się do Turcji. Wybrałem linie Aegean, planowo w Stambule ląduje o 9:55 w niedziele,
kolejny lot z Sabiha Gökçen mam o 14:20. To wystarczająca ilość czasu na transfer między lotniskami?

Ktoś ma sprawdzone sposoby na pokonanie tej trasy (z wyłączeniem taxówek).

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Lis 2016 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
@‌bartobe Zalecany czas pojawienia się na lotnisku Sabiha Gökçen ze względu na duży ruch i wzmożone środki bezpieczeństwa to 3h przed lotem. Realny czas przejazdu taksówką to jest minimum 1,5h. Czyli już tutaj jesteś na krawędzi. Realny czas przejazdu komunikacją miejską to minimum 2,5h. Do tego jeszcze czas na odprawę paszportową na Ataturku, a to może zająć spokojnie 30 minut. Innymi słowy 4,5 godziny które masz to jest w najlepszym razie na styk, a realnie jest bardzo ryzykowne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Mar 2018 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
o 9:06 przybyłem na lotnisko SAW i zorientowałem się wtedy, że odlot mam z IST o 10:45, a nie z SAW.
Około 9:10 byłem już w taksówce.
O 10:10 byłem na IST. Zdążyłem na lot, ale odradzam takich stresów.
Kierowca był dość sprawny, choć nie miał płynu do okien w spryskiwaczu i miałem wrażenie, że zginiemy (błoto na przedniej szybie).
Nie było też korków, oprócz spowolnienia ruchu przed wjazdem na IST.
Jechaliśmy najbardziej na północ wysuniętą autostradą.
Zapłaciłem około 270 tureckich pieniędzy.
A Olimpi Air, niedługo na moim blogu:)
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:47 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 46
Loty: 117
Kilometry: 217 682
Zastanawiam się, czy taka przesiadka z bagażem rejestrowym (odbiór w SAW i nadanie w IST) ma szanse powodzenia?
Przylot w poniedziałek o 16:15, wylot o 21:15.
5 godzin wydaje się sporo, autobusy HVIST-13 są o 17:00 i 18:30. Nie lądowałem nigdy na SAW, ale szansa żeby odebrać bagaż i zdążyć na ten o 17:00 lub nadać bagaż i przejść kontrolę jadąc o 18:30 wydaje się znikoma.
Czy o tej porze - to chyba godziny szczytu - jest szansa żeby się wyrobić taksówką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Cze 2022 12:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Jest to do zrobienia, o ile przylot będzie o czasie i zdążysz na 17. SAW to relatywnie mniejsze lotnisko, dość szybko się stamtąd wychodzi. Jak nie zdążysz na 17, to brałbym Ubera / taxi, przy czym trochę to będzie kosztowało.
Góra
 Profil Relacje PM off
redan uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 19 Paź 2023 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Widzę że wątek dotyczył starego lotniska . Czy jest jakiś publiczny autobus pomiędzy SAW i nowym lotniskiem IST ? Czy tylko jakieś wielkie kombinacje nie warte zachodu. Ktoś coś w tym temacie :?
Google pokazuje jakiś autobus Hvist - 13 , ale czy to jeździ ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Paź 2023 19:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Oczywiście ze jeździ

https://www.hava.ist/sefer-saatleri.php

Jutro mogę podać jak się dostać komunikacją miejską
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 20 Paź 2023 08:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
A komunikacją miejską

Z lotniska IST, metrem M11 do Kâğıthane i przesiadka do M7 i jedziemy do Şişli - Mecidiyeköy gdzie przesiadamy się do M2. W M2 można albo pojechać do Taksim przesiać się do kolejki F1 do portu w Kabataş i promem do Kadıköy lub do Haliç i na nogach do Eminönü i promem do Kadıköy

Z Kadıköy, Metrem M4 prosto na lotnisko.

Wiem, to wycieczka krajoznawstwa, ale tutaj psuje dalej nie otwarcie przystanku Gayrettepe w M11 lub Kabataş w linni M7
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group