Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 15 Sty 2022 21:57 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Potrzebuję potwierdzenia lub korekty:
Zaszczepieni jadą na Islandię z testem antygenowym lub PCR, tylko, żadnej kwarantanny i testów na miejsu.
Dzieci urodzone po 2005 roku, nawet niezaszczepione, bez żadnych testów przed i na miejscu. Ważne, że rodzice zaszczepieni.

Thank you from the mountain.

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off  

#262 PostWysłany: 25 Sty 2022 13:45 

srebrny
Pytanie do osób które ostatnio podróżowały do Inslandii, jak to jest z testem w przypadku osób które niedawno przeszły Covid? Informacje z neta:

Na stronie
Kod:
https://www.landlaeknir.is/um-embaettid/greinar/grein/item45023/Wymog-okazania-za%C5%9Bwiadczenia-o-negatywnym-wyniku-testu-PCR-przy-wje%C5%BAdzie-do-Islandii-(Krafa-um-neikvaett-PCR-prof-vid-komuna-til-landsins)--Polska-

Informacja:
Kod:
Podróżni [b]zwolnieni [/b]z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 oraz z wykonania testu na granicy:
[b]Podróżni, którzy przedstawią dodatni wynik testu PCR sprzed więcej niż 14 dni, ale mniej niż 180 dni[/b]
(niemniej podróżni przybywający z obszarów wysokiego ryzyka, z wyjątkiem dzieci urodzonych w 2016 roku lub później, mają obowiązek wykonać dwa testy PCR oraz poddać się pięciodniowej kwarantannie – więcej informacji można znaleźć tutaj).
Pasażerowie tranzytowi, którzy nie opuszczają lotniska.
Załoga linii lotniczych posiadająca związki z Islandią podczas zagranicznej podróży służbowej trwającej do 48 godzin.
Dzieci urodzone w 2005 roku lub później.

Na stronie covid.is:
Kod:
Rules for travellers without a network in Iceland: Vaccinated passengers, and those with prior infection of COVID-19, need to present a negative covid-19 test either a PCR or Rapid antigen test. NB. self-tests are not accepted. The test must have been taken within 72 hours before departure on the first leg of the journey. A fine for not presenting a negative COVID-19 test at the border is 100.000 ISK.

If a traveller has recently been diagnosed with COVID-19, they do not need to present a negative PCR or rapid antigen test at the border. Instead, a positive PCR test must be presented that is older than 14 days (isolation completed) but younger than 180 days. These individuals do not have to take a rapid antigen test or PCR test within 48 hours due to their connection with the country.

Dobrze rozumiem? Jeżeli mam wynik pozytywny nie starszy niz 180 nie musze robić testu przed wylotem?
 Relacje PM off  

#263 PostWysłany: 02 Lut 2022 14:17 

srebrny
Islandia zapowiada zniesienie wszystkich wewnętrznych ograniczeń covidowych do połowy marca. Luzowanie już się zaczęło
https://icelandnews.is/wiadomosci/z-kra ... owe-zasady

Epidemiolog uważa, że ​​jeśli odpowiednie warunki zostaną spełnione, rozsądne jest dążenie do zniesienia wszystkich ograniczeń do połowy marca 2022 roku. Jednak będzie to możliwe tylko wtedy, jak nie będzie nowych wariantów wirusa ani wzrostu poważnych zakażeń, które mogłyby doprowadzić do nadmiernego obciążenia systemu opieki zdrowotnej, czy też zbyt wielu zwolnień w instytucjach, co może powodować sytuacje awaryjne.

Podchwyciła już to pani premier.
https://www.icelandreview.com/news/gove ... mid-march/

Pytanie czy i kiedy zmieni się coś także dla turystów w kwestii testowania. ;)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#264 PostWysłany: 15 Lut 2022 00:28 

Cześć. Czy wybiera się ktoś w najbliższych dniach z Warszawy na Islandię? 2 tyg. temu wysłałem ważne dokumenty. Niestety wyglada na to, ze chyba Poczta Polska jednak nie da rady ich dostarczyć. 😕 nie wiem czy to normalne czy może to COVID. W najbliższych dniach muszę je załatwić na nowo i jakoś dostarczyć do The District Commissioner of Greater Reykjavik. Czy byłby ktoś tak miły i zrobił dla mnie dobry uczynek i dostarczył mały list do Reykjavika? ….. :)
 Relacje PM off  

#265 PostWysłany: 25 Lut 2022 12:23 

Od dzisiaj (25.02) Islandia zniosła wszystkie obostrzenia związane z epidemią Covid19.

https://icelandnews.is/wiadomosci/z-kra ... bostrzenia

Mimo rekordowej liczby zakażonych.

https://icelandnews.is/wiadomosci/z-kra ... bostrzenia
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#266 PostWysłany: 06 Mar 2022 16:06 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Znajduję, różne, sprzeczne informacje. Dlago pytam.
Jakie są warunki wjazdu na Islandię dla osoby niezaszczepione?

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 06 Mar 2022 20:20 

Nie byłem ostatnio na lotnisku w Keflaviku, więc nie mogę potwierdzić na 100%, ale sprawdzając stronę IATy i mieszkając na Islandii, mogę napisać, że wszystkie ograniczenia zostały zniesione, również dla osób niezaszczepionych. Epidemia odwołana, schluss :).

Covid19 jest tu teraz traktowany jak zwykła grypa. Nawet gdy wiesz, że jesteś zakażony, to nie musisz się izolować - jest to tylko zalecane. Nie musisz nawet zakładać maseczki, wiedząc że masz covida (aczkolwiek miło by było) :) .

U żony, w zeszły czwartek, pojawiły się w pracy dwie zakażone covidem dziewczyny. Szefostwo bardzo je prosiło (wiedząc że są zarażone) by przyszly do pracy, gdyż kilkanaście osób jest na zwolnieniu lekarskim, (oczywiście wszyscy z powodu koronki) i bez nich wszystko się zawali, bo nie ma komu pracować. I one do tej pracy przyszły i pracowały jakby nigdy nic (założy jedynie maseczki). Na szczęście moja żona czuje się dobrze.

Obecnie życie na wyspie, wygląda tak jak przed nieszczęsnym marcem 2020. Jedynie obecność sanitajzerów w sklepach i restauracjach, oraz bardzo nieliczne osoby w maseczkach przypominają o koszmarze pandemii.
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.

[ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości