Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Kwi 2023 06:36 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Ma ktoś doświadczenia jak to faktycznie jest z mięsem hermetycznie zapakowany w bagażu rejestrowanym lub podręcznym?
Da się przewieźć np. schab lub polską kiełbasę czy mogą być z tego tytułu problemy?

Bagaże są poddawane jakiejkolwiek kontroli po przylocie do Keflaviku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 17 Kwi 2023 07:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Kolega z Islandii wędzonego na paletach wieloryba przywoził...

Ale

Cytuj:
3. Przedmioty, których wwóz jest zabroniony:
• narkotyki i środki odurzające;
• surowe produkty żywnościowe (np. surowe mięso i wędliny, nie przegotowane mleko, surowe jaja itp.; zakaz dotyczy również suszonego mięsa i innych suszonych produktów żywnościowych);
• różnego rodzaju broń (sztylety o ostrzu przekraczającym długość 12 cm, noże i sztylety sprężynowe, kastety, pałki, kajdanki itp.);
• snuff (specjalnie przetwarzany tytoń do żucia).

Obowiązkiem turysty jest zgłoszenie służbom celnym przedmiotów, których wwóz objęty jest zakazem.



Krakowska, myśliwska, szynki (niektóre), są poddane obróbce termicznej.

http://www.twojaskandynawia.pl/przewodnik/islandia/
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Kwi 2023 09:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Let me google that for you

Travellers may import duty-free up to 10 kg of food, including candy, not exceeding the value of ISK 25,000.

Travellers are not allowed to import meat and dairy products from outside the European Economic Area to Iceland. See the Icelandic Food and Veterinary Authority's website for further information.

https://www.skatturinn.is/english/indiv ... e-imports/
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Kwi 2023 11:02 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
No tak, to tez wyczytałem tylko pytałem jak to jest w praktyce i czy ktoś kiedyś miał sprawdzany bagaż pod kątem wwożonych produktów.
I druga sprawa jakie jest podejście Islandczyków do polskich wyrobów, np. swojska kiełbasa pakowana próżniowo bez żadnych etykiet, czy to dla nich surowe mięso czy można bez przeszkód przewieźć i nie będzie problemów.


Btw. Ostatnio na kontroli w KUT wyrzucili mi scyzoryk który podróżował ze mną kilkadziesiąt razy, tłumacząc ze nie można takiego mieć i koniec tematu.
O takie podejście mi chodzi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Kwi 2023 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
ktos na pewno miał, ale jakiej odpowiedzi oczekujesz? ja miałem w bagazu na islandię kiełbasę własnej roboty i całą walizkę przeróżnego żarcia, ale nikt mi bagażu nie sprawdzał. a gdyby sprawdzał, to celnik taki towar sprawdzi pod kątem regulacji które koledzy już ci pomogli wyszukac.
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Kwi 2023 11:10 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Chodzi mi o to właśnie czy ktoś przewoził i było ok czy za każdym razem jest kontrola i sprawdzają wszystko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Kwi 2023 11:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Celnicy bardziej wyczuleni będą w sprawdzenie ilości alkoholu i papierosów w bagażu niż jedzenia.

Jeżeli jedzenie spełnia warunków sanitarnych/celniczych Islandii, nie powinno być żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Kwi 2023 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 321
Loty: 1190
Kilometry: 2 367 039
platynowy
Kolega przewoził niedawno suchą kiełbasę w rejestrowym do USA (tam dopiero są restrykcje). Kiełbasa miała być na prezent dla dalekiej rodziny na Florydzie. Spocił się niemiłosiernie na lotnisku jak przechodził z walizką obok psów ale wszystko poszło jak z płatka. Więc imho dobrze zapakowane suche wędliny przejdą w rejestrowym.
Inna inszość, że dawno nie widziana rodzinka na Florydzie przeszła jakiś czas temu na wegetarianizm i polska kiełbasa przemycona z narażeniem życia i zdrowia wylądowała w psiej budzie.....
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group