Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Wrz 2021 09:46 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 39
Loty: 54
Kilometry: 87 877
Cześć,

Zaplanowaliśmy krótki wypadzik do Irlandia Pn i Irlandii 09.10.2021 (czyli po złagodzeniu przepisów wjazdowych) i głowimy się nad zagadnieniem dot. testów Covid. Wypad z założenia ma być ultra budżetowy.
Zaplanowaliśmy

1 dzień lądujemy o godz. 22
2 dzień nocujemy gdzieś w Irlandii Północnej
3 dzień kończymy w Irlandii przed upływem 48h od wylądowania w Irlandii Północnej
4 dzień wracamy z Irlandii do Irlandii Północnej i około 22 jest wylot do PL

Czy w takim wypadku unikniemy obowiązku robienia testu Covid 2 dnia?
Jak wygląda sprawa testów, słyszałem że zmuszają na lotniskach do wykupienia testów z góry, czy to prawda?

P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 22 Wrz 2021 12:50 

Rejestracja: 22 Wrz 2021
Posty: 1
Czy ktoś wie, jak jest z dziećmi > 12roku ?
Lecę do Shannon w piątek, mam certyfikat covidowy, ale tylko dla siebie. Dla dzieci nie mam - nie są zaszczepione, nie mają też testu.
PLF nie pozwala dodać dzieci bez certyfikatu/testu. Mogę wypełnić tylko dla siebie.
Z drugiej strony piszą na stronach, że dzieci są zwolnione z kwarantanny, jeżeli rodzic jest zaszczepiony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 22 Wrz 2021 21:32 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Dzieci powyzej 12 roku zycia musza miec test PCR jesli nie sa zasczepione badz ozdrowiencami
Bez testu nawet nie wejda do samolotu, na lotnisku wylotowym personel sprawdza testy, szczepienia itd.


https://www.gov.ie/en/publication/77952 ... h-children
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Wrz 2021 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Sudoku napisał(a):
Co do maseczek, to jest tam dużo większa dyscyplina niż u nas.
Jak jechałem autobusem z lotniska, to tylko 3 osoby miały na brodzie/pod nosem. Jeden to koleś wyglądający dość żulowato oraz 2 panie, które rozmawiały...oczywiście po polsku.
Podobnie w sklepach. Ale przy wejściu zwykle stoi ochroniarz mięśniak, a nie jak u nas, słaniający się na nogach emeryt/rencista.

W zeszla niedziele wracalem do domu z lotniska.
W autobusie zapelnionym ok. 50% jedna osoba jechala z maseczka pod nosem.
Aaa, tu was mam!
Surpryza - nie, nie Polak - Rosjanin (ew. Litwin) rozmawiajacy glosno przez telefon ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 17 Lis 2021 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
od jutra puby, restauracja, kluby zamknięte o północy
ważny zapis dotyczący klubów "You can buy drinks at the bar, but venues must make sure that people who are queuing for drinks keep one metres distance from each other.
You must wear a face covering when you are not drinking, eating or dancing."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 28 Lis 2021 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Do Irlandii wciąż wystarcza paszport covidowy i PLF?
Bo sąsiednie UK chcą jeszcze testów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 28 Lis 2021 11:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 28 Lis 2021 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@wtak, PLF miej gotowy do okazania w check-in przed wylotem z PL; LH, LX, LO i KL wymagaja.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 28 Lis 2021 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Ale na komórze wystarczy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 28 Lis 2021 16:26 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 28 Lis 2021 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Nie mogę nigdzie się doczytać. Czy jak w przeciągu 14 dni przed przylotem do Irlandii byłem na Ukrainie to będzie to problemem czy nie? Pytam pod kątem wypełnienia PLF.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 28 Lis 2021 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Certyfikat i PFL, to wszystko.

Załączniki:
cap2.png
cap2.png [ 59.12 KiB | Obejrzany 2118 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:22 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@Legion1 po prostu nie pisz ze byles na Ukrainie. PLF na lotnisku w Dublinie nikt obecnie nie sprawdza, mozesz nawet z samoobslugowej kontroli paszportowej skorzystac wiec tylko paszport zeskanujesz i swoja twarz. PLF jest sprawdzany tylko przez obsluge lini lotniczej w kraju wylotu, irlandczykom sie juz nie chce tego robic po twoim przylocie :-)
Przetestowane 6 razy od wrzesnia

We wtorek rzad sie znow zbiera z doradcami od corony i beda debatowac nad ponownym wprowadzeniem kwarantanny hotelowej i ewentualnych innych restrykcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@agnieszka.s11 pytanie czy straż graniczna w PL przy kontroli nie będzie widziała w systemie informacji o tym, że gdzieś byłem ? Sprawdzają w ogóle PLF czy tylko interesuje ich to czy ma się wypełniony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Oczywiście że skanując Twój paszport zarówno w IE, jak i w PL będą wiedzieć że byłeś na Ukrainie (o ile w Polsce to ich to niewiele będzie obchodzić, tak w Irlandii może ich to zainteresować). Nawet idąc przez bramki automatyczne informacja o przekroczeniu granicy się pojawi, więc jeśli będzie jakaś wyrywkowa kontrola osób przechodzących przez automatyczne bramki narażasz się na karę.
Niemniej, jesteś dorosłym człowiekiem, pamiętaj jedynie, że składanie fałszywych informacji w ramach PLF jest grzywna do 4000 EUR i/lub więzienie do 1 miesiąca

https://travel.eplf.gov.ie/en/about?section=offences

Cytuj:
It is an offence to provide false or misleading information in this form.
...
i) in the case of a first such offence, to a fine not exceeding €4,000 or imprisonment for a term not exceeding one month or both,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@michzak dlatego raczej nie planuję ryzykować. Jeśli pobyt na Ukrainie nie jest żadną przeszkodą to tym bardziej nie widzę w tym sensu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:45 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
ale to raczej linia lotnicza sprawdza PLF a nie polska straz graniczna na wylocie z Polski. I jak sprawdza to tylko czy sie wypelnilo, a nie co sie tam wpisalo, przeciez na czytanie formularzy nie maja czasu
A wlasnie zawsze mnie ciekawilo czy oni to gdzies maja w swoim systemie gdzie sie bylo, przeciez nikt nie wklepuje w kraju zagranicznym czy polskim ze gdzies sobie lecisz, przekraczasz granice
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zarówno Ukraina, jak i Irlandia nie są w Schengen, więc taka informacja na pewno jest odnotowywana na bramkach paszportowych - zauważ chociażby, że chwilę tam klepią coś w komputerze zanim paszport oddadzą.
Polskiej Straży Granicznej nic do PLF
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 29 Lis 2021 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
gdzie to znaleźliście o tej Ukrainie jak szukałem to nie doszedłem do tego, a wypadnie mi że byłem 12 dni wcześniej w Kijowie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 29 Lis 2021 17:53 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Mogę się mylić, ale mam wrażenie że ostatnie posty w tym temacie to książkowy przykład tego jak powstają plotki :lol:

Po kolei każdy kolejny post dodaje ciut więcej wiarygodności plotce, która wyrodziła się od niewinnego pytania kolegi @Legion1. A jak wiadomo "repetition increases perceived truth".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 135 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group