Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Maj 2014 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
heh, a ja się zastanawiałem gdzie kolejan wyprawa, a tu taka perełka :-).
Dzięki, świetnie się czyta. Mogę chyba śmiało powiedzieć za wielu - czekamy na więcej
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Ipkol uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#42 PostWysłany: 16 Maj 2014 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Dawno się tak nie pośmiałam czytając relację :) My niestety nie mamy wyboru i lecimy w lipcu, jak sobie pomyślę o tej temperaturze i wymaganiach dot. ubioru dla kobiet, to wymiękam hah w drodze powrotnej mamy w planie zostać jeszcze tydzień w Turcji, żeby "się ochłodzić" :D
Najbardziej podoba mi się fakt, jak w tym kraju działa CS... marzenie :) z doświadczenia powiem, że w Algerii bardzo podobnie. Polecam baaardzo :)

@suszek - czy kupowaliście iranska simkę do kontaktu z CS? Jeśli tak to czy są jakieś ograniczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Maj 2014 11:35 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Kartę SIM kupisz na lotnisku, na poziomie przylotów zaraz przed wyjściem na zewnątrz, mały terminal, to się połapiecie. Za kartę płaciłem jakieś 15zł chyba (wrzesień 2013) i od razy była doładowana na jakieś 5zł. Uwaga, należy złożyć podpis palcem, taki niby odcisk jak na policji. Dajcie paszporty typowi i resztę wypełni za was. Karta działa również w starych europejskich telefonach, nie to co np. w USA.
Celnikom ani słowa o CS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Maj 2014 20:04 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Super relacja, dzięki! Też lecę w lipcu, będzie ciepło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 17 Maj 2014 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@Romey - dzięki za cenne info, nie podejrzewałam za zakup simki będzie aż tak prosty :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 03 Lip 2014 20:14 

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 1
Drogi Autorze!
Po przeczytaniu pierwszych zdań tego wpisu serce mi stanęło. Bardzo proszę o kontakt! Chciałabym zadać Ci kilka pytań dotyczących ERASMUSA w Gruzji.
Z wielką nadzieją na odpowiedź z Twojej strony
Martyna

PS. kaczmarzykmartyna@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 07 Lip 2014 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Rowniez dziekuje autorowi za swietna relacje z Iranu - tekst tylko mnie zmobilizowal do zakupu biletow do Teheranu podczas ostatniej promocji linii Pegasus :)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 07 Lip 2014 15:54 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 256
relacja fajna ale te bledy ortograficzne... moderatorowi az nie przystoi...
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 07 Lip 2014 16:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
fajna relacja, dzieki :)
i jak tam, udalo wam sie dostac na jakas domowke ? byliscie na miejscowej imprezie underground ?
rozumiem, ze zdobycie np. piwa czy wogole alkoholu jest niemozliwe ?
no i... eh... jak to pozniej jest z wyjazdami do innych krajow z pieczatku z Iranu ?
podejrzewam wielkie problemy na granicy przy przylocie do Izraela i USA.
czy ktos testowal ? jak to wyglada w praktyce ?
pozdrawiam
michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Lip 2014 19:56 

[urlhttp://www.fly4free.pl/forum/pieczatka-izraela-w-paszporcie-a-kraje-arabskie,1222,48312[/url]
Nie dalej jak wczoraj był wątek na ten temat. Zresztą wcześniej też temat był wałkowany.
Myślę, że Twoje graniczące z pewnością obawy, są nieuzasadnione.
Tak jak pisano, ewentualnie pogawędka w Tel avivie.
A tak ogólnie to obserwuję na forum coraz więcej "zaniepokojonych" wszystkim.
Wizami, wypożyczalniami itp. Poruszają sprawy o których bym nawet nigdy nie pomyślał ,że mogą czymś grozić.
6 lat temu byłem pierwszy raz w Izraelu. Wtedy wbijali jeszcze ,duże "jajowate" pieczęcie. I to dwie, bo na wyjazd także. Kolega, który objechał wszystkie kontynenty, doradzał wymianę paszportu,bo nie wjadę do Egiptu czy Turcji.
Oczywiście wjechałem, na starym i nikt o nic nie pytał.
Chociaż faktycznie przy kartkowaniu, zatrzymywali dłużej wzrok, na stronach ze śladami z Izraela.
A do USA przyjeżdżają ludzie z całego świata. Którzy bywali tu czy tam. Też raczej nie widzę problmu, jeśli ktoś naprawdę nie jest terrorystą.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 07 Lip 2014 20:06 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
michcioj napisał(a):
fajna relacja, dzieki :)
i jak tam, udalo wam sie dostac na jakas domowke ? byliscie na miejscowej imprezie underground ?
rozumiem, ze zdobycie np. piwa czy wogole alkoholu jest niemozliwe ?
no i... eh... jak to pozniej jest z wyjazdami do innych krajow z pieczatku z Iranu ?
podejrzewam wielkie problemy na granicy przy przylocie do Izraela i USA.
czy ktos testowal ? jak to wyglada w praktyce ?
pozdrawiam
michcioj



Zdobycie alkoholu nie jest takie trudne, wielu ludzi pędzi swój alkohol. Możno kupić alko z przemytu, ceny nie wiele droższe niż u nas z tego co mówił mi mój host (oczywiście dla Irańczyków to bardzo dużo) Ja byłem na jednej imprezie, osoba poznana przez CS miała cały barek alkoholi i robiła nam różnego rodzaju drinki.
,,bardziej imprezowe" jak i również mniej konserwatywne jest południe kraje - szczególnie okolice Shiraz.
Większe imprezy urządzane są poza miastami w domach zwykle bogatszych ludzi.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Lip 2014 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
w ogóle wino z Shiraz jest słynne na cały kraj :P aczkolwiek to miejscowi wiedzą gdzie i jak je dostać.

"Większe imprezy urządzane są poza miastami w domach zwykle bogatszych ludzi."

Niestety, w kraju gdzie prawo jest tak restrykcyjnie przestrzegane ... ludzie mający więcej riali czują się bezkarny, i pozwalają sobie na więcej. Po prostu, w razie wpadki, wykupią siebie, rodziny, znajomych, kogo trzeba.
a na takiej imprezy dostać się można, trzeba delikatnie zapytać, z naciskiem na delikatnie.

ps. baszkir haha masz rację, uznajmy, że wpis dzięki temu nabiera na autentyczności - ale to do poprawy.
dzięki za ciepłe słowa ! jeszcze 10 dni do opisania
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Lip 2014 23:13 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
suszek napisał(a):
dzięki za ciepłe słowa ! jeszcze 10 dni do opisania

czekamy :)

-- 07 Lip 2014 22:17 --

Anonymous napisał(a):
[urlhttp://www.fly4free.pl/forum/pieczatka-izraela-w-paszporcie-a-kraje-arabskie,1222,48312[/url]
Nie dalej jak wczoraj był wątek na ten temat. Zresztą wcześniej też temat był wałkowany.
Myślę, że Twoje graniczące z pewnością obawy, są nieuzasadnione.

swietnie i obys mial racje, ze moja obawy sa nieuzasadnione.
chetnie jednak posluchalbym info z pierwszej reki, np. bylem w iranie i pol roku pozniej w usa, na granicy w usa bylo ok.
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Lip 2014 04:31 

Przeczytaj wątek, który podałem. Tam masz info z pierwszej ręki użytkownika sudoku.
Zresztą dla "zaniepokojonego" to żadna informacja.
Pomyśli sobie. No tak, jego wpuścili, ale mnie i tak na pewno ominie to szczęście. :D
Góra
 PM off  
      
#55 PostWysłany: 08 Lip 2014 08:31 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Anonymous napisał(a):
Przeczytaj wątek, który podałem. Tam masz info z pierwszej ręki użytkownika sudoku.
Zresztą dla "zaniepokojonego" to żadna informacja.
Pomyśli sobie. No tak, jego wpuścili, ale mnie i tak na pewno ominie to szczęście. :D

wpuscili do USA po wczesniejszym pobycie w Iranie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 08 Lip 2014 10:47 

Sudoku pisze konkretnie o Izraelu, który wcześniej wspominałeś.
Nigdzie oficjalnie władze USA nie podają, że nie wpuszczają osób, które wcześniej były w Iranie.
Wierz mi, że nawet gdybym miał taką pieczątkĕ, to spokojnie lecę do Ameryki i nie cuduję z wymianą paszportów. A dlaczego by mieli mnie nie wpuścić ??
Ale oczywiście , każdy sam podejmuje decyzję.
Byłem w USA zanim istniało to forum. Ucieszyłem się z wizy na 10 lat, kupiłem bilety i poleciałem.Nawet nie pomyślałem, że mogę wrócić już z lotniska.
Dopiero forumowi "zaniepokojeni" narobili paniki i sam zacząłem się obawiać , czy wjadę. :mrgreen:
Góra
 PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Lip 2014 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Co więcej, w okolicach Los Angeles są całe dzielnice Irańczyków :)
więcej szumu niż wszystkiego.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 08 Lip 2014 11:51 

A że USA są ogromnym tyglem wszystkich narodowości, to niewykluczone, że urzędnik imigracyjny na lotnisku będzie Irańczykiem. :ugeek:
Była by okazja pogadać o jego kraju pochodzenia.
Ja przy wjeździe lądem do Kanady trafiłem na młodego potomka polskich emigrantów.
Była bardzo miła rozmowa w łamanym polskim. ;)
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 08 Lip 2014 12:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Anonymous napisał(a):
A że USA są ogromnym tyglem wszystkich narodowości, to niewykluczone, że urzędnik imigracyjny na lotnisku będzie Irańczykiem. :ugeek:
Była by okazja pogadać o jego kraju pochodzenia.
Ja przy wjeździe lądem do Kanady trafiłem na młodego potomka polskich emigrantów.
Była bardzo miła rozmowa w łamanym polskim. ;)

byc moze. aczkolwiek po zamachach pobyt wczesniejszy w krajach podejrzanych o terroryzm przy przekraczaniu granicy
usa nie musi byc mile widziany. niestety prawo jest po stronie urzednika emigracyjnego ktory moze
odmowic wjazdu praktycznie bez podania przyczyny.
dlatego chetnie bym posluchal info z pierwszej reki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Lip 2014 13:21 

Z flighdiary autora tej świetnej relacji @ suszka, wynika, że miesiąc po pobycie w Iranie, był w USA. Więc jakoś wjechał ;)
A w poście powyżej pisze "więcej szumu niż wszystkiego"
Jak opinia moda to za mało dla Ciebie, to już nie wiem.....
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group