Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 21 Mar 2019 12:58 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Korek_fly napisał(a):
Do listy ważne dodałbym jeszcze - angielskie(chyba) wtyczki do gniazdka. Na jednym z filmików widziałem gniazdka do których potrzebne będą przejściówki do naszych wtyczek elektrycznych.


Przez tydzień podróżowania po Iranie nie spotkałem się z angielskimi gniazdkami elektrycznymi. Wszędzie gniazda standardowe europejskie. Internety piszą to samo.


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Moher lubi ten post.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 21 Mar 2019 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
dzięki @skipperek za mocny fundament planu :)
mam dwa dni więcej i muszę sobie dorzuć chyba jakaś małą wędrówkę górską
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
skipperek lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 21 Mar 2019 16:38 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Byłem w Iranie z rodziną (2+2) w październiku. Nie rezerwowaliśmy hotelu ani razu przez 13 dni i zawsze tam, gdzie przyjeżdżaliśmy (wynajętym samochodem), czasem późnym wieczorem, były dostępne pokoje 3-osobowe, nie mówiąc już o dwójkach. Najwięcej zapłaciłem około 27 euro za super hotel w Kermanszahu, w pozostałych średnio jakieś 15 euro ze śniadaniem za bardzo dobre warunki. 30 euro za dwójkę, o których tu czytam, to bardzo dużo, może narzut za ogłaszanie się na zagranicznych portalach jest tak duży albo rial się ostatnio umocnił. Pewne jest to, że naprawdę nie trzeba nic rezerwować z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamu uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 27 Kwi 2019 16:26 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
@skipperek
I jak się plan spisuje? Zdążyliście ze wszystkim czy gdzieś więcej czasu polecacie poświęcić?

My wyjeżdżamy dokładnie na 2 tygodnie, plan układamy mniej więcej podobny, ale rozważaliśmy dodanie Qeshm i wyszło nam, że wszysto jest dość mocno napięte.
Trasa Teheran, Qom, Kashan, Yazd, Esfahan, Shiraz (+Qeshm) to jednak ponad 1000 km w jedną stronę. Rozważamy samolot z Teheranu na Qeshm lub Bandar Abbas (zależnie od rozkładu lotów) pierwszego dnia (Mahan Air) i potem powrót do Teheranu. Czy ktoś robił coś podobnego w 14 dni? W ostateczności możemy zastąpić Kashan na rzecz Qeshm. Wiem, że to dwa kompletnie różne miejsca, ale które Waszym zdaniem lepiej odwiedzić? Na pewno Qeshm pozwala zobaczyć więcej przyrody, której nie ma w innych częściach Iranu. A czy po zobaczeniu Shiraz, Esfahan i Yazd Kashan wciąż robi wrażenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Kwi 2019 12:06 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
W 14 dni jesteś w stanie to zrobić, chociaż ja mając 13 dni zrobiłem taki sam plan, ale odpuszczając Kashan. U nas wyglądało to dokładnie tak:

Dzień 1 - rano z lotniska IKA do Qom taksówką (1,2 mln IRR, pewnie dałoby znaleźć się tańszą opcję, ale zależało nam na czasie), kilka godzin na miejscu, po południu do Isfahan autobusem.
Dzień 2 - Isfahan
Dzień 3 - Isfahan i wieczorem autobusem do Varzaneh (w razie czego taksówka to 850 000 IRR)
Dzień 4 - Varzaneh + afternoon tour (m.in. jezioro solne i pustynia)
Dzień 5 - trasa Varzaneh - Meybod - Chak Chak - Kharanaq - Yazd taksówką (3 500 000 IRR bez negocjacji z noclegu za cały dzień taksówki od rana do wieczora, pewnie by się dało zejść niżej przy negocjacjach). Polecam zwłaszcza Kharanaq, naszym zdaniem jedno z fajniejszych miejsc w Iranie.
Dzień 6 - Yazd
Dzień 7 - Yazd i o 18 autobus do Shiraz
Dzień 8 - Shiraz
Dzień 9 - z rana lot Shiraz - Qeshm (ok. 2 mln IRR) i cały dzień na wyspie
Dzień 10 - nurkowania na Qeshm
Dzień 11 - zwiedzanie Qeshm
Dzień 12 - Hormuz, wieczorem prom do Bandar Abbas i lot Bandar Abbas - Teheran (ok. 2,2 mln IRR)
Dzień 13 - Teheran

Czyli przyjmując, że jeden dzień zszedł na nurkowania, to plan, o którym mówisz, zrobiliśmy w 12 dni. Raczej nic bym nie zmienił, wszystko było warto zobaczyć. Dorzucenie dnia lub dwóch byłoby moim zdaniem optymalne, bo zobaczyliśmy wszystko co chcieliśmy, ale w Isfahanie chętnie spędzilibyśmy jeszcze z pół dnia, no i nie byliśmy w Persepolis, ponieważ nie jesteśmy fanami ruin, ale wszyscy miejscowi byli w szoku, jak można odpuścić takie miejsce :) Dlatego 14 dni na taki plan to idealny czas. Na upartego zamiast Persepolis lub połowy dnia w Isfahanie zmieścilibyście Kashan, ale ja stwierdziłem, że kolejne miasto to już za dużo, zwłaszcza po przeczytaniu opinii na jego temat.

Po miastach, Qeshm jest zupełnie innym spojrzeniem na Iran i moim zdaniem warto. I tak jak samo Qeshm jest po prostu fajne, tak Hormuz było dla mnie chyba najlepszym miejsce w Iranie. Da się cały plan ze spokojem zmieścić w tym czasie, który macie, ale do tego potrzebny jest przynajmniej lot Qeshm/Bandar Abbas - Teheran, my w ramach oszczędności czasu zdecydowaliśmy się też na Shiraz - Qeshm, zwłaszcza że ceny lotów są naprawdę niskie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Moher lubi ten post.
Moher uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 09 Lip 2019 14:13 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Byliśmy w Iranie. Wszystko było super, plan zrealizowany w 110%! Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to niech pisze.

Niedługo postaramy się udostępnić wideo z podróży, a zdjęcia można póki co oglądać na https://www.instagram.com/kochamyzycie/

Poznaliśmy cudownych ludzi oraz zwiedziliśmy magiczne miejsca.

PS. Odpuściliśmy sobie Qom bo 99% osób (Irańczyków) słysząc o naszym planie mówiło, że to nie jest miejsce dla nas - turystów. Że tam nie jest prawdziwy Iran.
Zostaliśmy dłużej w Kashan i był to dobry wybór! (pustynia, podziemne miasto, zabytkowe domy, suki etc)
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 10 Lip 2019 19:45 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
@skipperek
Jak, kiedy i za ile kupiliście loty krajowe?

Tak wygląda obecnie mój zarys planu:

Środa:
01:25 przylot na IKA
05:45 wylot z THR (Mahan Air)
07:30 przylot do Bandar Abbas
prom na Qeshm
dzień na Qeshm

Czwartek:
dzień na Qeshm

Piątek:
07:00 prom na Hormuz
dzień na Hormuz
18:00 prom do Bandar Abbas
23:00 autokar nocny do Shiraz

Sobota:
dzień w Shiraz

Niedziela:
Msza w Shiraz
Persepolis+Necropolis+Pasargadae
taxi/autokar do Yazd

Poniedziałek:
dzień w Yazd

Wtorek:
Meybod - Chak Chak - Kharanaq

Środa:
ranny pociąg do Kashan
dzień w Kashan

Czwartek:
okolice Kashan, Abyaneh

Piątek:
ranny autokar do Isfahan
dzień w Isfahan

Sobota:
dzień w Isfahan
okolice Isfahan, Varzaneh

Niedziela:
Msza w Isfahan
dzień w Isfahan

Poniedziałek:
pół dnia w Qom,
poł dnia w Teheranie,

Wtorek:
dzień w Teheranie

Środa:
wylot nad ranem

Co sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Lip 2019 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Moher napisał(a):
Środa:
01:25 przylot na IKA
05:45 wylot z THR (Mahan Air)


Już na początku możliwa wtopa. Jedź do hostelu/na coucha się przespać, odpocząć. Dajcie stolicy ten 1 dzień na początku, i dopiero w Twoim przypadku w czwartek ruszajcie dalej z THR krajówką.
Przylot na IKA może się opóźnić, nie wiem jak macie ogarniętą wizę. Wiadomo 8/10 się uda z tym transferem IKA-THR na czas, ale...
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Paź 2019 14:45 

Rejestracja: 18 Wrz 2019
Posty: 3
Hej,
za 3 tygodnie wybieramy się do Iranu na 10 dni.
Przybliżona trasa :
- po przylocie do Teheranu od razu autobusem do Kashan - 2 noce
- Esfahan - 2 noce
- Shiraz - 2 noce
- Yazd - 2 noce
- Teheran - 1 noc
Piszcie jeśli możecie polecić noclegi ( pokoje 2 osobowe z łazienką lub bez ), przewodników, knajpki i cokolwiek uznacie za warte polecenia. Nasz plan jest tylko zarysem, jesteśmy otwarci na sugestie :-)
Dajcie proszę znać jakie macie doświadczenia odnośnie wydatków na parę - dziennie za wszystko ( noclegi, transport, bilety, jedzenie itp.) ?

Z góry dzięki za pomoc.
K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Paź 2019 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@Kamu masz dedykowane tematy dotyczące noclegów, atrakcji itp. - korzystaj ;)

Odnośnie planu - wygląda rozsądnie.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamu lubi ten post.
Kamu uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 07 Paź 2019 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Co do wydatków - zależy, jak kto wydaje kasę.
Kwestia jest o tyle istotna, że w Iranie nie da się "dodrukować" kasy w bankomacie, więc trzeba przywieźć dość waluty + jakiś zapas.
My w 18 dni we dwie osoby przywieźliśmy jakieś 1800 euro, bilans wyjazdu (razem z wizami i ubezpieczeniem) zamknął się w okolicach 1000 euro. Nie oszczędzaliśmy na siłę, ale też staraliśmy się nie szastać kasą. Przemieszczaliśmy się autobusami VIP, ale raczej tymi dziennymi, snappem i komunikacją miejską. Trzy dni były wycieczkowe, z taksówkarzo-przewodnikiem. Objechaliśmy trasę Teheran - Esfahan - Shiraz - Yazd - Esfahan - Teheran. Odwiedzaliśmy średnio 1- 2 płatne atrakcje dziennie, Spaliśmy w hotelach po 10 - 20 euro za noc, trochę kasy poszło na pamiątki (ze 100-150 euro?), raczej nie jedliśmy na mieście, a jak już to raczej w tanich miejscach, typu falafel, bo nie jemy mięsa, co trochę w Iranie życie utrudnia i czyni restauracje mało atrakcyjnymi.
Pobyt w drugiej połowie sierpnia, więc poza sezonem.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamu lubi ten post.
Kamu uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 07 Paź 2019 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Kamu napisał(a):
Hej,
za 3 tygodnie wybieramy się do Iranu na 10 dni.
Przybliżona trasa :
- po przylocie do Teheranu od razu autobusem do Kashan - 2 noce
- Esfahan - 2 noce
- Shiraz - 2 noce
- Yazd - 2 noce
- Teheran - 1 noc
Piszcie jeśli możecie polecić noclegi ( pokoje 2 osobowe z łazienką lub bez ), przewodników, knajpki i cokolwiek uznacie za warte polecenia. Nasz plan jest tylko zarysem, jesteśmy otwarci na sugestie :-)
Dajcie proszę znać jakie macie doświadczenia odnośnie wydatków na parę - dziennie za wszystko ( noclegi, transport, bilety, jedzenie itp.) ?

Z góry dzięki za pomoc.
K.


Rozważcie lot Shiraz-Teheran. Koszutje ok. 50 Eur a poprawia plan. Możecie jechać w dół i wracac z Shirazu, lub od razu lecieć do Shirazu i wracać do Teheranu busami.

ja tak zrobiłem i bardzo sie opłaciło.

Co do kasy liczcie:
- max 20-25 eur za dwójke (łazienka priv, śniadanie) za noc.
- jedzenie max 10 pln za posiłek (obiad w restauracji eleganckiej w Shirazie, dla 2 os, ok. 70 pln z napiwkiem. 2 mln IRR)
- autobusy 200-500 tys IRR za odcinek

możecie bookować na trip.com poza iranem, po przylocie musicie się łączyć przez vpn, bo jest blokowane,

jak przylatujecie w nocy na IKA, rozważcie hotel IBIS/Novotel na lotnisku, na przeciwko terminala, dwóka ze sniadaniem kosztuje jakies 150 pln a po podróży w srodku nocy daje ulge.

zainstaluj sobie apke Snapp - do uzywania zamiast taksówek,

na lotnisku kup sima Irancell - 450k IRR z internetem 1,5 GB na 10 dni starczy

w ogóle u mnie na stronce jest przewodnik i plan zwiedzania - bylismy w czerwcu, wiec aktualny. linka nie wrzucę, bo admin jak zwykle usunie, ale wyguglaj sobie lub sie odezwij :)
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 08 Paź 2019 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
@Kamu
atrakcje-i-ceny-biletow-w-iranie,1153,58580&start=60#p1260248

... to jednak więcej tej kasy weź.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamu uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 09 Paź 2019 09:07 

Rejestracja: 18 Wrz 2019
Posty: 3
-- 09 Paź 2019 09:06 --

Wielkie dzięki za cenne podpowiedzi. Prawdopodobnie skorzystamy z opcji powrotu z Shiraz do Teheranu samolotem. My też oboje nie jemy mięsa więc szykujemy się na wakacje z falaflem. Co do cen biletów wstępu - dam znać po powrocie czy faktycznie poszły w górę tak drastycznie.

-- 09 Paź 2019 09:07 --

ps. @adamek piękna relacja z podróży :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 13 Paź 2019 13:44 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 2
Ja bardzo polecam Negaar House w miejscowości Varzaneh - guesthouse na trasie Isfahan - Yazd. Nocleg kosztuje 4-6 euro w zależności od sezonu, dodatkowo organizują wycieczki na sandboard, trek na pobliski wulkan, spontaniczne noce poezji, wycieczki na pustynie i tego typu sprawy w dobrych cenach. Właściciel urzekł nas tym, że prowadzi swój biznes bardzo odpowiedzialne, tzn mocno wspiera społeczność lokalną, to bardzo ciekawy człowiek. Po wielkich miastach to był naprawdę dobry przystanek w spokojnym, ale bardzo prawdziwym miejscu. A, no i jest fajne jedzenie, które nie jest kebabem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 13 Paź 2019 20:53 

Rejestracja: 18 Wrz 2019
Posty: 3
Dzięki ! Czytałam dzisiaj o Varzaneh i nabrałam apetytu, planujemy się tam zatrzymać na noc w drodze z Isfahan do Yazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 15 Paź 2019 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
również polecam Varzaneh jako dobry punk wypadowy na pustynie, my skorzystaliśmy z oferty noclegu na pustyni w namiotach , cenny parokrotnie niższe niż to co oferowane w Isfahan lub Yazd .

Z Isfahanu można dostać się za 50000 IRR autobusem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamu lubi ten post.
Kamu uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 15 Paź 2019 20:15 

Rejestracja: 13 Paź 2019
Posty: 2
Co do opcji wege w Negaar House - dania sa przygotowywane specjalnie dla wegenatarian, wiec nie bedzie z tym problemu. A to jest ich strona http://negaarhouse.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamu lubi ten post.
Kamu uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group