Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Iran lądem
#21 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:33 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
billy napisał(a):
A kto bogatemu zabroni?


Nie stawiajmy sprawy w ten sposób. Ja mam niewiele ponad tydzień na zrobienie tej trasy. I rozważam wszystkie skuteczne, bezpieczne i mieszczące się w rozsądnych (dla mnie) kosztach rozwiązania.
Iran to nie jest kraj, w którym można wszystko załatwić zdalnie, bezproblemowo i dlatego korzystam z doświadczeń Forumowiczów (i nie tylko).

Jeśli się da dojechać transportem publicznym, to super - dostępne mi rozwiązania wskazywały, że jednak nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
 Temat postu: Re: Iran lądem
#22 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
asmowscy napisał(a):
Jeśli się da dojechać transportem publicznym, to super - dostępne mi rozwiązania wskazywały, że jednak nie.


Gdzie trafiłaś na taką informację? Planowana przez Ciebie trasa obejmuje irańską "klasykę", pomiędzy wszystkimi tymi miastami możliwy jest łatwo dostępny, wygodny i tani przejazd autobusem. Z wyprzedzeniem (kilkudniowym) warto zarezerwować jedynie bilety na trasie z Isfahanu na lotnisko IKA, jeżeli nie zostawiacie sobie stolicy na sam koniec.
Ponadto, z racji ograniczonego czasu polecam zacząć od lotu z Teheranu do Shirazu, i stamtąd wracać lądem, po kolei odwiedzając poszczególne miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#23 PostWysłany: 02 Wrz 2016 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Po pierwsze odnosiło się to bardziej do objeżdżania całego kraju taksówką a po drugie to nie był żaden zarzut. Większość rzeczy na świecie da się ogarnąć funkcją czasu i pieniędzy i zwykle jest to prosta funkcja: mniej pieniędzy - więcej czasu (i na odwrót). Każdy decyduje czego ma więcej albo co chciałby na coś poświęcić. Jak ktoś chce dookoła Iranu taksą z przewodnikiem czy nawet limuzyną, ba, helikopterem, mnie nic do tego. Jego pieniądze, jego czas, każdy robi jak lubi. Napisałem tylko, że się da publicznym transportem.
Tak jak sobie próbuję przypomnieć to raczej shared taksi było spod autobusu. Zresztą nawet jakbyście mieli wziąć zwykłą taksówkę tylko dla siebie pod bramę to i tak za parę km. zapłacicie grosze w porównaniu z kursem z Shiraz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#24 PostWysłany: 02 Wrz 2016 15:24 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
acquiesce21 napisał(a):
Gdzie trafiłaś na taką informację? Planowana przez Ciebie trasa obejmuje irańską "klasykę", pomiędzy wszystkimi tymi miastami możliwy jest łatwo dostępny, wygodny i tani przejazd autobusem.

Szukałam u dostępnych przewoźników.

acquiesce21 napisał(a):
Ponadto, z racji ograniczonego czasu polecam zacząć od lotu z Teheranu do Shirazu, i stamtąd wracać lądem, po kolei odwiedzając poszczególne miasta.

Planowałam dolecieć do Teheranu, później lądem do Bandar Lengeh (stąd temat) i stamtąd promem do Dubaju. Czy to aż taki zły pomysł? ;)

billy napisał(a):
Po pierwsze odnosiło się to bardziej do objeżdżania całego kraju taksówką a po drugie to nie był żaden zarzut. Większość rzeczy na świecie da się ogarnąć funkcją czasu i pieniędzy i zwykle jest to prosta funkcja: mniej pieniędzy - więcej czasu (i na odwrót). Każdy decyduje czego ma więcej albo co chciałby na coś poświęcić. Jak ktoś chce dookoła Iranu taksą z przewodnikiem czy nawet limuzyną, ba, helikopterem, mnie nic do tego. Jego pieniądze, jego czas, każdy robi jak lubi.

Zgadzam się w zupełności. Napisałam to w tym kontekście, że jest to relatywnie dostępna finansowo opcja (próbuję sobie to wyobrazić w Polsce :roll: :lol: ). Poza tym, jedziemy w min. 3 osoby, więc właściwie każda taksa robi się shared.

-- 02 Wrz 2016 15:29 --

Sorry, że jeden post pod drugim, ale ominęłam.

Zielony^ napisał(a):
Planując trasę na dłuższy pobyt sprawdź faktycznie odgległości. Łatwo się zgubić w "skali" kraju.

Autokary są faktycznie wygodne i można w nich spać i się nawet wyspać, ale dobrze wiedzieć przy planowaniu że to są często przejazdy po 6-10 godzin...


Czy ktoś próbował sobie zasubstytuować w ten sposób regularny nocleg? Wrażenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#25 PostWysłany: 02 Wrz 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Jak ze spania w autobusie. Hilton to nie jest. Przespać się da. Czas oszczędzasz - na rano jesteś i zwiedzasz nie tracisz dnia na transport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#26 PostWysłany: 02 Wrz 2016 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 124
Kilometry: 358 878
niebieski
@asmowscy
Napiszę jak ja to zrobiłem: dorosły +dziecko(13).

Prawie wszystko spontan :) przylatuję do Iranu czas od X do Y. Wiem,że chcę zobaczyć, po kolei -Teheran,Hamadan(Ali Sadr),
Isfahan,Jazd,Sziraz i powrót do Teheranu.

Taxi - Lotnisko -Teheran

Autobusami:
-Teheran-Hamadan,
-Hamadan -Ali Sadr (wodna jaskinia),
-Hamadan -Isfahan,
-Isfahan -Jazd,
-Jazd -Sziraz, bilety kupowane bezpośrednio na dworcu na najbliższy nocny autobus.

Pociągiem:
Sziraz -Teheran (sypialny,950km) na ten pociąg kupiłem bilety 2 dni wcześniej w agencji w Sziraz.

Taka uwaga!
Jak wszyscy piszą tak i ja zapłaciłem za taxi na lotnisku około 600.000 rial (~65zł),ale teraz jakbym tam był drugi raz to poszedłbym nie na dół gdzie odjeżdżają busy i taxi ale na górę terminala i łapał "stopa" za drobne :) . To tam przywożą podróżnych na odloty,
więc można się z kimś załapać do miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#27 PostWysłany: 02 Wrz 2016 19:05 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 32
Loty: 63
Kilometry: 92 770
@asmowscy
Co do dojazdu do Persepolis to minibus do Marvdasht kosztuje 18000 riali, z tym że standard jest mocno "marszrutkowy" (ale też droga nie jest długa, jedzie się przyjemniej niż do Lwowa ;) ), a tam to już taksówkarze prawie że kłócą się o to, który zawiezie nas do Persepolis ;)

Jeśli jednak zdecydowałbyś się jedynie na kółko po Iranie to niezłą opcją transportu na południe kraju jest nocny autobus z Kashan do Shiraz (jeden dziennie, odjazd o 19, w Shiraz o 4-5, cena o ile pamiętam to 320000 riali).

A w wypadku jakbyś na lotnisku zasiedział się do późna czyli do rana, to można podjechać taksówką tylko do pierwszej stacji metra (cena 300000-350000 riali), a stamtąd to już gdzie metro poniesie (kursuje od 5 rano).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#28 PostWysłany: 09 Sty 2017 12:59 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 1
Witam,
Planuję podróż w odcinkach: Teheran - Isfahan - Jazd - Szhiraz + samolot: Szhiraz - Kisz - Teheran.
Czy ktośc mógłby podzielić się wiedzą w zakresie transportu autobusowego (czas podróży ?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#29 PostWysłany: 09 Sty 2017 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Bierz autobusy nocne, wsiadasz wieczorem, rano jestes. W sensie Teheran-Ishahan 1 noc, Isfahan-Yazd 1 noc itp. Autobusy dosc komfortowe, bezpiecznie i nie drogo.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#30 PostWysłany: 09 Sty 2017 14:31 

Isfahan - Jazd to jakieś 5-5,5h. Robiłem tą trasę w nocy. Da się przeżyć.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#31 PostWysłany: 10 Sty 2017 01:10 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 38
Loty: 6
Kilometry: 10 076
bonieq2 napisał(a):
Bierz autobusy nocne, wsiadasz wieczorem, rano jesteś. W sensie Teheran-Ishahan 1 noc, Isfahan-Yazd 1 noc itp.

Teheran-Isfahan -->6,5 -7,5h (w zależności od tego ile razy autobus zatrzyma się po drodze ;) ). Najlepiej kupić bilet na ostatni wieczorny kurs, będziesz na miejscu ok.5 rano
Isfahan-Jazd ok. 5h. Jeśli chcesz być wieczorem na miejscu, to polecam połączenie z dworca wschodniego o 14:00 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#32 PostWysłany: 18 Sty 2017 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Witam.

Przylatujemy w 3 osoby na IKA 23.02.2017 o 22:40 (czwartek), a wylatujemy 25.02.2017 o 4:50 (sobota). Czyli mamy cały piątek na cokolwiek.

Czy jest sens i możliwość przemieścić się gdziekolwiek indziej niż do Teheranu? Myślałem o Esfahanie, ale nie wiem czy zaraz po przylocie na rano się tam dojedzie i zdąży wrócić na np. północ na IKA? Kashan jest sporo bliżej, ale czy warto? A jak tak to czym najlepiej?

Próbowałem coś poszukać na http://en.royall.ir/ i na http://www.iranrail.net/ ale nie potrafię znaleźć połączenia z IKA (nie widzę lotniska na liście wyboru), a na royal nie ogarniam strony w farsi...

Czy może zwyczajnie wybrać się do Teheranu?

Czy w ogóle w piątek jest tam cokolwiek do roboty (to chyba ichni dzień wolny i wszystko pozamykane)?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#33 PostWysłany: 18 Sty 2017 13:11 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
1 dzień ja bym została w Teheranie - szkoda chyba pieniędzy i męczenia się, żeby organizować jeszcze jakieś wypady.
Poszukaj z drugiego lotniska w Teheranie - krajówki z reguły z niego, a nie z IKA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#34 PostWysłany: 18 Sty 2017 13:41 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Jest możliwy Shiraz w 1 dzień , MahanAir rano powrót o 23 z minutami. Jak się dobrze poszuka to OW kosztuje <20Euro. Inne są destynacje droższe i jest mniej lotów. Ale osobiście uważam, że szkoda zachodu i 1 dzień spędziłbym w Teheranie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#35 PostWysłany: 18 Sty 2017 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Dzięki za odpowiedzi. W takim razie zostaje Teheran, gdzie nawet klejnoty w piątki będą nieczynne :-)

No chyba, że ten jakiś duży targ czynny w piątki?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#36 PostWysłany: 18 Sty 2017 23:44 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 38
Loty: 6
Kilometry: 10 076
Mio napisał(a):
W takim razie zostaje Teheran, gdzie nawet klejnoty w piątki będą nieczynne :-)

Nie masz czego żałować. Polecam za to wybrać się na północ Teheranu (dzielnica Tajrish) - piękna panorama miasta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#37 PostWysłany: 19 Sty 2017 22:36 

Rejestracja: 04 Lip 2016
Posty: 28
Na jeden dzień weekendu nie ruszałbym się z Teheranu nigdzie, chyba że kolejką w góry. Siedź w mieście, starczy wrażeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#38 PostWysłany: 19 Sty 2017 23:41 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
:idea: TABIAT BRIDGE :!: Koniecznie! Póki nie ma go jeszcze w Lonely Planet! :twisted:
Nowiutki most między dwoma parkami. Kawałek od metra, pełno lokalsów. Ktoś Was na pewno chętnie zaprowadzi. Na jednym końcu mostu jest food court i bardzo klimatyczna przeszklona herbaciarnia.

PS. Akurat muzeum klejnotów było moim zdaniem najlepsze ze wszystkich muzeów w Teheranie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#39 PostWysłany: 24 Sty 2017 15:02 

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 41
Loty: 452
Kilometry: 640 852
Witam

Pytanie o doprecyzowanie planu podróży do tych którzy już robili "irańską klasykę".
Dodam że nie chcemy aż tak bardzo się gonić- wolimy spokojnie poczuć klimat miejsca i mieć trochę spokoju niż na siłę "zaliczać".
To w końcu urlop a dla syna ferie :D

11 pełnych dni na miejscu:
"FIXED"
DZIEŃ 1- Teheran (po nocnym locie TXL-ATH-IKA)
DZIEŃ 11- Kashan + Qom + powrót wieczorny do Teheranu (w nocy samolot do ATH)

"Do modyfikacji" 9 dni:

Wersja 1 "Po równo":
SHIRAZ + PERSEPOLIS + - 3 dni (z porannym przylotem z THR)
YAZD- 3 dni
ISFAHAN - 3 dni (z wieczornym przejazdem do Kashan)

Wersja 2 "z wyskokiem"
SHIRAZ + PERSEPOLIS+NAGHSZ-E-ROSTAM - 2 dni
YAZD - 3 dni
ISFAHAN - 3 dni + Dodatkowy dzień na 1 dniowy wypad lotniczy z Isfahanu do: Mashadu lub lot do Dezful i taksówką ok.70 km na kilka godzin do Shustar. Powrót z Dezful samolotem do Isfahan-u (latają na tej trasie:Iran Aseman Airlines i Iranian Naft Airlines)

Pytanie do tych którzy byli: Czy warto na kilka godzin lecieć do Shustar lub na ok 10-11 do Meszhedu (może wioska Kang również?)
Z relacji kolegi @‌Don_Bartoss‌ wynika, że Meszhed ma swój niepowtarzalny charakter, a chcielibyśmy zobaczyć chyba najważniejsze po Mekce miejsce kultu dla Szyitów.

Będę wdzięczny za sugestie dotyczące ile dni i gdzie i czy w ogóle nie popełniłem jakiegoś kardynalnego błędu w planowaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Iran lądem
#40 PostWysłany: 24 Sty 2017 21:04 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
3 dni w Yazd to dużo za dużo (nawet z pustynią). Lepiej poświęcić ten czas na Isfahan albo Shiraz (Pasargadae odradzam - daleko i wiele nie ma). Rozważyłabym też Qeshm.
Góra
 Profil Relacje PM off
Collector582 lubi ten post.
Collector582 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group