Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Lip 2022 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@mecenat

czy jesteś w stanie sprawdzić, do kiedy karta będzie ważna ?
nawet nie chodzi o pakiet internetu, doładowałbym sam, ale sam fakt posiadania ważnej karty ułatwiłby mi mocno życie

lecę 20 października, więc tylko jeśli karta będzie ważna do wtedy to byłbym zainteresowany
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#22 PostWysłany: 14 Sie 2022 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Z internetem w Brazylii nie ma lekko. Ostatecznie nie zarejestrowałem SIM-a, bo miałem uruchomiony pakiet roamingowy w Lifecell i tyle co na mieście bez Wi-Fi mi wystarczyło. Z tego co mi powiedzieli w salonie Vivo, na dniach zmieniły się zasady i nie można już u nich zarejestrować SIM-a na paszport, bez CPF-a. Podobno nadal da się to zrobić w Claro. Tych kolesi ze straganikami, o których pisał @rqs, nie za bardzo widziałem, ale też niezbyt usilnie szukałem.
Reasumując - i tak najlepiej wszystko sprawdzać organoleptycznie, bo to, że mi w tym salonie powiedzieli, że się nie da, to według mnie wcale nie musi oznaczać, że tak faktycznie jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Lis 2022 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 29 Lis 2022 09:33 --

mogę przekazać kartę sim (operator: TIM) zarejestrowaną, jeszcze na niej jest sporo internetu (ale nie pamiętam ile). Odbiór we Wrocławiu lub wysyłkowo (pokrycie kosztów)

-- 29 Lis 2022 09:34 --

benedetti napisał(a):
Z tego co mi powiedzieli w salonie Vivo, na dniach zmieniły się zasady i nie można już u nich zarejestrować SIM-a na paszport, bez CPF-a.


może i tak, ale ciągle można rejestrować na CPFy wygenerowane w internecie, więc żaden problem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Lis 2022 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
parę słów ode mnie nt. internet w Brazylii - stan Ceara / Piaui:

* większość miejscowości, a przynajmniej te bardziej turystyczne, mają światłowód, więc wtedy jakość połączenia zależy wyłącznie od routera zainstalowanego w Pousadzie. Ja pracowałem 5 tygodni z Prea (Ceara) & Barra Grande (Piaui), transfery 50-150Mbps na pousadach. Calle z firmą z Europy + pracownicy w Indiach & w RPA - żadnych problemów. Raz na jakiś czas router ma awarię / słabszy moment (jak zwał tak zwał), wtedy przełączałem się na tethering 4G.
Z tym 4G to bywa różnie. W sensie jest dobrze / bardzo dobrze, transfery najczęściej 10-30Mbps, ale jeśli wasza pousada jest gdzieś za miastem to może się okazać, że tam zasięg jest słaby. Albo, jak w moim wypadku - okazało się, że w Barra Grande VIVO właściwie nie działa, czy to w centrum czy na obrzeżach, i musiałem kupić SIMa TIM.
SIMy kupuje się najczęściej w aptekach, rejestrację Wam machnie ktoś z obsługi pousady. Czasem zarejestrują to na siebie (tak było z moją pierwszą kartą, VIVO), czasem na nas (tak było z moją drugą kartą, TIM). Dla tej drugiej opcji, TIM, po pierwsze musiałem dostarczyć CPF (błahostka, do wygenerowania w internecie), po drugie parę dni po rejestracji przyszły jakby pytania quizowe na SMS na które musiałem odpowiedzieć (dot. mojego wieku bądź miesiąca urodzenia), w innym przypadku linia została by zdeaktywowana, i faktycznie słyszałem od innych ludzi o takich przypadkach. Wiadomo, z pomocą translatora, bądź przy dobrej znajomości hiszpańśkiego (mój case) da się ogarnąć.
VIVO nie udawało mi się zasilić przez apkę VIVO - nie wiem o co chodziło, ale możliwe że działały tylko brazylijskie karty płatniczne. Z kartą TIM nie było tych problemów, działało zasilenie przez apkę. Ceny internetu - nie pamiętam, ale bardzo rozsądne. Ale, biorąc pod uwagę, że i w pousadach, i w większości restauracji jest dobre / bardzo dobre WiFi, nie zużywa się setek GB danych przez 4G.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 16 Mar 2023 01:07 

Rejestracja: 16 Mar 2023
Posty: 1
Chętnie kupię aktywną brazylijską kartę sim
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Mar 2023 16:04 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 303
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Mam do odsprzedania.
Ogólnie w Sao Paulo podszedłem do saonu Claro trwało to cyba za 30 min ale Pani bez problemu mi telefonicznie zarejestrowała kartę. 15 GB na 30 dni za 40 R$.
Ta sama oferte widziałem w kioskach po 29,99 ale pewnie przeskoczenie i aktywaja karty z CPF byłoby problematycznie, gdyż Pani w salonie wisiała na telefonie z 20 minut by mi aktywować kartę ( + wołała paszport/ dałem skan).

Jeśli chcesz zapraszam na PW to kartę mogę odsprzedać, parę GB jeszcze zostało ( tak z 10 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Lut 2024 21:32 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Chętnie kupię aktywną brazylijską kartę SIM. Odbiór w Warszawie albo Krakowie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Lut 2024 16:52 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
szpaczny napisał(a):
Ogólnie w Sao Paulo podszedłem do saonu Claro trwało to cyba za 30 min ale Pani bez problemu mi telefonicznie zarejestrowała kartę. 15 GB na 30 dni za 40 R$.
Ta sama oferte widziałem w kioskach po 29,99 ale pewnie przeskoczenie i aktywaja karty z CPF byłoby problematycznie, gdyż Pani w salonie wisiała na telefonie z 20 minut by mi aktywować kartę ( + wołała paszport/ dałem skan)

W którym to punkcie udało się trafić na tak pomocną osobę? Może ma ktoś inne punkty, w których można nabyć kartę SIM bez CPF-u?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 07 Lut 2024 21:42 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 303
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Dokładnie tutaj :
https://www.google.com/maps/place/23%C2 ... ?entry=ttu


Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group