Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 02 Wrz 2022 19:52 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@mery333: jeśli sporo jeździsz inwestycje w esim.me może mieć sens ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#222 PostWysłany: 05 Wrz 2022 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
mery333 napisał(a):
Hej,

Czy ktoś z Was był w stanie uruchomić airalo e-sim na telefonie spoza listy wspierających natywnie te karty? Na liście są tylko najnowsze modele iPhone i pare innych które kosztują więcej niż mój laptop i telefon razem wzięte :D słyszałem że można to obejść jakoś aplikacją. Ktoś próbował?

Jeśli masz eSIM w telefonie to nie widzę powodu dla którego Airalo (czy inny eSIM) miałoby nie działać, nawet jeśli Twojego aparatu nie ma na liście.

Co do podróży po USA z Airalo - po 12 dniach i przejechaniu ponad 2000 mil - wszystko jak najbardziej w porządku, oczywiście w zależności od sieci, do której nas zalogowało. Jak wiadomo T-Mobile miał gorszy zasięg od AT&T (chociaż zdarzyło się też na odwrót). Zużyliśmy po prawie 10GB/telefon. W jednym cały czas T-Mobile (kilkukrotne próby ręcznej zmiany na AT&T nic nie dawały aczkolwiek nie skupiałem się na tym bardzo) a drugi początkowo T-Mobile a później sam przełączył się na AT&T i tak działał do samego końca. Mogę z czystym sumieniem polecić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 05 Wrz 2022 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
seal napisał(a):
inwestycje w esim.me może mieć sens ;-)



Aplijacje typu Airalo nie bedą dzialac z Esim.me

Do nich trzeba mieć telefon z fabrycznym esim.

Ale nie ma też tragedii - współpracuje z mobimatter. Tam w ofercie jest 3HK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 05 Wrz 2022 19:47 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
pabien napisał(a):
seal napisał(a):
inwestycje w esim.me może mieć sens ;-)



Aplijacje typu Airalo nie bedą dzialac z Esim.me

Do nich trzeba mieć telefon z fabrycznym esim.

Ale nie ma też tragedii - współpracuje z mobimatter. Tam w ofercie jest 3HK


Czemu airalo nie będzie działać z esim.me, jeśli aplikacja ma opcję tylko instalacji esim zamiast qr code kontakt z supportem i wysyłają QR kod.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 05 Wrz 2022 21:54 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Airalo pięknie instaluje się za pośrednictwem qr kodu na esim.me
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 05 Wrz 2022 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
No to sorry, kiedy próbowałem nie działało, nadal jednak 3HK (za małym wyjatkiem) jest lepsze
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
seal uważa post za pomocny.
 
      
#227 PostWysłany: 05 Wrz 2022 23:32 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 135
Co do hiszpańskiej karty Vodafone, wiecie czy te 300 national and international minutes to jest tylko Z Hiszpanii do innych krajów czy będąc np. w USA też to będzie działać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 06 Wrz 2022 10:18 

Rejestracja: 04 Lip 2021
Posty: 11
Przez 3 tygodnie używaliśmy Airalo (IP 13 i IP 12 mini) na zachodnim i wschodnim wybrzeżu USA. Jestem bardzo zadowolony, wszystko działało płynnie, nie ma konieczności przekładania kart sim, zasięg był nawet nad Wielkim Kanionem (przełączało na Verizona). Jedyny problem zaobserwowałem w Nowym Jorku, w wyjątkowo tłocznym miejscu, telefony uparły się na T-Mobile, który, delikatnie mówiąc, działał kiepsko - IP 13 udało się bez problemu przełączyć ręcznie na AT&T, jednak IP 12 mini nie uruchamiał transmisji danych po ręcznym przełączeniu sieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 07 Wrz 2022 09:42 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 135
Dostałem wczoraj polecaną kartę Vodafone Prepago S i czekam na aktywację. Na instrukcji dołączonej z kartą pisze, że jest 7GB roamingu w UE, UK i USA (nie 9GB jak ktoś pisał). Dam znać po jutrzejszych testach w USA, jak hula internet i czy da się wykorzystać te 300 minut na połączenia. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 07 Wrz 2022 09:50 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
na stronie:

https://www.vodafone.es/c/particulares/ ... prepago-s/

stoi:

Si viajas por Europa (países de la Unión Europea, Reino Unido, Islandia, Liechtenstein, Noruega, Suiza, Turquía, Kosovo, Vaticano, Mónaco) o Estados Unidos, según la Regulación Europea, puedes utilizar hasta 9GB de tu tarifa, después 2,42€/GB.

więc może na opakowaniu jest stare info.
Góra
 Profil Relacje PM off
mery333 lubi ten post.
mery333 uważa post za pomocny.
 
      
#231 PostWysłany: 11 Wrz 2022 15:23 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ta hiszpańska karta Vodafone działa bardzo chimeryczne.
U żony bez problemu a u mnie łączy tylko z T-mobile (ręczne próby łączenia z AT&T nie działają) i nie ma 4g (tylko "E").
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 12 Wrz 2022 07:39 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 31
mery333 napisał(a):
Dostałem wczoraj polecaną kartę Vodafone Prepago S i czekam na aktywację. Na instrukcji dołączonej z kartą pisze, że jest 7GB roamingu w UE, UK i USA (nie 9GB jak ktoś pisał). Dam znać po jutrzejszych testach w USA, jak hula internet i czy da się wykorzystać te 300 minut na połączenia. :)

i jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 13 Wrz 2022 01:52 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja musze napisać sprostowanie: trzeciego dnia pobytu w USA karta Vodafone nagle zaczęła działać bez zarzutu (wszędzie zasięg 4g). Nie umiem tego wytłumaczyć.

@matiwrona ja u siebie widzę obecnie 50gb do wykorzystania bez rozróżnienia na UE, UK czy USA. Nie próbowałem natomiast nigdzie dzwonić więc nadal mam te 300 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 29 Wrz 2022 06:07 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 135
No niestety u mnie się średnio sprawdziła. Przez większość wyjazdu zachowywała się bardzo chaotycznie. Znajdowała sieć i pokazywała 4G po czym po kilku minutach traciła ją zupełnie i wtedy tylko restart sieci pomagał albo włączenie i wyłączenie trybu samolotowego. Po takim zabiegu znowu działała przez kilka minut i potem znowu musiałem restartować. Testowane z dwoma telefonami Xiaomi i Samsungiem, to samo zachowanie. Próbowałem ręczne ustawienie sieci, ale karta nie była w stanie się zarejestrować tą metodą w jakiejkolwiek sieci czy to T-Mobile czy AT&T. Chyba jedyne miejsce gdzie karta zachowywała się normalnie to okolice Las Vegas. Tam było stabilnie.

matiwrona napisał(a):
mery333 napisał(a):
Dostałem wczoraj polecaną kartę Vodafone Prepago S i czekam na aktywację. Na instrukcji dołączonej z kartą pisze, że jest 7GB roamingu w UE, UK i USA (nie 9GB jak ktoś pisał). Dam znać po jutrzejszych testach w USA, jak hula internet i czy da się wykorzystać te 300 minut na połączenia. :)

i jak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 30 Wrz 2022 20:15 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Polecam esim Airalo (w połączeniu z esim.me) w Kanadzie, prowincja Alberta. Internet od operatora Rogers. Zasięg wszędzie poza momentami w górach ale to chyba wszystkie sieci nie miały tam zasięgu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 14 Paź 2022 17:21 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Drugi raz już korzystałem w USA z esim od Airalo. Poprzednio trasa z LA do LV, teraz SF i okolice. Internet praktycznie był cały czas dostępny. Wyjątkiem miasto Mariposa i oczywiście Yosemite, ale miejscowi mówili że tam wszyscy operatorzy mają problem.

Airalo domyślnie korzystał z T-Mobile, przełączyłem go ręcznie na AT&T i w moim przypadku był to strzał w dziesiątkę.

Nie pamiętam ile płaciłem, ale coś w okolicach 10$ za 3 GB, można obniżyć kuponem 3$ z łańcuszka (jest odpowiedni temat, doładowanie 1 GB jest za 4,5$).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 22 Paź 2022 08:09 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Ja polecam meksykańska kartę Telcel. Masz roaming w USA i Kanadzie jakbyś był w Mex. Do tego pakiety tanie można łatwo doładować i dzwonić też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
trunks uważa post za pomocny.
 
      
#238 PostWysłany: 22 Paź 2022 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@spejson911: możesz napisać nieco więcej na ten temat? Mam po pobycie w Meksyku (2020 r.) kartę Telcela i byłoby świetnie, gdybym faktycznie mógł ją wykorzystać wkrótce w USA, bo jadę tam tylko na 3 dni. Jak to wygląda w praktyce? Po prostu wkładam kartę do telefonu i używam jej tak samo, jak czyniłem to w Meksyku? Koszt tego nie jest chyba taki sam?
Chodzi mi o używanie tylko do internetu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 22 Paź 2022 16:03 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
@tropikey dokładnie tak to działa :) działa to na zasadzie jak nasz roaming w UE. Ich karta działa na zasadach jak w Meksyku w USA i Kanadzie. Doładowuje ja w apce revolutem i wybieram pakiet jaki mnie interesuje. 1.3 giga kosztuje 100 paso i jest ważny 15 dni. 2 giga to 150 mex. Komunikatory mamy za free. 3 giga 200 mex, 4 giga 300 mex, 6 giga 500 mex.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#240 PostWysłany: 24 Lis 2022 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
Wybieram się za parę dni do Stanów na mniej więcej dwa tygodnie. Potrzebuję karty sim z dużą ilością internetu (najlepiej nielimitowaną, ale nie jest to warunek konieczny).Do tego trochę rozmów i smsów. Ważne, żeby można było utworzyć hotspot.Zależy mi na jak najlepszym pokryciu w całych Stanach, bo będę się bardzo dużo przemieszczał i zwykle nie będą to duże miasta. Po researchu w internecie skupiłem uwagę na T-mobile: https://prepaid.t-mobile.com/prepaid-plans oraz Verizonie: https://www.verizon.com/plans/prepaid/ i SimpleMobile: https://www.simplemobile.com/serviceplan?session=reset Ale może polecacie coś innego?Ps. Esim niestety odpada, bo żadne z moich urządzeń nie ma takie opcji :( .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group