Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Sie 2018 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Część! Czy ktoś jest teraz może na Nusa Lembongan i może powiedzieć, jak wygląda tam sytuacja, czy wyspa się ewakuuje tak jak Gili, czy jest spokojnie i bez paniki. Da się wydostać z wyspy w razie czego w miarę szybko, czy można utknąć? Mam rezerwację na pojutrze i nie wiem, czy nie rezygnować.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 09 Sie 2018 09:18 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
Jestem na Bali w Sanur. Jakieś 500 metrów od brzegu. W niezłym hotelu. Fajne jedzenie. Baseny. Pogoda znośna. Za gorąco jak dla mnie, ale dzieciaki mają frajdę. Sielanka.
W niedzielę 2 tygodnie temu było trzęsienie, w tę niedzielę było dużo, tak że mnie prawie ścięło z nóg. Dzisiaj w południe było następne jak byliśmy w basenie. Zamiast się cieszęyc z wakacji, zastanawiasz się co zrobisz jak uderzy większe. A co zrobisz jak będzie tsunami. Rejestruje się w ambasadach, noszenie sobą najważniejsze rzeczy, żeby w razie co uciekać i jakoś przeżyć, bo na lamboku momentalnie za wszystko ceny poszły w górę kilkakrotnie. Z żoną doszliśmy do wniosku, że wolelibyśmy na ola do Grecji pojechać niż układać plany awaryjne na Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Sie 2018 19:19 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 21
Witam
Jakieś konkretniejsze info jest do czego jechac na nusa kembingan lub gili? Mamy zamiar we wrzesniu odwiedzic te dwie wyspy oprócz bali, zacząłem sie zastanawiać czy jest sens rezerwować noclegi, skoro nie wiadomo co tam sie dzieje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Sie 2018 12:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
zobaczysz na miejscu, ale jak widze co sie dzialo na Lombok, to bym raczej odpuscil te male wysepki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2018 05:46 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Update z południowego Lomboku. Na plażach nie ma nikogo. Jedyna plaża z turystami i działającymi warungami to Selong Belanak, tu jest klimat. Zresztą objechalismy południowe plaże i ta jest zdecydowanie najpiękniejsza.

Dwa dni temu trzęsło. Trzy razy wyjazd z domu na zewnątrz w nocy.

Wszystkie trzęsienia sa na północy, zdecydowana większość nieodczuwalna na południu. To co odczulismy miało 7.0, więc nie byle co.

Zniszczeń brak, jedynie smutno jakoś na pozostałych plażach bo mimo że lubię te bezludne to jednak coś mogłoby się dziać

Żal miejscowych ludzi, turystyka na Lomboku zamarła, pomimo że na południu jest bezpiecznie.

Bzdurą jest to co ktoś pisał wcześniej, że ceny poszły w górę, ludzi też jak na lekarstwo. W Kucie wieczorami obłozenie knajp 50% max
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sie 2018 08:46 

Rejestracja: 21 Sie 2012
Posty: 59
Loty: 54
Kilometry: 187 473
Dzięki za update. Czy na południu są jakieś zniszczenia (powalone domy, gruzowiska)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sie 2018 11:18 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Nie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Sie 2018 15:04 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 48
Na Bali nie ma żadnych zniszczeń, Lombok i Gili odradzam przez kolejne 6 miesięcy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sie 2018 11:15 

Rejestracja: 28 Sie 2018
Posty: 2
Cześć, jutro wyjeżdżam z Bali po tygodniowym pobycie.
Obawiałem się wyjazdu ze względu na Lombok ale sprawa wygląda tak :
Udało mi się "przeżyć" trzęsienie 5.2 które było chyba 22.08. Siła była taka że nic nie poczułem :)
Podczas tych siodemek na Lomboku na Bali było ok sześć stopni (jest to wiadomo dużo więcej niż 5) ale wg tego co udało mi się dowiedzieć może parę budynków uległo zniszczeniu.
Tu jest inny świat niż na Lomboku, inne budownictwo (solidniejsze) i nie patrzyłbym na Bali przez pryzmat Lomboku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sie 2018 10:08 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 48
Ja przeżyłem trzęsienie 6,9-7 na GIli Trawangan 5 sierpnia, ciężko było utrzymać równowagę podczas głównego trzęsienia, po kilku sekundach padł prąd, który już nie został przywrócony. Noc spędziliśmy na plaży, odczuliśmy kilkanaście wstrząsów wtórnych, Najgorsze było czekanie na odwołanie alarmu o tsunami, wysepki Gili są płaskie jak stół więc nie ma dla nich dużego ratunku… Zniszczenia na wyspie były znaczne, podobno na Gili Air uległo zniszczeniu aż 70 % budynków. W sumie na trzech wyspach Gili zginęło 8 osób, nie mam informacji dotyczącej rannych ale zakładam min. kilkadziesiąt rannych. Ewakuacja rano wyglądała tragicznie..Kilka tysięcy osób na plaży czekających na łodzie… chaos i panika…brak jedzenia i wody.. przewidziałem już to w nocy i poznałem kilku lokalsów, poznali mnie z jednym z właścicieli bogatszych kurortów który miał swoją łódź, inni nie mieli tyle szczęścia i musieli czekać kilka-kilkanaście godzin w pełnym słońcu na swoją kolej... Łodzie z Gili na Bali nie pływały ze względu na wzburzone morze, dlatego jedyną drogą ucieczki był przejazd przez Lombok, albo do portu na wolny prom na Bali albo na lotnisk... Przejechaliśmy cały zachodni Lombok, turystyczne miasto Senggigi mocno ucierpiało, co trzecie budynek zniszczony. Cały dzień zajął mi transfer na Bali.
19 sierpnia było na Lomboku kolejne trzęsienie ziemi o sile ok 6,2, na razie przestrzegam wszystkich przed podróżą w tamte rejony, jeżeli już ktoś ma wykupiony bilet, wakacje, doradzam nie wyjeżdżać z Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Wrz 2018 09:39 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
Jesteśmy na południowym Lomboku od wczoraj , zdecydowaliśmy się tu przyjechać po informacji ze wstrząsów już prawie nie ma albo są nie odczuwalne

Pytałem w hotelu o wydarzenia sprzed prawie miesiąca i potwierdzili ze wstrząsy były lekko odczuwalne ale żadnych zniszczeń nie było na południu nic tu się nie wydarzyło

Według mnie można spokojnie tu przyjechać
Trzęsienia ziemi nie da się przewidzieć i czy przyjedziesz kilka tygodni czy kilka miesięcy po to ryzyka jest podobne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Wrz 2018 13:50 

Rejestracja: 21 Sie 2018
Posty: 3
Sytuacja na trzech Gili u północno-zachodnich wybrzeży Lombok wraca do normy. Od początku września hotele znów zaczynają przyjmować turystów, np.hotel, w którym przebywaliśmy wznawia działalność od 6 września.
Zdarzają się jeszcze dość silne wstrząsy wtórne - 31 sierpnia (4,8), 2 września (5,3).
Ja bym więc zaczekała, dopóki sytuacja się nie ustabilizuje.

Pavep na Gili Trawangan jest jedno wzgórze, na południowo-zachodniej stronie wyspy. Ponoć wejście na jego szczyt zajmuje jak wyczytałam 15 minut, my byliśmy na szczycie chyba po 5 minutach i to wchodząc w całkowitych ciemnościach, taka jest siła strachu gdy myśli się o nadciągającym tsunami. Spędziliśmy na jego szczycie noc. Nie byliśmy tam sami, a z dziesiątkami miejscowych i turystów.
Doczekaliśmy się ewakuacji dopiero po 23, ale za to trafiliśmy na prom bezpośrednio Gili-Bali. Popłynęliśmy na południe Bali, w pobliże lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Wrz 2018 15:57 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 48
Wiem, że jest wzgórze, myślisz, że oparłoby się tsunami? ja zdecydowałem się na nie nie iść jak większość lokalsów, stwierdziłem, iż lepiej być na plaży w pobliżu łodzi niż na wzgórzu, ale to był mój wybór.. droga na wzgórze też mogła być niebezpieczna, spadające konary drzew itp...
Trzymam kciuki żeby jak najszybciej życie wróciło do normy, ale na dzisiaj dużo resortów na GIli jest zamkniętych, jest mnóstwo śmieci na plażach czekających na wywózkę. poczytajcie info na trip advisor, przede wszystkim turystów, a nie właścicieli resortów, którzy tam akurat przebywają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Lis 2018 22:37 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Witam,
Czy jest sens organizować pobyt na Gili Meno na kwiecień 2019?
Macie jakieś informację jak to teraz wygląda, zniszczenia itp?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lis 2018 10:06 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Do kwietnia to może trząść nie raz ale równie dobrze może być spokój. Nikt Ci gwarancji nie da. Śledź sytuację, w razie czego zmienisz plany
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Lis 2018 05:33 

Rejestracja: 29 Lip 2018
Posty: 23
Czy sytuacja na Bali i Lembongan jest ok? Nic się nie dzieje, nie ma paniki? Będę tam za 4 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Lis 2018 14:30 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Z Bali wyjechałem dwa dni temu teraz jestem na Nusie Lembogan wszystko ok...życie płynie normalnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Lis 2018 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jedyne co jest pewne, to że dwa dni temu na Bali nie było trzęsienia ziemi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Lis 2018 04:48 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Tak jakbyś przepowiedział....dziś w nocy mała pobudka wstrząs o sile 5 stopni...89 km od Bali...ale bez.żadnych zniszczeń i ogłoszeń o alarmie tsunami....co ciekawe zaraz po SMS z sieci alarmowy o wydarzeniu karta w sieci simpati :D życie płynie dalej normalnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group