Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 162 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#61 PostWysłany: 05 Kwi 2022 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Jeśli oficjalnie to potwierdzą, to wystarczy Szczepienie + PCR 48h - super info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#62 PostWysłany: 05 Kwi 2022 11:19 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
+ visa-on-arrival która chyba teraz znów jest płatna IDR 500,000 :?

https://kemlu.go.id/vancouver/en/pages/ ... ut-service
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#63 PostWysłany: 05 Kwi 2022 18:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Jest wpis na instagramie z oficjalnym info, oraz listą lotnisk na które dozwolone jest przylatywać:

https://www.instagram.com/p/Cb-SEGmhtw7/

Visa-on-arrival póki co płatna 500.000 IDR
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#64 PostWysłany: 07 Kwi 2022 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
No to i oficjalnie: Indonezja bez kwarantanny i testow po przylocie. Polacy na liście 43 krajow ;-)
Tajlandio widzisz to?
https://loyaltylobby.com/2022/04/06/ind ... ival-test/
https://www.indonesia.travel/gb/en/home
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#65 PostWysłany: 07 Kwi 2022 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Pies ich trącał, znaczy tajów, po stokroć wolę Indonezję, więcej atrakcji, taniej a na takiej Sumatrze praktycznie zero turystów.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#66 PostWysłany: 14 Kwi 2022 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Przylecieliśmy na Bali 11.04.2022 QR 960 o 17.30.

Do końca dnia miały jeszcze przylecieć wiec generalnie są pustki...

Procedura wygląda następujaco:
1. Skanowanie aplikacji PeduliLindungi przez pracownika n poczatku kolejki - u nas wyskoczył błąd, powiedziano nam że później można zrobić to ręcznie, ale nikt nawet o to nie zapytał.

2. Kolejka do pierwszego punktu kontrolnego - na krzesełkach

3. Pierwszy punkt kontrolny- sprawdzenie czy są wszystkie potrzebne dokumenty (PCR, szczepienie, ubezpieczenie, paszport itd. zależnie od aktualnych wymogów).

4. Drugi punkt kontrolny - płatność (można karta, można w obcych walutach - USD/EUR według zafixowanej stawki).

5. Trzeci punkt kontrolny - ostateczne sprawdzenie dokumentów i wbicie wizy do paszportu.

6. Odbiór bagaży.

7. Kontrola celna - składamy deklarację celną (mozna wypełnić przy ladach obok taśm bagażowych)

I tyle. Aplikacji nikt za bardzo nie skanuje, w zamkniętych pomieszczeniach większość w maseczkach. Warto mieć przy sobie certyfikat szczepienie bo w niektórych miejscach turystycznych wpuszczają za jego okazaniem.

Generalnie na dziś w turystycznych miejscowościach działa może 1/2 - 1/3 punktów usługowych. Bardzo widać, że gospodarka wyspy przez Covid się załamała.


Ostatnio edytowany przez Burdzio, 14 Kwi 2022 09:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#67 PostWysłany: 14 Kwi 2022 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@Burdzio może warto dopisać, że chodzi o Bali. Przecież Indonezja jest gigantyczna a Bali to mały procent kraju, zasadniczo osobny byt.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#68 PostWysłany: 14 Kwi 2022 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Burdzio napisał(a):
7. Kontrola celna - składamy deklarację celną (mozna wypełnić przy ladach obok taśm bagażowych)

Deklarację można wypełnić online, przed wylotem:
http://bcngurahrai.beacukai.go.id/ecd/?h=beranda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#69 PostWysłany: 14 Kwi 2022 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ok, a przylatując na Bali można obecnie bez problemu przedostać się na inne wyspy? Mam na myśli Sumatrę, Jawę, Borneo? Czy jednak każda wyspa ma swoje wymagania? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#70 PostWysłany: 14 Kwi 2022 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Departing: travellers who are entitled to the VOA can exit Indonesia from any international airport / harbour.
http://www.exotravel.com/blog/en/indonesia-reopening/
Niedawno były 3 noce wymagane po przylocie, potem 1, a jak zrezygnowano z testu na lotnisku i oczekiwania w hotelu na wynik, w zasadzie można od razu uderzać poza Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#71 PostWysłany: 15 Kwi 2022 22:27 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 3
Loty: 141
Kilometry: 397 504
Hej, a jak jest z ważnością certyfikatu covidowego w Indonezji? w Unii to jest chyba 270 dni, a doszły mnie słuchy że w Indonezji po prostu trzeba mieć te 2 albo 3 dawki, bez względu na daty i ważność. Ktoś podpowie jak to wygląda oficjalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#72 PostWysłany: 16 Kwi 2022 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Ja cały czas korzystałem z tej strony i według mnie podaje ona prawidłowe informacje.

https://www.welcomebacktobali.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#73 PostWysłany: 23 Kwi 2022 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 147
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Czołem

Z racji, że w maju odwiedzę kilka krajów - już mi się sporo miesza.

Do Indonezji(CGK) przylatuje z Bangkoku - gdzie spędzam kilka dni, ale to chyba nie ma znaczenia skoro testy dla osób w pełni zaszczepionych zostały zniesione?

Jakie mogą być nieoczywiste konsekwencje pozytywnego wyniku przy wylocie? Jeszcze nie wiem jak i kiedy będę opuszczał Indonezje.

Reasumując. Potrzebuje jedynie być szczepionym oraz wiza, zgadza się?:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#74 PostWysłany: 23 Kwi 2022 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
Nie wiem o co pytasz, ale:
tanhayi napisał(a):
...Jakie mogą być nieoczywiste konsekwencje pozytywnego wyniku przy wylocie?...

spotkasz mila indonezyjska/tajska pieknosc w szpitalu... :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#75 PostWysłany: 01 Maj 2022 20:36 

Rejestracja: 03 Paź 2021
Posty: 6
Czołem, pytanie w związku z wymaganiem testu PCR max 2 dni przed wylotem.

Plan mam taki:
24.06 - lot Polska - Singapur
25.06 - przylot do Singapuru
26.06 - prom Singapur - Indonezja

Oto aktualne regulacje:
Cytuj:
To enter Indonesia, foreign travelers must show a negative RT-PCR test result in the country or region of origin which samples were taken within a maximum period of 2 x 24 hours before the departure time.


Pytanie jest takie - czy test powinien zostać wykonany w Polsce czy w Singapurze?
Jeśli spędziłbym w Singapurze x dni to nie mam wątpliwości, ale w przypadku w zasadzie tranzytowego pobytu w tym kraju to mam wątpliwości (szczególnie że w zasadzie wykonanie takiego testu przy tak krótkim pobycie i uzyskanie wyniku jest może być bardzo trudne, no chyba że da się na lotnisku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#76 PostWysłany: 05 Maj 2022 10:21 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Też się nad tym zastanawiam, "before the departure time" - czy dotyczy to tego odcinka którym wlatuję do Indonezji czy może całej podróży na jednym bilecie z krótką przesiadką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#77 PostWysłany: 05 Maj 2022 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
48 godz przed pierwszym lotem, jeśli jest łączony lub przesiadkowy. W DPS sprawdzają test raczej pobieżnie, jeśli nie ma 3 dni różnicy, co rzuca się w oczy, to będzie o.k.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#78 PostWysłany: 10 Maj 2022 17:04 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Pawel Nowakowski napisał(a):
Hej, a jak jest z ważnością certyfikatu covidowego w Indonezji? w Unii to jest chyba 270 dni, a doszły mnie słuchy że w Indonezji po prostu trzeba mieć te 2 albo 3 dawki, bez względu na daty i ważność. Ktoś podpowie jak to wygląda oficjalnie?


robię rozeznanie w tym temacie i tu np: Biuro Rainbow stosuje własne zasady bo pisze ze Wymagany Unijny Certyfikat Szczepienia z kodem QR. i istnieje szansa ze nie wpuszcza do samolotu:

https://r.pl/wytyczne/indonezja/bali-koronawirus

pomimo ze na stronie Bali jest informacja ze wystarczy "The 1 x COVID-19 vaccine, such as Johnson & Johnson, Sputnik V or Convidecia, are accepteed" i nic o unijnym certyfikacie ani o dacie ważności.

https://www.welcomebacktobali.com/blog/ ... -this-site
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 17 Maj 2022 12:42 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 90
Loty: 23
Kilometry: 76 062
Cześć,

Indonezje pierwszy raz odwiedziłem 7 lat temu, zrobiłem standardową trasę Jakarta-Yogjakarta, później busik na Kawah Ijen, Bromo, prom na Bali, potem Gili i do domu samolotem przez DPS i CGK. Było fajnie, wydaliśmy po 4500zł na głowę razem z biletami lotniczymi, żyć nie umierać:d

Drugi i trzeci raz byłem w 2018 i 2019 roku, ceny już chyba były trochę wyższe, niemniej- nadal tanio. Plan był taki, żeby w 2019 roku zwiedzić Celebes, niestety nie pykło- trzęsienia ziemi i tak dalej- odpuściliśmy.
Planuję wybrać się do Indonezji po raz czwarty, myślałem o trasie jak za pierwszym tripem- Yogja, wulkany, potem Bali na parę dni (może tydzień), i co potem? Gili podniosły się z trzęsienia ziemi w 2018 roku? Nie zapamiętałem Gili Air jakoś mega "rajsko", a właśnie moim celem jest kilkudniowe leżenie pod cieniem palmy, ewentualnie leżaka. Fajnie w tym sprawdzało się plaża Bias Tugel w Padangbai na Bali, ale to półtorej godziny jazdy skuterem z Ubud, myślałem też o południu Lomboku- Kuta, albo Selong Benalak trochę dalej.

Moje pytanie brzmi- ktoś był w ostatnim czasie na Lomboku/Bali i może powiedzieć jak wygląda sytuacja po kowidzie? Jak z cenami, możliwością transportu, zorganizowanym tripem na Bromo?
Myślałem też o Celebes + Togiany, bo drugi czy trzeci raz podchodzę do tematu, ale moja druga połówka może nie znieść trudów podróży drogami Sulawesi ;) kosztowo też pewnie wyjdzie drogo, poza tym, tydzień na Bali +2tyg na Celebes to troszkę wg mnie za krótko i będzie gonitwa.

A może inny kraj/rejon? Co polecacie na przełomie września i października? Filipiny odpada ją- monsuny, Tajlandia chyba też ze względu na pogodę, w Malezji wydaje mi się że nie ma fajnych plaż z białym piaskiem, byłem na Penang i nie zachwycały ;)

Kambodża + Koh Rong w tym terminie to pora deszczowa, ciężki temat.
Chyba zostaje standard, classic 3 tygodniowy trip Indonezyjski po Bali i ewentualnie Lomboku, chyba że ktoś z Was ma lepszy pomysł? Pozdrawiam!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Indonezja, covid
#80 PostWysłany: 17 Maj 2022 15:36 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
Cześć,
jeśli maiłbym do wyboru jedną z wysepek Gilli czy Lombok a Togean Isl. to nie wahałby się ani minuty. Na wyspach Togean byłem wprawdzie już parę lat temu, ale dla mnie (dla nas, bo jeździmy we dwójkę) to było coś takiego jak mogłem sobie wyobrazić np. wyspy w Tajlandii przed 40 laty. Zatrzymaliśmy się wówczas w dwóch miejscach - na Kadidiri i potem na Malenge. W tym drugim miejscu w takim małym resorcie Ipoh - kilka bambusowych chat (w sumie na 20 turystów) na plaży, jadalnia, proste mandi, duża piaszczysta plaża, a tuż przy brzegu zaczynała się rafa koralowa. Do tego mieliśmy do wynajęcia łódź motorową - pływaliśmy do innych raf i na sąsiednie wyspy. Z Bali w okolice Togean Isl. w miarę szybko można dostać się samolotem. Z Denpasar trzeba polecieć do Luwuk (Syukuran Aminuddin Amir Airport) i dalej autobusem (6 godzin) do Ampany, a na drugi dzień promem na Togean Isl. Jednak trochę to trwa, ale jak sam wiesz odległości w Indonezji są jednak znaczne.

Oczywiście ciekawiej byłoby przejechać przez Sulawesi i po drodze zatrzymać się w Tana Toraja i w jednym z parków narodowych.

Togean w Twoim terminie wyjazdu (przełom września/ październik) mają jednak jedną wadę - w północnej części Sulawesi jest wówczas końcówka monsunu. Pewnie niezbyt dokuczliwa, ale jednak...

Z miejsc przez mnie odwiedzanych w Indonezji i dobrze zapamiętanych jest wysepka Kanawa u wybrzeży Flores. Zaletą tego miejsca jest także bliskość do wysp Rinca i Komod (warany).

Nie wiem jakie są wasze preferencje - w przypadku Malenge na Togeanach i Kanawy raczej nie ma co liczyć na bujne życie klubowe.

Z innych miejsc poza tradycyjną Azją Południowo-Wschodnią przychodzi mi do głowy Sri Lanka. Wrzesień/ październik to dobry termin na ten kraj. To bardzo przyjemne miejsce - sporo pięknych plaż, fantastyczne plantacje herbaty, parki narodowe gdzie można zobaczyć m.in. dzikie słonie, trochę ciekawych zabytków. Taka lajtowa wersja Indii pomieszana z odrobiną Birmą. Wyspa jest nieduża, wszędzie jest dość blisko więc nie traci się dużo czasu na przejazdy.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 162 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group