Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sty 2018 15:37 

Rejestracja: 28 Sie 2015
Posty: 7
Hej :) Lecimy z chłopakiem w lutym do Indii, 15 lutego będziemy w Mumbaju i planujemy kierować się na północ, kończąc na New Delhi. Gdzieśtam w swoim planie chcielibyśmy na pewno zawrzeć jakieś parki narodowe i jeep safari. I tutaj pojawia się pytanie: który park wybrać? Zastanawialiśmy się nad Ranthambore National Park, bo chyba jest najbliżej miejsc, w których chcemy być, albo Bandhavgarh. Który polecalibyście bardziej ze względu na faunę (nie koniecznie muszą być tygrysy, każde dzikie zwierzęta są super :D), florę i ewentualną cenę? :D Jestem trochę pogubiona w tych cenach, które wyczytuję na internecie, jest w stanie mi ktoś napisać ile kosztuje taki jeep safari w obu tych miejsach, uwzględniając już wszystkie opłaty? I w jaki sposób mogę kupić albo zarezerwować bilet online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 23 Sty 2018 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 755
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Hej.

W 2012 byłem w Bandhavgarh National Park i niestety nie widziałem tygrysów.
Z resztą kilkukrotnie próbowałem w Azji je upolować (aparatem) ale bez sukcesu.
Park niezły, ale z tymi w Afryce nie ma co porównywać, trochę zwierząt kopytnych, jakieś bawoły, małpy, słonie, ptaki,jednego niegroźnego węża widzieliśmy i tyle.
Najbardziej zapadły mi w głowie dziko rosnące mango - najlepsze jakie jadłem.
Spaliśmy zaraz przed wejściem do parku w prywatnym domu.
Kosztów niestety nie pamiętam (ale raczej drogo nie było ) , bez problemów z dnia na dzień można wszystko załatwić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2019 18:14 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Hej,
czy ma ktoś wiedzę który park narodowy warto odwiedzić w południowych Indiach?
Ściślej mówiąc interesuje mnie zachodnie wybrzeże między Bombajem, a Koczin, tam będę się poruszać.

Oczekiwania są takie by zobaczyć słonie, ewentualnie tygrysy :)
No i jak z cenami? Na Sri Lance płaciłem mniej niż 100 zł, a mieliśmy prywatne safari we dwójkę (2-3 h).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Wrz 2023 15:45 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Gdyby ktoś chciał zobaczyć na żywo lamaprty i był w okolicy Jaipuru, to absolutnie odradzam Amagarh Leopard Reserve. Duży teren, górzysty, ciężko jest tam zobaczyć drapieżniki. Zwłaszcza, że oficjalnie jest ich tam około 18. :)

Za to bardzo polecam Jhalana Leopard Park. Tam na 90% zobaczy się, nawet podczas pory monsunowej.

Oba parki łatwo dostępne. Oficjalna cena wstępu to około 1400 INR. Jeśli kupuje się przez "pośrednika" - kasują 2500 INR. O ile do Amagarh można pójść pieszo, na żywioł (okolica Monkey Temple), o tyle do Jhalany trzeba rezerwować miejsca na co najmniej kilka dni wstecz - szybciej się wyprzedają. Są dwie sesje - poranna i popołudniowa. Limit biletów na jednej sesji - 60.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Mar 2024 13:23 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
@Arekkk dzięki za wskazówkę, rzeczywiście w Jhalana udało nam się spotkać jednego pięknego samca.

Uściślę tylko, że wejście dla obcokrajowców kosztuje dokładnie 1154 INR przez stronę https://forest.rajasthan.gov.in. Cała reszta to pośrednicy, dorzucający swoją marżę, a nie oferujący niczego więcej.

A tak wyglądają godziny wycieczek w konkretnych miesiącach:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group