Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Cze 2021 11:57 

Rejestracja: 24 Cze 2021
Posty: 3
Cześć,
Przeszukałam internet i nie znalazłam odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię. Jadę pierwszy raz na wakacje bez biura podróży (Chorwacja), rezerwacja zrobiona przez booking. I teraz jest kwestia depozytu na zniszczenia. Piszą, że kwota to 150 EUR zwrotne do tygodnia po wymeldowaniu. Ja nie mam konta walutowego, tylko zwykłe konto w pln, karta debetowa. W takim razie jak ściągną mi z konta te 150 eur 2 tygodnie przed przyjazdem i oddadzą tydzień po powrocie to przecież pójdzie to po różnych kursach, i w związku z tym mogę ponieść stratę ze zwykłego depozytu który teoretycznie w całości jest zwrotny (a jadę ze znajomymi z którymi muszę się de facto z tego rozliczyć). Poza tym sama opłata za hotel z mojego konta zeszła po kursie 4.7 ponad... Jest jakieś inne rozwiązanie czy to działa w jakiś inny sposób? Napisałam maila do właściciela z tą kwestią, a dostałam odpowiedź, że mogę zapłacić w euro i ta kwota również zostanie zwrócona w euro więc nie będzie żadnych kosztów dodatkowych (??). No nie rozumiem, skoro sobie muszę wymienić walutę to zawsze ponoszę koszty różnic kursowych :shock:. Jakieś sugestie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 24 Cze 2021 12:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
dla-podroznika,181,1454
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Cze 2021 12:09 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
nakoya napisał(a):
Jakieś sugestie?

Załóż konto w EUR i kartę do niego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Cze 2021 12:27 

Rejestracja: 24 Cze 2021
Posty: 3
Dostałam teraz wiadomość od właściciela " We will send you a link for security deposit authorisation, this will be released on the day of your check out when we check the apartament and confirm that everything is ok" - ale nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym linkiem. Mam przez to rozumieć że środki będą tylko zablokowane czy mi to pobiorą z konta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Cze 2021 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Będzie tylko blokada - jeżeli nie będzie potrzeby pokrycia strat, to ta blokada zostanie zwolniona.
Przewalutowania nie będzie (tzn. będzie techniczne, bo konta w PLN nie da się obciążyć w EUR, więc obciążenie będzie w PLN).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Cze 2021 12:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie wiadomo, czy to będzie tylko blokada.
A na korzystanie z podsyłanych linków to bym już bardzo uważał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Cze 2021 13:45 

Rejestracja: 24 Cze 2021
Posty: 3
Okej, dopytałam jeszcze właścicielki i okazuje się, że te 150 eur będzie zamrożone na koncie a nie z niego pobrane. Rozumiem że w takim razie nic na tym nie tracę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Cze 2021 13:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Może tak, może nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 24 Cze 2021 14:27 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
nakoya napisał(a):
Okej, dopytałam jeszcze właścicielki i okazuje się, że te 150 eur będzie zamrożone na koncie a nie z niego pobrane. Rozumiem że w takim razie nic na tym nie tracę? :)

Nic nie tracisz - też miałem kiedyś sytuację, że mi hotel zablokował 3000 CHF na mojej karcie w PLN. Po wymeldowaniu blokada została poprostu zdjęta i nie zostaje po niej ani ślad w historii transakcji karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Cze 2021 15:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@nakoya dla świętego spokoju daj ten depozyt w gotówce...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Cze 2021 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Dawno to było, ale jak dobrze pamiętam, to blokada na karcie debetowej a na karcie kredytowej to dwie różne rzeczy. W przypadku debetówki miałam pobranie i potem zwrot. Strata na przewalutowaniach duża. Ale podkreślam było to dawno. Może teraz jest inaczej. Jednakże nie ryzykowałabym z debetówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group