Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hiszpania i covid
#1 PostWysłany: 29 Cze 2020 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hej,
myślę że przyda się taki temat na opis nowej rzeczywistości.
Obecnie myślę że każdy wpis każdego, kto do Hiszpanii poleciał w ostatnich dniach będzie cenny.
Co wpisywać: czy są kolejki na lotniskach (przy przylocie i odlocie) ,
czy są jakieś specjalne procedury przy przyjeździe / wylocie,
czy zmieniły się (i jak? spadły czy wzrosły? ) ceny w hotelach / restauracjach,
co się zmieniło z czasami pre-covid, czy na plażę trzeba brać parawany :P etc.

Myślę że z czasem warto będzie wpisywać tylko te rzeczy które różnią się od tego co było kiedyś.

Ja wybieram się dopiero pod koniec sierpnia, ale na ok 5 tygodni, więc tym chętniej poczytam wpisy tych którzy znajdą się tam wcześniej
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 02 Sie 2020 13:22, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 29 Cze 2020 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Akurat zaraz przed tym całym zamieszaniem byłem na weekendowym wyjeździe, i właśnie teraz wróciłem z bardzo podobnej do tamtej wycieczki.
Żadnych różnic, tj. ceny noclegów i wyżywienie kształtują się dokładnie tak samo jak na początku marca.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Cze 2020 20:20 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
W mieście Barcelonie nie zauważyłem zmian na droższe,
(ani na tańsze ...)
na podstawie :
biryani 8 euro jak było
falafel durum 4 eu jak było,
w supermarketach - z grubsza jak było ,
choć niektóre towary (importowane?) faktycznie trochę droższe

Jak widać (widoć ? ; ) nie obejmuje to cen noclegów, wynajęcia samochodu, atrakcji itp :D
ale gdy obcykom coś z lotniskom, to dom znoć

Dopis - Barri Gotic bez turystów
https://mobile.twitter.com/Sergi_Bernal ... 88738?s=08
Nie wszystkie bary, restauracje otwarły , tak jak wiele hoteli, hostali itp

smieci napisał(a):
Informacja dla lecących do Hiszpanii: W Warszawie na lotnisku wymagany jest kod QR aby wejść do samolotu. Można mieć wydrukowany ze strony lub w aplikacji SpTH.

Sam proces uzyskania kodu jest prosty , trzeba tylko odprawić się wcześniej bo wymagane jest podanie numeru miejsca w samolocie.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2020 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1980
srebrny
Ja moge podzielic sie relacja z ostatniego weekendu z lotniska w Barcelonie:
- zadnych kolejek, security ekspresowe, ale nic dziwnego skoro na ekranach naliczylem lacznie niecale 40 lotow zaplanowanych caly dzien (glownie Vueling, kilka Ryanair i pojedyncze z innych linii; ciekawostka - z longhaula tylko jeden lot QR do Dohy);
- poki co T2 zamkniety i wszystkie loty, w tym FR i W6, odbywaja sie z T1;
- na lotnisku pusto i cicho, zauwazylem otwarta tylko jedna kawiarnia i duty free; wszyscy w obowiazkowych maseczkach,
- w przeciwienstwie do lotow jeszcze na poczatku czerwca, teraz nikt nie pytal ani o cel ani powod podrozy.

Natomiast miasto wyglada jakby zycie juz zupelnie wrocilo do normy. W komunikacji publicznej i zamknietych pomieszczeniach (sklepy, kawiarnie, etc) wciaz wymagane sa maseczki i faktycznie tego sie pilnuje.
Na ulicach tlumy jak zwykle, na plazach dzialaja juz chiringuitos, tylko hotele swieca jeszcze pustkami. Ale to tez kwestia tego, ze spora czesc hoteli otwierala sie dopiero w ten weekend (wiecej nad morzem, natomiast wciąż bardzo malo na przyklad w gorach), przy tym ceny wcale nie sa jakies promocyjne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2020 09:41 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
W Maladze zasadniczo normalnie, chociaż sporo miejsc typowo turystycznych jest pozamykane, część hoteli jeszcze nie otwarła. Na plaży normalnie. Trzeba nosić maseczki i przy obecnych temperaturach jest ciężko wytrzymać.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Cze 2020 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1133
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Maseczki na plaży? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Cze 2020 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Djorkaeff
Wszędzie, gdzie możesz zachować odległość 1,5 metra. Jeśli możesz, nie musisz nosić.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Cze 2020 12:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
I pływamy też w maseczkach, bo zawsze ktoś się może zbliżyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Cze 2020 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4447
srebrny
A nurkujemy w maskach :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Lip 2020 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1981
Loty: 846
Kilometry: 1 918 887
platynowy
Wjechałem rano z Portugalii - na granicy nie było żadnej kontroli, choć kręciło się kilka radiowozów.
Zwiedziłem najpierw Meridę - widziałem tylko jedną rodzinę turystów, poza tym pusto i praktycznie wszyscy na zewnątrz chodzą w maseczkach. Wewnątrz nigdzie bez maski się nie wejdzie. Atrakcje otwarte, w tym teatr rzymski.
Caceres - spory tłum miejscowych, każdy w maskach. Widziałem jedną grupę hiszpańskich turystów. Kościoły otwarte.
Trujillo - wpadłem na chwilę, mój szybki lunch na głównym placu zmienił się w prawie godzinny. Siedzą tylko miejscowi. Zamek na górze zamknięty.
Potem przejechałem 200 km do Toledo. Miałem wpaść do Guadalupy, ale już mi się nie chciało tyle kręcić po zwykłych drogach.
Toledo totalnie puste! Kręci się kilku miejscowych (w maseczkach). Niestety wszystkie atrakcje pozamykane. Restauracje pozamykane, otwarty był jeden bar gdzie wypiłem piwko, jedna restauracja niedaleko katedry i znalazłem dwa małe sklepy, gdzie kupiłem sobie małe tapas na kolację i hiszpańską IPA. Świetny hotel 2* przy samych murach mam za 34 euro. Boją się na tyle, że do klimy nie dają pilota, tylko się z guzika w pokoju włącza.
Ogólnie tak trochę dziwnie, ale wolę pustki i wszystko zamknięte niż tłumy turystów z długim oczekiwaniem do atrakcji, gdzie pewnie i tak bym nie wszedł.
Jutro jadę do Avili, Salamanki i pewnie na północ.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Lip 2020 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1981
Loty: 846
Kilometry: 1 918 887
platynowy
Avila, Salamanca i Oviedo podobnie. Sporo miejscowych, ale turystów żadnych nie widać. Wszyscy chodzą w maskach na zewnątrz. Część atrakcji dalej zamknięta, np. w Salamance można było wejść tylko na wieżę 200 schodków, ale że byłem zaraz po lunchu to spasowałem :D

PS. W Toledo wczoraj miałem 37 stopni, a dziś w Oviedo 14. Niezła różnica...
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Lip 2020 21:40 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1020
niebieski
Zazdroszczę tych miejsc bez tłumów :) Toledo bez...Prawdziwa gratka. Pewnie w październiku juz będzie "normalnie" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Lip 2020 21:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Czego tu zazdrościć, skoro prawie wszystko zamknięte?
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1981
Loty: 846
Kilometry: 1 918 887
platynowy
Szkoda pałacu królewskiego, a reszta to mogła być dla mnie i tak zamknięta. Po kościołach chodzę od wielkiego dzwonu ;)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 03 Lip 2020 08:35 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1020
niebieski
@boots, mam nadzieję, że mówiąc "wszystko zamknięte" nie masz na myśli tylko barów i miejsc, w których można się... ;) . Bo budowle jednak stoją i przyroda też ma sie dobrze. Krajobrazy też.
A brak tłumów przewalających się i wchodzących w kadr to dla mnie atut :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lip 2020 10:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Budowle stoją, ale wejść do nich nie można. A z zewnątrz to i w szczycie sezonu można oglądać architekturę bez ludzi - choćby w środku nocy. I nawet ładniej to wygląda, bo jest podświetlona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lip 2020 13:14 

Rejestracja: 05 Lip 2020
Posty: 2
To jak to w końcu jest z tą "nową" rzeczywistością w Hiszpanii? Czy takie miasta jak Madryt czy Barcelona są rzeczywiście opustoszałe? Tak np. wynika z tego reportażu: https://tvn 24.pl/swiat/koronawirus-w-hiszpanii-katalonia-planuje-kwarantanne-dla-turystow-z-objawami-covid-19-4627168)

Pytam, gdyż zastanawiam się nad wycieczką w połowie lipca - właśnie do Madrytu i Barcelony. Nie żeby zależało mi na tłumach turystów, ale jednak to ludzie pomagają tworzyć pewien specyficzny klimat. Plus moje wątpliwości budzi wczorajsze zamknięcie jednego z regionów w Katalonii z powodu dużej liczby zakażeń.

Czy ktoś może również rozważa wyjazd w tym kierunku w podobnym terminie i chciałby się podzielić przemyśleniami czy warto lub nie warto tego robić? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Lip 2020 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
maciek966 napisał(a):
... https://tvn 24.pl/swiat/koronawirus-w-hiszpanii-katalonia-planuje-kwarantanne-dla-turystow-z-objawami-covid-19-4627168.....

A ja myślałem, że kabaret to o 19:30 puszczają...
Nie, centrum nie jest opustoszałe (mówię o Barcelonie).
Jest trochę mniej ludzi (ale nie zobaczysz tego jak przyjeżdżasz raz na dwa lata).
W sklepach jest trochę mniej ludzi (jw.)
Na plażach są jakieś strefy żeby zachować dystans ale oprócz tego to nic nowego.
Oczywiście to Hiszpania - sytuacja się może zmienić z dnia na dzień. Dopiero co zamknęli region LLeidy/Leridy, bo w ogóle nie kontrolują np imigrantów z Afryki, którzy pracują w tamtejszych sadach.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Lip 2020 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 459
srebrny
Jak z maseczkami i sytuacją na Majorce ? Wszyscy chodzą w maseczkach na zew w upale ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Lip 2020 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1658
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@grondo na zewnątrz właściwie nikt nie chodzi w maseczkach. Wymagane są w sklepach i obiektach zamkniętych. Na wschodzie wyspy jest aktualnie bardzo mało turystów a życie płynie wolno i sielsko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
grondo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group