Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
W. Kanaryjskie covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183

[ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#261 PostWysłany: 12 Sie 2020 22:42 
Awatar użytkownika

srebrny
Ktoś wie jak aktualnie sytuacja w Madrycie?
 Relacje PM off  

#262 PostWysłany: 13 Sie 2020 18:16 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
Ostrzeżenia: 1
złoty
Nie jestem w Madrycie ale sytuacja robi się niestety coraz bardziej nieciekawa, przynajmniej jeśli chodzi o statystyki, i to w całej Hiszpanii...

Dzisiaj Hiszpania zaraportowała aż 2935 nowych przypadków Covid-19 (testy PCR) oraz dodała 7500 potwierdzonych wstecznie.
Z tej pierwszej liczby aż 842 nowych zakażeń zostało przypisane Madrytowi. Pod względem statystycznym sytuacja przypomina tę z początku kwietnia, niestety. Podobno Madryt alarmuje też, że dynamicznie wzrasta liczba osób hospitalizowanych.

W ciągu tylko ostatnich 14 dni przybyło prawie 50 000 nowych przypadków w całej Hiszpanii (czyli prawie tyle ile od początku epidemii w całej Polsce...).

Nawet na Wyspach Kanaryjskich, dotychczas spokojnych pod względem zakażeń Covid-19, dzisiaj zarejestrowano 99 nowych przypadków (zdecydowana większość na Gran Canarii).

Nie wiem jak nastroje społeczne, bo nie mieszkam w Hiszpanii i trzeba byłoby pytać np. @Abcn jednak z perspektywy statystyk wygląda to niestety nieciekawie (nawet jeśli przyjmiemy, że podobno 50% jest bezobjawowych). Myślę jednak, że coraz więcej krajów może nakładać kwarantannę na osoby powracające z całej Hiszpanii - jak tak dalej pójdzie to będzie to nieuniknione (sam mam bilety na Majorkę na początek września).
 Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
ncn uważa post za pomocny.

#263 PostWysłany: 13 Sie 2020 20:57 

Loty: 55
Kilometry: 120 474
srebrny
Andaluzja, Comunidad Valenciana - kluby nocne otwarte do godz. 4:30. Gran Canaria - od jutra skrócone godziny otwarcia nocnych klubów (do 1:30) - tak samo jest w Madrycie (już od dłuższego czasu).
 Relacje PM off  

#264 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:05 

srebrny
Wczoraj czytałem w El Pais , że Galicja jak i Canarias wprowadziły...zakaz palenia na ulicach :P Obłożenie szpitali w wielu regionach na poziomie marca a więc nieciekawie. Już się obawiam o moje wrześniowe loty :oops:
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#265 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:58 
Awatar użytkownika

srebrny
monroe napisał(a):

Nie wiem jak nastroje społeczne, bo nie mieszkam w Hiszpanii i trzeba byłoby pytać np. @Abcn jednak z perspektywy statystyk wygląda to niestety nieciekawie (nawet jeśli przyjmiemy, że podobno 50% jest bezobjawowych). Myślę jednak, że coraz więcej krajów może nakładać kwarantannę na osoby powracające z całej Hiszpanii - jak tak dalej pójdzie to będzie to nieuniknione (sam mam bilety na Majorkę na początek września).

ogólnie zaczął się sierpień, Hiszpanie pojechali na urlopy i się sypnęło (nie do końca to tłumaczy ten Madryt, nie wiem co jest podawane jako lokalizacja CoVidu, miejsce zarażenia czy miejsce zamieszkania chorego - jeśli to drugie no to ok, mogą być madrytczycy na wakacjach). Znowu pewnie przykręcą śrubę trochę.

Mój wylot (Malaga) za równe 2 tyg :P
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#266 PostWysłany: 14 Sie 2020 10:29 

Loty: 24
Kilometry: 73 163
a czy ktoś wie jak wygląda obecnie sytuacja na Majorce? jakieś konkretne ograniczenia oprócz noszenia maseczek w miejscach publicznych ? dużo turystów ?
 Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 14 Sie 2020 10:35 
Awatar użytkownika

złoty
HandSome napisał(a):
Wczoraj czytałem w El Pais , że Galicja jak i Canarias wprowadziły...

Też o tym czytałem ale jeśli dobrze zrozumiałem to palenie jest zabronione, gdy nie możesz utrzymać dystansu społecznego? :roll:

@rw30
No właśnie nie wiem jak to tłumaczyć. Widziałem w lipcu na "Kanarach" jak przestrzegają obostrzeń więc dziwię się, że tak to u nich wygląda (zwłaszcza gdy porównamy sytuację do Włoch, które mają podobne "południowe" zwyczaje).

Poza tym z tego co widzę Hiszpanie są mistrzami w manipulacji danymi nt Covid-19. Do ogólnych statystyk codziennie dodają nowe przypadki, które niby regiony podają z opóźnieniem ale te liczby pojawiają się tylko w całkowitej liczbie zakażeń na dany region a nie w nowych zakażeniach. Do tego nie publikują danych w weekend również dodając te liczby do wszystkich (ale nie do nowych) stwierdzonych w poniedziałek. Średnią za ostatnie 14 dni mają prawie 3600 dziennie a przecież podawali oficjalnie (oprócz wczoraj) liczby od 1200 do 1900... ;)
 Relacje PM off  

#268 PostWysłany: 14 Sie 2020 12:34 

niebieski
Na Kanarach od dzisiaj maseczki obowiązkowe także na zewnątrz. Wyjątek - plażowanie i kąpiel.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#269 PostWysłany: 14 Sie 2020 13:37 

srebrny
Newsy z ostatniej chwili nie są optymistyczne. W całej pięknej Hiszpanii zamykają dyskoteki , bary i bez koncertów. :oops: :cry: :evil:
 Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.

#270 PostWysłany: 14 Sie 2020 13:40 
Awatar użytkownika

srebrny
tę informację podał sam pan Handsome i jego świta? czy ktoś inny? jeśli ktoś inny, to prosimy o link do źródła informacji (ta sama uwaga to wszelkich innych cytowań / przekazywania informacji w tym wątku, z góry dziękuję!)
 Relacje PM off  

#271 PostWysłany: 14 Sie 2020 13:44 
Awatar użytkownika

złoty
Niemcy prawdopodobnie będą odradzały swoim obywatelom podróże na Baleary (co wiąże się z kwarantanną po powrocie lub testem na Covid-19):
https://www.diariodemallorca.es/mallorc ... 30805.html
@rw30
To niestety prawda:
https://www.diariodemallorca.es/naciona ... 30759.html
https://www.rtve.es/noticias/20200814/c ... 0102.shtml
 Relacje PM off  

#272 PostWysłany: 14 Sie 2020 14:15 

srebrny
-- 14 Sie 2020 15:14 --

Minister Zdrowia pięknej Hiszpanii...,,sytuacja podobna do tej z kwietnia" ...dalej brak optymizmu. :cry:

-- 14 Sie 2020 15:15 --

rw30...Ty za 2 tygodnie a ja za 4 tygodnie w Maladze? Ciekawe czy dam radę? :mrgreen:
 Relacje PM off  

#273 PostWysłany: 14 Sie 2020 15:11 

niebieski
ps2slim1 napisał(a):
a czy ktoś wie jak wygląda obecnie sytuacja na Majorce? jakieś konkretne ograniczenia oprócz noszenia maseczek w miejscach publicznych ? dużo turystów ?
Jestesmy na Majorce, z biura.
Lotnisko- średnio zatłoczone, o 6 rano czekaliśmy na bagaże max 5 minut. Busy do hoteli odjechały po kolejnych 15 minutach, więc mega sprawnie.
My siedzimy głównie w hotelu, gdzie 100% obsługi ma maseczki przez cały czas, proszą też gości aby w zamkniętych pomieszczeniach je nosili, wszędzie żele do rąk, wszystko dezynfekowane kilka razy dziennie, na prawdę się starają.
Z perspektywy turysty hotelowego to resztę, poza maseczkami na ulicach, robi zmniejszona liczba turystów. W knajpach pojedyncze osoby, dużo miejsc zamkniętych. W sklepach odstępy, maseczki żele, na plaży lekki tłok, na deptaku o 19 średni tłok ale dystanse zachowane.
Turyści to głównie Polacy, przynajmniej w Sa Coma. Sporo też Niemców i Holendrów. Najbardziej cieszy brak Anglików, dzięki czemu jest spokojniej. Gdyby nie temperatura to porównałbym obłożenie do września/października.
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#274 PostWysłany: 14 Sie 2020 18:56 
Awatar użytkownika

złoty
Oficjalnie: Niemcy odradzają podróż do Hiszpanii oprócz Wysp Kanaryskich. Po powrocie kwarantanna lub test na Covid-19.
 Relacje PM off  

#275 PostWysłany: 14 Sie 2020 19:03 

Dla wszystkich test i kwarantanna Czy tylko dla Niemców ? Daj jakiś link ?
 Relacje PM off  

#276 PostWysłany: 14 Sie 2020 19:18 
Awatar użytkownika

złoty
@iker8
Znajdziesz np. tu:
https://www.rtve.es/noticias/20200814/c ... 0102.shtml
 Relacje PM off  

#277 PostWysłany: 14 Sie 2020 19:23 

@8iker
już było to poruszane - Niemcy mają obowiązkową kwarantannę i obowiązkowe testy na Covid po powrocie z obszarów ryzyka - powyższe nie dotyczy powracających tranzytem przez Niemcy.
https://www.auswaertiges-amt.de/de/Reis ... se/2371468
 Relacje PM off
OSK lubi ten post.

#278 PostWysłany: 14 Sie 2020 23:21 

srebrny
Rząd centralny zobligował dzisiaj wszystkie wspólnoty autonomiczne do zamknięcie klubów nocnych, barów itp. Ma to nastąpić najwcześniej na początku przyszłego tygodnia.
 Relacje PM off
wersus79 uważa post za pomocny.

#279 PostWysłany: 15 Sie 2020 00:57 
Awatar użytkownika

złoty
Teneryfa dziś. Dla lokalnych za wiele z maseczkami się nie zmieniło bo i tak w nich chodzili. Sporo turystów dziś bez maseczek nadal np w Jungle Park gdzie byłem. Np Niemcy czy Brytyjczycy. Nikt z obsługi nie upominał. Oczywiście nie da rady wytrzymać 6h cały czas w maseczce w takim skwarze, więc tam gdzie akurat nie było ludzi w zasięgu, to ludziska maseczki ściągali chociaż na chwilę. Na plaży nadal totalne rozluźnienie zwłaszcza wśród młodych Hiszpanów. Jedna wielka impreza na plaży :) z tego co piszą w necie to właśnie wśród młodych jest najwięcej zakażeń , bezobjawowych.

#280 PostWysłany: 15 Sie 2020 05:32 

srebrny
Dzisiaj wieczorem w hotelu w Torremolinos było już wyczuwalne napięcie. Nawet ochroniarz prosił żeby zakładać jednorazowe rękawiczki w celu naciśnięcia przycisku na ekspresie do kawy.
Oni już wiedzą, że za chwilę znowu stracą pracę.
 Relacje PM off  

[ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości