Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#241 PostWysłany: 07 Sie 2020 19:53 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Też dziś wróciłem z Barcelony. Ale pustek w samolocie było niewiele, może nie więcej, niż 5 procent. Lot Lufthansą do FRA. Podobnie w terminalu, tłumów nie ma, ale kilka sklepów funkcjonuje, trochę ludzi mimo wszystko się kręci.

Polecam bagietkę z szynką serano z pokazanej na przedostatnim zdjęciu wyspy. Nazywa się toto Enrique Tomas. Mała bagietka kosztuje 5.50 (sprawdźcie ceny w burger kingu na tym lotnisku, zanim zaczniecie krzyczeć) i powiem szczerze, lepszej chyba nie jadłem. Polecam od razu dużą, plus ewentualnie cola (2.50 chyba). Najlepsze żarcie w tej sytuacji.

Bo Lufthansę teraz od Wizzaira różni 2 euro. Tyle kosztuje woda niegazowana w Wizzairze, którą w LH dostajesz za darmo. Oczywiście pierwszej klasy nie obowiązują ograniczenia covidowe, a więc tam żarcie i picie nadal, jak było.

Osoby, które jechały z przesiadką, miały bagaż przenoszony do docelowego samolotu, a sami nie wychodzili z strefy chronionej, a więc o żadnej kwarantannie mowy nie ma. Bo w Niemczech przynajmniej to nie jest tak, że wyłapują i do kwarantanny. Sam masz obowiązek zgłosić się po przyjeździe na miejsce do Gesundheitsamtu i powiedzieć, że zaczynasz kwarantannę.

Tak, miałem wymaz przy wyjściu, bo jeśli będzie ujemny, to kwarantanna się kończy. Za darmo. Szło dość szybko, choć procedura dość zawiła. Najpierw rejestracja, później wejście z emaila (potwierdzenie) i dokończenie po weryfikacji meila. Ogólnie opanowałem. Na jednej rejestracji można całą rodzinę wpisać. Wynik chyba jutro rano meilem przyślą.

No i przysłali, wynik ujemny.


Ostatnio edytowany przez DziadekJanusz, 08 Sie 2020 19:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#242 PostWysłany: 07 Sie 2020 20:50 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Odnośnie zakrywania ust, trzeba zakrywać przy użyciu maseczki , ewentualnie przyłbicy. Chustka nie przejdzie - próbowałem i najpierw ludzie się krzywo patrzyli, kilka razy w sklepie pytali czy to maseczka, aż w końcu na ulicy w Llanes policjant zwrócił mi uwagę, że muszę mieć maseczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#243 PostWysłany: 10 Sie 2020 16:50 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 50
DziadekJanusz napisał(a):
Bo w Niemczech przynajmniej to nie jest tak, że wyłapują i do kwarantanny. Sam masz obowiązek zgłosić się po przyjeździe na miejsce do Gesundheitsamtu i powiedzieć, że zaczynasz kwarantannę.

Tak, miałem wymaz przy wyjściu, bo jeśli będzie ujemny, to kwarantanna się kończy. Za darmo. Szło dość szybko, choć procedura dość zawiła. Najpierw rejestracja, później wejście z emaila (potwierdzenie) i dokończenie po weryfikacji meila. Ogólnie opanowałem. Na jednej rejestracji można całą rodzinę wpisać. Wynik chyba jutro rano meilem przyślą.

No i przysłali, wynik ujemny.


@DziadekJanusz za tydzień lecę do BCN z Berlina. Rozumiem ze po przylocie obowiązkowo będą robić mi wymaz ? Jak długo czeka się na wynik ? Chciałem wrócić od razu samochodem z Berlina do Polski. Niezbyt mi na rękę odbywanie 14 dniowej kwarantanny u Niemca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#244 PostWysłany: 10 Sie 2020 19:48 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Nie zrobią ci żadnego wymazu. Wsiadasz w samochód i jedziesz do Polski. Wymaz jest dla osób podlegających niemieckiemu prawu. Ja mam miejsce stałego pobytu w Niemczech, tu pracuję, tu jestem ubezpieczony i tu płacę podatki. Mnie obowiązuje niemieckie prawo, według którego mam odbyć po powrocie 14 dniową kwarantannę. I z tej kwarantanny może mnie zwolnić powiatowy urząd zdrowia (Gesundheitsamt), pod warunkiem, że udowodnię, że mam nie starszy niż 48 godzin przed wylotem ujemny wynik badania.

Ty po prostu wsiadasz w samochód i wracasz do Polski. Nie stajesz w kolejce do badania, bo te badania nie są ci potrzebne. No i niemiecki rząd chyba by nie zapłacił, ale to nie wiem. Nie masz żadnej kwarantanny, bo dalej jesteś w drodze. Ja z FRA też musiałem wrócić, tyle, że najpierw ICE do Kolonii, a później już regionalnym do domu.

We FRA zrobili mi badania po 14.00 w piątek, wynik był przed 13 w sobotę. Zawiadamiają meilem, że jest do ściągnięcia w pdf.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#245 PostWysłany: 10 Sie 2020 19:59 

Rejestracja: 24 Cze 2020
Posty: 50
Bardzo dziękuje za odpowiedz. Wszystko już jest jasne. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#246 PostWysłany: 11 Sie 2020 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Kolega jest teraz w Barcelonie na tygodniowym wyjeździe, dzięki uprzejmości wrzucam jego zdjęcia i relację z miejsca :)

Zdjęcia zajmują sporo miejsca, więc kliknij poniżej żeby je zobaczyć:
[+] Pokaż
Same lotnisko już chyba wszyscy widzieli (parę osób wrzucało fotki), dalej pustawo:
Załącznik:
lotnisko 3.jpg
lotnisko 3.jpg [ 266.13 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
lotnisko 2.jpg
lotnisko 2.jpg [ 242.79 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
lotnisko 1.jpg
lotnisko 1.jpg [ 245.15 KiB | Obejrzany 954 razy ]


Park Guell i La Rambla puste, a to teoretycznie szczyt sezonu:
Załącznik:
park 2.jpg
park 2.jpg [ 452.28 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
la rambla.jpg
la rambla.jpg [ 428.29 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
la rambla 2.jpg
la rambla 2.jpg [ 441.33 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
park 3.jpg
park 3.jpg [ 457.48 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
park 1.jpg
park 1.jpg [ 277.03 KiB | Obejrzany 954 razy ]


Jest zero kolejek, bilety kupowane online.

Plaże puste, jeszcze bardziej puste niż na początku lipca, kiedy ja byłem:
Załącznik:
plaża 1.jpg
plaża 1.jpg [ 205.12 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
plaża 2.jpg
plaża 2.jpg [ 362.07 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
plaża 3.jpg
plaża 3.jpg [ 258.83 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
plaża 4.jpg
plaża 4.jpg [ 253.38 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
plaża 5.jpg
plaża 5.jpg [ 214.02 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
plaża 6.jpg
plaża 6.jpg [ 221.25 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
plaża 7.jpg
plaża 7.jpg [ 235.92 KiB | Obejrzany 954 razy ]


Sagrada w środku również jest pusta:
Załącznik:
sagrada 1.jpg
sagrada 1.jpg [ 257.3 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
sagrada 2.jpg
sagrada 2.jpg [ 269.12 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
sagrada 3.jpg
sagrada 3.jpg [ 263.95 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
sagrada 4.jpg
sagrada 4.jpg [ 227.12 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
sagrada 5.jpg
sagrada 5.jpg [ 258.11 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
sagrada 6.jpg
sagrada 6.jpg [ 220.11 KiB | Obejrzany 954 razy ]


Są też minusy - nie wszystko jest otwarte. Wieże widokowe na wzgórzu Tibidabo, niektóre autobusy turystyczne też nie kursują.

Odwołany też był pokaz fontann:
Załącznik:
fontanna 1.jpg
fontanna 1.jpg [ 160.18 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
fontanna 2.jpg
fontanna 2.jpg [ 302.86 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
fontanna 3.jpg
fontanna 3.jpg [ 215.92 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
fontanna 4.jpg
fontanna 4.jpg [ 312.67 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Załącznik:
fontanna 5.jpg
fontanna 5.jpg [ 202.27 KiB | Obejrzany 954 razy ]

Trzeba też nosić maseczki w miejscach publicznych - podobno bardzo tego pilnują i ludzie sami się upominają.

EDIT: moderacja wycięła część posta, bo był odnośnik na Allegro do pierwszej lepszej przyłbicy (nie to było moim celem) :)
Generalnie niezłym patentem zamiast maseczki jest przyłbica na sam nos (jak na zdjęciu). Hiszpanie to respektują (tylko raz się przyczepili), a zarazem można oddychać przez nos.
Załącznik:
przyłbica.JPG
przyłbica.JPG [ 47.83 KiB | Obejrzany 954 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak 11 Sie 2020 12:55, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
8iker uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#247 PostWysłany: 11 Sie 2020 17:52 

Rejestracja: 11 Sie 2020
Posty: 2
Witam,
czy ktoś orientuje się, czy lecąc teraz z Polski do W.Brytanii z przesiadką w Barcelonie, wpada się na obowiązek kwarantanny który dotyczy podróżujących z Hiszpanii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#248 PostWysłany: 11 Sie 2020 17:58 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Witaj @muchomor.

Tak, orientuje sie:

If your journey involves a transit stop in a country not on the list, you will need to self-isolate when you arrive in England if:

new passengers get on
you or other passengers get off the transport you are on and mix with other people, then get on again
You don’t need to self-isolate beyond normal timescales if, during your transit stop in a non-exempt country:

no new passengers get on
no-one on-board gets off and mixes with people outside
passengers get off but do not get back on.

To jesli chodzi o Anglie. Szkocja, Walia itd maja swoje zasady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#249 PostWysłany: 11 Sie 2020 18:23 

Rejestracja: 11 Sie 2020
Posty: 2
-- 11 Sie 2020 18:08 --

Ah, dziękuję, ale właśnie konkretnie lecę do Szkocji do Edynburga, nie mogę namierzyć informacji

-- 11 Sie 2020 18:23 --

Chyba znalazłem szkocką informację

Countries and territories
Unless they have visited or transited through any non-exempt country or territory in the preceding 14 days, passengers arriving from the following countries and territories will not be required to self-isolate on arrival in Scotland. The majority of these countries were exempted on 10 July, unless otherwise stated.

wygląda na to że po tranzycie trzeba odbyć kwarantannę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#250 PostWysłany: 11 Sie 2020 18:26 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
BB108 napisał(a):
EDIT: moderacja wycięła część posta, bo był odnośnik na Allegro do pierwszej lepszej przyłbicy (nie to było moim celem) :)
Generalnie niezłym patentem zamiast maseczki jest przyłbica na sam nos (jak na zdjęciu). Hiszpanie to respektują (tylko raz się przyczepili), a zarazem można oddychać przez nos.


Po pierwsze, taka przyłbica absolutnie nie jest akceptowana, przynajmniej w Barcelonie, ale nie tylko. Oczywiście nie wsiądziesz też w takiej przyłbicy do samolotu. W samolocie była jedna osoba z przyłbicą, ale taką ogromną, za brodę i dostała od stewardessy maseczkę (odpłatnie). Bo alternatywą było opuszczenie samolotu.

Chińczyk wymyślił, Polak chce przycwaniaczyć i sprzedać bubla, ale ja ostrzegam, że może to drogo kosztować. Jeśli ktoś nie ma żadnej maseczki, to Policja często daje mu za darmo i poucza. Też widziałem. Każdemu może zdarzyć się, że zapomni, ja widziałem, jak babka koło 60 nie miała, bo jej się urwała gumka. Jeśli kombinujesz z przyłbicą, szczególnie taką, jak na zdjęciu, mandat jest od razu. Stać cię na wynalazki, pewnie stać cię na zapłacenie mandatu.

Tak, na własne oczy widziałem, oni się w tej chwili naprawdę boją i tego wirusa i mandatów. Jedyne, akceptowalne, jest odsłonięcie nosa, jeśli nie ma nikogo w pobliżu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#251 PostWysłany: 11 Sie 2020 19:34 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
a jak z plazami w Barcelonie? można siasc z piwem/winem (oczywiscie maseczkę zdejmować tylko do konsumpcji :lol: ), czy gonią?
Góra
 Profil Relacje PM off
8iker lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#252 PostWysłany: 11 Sie 2020 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
@DziadekJanusz Nie wiem jak jest w Niemczech i w niemieckich liniach lotniczych / liniach lotniczych operujących na niemieckie lotniska, ale to nie jest prawda, że jest nieakceptowalna. Widziałem już kilka osób z taką przyłbicą, na kilku lotach, w różnych liniach.
Powiem więcej, w samych samolotach bardzo wielu ludzi nie ma maseczki w trakcie lotu, a Ci co noszą często mają ją pod nosem. Same stewardessy albo stewardzi mają je często niepoprawnie założone (pod nosem), a jak są z dala od widoku ludzi (w swoich pomieszczeniach obok toalet) to niektórzy je całkowicie ściągają, czego byłem świadkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#253 PostWysłany: 11 Sie 2020 19:43 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Na plaży nie ma problemu w zasadzie, jeśli konsumpcja odbywa się w normalnych ilościach, choć ludzi konsumujących w zasadzie nie widać. Sprawdź, gdzie i która plaża w danym momencie jest w miarę niezatłoczona, żeby nie natknąć się na napis Aforo completo i zakaz wejścia. Ale raczej się to nie zdarza, choć na mapę spojrzeć polecam: https://www.barcelona.cat/es/que-hacer- ... s-y-playas

Co do maseczki wiem, jakie są wymagania EASA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego). Bezwzględnie maseczka i żadnych odsłoniętych nosów. Tylko pilot nie musi mieć maseczki. Jeśli ktoś zrobi zdjęcie stewardessy z nieprawidłową, albo nieprawidłowo założoną maseczką i wyśle, to osoba taka od razu żegna się z pracą w lotnictwie. Dlatego proszę, nie wymyślaj, jeśli z branżą lotniczą masz niewiele do czynienia. Leciałem Lufthansą i obowiązek maseczki był generalnie dokładnie przestrzegany przez wszystkich pasażerów.

A proszę źródło: https://www.easa.europa.eu/the-agency/f ... e-aircraft

Do I have to wear a mask?

Yes, the wearing of medical face masks is recommended for all passengers and persons within the airport and aircraft, from the moment they enter the terminal building at the departure airport until they exit the terminal building at the destination airport.

Which masks are allowed?

A medical face mask. “Community” or “hand-made” masks are not permitted according to the guidelines. This is because a medical face mask is manufactured to a known standard. This is not true for community masks and handmade masks. The primary reason for wearing a mask is to stop transfer of the virus to other people – bearing in mind that some people may have the virus but show no symptoms. Therefore, everyone should wear a medical face mask to ensure a standard level of protection.

Zrozumiałeś? "medical face mask", aczkolwiek trudno odróżnić maskę medyczną od uszytej, dlatego na te szyte, jeśli przylegają, personel czasem przymknie oko. Na przyłbicę nie może, choćby chciał! To obecnie kosztuje utratę pracy, a bezrobotnych stewardess jest naprawdę dzisiaj sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
atid99 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#254 PostWysłany: 12 Sie 2020 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Ktoś wie jak aktualnie sytuacja w Madrycie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#255 PostWysłany: 13 Sie 2020 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Nie jestem w Madrycie ale sytuacja robi się niestety coraz bardziej nieciekawa, przynajmniej jeśli chodzi o statystyki, i to w całej Hiszpanii...

Dzisiaj Hiszpania zaraportowała aż 2935 nowych przypadków Covid-19 (testy PCR) oraz dodała 7500 potwierdzonych wstecznie.
Z tej pierwszej liczby aż 842 nowych zakażeń zostało przypisane Madrytowi. Pod względem statystycznym sytuacja przypomina tę z początku kwietnia, niestety. Podobno Madryt alarmuje też, że dynamicznie wzrasta liczba osób hospitalizowanych.

W ciągu tylko ostatnich 14 dni przybyło prawie 50 000 nowych przypadków w całej Hiszpanii (czyli prawie tyle ile od początku epidemii w całej Polsce...).

Nawet na Wyspach Kanaryjskich, dotychczas spokojnych pod względem zakażeń Covid-19, dzisiaj zarejestrowano 99 nowych przypadków (zdecydowana większość na Gran Canarii).

Nie wiem jak nastroje społeczne, bo nie mieszkam w Hiszpanii i trzeba byłoby pytać np. @Abcn jednak z perspektywy statystyk wygląda to niestety nieciekawie (nawet jeśli przyjmiemy, że podobno 50% jest bezobjawowych). Myślę jednak, że coraz więcej krajów może nakładać kwarantannę na osoby powracające z całej Hiszpanii - jak tak dalej pójdzie to będzie to nieuniknione (sam mam bilety na Majorkę na początek września).
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
ncn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#256 PostWysłany: 13 Sie 2020 20:57 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Andaluzja, Comunidad Valenciana - kluby nocne otwarte do godz. 4:30. Gran Canaria - od jutra skrócone godziny otwarcia nocnych klubów (do 1:30) - tak samo jest w Madrycie (już od dłuższego czasu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#257 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Wczoraj czytałem w El Pais , że Galicja jak i Canarias wprowadziły...zakaz palenia na ulicach :P Obłożenie szpitali w wielu regionach na poziomie marca a więc nieciekawie. Już się obawiam o moje wrześniowe loty :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#258 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
monroe napisał(a):

Nie wiem jak nastroje społeczne, bo nie mieszkam w Hiszpanii i trzeba byłoby pytać np. @Abcn jednak z perspektywy statystyk wygląda to niestety nieciekawie (nawet jeśli przyjmiemy, że podobno 50% jest bezobjawowych). Myślę jednak, że coraz więcej krajów może nakładać kwarantannę na osoby powracające z całej Hiszpanii - jak tak dalej pójdzie to będzie to nieuniknione (sam mam bilety na Majorkę na początek września).


ogólnie zaczął się sierpień, Hiszpanie pojechali na urlopy i się sypnęło (nie do końca to tłumaczy ten Madryt, nie wiem co jest podawane jako lokalizacja CoVidu, miejsce zarażenia czy miejsce zamieszkania chorego - jeśli to drugie no to ok, mogą być madrytczycy na wakacjach). Znowu pewnie przykręcą śrubę trochę.

Mój wylot (Malaga) za równe 2 tyg :P
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#259 PostWysłany: 14 Sie 2020 10:29 

Rejestracja: 24 Lip 2018
Posty: 52
Loty: 69
Kilometry: 182 109
a czy ktoś wie jak wygląda obecnie sytuacja na Majorce? jakieś konkretne ograniczenia oprócz noszenia maseczek w miejscach publicznych ? dużo turystów ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#260 PostWysłany: 14 Sie 2020 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
HandSome napisał(a):
Wczoraj czytałem w El Pais , że Galicja jak i Canarias wprowadziły...

Też o tym czytałem ale jeśli dobrze zrozumiałem to palenie jest zabronione, gdy nie możesz utrzymać dystansu społecznego? :roll:

@rw30
No właśnie nie wiem jak to tłumaczyć. Widziałem w lipcu na "Kanarach" jak przestrzegają obostrzeń więc dziwię się, że tak to u nich wygląda (zwłaszcza gdy porównamy sytuację do Włoch, które mają podobne "południowe" zwyczaje).

Poza tym z tego co widzę Hiszpanie są mistrzami w manipulacji danymi nt Covid-19. Do ogólnych statystyk codziennie dodają nowe przypadki, które niby regiony podają z opóźnieniem ale te liczby pojawiają się tylko w całkowitej liczbie zakażeń na dany region a nie w nowych zakażeniach. Do tego nie publikują danych w weekend również dodając te liczby do wszystkich (ale nie do nowych) stwierdzonych w poniedziałek. Średnią za ostatnie 14 dni mają prawie 3600 dziennie a przecież podawali oficjalnie (oprócz wczoraj) liczby od 1200 do 1900... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group