Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2019 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 23
Cześć,
potrzebuję wynająć auto w terminie 7.08.19 do 25.09.19 czyli 49 dni, mamy zamiar zrobić ok 10 tys km. ląduję w Seattle.
Moje zdziwienie sięgnęło zenitu gdy wszedłem na rentalcars i ceny startują od 11tys zł .....
Rozumiem, że sezon, trochę późno się za to zabrałem, no ale mniejsza o to....
Próbowałem na econmyrentalcars, ale znowu drogo... co ciekawe od 1.08 cena jest mniejsza o jakiś 1 tys zł niż od 7.08.
rentalcars też mają dużą przebitkę
znalazłem drive-usa.de na której mogę mieć za 10 tys suva i na to się chyba zdecyduję
expedia.com oferuje suvy za ok 9 tys, ale stawiam że jest to skierowane do Amerykanów którzy mają już ubezpieczenie wykupione.

co do drive-usa.de. ktoś korzystał? oferują suv'a (rav4 i podobne) z Alamo,
dają SLI do 1mln $,
Included: increased liability coverage up to max. USD 1 million

dodają cdw
Loss/Collision Damage Waiver without a deductible including glass, tire, and undercarriage damage:
a liability waiver for rental vehicle damage or theft without a deductible including glass-, tire-, roof and undercarriage- damage, excludes cases of reckless driving.

więc jak dla mnie wygląda to optymalnie. Jest sens brać dodatkowe Roadside Assistance (7$/dzień)
RSP includes:
Replacement of lost keys (including remote entry devices)
Towing (not related to an accident)
Flat tire service (if no inflated spare is available, vehicle will be towed)
Lockout service (if keys are locked inside the Vehicle)
Jumpstarts
Fuel delivery service for up to 3 gallons (or equivalent liters) of fuel


Zastanawiam się też nad opcją auta z Expedia.com i wykupić sobie samemu CDW i SLI. ktoś z Was tak robił? warto?

Chcę jechać na road trip i nie myśleć o tym, że padnie mi auto na środku pustyni, więc posłucham każdych wskazówek :) dzięki


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Cze 2019 17:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 05 Cze 2019 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Jest na to metoda "na Kuźniara". Kup auto, pojeździj, sprzedaj auto. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2019 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 23
odpada, nie chcę szukać auta na taką podróż, które nie będzie sprawdzone, a potem okaże się że zacznie się sypać po drodze. poza tym nie mam do kogo wysłać dokumentów w US po zakupie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2019 03:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Budget long term rental - wiele opcji w przedziale $1400 - $1600

Przez Turo ten samochód na Twoje daty wychodzi $27 za dzień (nie sugeruj się tymi $38 pokazywanymi jak naciśniesz linka, tylko wpisz daty).

Ogólnie googluj 'long term car rental' etc - są opcje wynajmów długoterminowych przez normalnych dealerów samochodowych i nie musisz do tego być rezydentem.
Góra
 Profil Relacje PM off
carloso uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2019 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Na innych grupach jak i w poście powyżej, sporo osób poleca Turo. Nigdy nie korzystałem, ale może warto sprawdzić Turo i na końcu wrócić tu by podzielić się opinią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jeśli możesz, rozbij wynajem długoterminowy, by umowy nie przekraczały 28-35 dni (w zależności od wypożyczalni). Powinno być znacznie taniej.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2019 19:16 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Na billiger-mietwagen.de masz forda fiesta za €1466 od Hertza i z pelnym ubezpieczeniem (ja bym tylko dokupiła na wkład własny ubezpieczenie) albo nissan rogue/jeep cherokee za €1630 też od Hertza a to już takie bardziej SUViki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2019 19:45 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Poniżej przykładowe ceny fajnych aut na sixt.fr. tam jest pełne ubezpieczenie łącznie z SLI i brak wkładu własnego. Przez sixt.pl ceny takie same, ale już trzeba dopłacać za ubezpieczenie.

Załączniki:
Screen Shot 2019-06-06 at 19.37.16 copy.jpg
Screen Shot 2019-06-06 at 19.37.16 copy.jpg [ 372.13 KiB | Obejrzany 1497 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
carloso uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Cze 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 23
billabong napisał(a):
Budget long term rental - wiele opcji w przedziale $1400 - $1600

Przez Turo ten samochód na Twoje daty wychodzi $27 za dzień (nie sugeruj się tymi $38 pokazywanymi jak naciśniesz linka, tylko wpisz daty).

Ogólnie googluj 'long term car rental' etc - są opcje wynajmów długoterminowych przez normalnych dealerów samochodowych i nie musisz do tego być rezydentem.


budget w tych cenach nie ma ubezpieczenia żadnego, po dodaniu cdw, sli i assistance wychodzi 3 tys $
z long term car rental właśnie szukam, dzięki!

p.wl napisał(a):
Jeśli możesz, rozbij wynajem długoterminowy, by umowy nie przekraczały 28-35 dni (w zależności od wypożyczalni). Powinno być znacznie taniej.

odpada, bo jedziemy dookoła Stanów

blondyna1 napisał(a):
Na billiger-mietwagen.de masz forda fiesta za €1466 od Hertza i z pelnym ubezpieczeniem (ja bym tylko dokupiła na wkład własny ubezpieczenie) albo nissan rogue/jeep cherokee za €1630 też od Hertza a to już takie bardziej SUViki ;)

coś mi się nie zgadza... 1630e byłoby super, z tym że mi się wyświetla ze Seattle w tych datach od 2300e, suvy od 50euro za dzień...


Chupacabra napisał(a):
Poniżej przykładowe ceny fajnych aut na sixt.fr. Wchodząc tam jest pełne ubezpieczenie łącznie z SLI i brak wkładu własnego. Przez sixt.pl ceny takie same, ale już trzeba dopłacać za ubezpieczenie.


z tym francuskim u mnie ciężko :D wolałbym przeczytać warunki chociażby. poza tym nie mogę mieć limitu km, bo czasem będą dni gdzie zrobię 300 mil.

Kurde ciężka sprawa, dziękuję Wam wszystkim za chęć pomocy. szukam dalej, dziś muszę się na coś zdecydować. Zależy mi na Suv bo będziemy też spać w nim. co dotychczas znalazłem w kategorii suv (rav4 i podobne)
- bezpośrednio ze strony alamo, bez limitu, full ubezpieczenie z assistance - 12 880 zł (cholernie drogo)
- Economyrentalcars, full ubezpieczenie bez assistance - 9512 zł
- rentalcars, full ubezpieczenie od 12300zł
- drive-usa. z alamo de full ub. 10 726 zł + assistance 7$/day (1310zł na wyjazd)
- turo wszystko ma limity ok 3000 mil, więc odpada.

co myślicie o tym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2019 22:58 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
ja bym naprawde to przemyslal - np dluzsze odcinki samolotem dodac albo relokacja kamperow itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Cze 2019 06:42 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
@carloso mowimy o Seattle w stanie Waszyngton i kierowcy w wieku 26-69 lat? Na daty 07/08 - 25/09. Mi nadal pokazuje 1630 euro...

Tez bym nie wykluczala rozbicia wynajmu i kilku przelotow na dluzszych odcinkach.

Załączniki:
jeep.jpg
jeep.jpg [ 65.68 KiB | Obejrzany 1446 razy ]
nissan2.jpg
nissan2.jpg [ 61.12 KiB | Obejrzany 1446 razy ]
nissan.jpg
nissan.jpg [ 68.06 KiB | Obejrzany 1446 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
carloso uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Cze 2019 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 23
Już widzę, ceny które podajesz to ceny w mieście a ja patrzyłem dotychczas tylko na lotnisko. ale grubo, prawie 1000 euro różnicy...
Jak się domyślam większej różnicy nie ma ? Oprócz tego ze będę musiał wziąć ubera za 15$ i dokładnie sprawdzić godziny otwarcia wypożyczalni ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Cze 2019 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 23
Zdecyduję się na wybór bezpośrednio z Hertz. Za dużo naczytałem się o problemach z pośrednikami...
proszę powiedzcie mi, czy w tej opcji mam CDW(LDW) i SLI ? CDW mam domyślnie zaznaczone, ale nie wyskakuje "cena niedostępna", a SLI nie mogę wybrać w żadnym miejscu. W zakładce "opcjonalne usługi dostępne do nabycia w punkcie odbioru" mam jedynie PAI i assistance.
Dzięki !

Załączniki:
62112530_2142803932483339_7890023401434120192_o.jpg
62112530_2142803932483339_7890023401434120192_o.jpg [ 129.77 KiB | Obejrzany 1253 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Cze 2019 02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie sądzę, żeby było w cenie bo przy standardowych ofertach nie jest. Jeśli o tym nie wspominają to nie jest to ujęte. Brak możliwości wyboru na stronie nic nie znaczy. Czasami nie można dodać na stronie drugiego kierowcy co nie oznacza, że jest w cenie...

Swoją drogą dosyć dziwny pomysł masz - chcesz w 1,5 miesiąca "objechać" USA i spać w samochodzie stąd ten SUV? Chyba, że czegoś nie zrozumiałem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Cze 2019 07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 23
monroe napisał(a):
Nie sądzę, żeby było w cenie bo przy standardowych ofertach nie jest. Jeśli o tym nie wspominają to nie jest to ujęte. Brak możliwości wyboru na stronie nic nie znaczy. Czasami nie można dodać na stronie drugiego kierowcy co nie oznacza, że jest w cenie...

Swoją drogą dosyć dziwny pomysł masz - chcesz w 1,5 miesiąca "objechać" USA i spać w samochodzie stąd ten SUV? Chyba, że czegoś nie zrozumiałem?


coś tam jest napisane, właśnie o to chodzi że nie do końca dla mnie jasne.
wkład własny na wypadek uszkodzenia/straty pojazdu = CDW (LDW) ?
uzupełnienie ubezpieczenia od odpowiedzialności = LIS (czy też SLI) ?

Zadzwonię na infolinię w poniedziałek i się dowiem. Ale może ktoś z Was regularnie wypożycza auto z hertz i mi jest w stanie powiedzieć

w 1,5 mca, dokładnie 7 tyg, chcę objechać zachodnio-północną część USA. Spać głównie w namiocie i w aucie, stąd ten SUV :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group