Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Maj 2023 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hej 🙂 !
Niedługo kolejna objazdówka po USA 😍 i mam kilka bardziej konkretnych pytań - wypiszę je w podpunktach, jeśli znacie odpowiedź na jakieś pytanie to chętnie "wysłucham" wskazówek!

Plan z grubsza ogarnięty, ruszamy z Florydy, jedziemy do Atlanty, następnie Nashville, Memphis, Nowy Orlean, Crystal River, kończymy w FLL.

1. Pierwsza noc niedaleko Orlando, zaraz obok Uniwersytetu Floryda (UCF) - czy można tam wchodzić sobie na teren, żeby "pozwiedzać"? Jeśli tak, to czy są jakieś konkretne godziny wpuszczania osób z zewnątrz? Będziemy późno wieczorem lub następnego dnia z samego rana. Nie wiem czy jest tam coś ciekawego, ale myślę, że fajnie byłoby się przejść i zobaczyć jak żyją sobie studenci 🙂.

2. Nashville - czy polecacie jakiś konkretny bar z muzyką country na żywo? A najlepiej jakby była do tego jakaś potańcówka 🙂 (to mi się marzy 😛).

3. Nashville - Grand Ole Opry - czy ktoś z Was był tam i poleca? Bilety lepiej kupić wcześniej czy w dniu imprezy też nie będzie problemu?

4. Memphis - to samo pytanie o bar z muzyką na żywo lub podobny 🙂.

5. Wizyta w Graceland - czy bilety kupuje się na miejscu czy lepiej wcześniej internetowo? Są tam jakieś limity wstępu na dany dzień?

6. Mecz baseballa - w Memphis - gdzie najlepiej usiąść 😛? Na ten moment miejsc jest do wyboru do koloru, ale może to ma jakieś znaczenie, gdzie byłoby najlepiej widać (zaraz z tyłu, czy trochę z boku). I też bezpieczniej bilety wcześniej czy na miejscu?

7. Czy po drodze między tymi miastami są szanse na zobaczenie jakiegoś rodeo (czerwiec) ? Czy to tylko w Teksasie takie atrakcje? Albo do odwiedzenia jakaś farma czy coś w tym stylu?

8. Nowy Orlean - to samo pytanie o polecenie jakiegoś konkretnego baru z muzyką na żywo - wiadomo, wszystko jest kwestią subiektywną, ale zawsze jakieś wrażenie czy fajne czy nie na pewno było 🙂.

9. Crystal River - czy polecacie jakieś konkretne biuro do pływania z manatami? Lepiej pływanie czy wystarczy kajak?

10. I ostatnie, ale nie mniej ważne pytanie 🙂 - czy znacie jakąś stronę do sprawdzania pogody - przewidywanie tornad czy huraganów? Nie chcę na to trafić 😛 , ale może warto obserwować i w razie czego jechać w przeciwnym kierunku! Macie jakieś doświadczenia?

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 04 Maj 2023 19:36 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Moze nie bardzo pomogę, ale jak byłem w Nashville, Memphis i w Nowym Orleanie,to najzwyczajniej w świecie sprawdzał mi się bar hopping. Idziesz ulicą, gdzie fajnie graja to wpadasz na piwo.

W czasach przedpotopowych, jeszcze w latach 90 ;), a dokładnie w '99 byłem w Nowym Orleanie na koncercie w Preservation Hall

https://www.preservationhall.com/

Było dobrze. Typowo koncertowo w małym, tradycyjnym klubie jazzowym, chyba bez jedzenia i alko, nie pamiętam już.. zrobiło na mnie duże wrażenie.

A, i jak już będziesz w tamtych stronach, to warto wpaść do dystylerni bourbona Jack Daniels. Bodajże wejście za darmo było (kiedyś, teraz chyba platne). Fajnie spędzone 2h.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Maj 2023 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@KKL dziękuję bardzo :)

Tak, to prawda, zazwyczaj sprawdza się taki spacer i coś powinno wpaść znienacka :). Myślałam, że może te miasta (a przynajmniej Nashville) są na tyle duże, że lepiej od razu udać się do czegoś sprawdzonego - nie będziemy mieli tam tak dużo czasu. Sprawdzę Preservation Hall :).

Dzięki za podpowiedź o destylarni Jack Daniels, może być ciekawe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Maj 2023 20:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Oj będzie ciekawa relacja!

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Maj 2023 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@brzemia haha, no zapewne będzie się działo :P
Zastanawiam się czy pisać relację, chciałabym napisać jeszcze o Islandii, bo tam też było ciekawie (choć Forumowiczów z zakładki USA może mniej interesuje), ale zobaczymy :).
Tu na pewno kierunek niestandardowy, więc może będzie interesująco :) - a może i nie, jak mi Forumowicze nie podpowiedzą co i jak :P
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Maj 2023 08:57 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Ad. 9, firm są setki, ja korzystałem z Fun 2 Dive i śmiało mogę polecić. Wykupiłem wycieczkę o 7, zjawiasz się wcześniej w firmie, ubierają Cię w piankę, wsiadasz w busa, jedziesz na przystań, płyniesz łódką i wyrzucają Cię w miejscu, gdzie jest szansa że coś zobaczysz. „przewodnicy” wycieczki, jak to w Stanach, weseli i rozmowni :)
Kwestia tylko taka, że czerwiec to może być za ciepły miesiąc na manaty w tym rejonie i może być ciężko coś spotkać. Dlatego może faktycznie jakbym miał wybierać to płynąłbym z firmą, która takich rejsów robi tysiące i z doświadczenia może zaprowadzić Cię w dobre miejsce. Jednak ostudziłbym oczekiwania i cieszył się z każdej pojedynczej napotkanej sztuki. ja byłem w lutym (czyli teoretycznie high season), ale w ciepłym okresie i pływałem bezpośrednio z 5/6, kolejnych pare widziałem z łódki i to wszystko. Obrazki z setkami manatów pływającymi pod Tobą to niestety marketing :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Maj 2023 10:03 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 64
W Nashville idziesz na Broadway i cały czas są bary z muzyką na żywo to samo na Beale Street w Memphis. Rodeo jak najbardziej też w tym rejonie , kalendarz na rodeousa.com.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Maj 2023 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@Sajsi - też znalazłam tę firmę, na pewno posprawdzam :) . Hotel mamy niedaleko Captain's Mike, więc będę brała ich też pod uwagę. Czy ogólnie Crystal River jest dobrą bazą na 1 nocleg, ładna okolica i takie tam :P ?
Co do czerwca to masz rację, liczę że może nie być manatów, a nawet jeden czy kilka mi wystarczy :). Zrobię research i jak coś to weźmiemy kajaki. Chociaż szkoda, bo wcześniej nie wiedziałam, że ich może nie być, planując przejazd przez Crystal River dopiero potem o tym doczytałam. Myślałam, że to jest całoroczna "atrakcja" i one tam po prostu bytują :P.

@marecki1 - tak zrobimy, pochodzimy i wybierzemy jakiś bar na pewno. O, super z tym rodeo, strona wydaje się oczywista, ale jeszcze nie szukałam, fajnie, może się coś trafi po drodze :). Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Maj 2023 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
kilka tips aczkolwiek nie widze terminu ;)
- jesli bedziecie jechac z Crystal do FLL przez Tampe to tam jest ladny campus uniwersytecki (glowny budynek wyglada jak minaret)
- snorking z manatami to np Famous Bird's Underwater Manatee Dive (to nie jest caloroczna atrakcja ale 2 tygodnie temu byly :) )
- w Crystal nie ma poza tym za wiele ciekawego do zobaczenia, jesli planujcie jakis lokalny trekking to zaopatrzcie sie w sprzet, owadow moc

- poza tym rozwazcie kilka godzin w Atlancie: park olimpijski, muzeum coca-coli, mozna probowac >100 napojow produkowanych na rozne egzotyczne rynki (sprawdzilem w ostatnia niedziele)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Maj 2023 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@marwok - termin to czerwiec, już za miesiąc :) .

Tak myślę, że będziemy wracać przez Tampę właśnie, aby po drodze luknąć - fajnie z tym kampusem, sprawdzę to :) !

Oo, jak 2 tyg temu były, to jest jakaś szansa :p , dzięki za wskazanie firmy :). Tak myślałam, że Crystal River to nic specjalnego, ale stwierdziłam, że jak już planuję tę atrakcję z manatami to będzie akurat dobra baza. Nie wymyśliłam żadnego innego miasteczka na nocleg, jadąc z Nowego Orleanu w stronę FLL i tym 1 noclegiem po drodze. Tampa może już ciut za daleko, a bliżej chyba nic ciekawszego nie ma (tzn.nie znam nic).

Atlanta będzie, to nasz drugi nocleg, myślałam właśnie o muzeum Coca-Coli i spacerze po centrum, pewnie nic więcej nie zdążymy :). Chyba studio CNN już zamknięte, a raczej do akwarium nie pójdziemy, chyba lepiej pochodzić po mieście.

Dzięki za tipy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Maj 2023 09:13 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 49
Ja w Crystal River byłem tylko na manatach, bo mieszkałem dość daleko (okolice Daytona) i miałem plany na wieczór, więc musiałem się szybko zwijać.
Ale zdążyłem podjechać do Homosassa Springs Wildlife State Park, i jak już tam zostaniesz to jako zabijacz czasu warto się wybrać. Park stanowy, główna atrakcja to całkiem spore i przyjemne „zoo”, po manatach można będzie przyjemnie spędzić godzinkę. I zobaczyć aligatora, skoro nie jedziesz do everglades :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Maj 2023 09:35 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Bubu69 napisał(a):
Atlanta będzie, to nasz drugi nocleg, myślałam właśnie o muzeum Coca-Coli i spacerze po centrum, pewnie nic więcej nie zdążymy :). Chyba studio CNN już zamknięte, a raczej do akwarium nie pójdziemy, chyba lepiej pochodzić po mieście.


I wystarczy. Swego czasu bywałem służbowo w Atlancie dość często. Tam nic nie ma :). Pochodzisz po niedużym parku olimpijskim (który szału nie robi), odwiedzisz muzeum coca-coli i tyle. W akwarium tutejszym byłem, jak byłaś w takich miejscach gdzie indziej, to odpuść. Szkoda kasy i czasu. Dla mnie kiedyś obowiązkowa była też wycieczka do outletów (North Georgia Premium Outlets), ale przy tych cenach dolara bym odpuścił. Na zakupy ewentualnie jeszcze Lenox, ale tutaj ceny nawet przy dolarze za 2zl (tyle kosztował, gdy byłem tu pierwszy raz w 2008r) nie były niskie.

Ciekawostka, miałem wrażenie, że co druga rzecz/ulica ma tutaj w nazwie Peachtree;)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Maj 2023 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Dzięki chłopaki za wskazówki :) !

@Sajsi - czytałam o tym parku i faktycznie jak będziemy chcieli wybrać się na spacer to zapewne tam podjedziemy :) . W Everglades byliśmy już 4 lata temu, widzieliśmy aligatory, ale chętnie bym jeszcze zobaczyła, bo wtedy było je widać z daleka w wodzie, może tym razem trafi się coś bliżej (ale oby nie za blisko :P).

@KKL - super, dzięki za potwierdzenie co do Atlanty i akwarium. Już byłam kiedyś w takim miejscu (a przynajmniej tak mi się wydaje :P) i gdybyśmy tam może byli parę dni, to byśmy skorzystali, tak jak piszesz, ale na jedno popołudnie to totalnie odpada (a poza tym wolałabym coś bardziej w naturze zobaczyć). Co do outletów to pewnie jak już to też tylko przy okazji.

KKL napisał(a):
I wystarczy. Swego czasu bywałem służbowo w Atlancie dość często. Tam nic nie ma :).

Hehe, to jest dobre ;) - ale mam nadzieję, że nawet fajnie będzie pospacerować po mieście? Może polecasz jakąś trasę?

KKL napisał(a):
Ciekawostka, miałem wrażenie, że co druga rzecz/ulica ma tutaj w nazwie Peachtree;)...

A przyjrzę się temu z ciekawości ;) - czy dobrze kojarzę, że tam w Georgii mają te drzewka brzoskwiniowe właśnie i dlatego ta nazwa taka powszechna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Maj 2023 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
@Bubu69

Wlasnie zrobilem maly trip po polnocnej czesci FL, mozecie rozwazyc jeszcze :
1. Saint Augustine - bardzo ladny uniwerystet w najstarszym miescie USA
2. Cedar Lakes Woods and Gardens - takie troche Plitvickie ;)
3. Blue Springs na powrocie ( Gilchrist albo Ginnie)
4. Tampa Premium Outlets ( 10-11 June jest swieto wyprzedazy)

2-4 na trasie do Tampy
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2023 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
@marwok - dzięki za tipy, sprawdziłam sobie i zapisałam na mapach punkty :) !

Wyjazd już tuż tuż, więc potem sama dopiszę info co było fajnego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Cze 2023 15:08 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 33
Zdecydowanie czekamy na relację. Pamiętam 5 lat temu mocno mi pomogłaś w planowaniu swoją relacją po zachodzie USA :)
Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Cze 2023 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Dzięki @Jerry90 , bardzo mi miło :) !!
Właśnie jesteśmy już na wyjeździe, więc pozbieram wszystkie tipy i może uda się napisać relację :)!
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 21 Cze 2023 21:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Bubu69 napisał(a):
... potem sama dopiszę info co było fajnego :)
Ja bardzo chętnie poczytam o atrakcjach Nowego Orleanu i okolic.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Cze 2023 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Pewnie @Japonka76 - opiszę co tylko mogę :)!

My jesteśmy już po (niestety) :) i było naprawdę ekstra! Bardzo intensywnie, więc za dużo nie zwiedzone może, ale na pewno dodam jakieś tipy od siebie ;). Po objazdówce po Stanach polecieliśmy jeszcze na 4 dni na Bahamy :) , więc zapraszam do przeczytania relacji, jeśli się uda to ogarnąć.

A w razie czego służę też radą na pytania w tym poście :)

Dziękuję wszystkim za udzieleni się i porady :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 30 Cze 2023 16:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Chyba nie doczekam się szybko na relację , więc będę wdzięczna za kilka polecajek w okolicach NOLA.
Chcialabym odwiedzić jedną z plantacji. Czytałam, że najbardziej realistyczna i najmniej cukrowa jest Whitney Plantation. Masz może jakieś rozeznanie w tej dziedzinie?
Czy przepłyneliście się stateczkiem po rzece Missisipi? Jest dużo różnorodnych ofert i wydają mi się interesujące.
Odwiedziliście pobliski Park narodowy z aligatorami?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group