Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sie 2023 08:34 

Rejestracja: 17 Maj 2023
Posty: 74
Czy może ktoś, kto ma aktualną wiedzę zweryfikować listę czy nadal jest Pay as you wish, potwierdzić to?

TUESDAY
9/11 Memorial Museum 5-8 pm
to miałoby być w tych godzinach free totalnie,

American Museum of Natural History (pay what you wish)
P.S.1 MoMA (pay what you wish)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 09 Sie 2023 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zajrzyj tu: nowy-jork-na-7-dni-lub-krocej-co-warto,761,44356&start=60#p1629109
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Sie 2023 10:18 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@Dzia11 płatności co łaska już dawno nie ma
Zaś wejście darmowe do memorial było jeszcze w ubiegłym roku tylko za wcześniejszą rezerwacją wcześnie rano - jest chyba tylko określona liczba wejściówek i szybko znikają. Sprawdź na ich stronie jak to działa teraz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sie 2023 11:00 

Rejestracja: 17 Maj 2023
Posty: 74
Ehh, patrzę że w zasadzie nic co fajne nie będzie pay as you wish albo free. Jedynie memorial może się uda wyłapać. No nic, szkoda bardzo szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2023 11:14 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@Dzia11Na drogie atrakcje pamiętaj też o kartach, które dają zniżki, jak NY Explorer Pass
https://www.expedia.com/things-to-do/go ... -09&swp=on
Góra
 Profil Relacje PM off
Dzia11 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Sie 2023 11:34 

Rejestracja: 17 Maj 2023
Posty: 74
Dzięki, zawsze to jakiś tip :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Sie 2023 11:39 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
W 2019 roku byliśmy w NYC rodzinnie i na pewno dało się zoptymalizować koszty wejść. Muzeum Intrepid ma darmowe piątki kilka razy w roku, my się załapaliśmy. Byliśmy też za darmo w memorial muzeum 9/11 (trzeba było rezerwować darmowy bilet z wyprzedzeniem). Do tego pojawiają się czasem różne promocje, typu wjazd na One WTC za pół ceny (my korzystaliśmy z promo mastercard i opcji buy 1 get 1 free). Plus MoMA ma też chyba jakiś dzień tygodnia darmowy, korzystaliśmy.

Plus Groupon miewa czasem sensowne zniżki plus inne serwisy. Takich klasycznych pay as you wish nie ma, ale trochę ograniczyć koszt można..

Dla darmowych muzeów polecam Waszyngton i jego Smithonian museums..
Góra
 Profil Relacje PM off
Dzia11 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Sie 2023 11:42 

Rejestracja: 17 Maj 2023
Posty: 74
Oczywiście, wybieramy się na cały dzień do upadłego biegać po Washington DC :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Sie 2023 11:47 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
W kwestii muzeów sztuki bardziej nowoczesnej, to w czerwcu 2023 pomyślnie zrealizowałem taki scenariusz w wersji 4free albo 4-$1:

A zatem *KOREKTA/ERRATA*:

czwartki - New Museum
piątki - Whitney
soboty - Guggenheim (bilety rezerwuje się w poniedziałki o 12:00 i rozchodzą się w 5 minut)


Ostatnio edytowany przez michzak, 10 Sie 2023 13:41, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Sie 2023 12:10 

Rejestracja: 17 Maj 2023
Posty: 74
KKL napisał(a):
W 2019 roku byliśmy w NYC rodzinnie i na pewno dało się zoptymalizować koszty wejść. Muzeum Intrepid ma darmowe piątki kilka razy w roku, my się załapaliśmy. Byliśmy też za darmo w memorial muzeum 9/11 (trzeba było rezerwować darmowy bilet z wyprzedzeniem). Do tego pojawiają się czasem różne promocje, typu wjazd na One WTC za pół ceny (my korzystaliśmy z promo mastercard i opcji buy 1 get 1 free). Plus MoMA ma też chyba jakiś dzień tygodnia darmowy, korzystaliśmy.

Plus Groupon miewa czasem sensowne zniżki plus inne serwisy. Takich klasycznych pay as you wish nie ma, ale trochę ograniczyć koszt można..

Dla darmowych muzeów polecam Waszyngton i jego Smithonian museums..



Jeśli chodzi o 9/11 to jak np. teraz jest tak ze rano o danej godzinie zaczyna sie sprzedaż na ten sam dzień, wtedy tez tak było? Jak szybko sie te bilety rozchodzą trzeba w pierwszych kilku minutach przeklikac je na pewno ale czy musze szybko umiec klikać, czy wręcz ludzie "stawiają" boty które te bilety zdobywają i moge sie pożegnac z automatu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Sie 2023 12:12 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Dzia11 napisał(a):
KKL napisał(a):
W 2019 roku byliśmy w NYC rodzinnie i na pewno dało się zoptymalizować koszty wejść. Muzeum Intrepid ma darmowe piątki kilka razy w roku, my się załapaliśmy. Byliśmy też za darmo w memorial muzeum 9/11 (trzeba było rezerwować darmowy bilet z wyprzedzeniem). Do tego pojawiają się czasem różne promocje, typu wjazd na One WTC za pół ceny (my korzystaliśmy z promo mastercard i opcji buy 1 get 1 free). Plus MoMA ma też chyba jakiś dzień tygodnia darmowy, korzystaliśmy.

Plus Groupon miewa czasem sensowne zniżki plus inne serwisy. Takich klasycznych pay as you wish nie ma, ale trochę ograniczyć koszt można..

Dla darmowych muzeów polecam Waszyngton i jego Smithonian museums..



Jeśli chodzi o 9/11 to jak np. teraz jest tak ze rano o danej godzinie zaczyna sie sprzedaż na ten sam dzień, wtedy tez tak było? Jak szybko sie te bilety rozchodzą trzeba w pierwszych kilku minutach przeklikac je na pewno ale czy musze szybko umiec klikać, czy wręcz ludzie "stawiają" boty które te bilety zdobywają i moge sie pożegnac z automatu?
Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno było online. I chyba też pojawiały się daty sukcesywnie. Ale nie wspominam tego jako sport ekstremalny. Jak ogarnąłem jak to działa to spokojnie wyczekałem z rezerwacja na datę, jaka nam pasowała. Może teraz jest inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sie 2023 12:34 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Dzia11 napisał(a):
Oczywiście, wybieramy się na cały dzień do upadłego biegać po Washington DC :)

Polecam dwa dni w Waszyngtonie. Nawet biegając jak opętani, nie macie szans zobaczyć wszystkiego.
Dodatkowo pod Waszyngtonem jest świetne Air and Space Musem - Steven F. Udvar-Hazy Center, które mnie powaliło na kolana. Myślę, że w Europie nie ma nic co by dorównało rozmachem tej instytucji.
No i np. cmentarz w Arlington, który znamy z tryliona filmów.
Oba miejsca za darmo, ale trzeba opłacać parkingi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2023 13:11 

Rejestracja: 17 Maj 2023
Posty: 74
Chupacabra napisał(a):
Dzia11 napisał(a):
Oczywiście, wybieramy się na cały dzień do upadłego biegać po Washington DC :)

Polecam dwa dni w Waszyngtonie. Nawet biegając jak opętani, nie macie szans zobaczyć wszystkiego.
Dodatkowo pod Waszyngtonem jest świetne Air and Space Musem - Steven F. Udvar-Hazy Center, które mnie powaliło na kolana. Myślę, że w Europie nie ma nic co by dorównało rozmachem tej instytucji.
No i np. cmentarz w Arlington, który znamy z tryliona filmów.
Oba miejsca za darmo, ale trzeba opłacać parkingi.



Już za późno w zasadzie :( będziemy już koło godziny 8 rano, o 10.20 wejście do capitolu nas troche uziemia i wiąże czasowo, ale powrót koło godz. 19 więc zamierzamy biec ile sił. Do tego pod Waszyngtonem nie ma szans bysmy zdążyli bo tam i tak z pół dnia oglądania jest. Trudno się mówi, noclegi drogie w NY wykupione więc trzeba wrócić by spać a i megabus zakupiony w obie strony.

Planujemy iść wzdłuż atrakcje spod kapitolu, muzea po drodze chcemy dwa odwiedzić, zjeść obiad i jak siły pozwolą może nawet pieszo się dojdzie do arlington? Maps pokazuje by przejśc w obie strony bez zatrzymywania potrzebujemy 2h. W drugą stronę może będzie trzeba łapać jakiś transport ewentualnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Sie 2023 13:53 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Na piechotę to raczej nie dacie rady, ale w Waszyngtonie są wszędzie dostępne hulajnogi z apki Ubera i bodajże Bolt. Uwaga, same się zatrzymują przy wjechaniu za blisko „monumentów”. Chwilę mi zajęło załapanie o co chodzi. W apce, na mapie, są zaznaczone miejsca w które hulajnoga ma zakaz wjazdu. Hulajnogi i rowery są najlepsze na pokonanie średnich odległości w krótkim czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Sie 2023 14:17 

Rejestracja: 17 Maj 2023
Posty: 74
genialny tipek :)

i to przeciez te same appki chyba co w nyc będą a tam też się może przydać czasem..

A korzystaliście z rowerów w trybie janusz cebulak w NY? Patrzę że jak będe potrzebował przejechać w ciągu całego dnia 3-4x jakiś odcinek w okolicy central parku to musiałbym mieć rower na cały dzień i jego koszt to 10$ godzina, to za dwa i 8h 160 usd "trochę" sporo więc kombinuje z własnie jakąś appką i pobieraniem roweru w cyklach 30 minutowych , coś gdzieś widziałem na YT o tym chyba na kanale here be barr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sie 2023 14:22 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Chupacabra napisał(a):
Dzia11 napisał(a):
Oczywiście, wybieramy się na cały dzień do upadłego biegać po Washington DC :)

Polecam dwa dni w Waszyngtonie. Nawet biegając jak opętani, nie macie szans zobaczyć wszystkiego.
Dodatkowo pod Waszyngtonem jest świetne Air and Space Musem - Steven F. Udvar-Hazy Center, które mnie powaliło na kolana. Myślę, że w Europie nie ma nic co by dorównało rozmachem tej instytucji.
No i np. cmentarz w Arlington, który znamy z tryliona filmów.
Oba miejsca za darmo, ale trzeba opłacać parkingi.


Co do Air and Space Musem - Steven F. Udvar-Hazy Center, to w Europie porównywalne jest tylko Duxford w GB, a w pakiecie z Hendon RAF Muzeum nawet lepsze - ale bez kosmosu, ale poza Brytami nikt nic podobnego nie ma.

W Waszyngtonie zamiast ubera polecam lokalnego lyfta - jak się nawzajem powymieniać w ramach wycieczki promocyjnymi kodami za polecenie, to za każdy przejazd będzie o 7,5 USD taniej.

Dwa co najmniej dni w Waszyngtonie mają też tą zaletę, że Waszyngton jest tańszy jak chodzi o noclegi niż Manhattan
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Dzia11 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Sie 2023 15:27 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
@Tomasz101 W Duxford nie byłem (zanotowane na przyszłość), a RAF muzeum akurat widziałem w ubiegłym miesiącu, wracając z Royal Air Tattoo@Fairford, które to pokazy gorąco polecam.
Oczywiście RAF ma kilka perełek, ale, tak jak piszesz, w Steven F. Udvar-Hazy Center wisienką na torcie jest Enterprise i wystawa o kosmosie.
Trochę żałuję, że nie obejrzałem tam, z braku czasu, Top Gun 'Maverick' w Imax'ie.
Koniec OT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Sie 2023 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
My w Museum of Natural History płacąc dobrowolne 25USD za 2 dorosłych i 8 letnie dziecko usłyszeliśmy parę niemiłych uwag o nieadekwatności kwoty .... coś jak w sytuacji kiedy pozostawisz zbyt mały zdaniem usługodawcy napiwek (co w USA zdarza się często). Miło nie było
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Sie 2023 22:14 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
A z drugiej strony, w moim przypadku w muzeach gdzie bilety Pay-as-you-wish kupowało się przez internet, sprawdzający nawet nie widzieli ile za ten bilet się zapłaciło. Amerykańskie podejście do tego że pieniądze wydawać 'wypada' jest ich prywatnym problemem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sie 2023 07:12 

Rejestracja: 17 Maj 2023
Posty: 74
Adam, a kiedy byliście jeśli mogę zapytać? Bo ten system pay as you wish tam chyba nie działa. Może przez Ciebie :lol: 8-) Jak dla mnie daliście ok, trzeba wziąć pod uwage że jeden docenia takie muzeum a ja np. mogę być osobą która kompletnie jest niezainteresowana i dała 10 usd za siebie / bo miałem nie wchodzic ale dobra zajrzę. Nie widze w tym nic złego, chyba że zbyt polsko myślę? Pewnie na Twoim miejscu dyskutowałbym od razu, czy złośliwe komentarze padły od osoby sprzedającej bilet czy osoby z kolejki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group