Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hanoi
#41 PostWysłany: 26 Lut 2020 14:40 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@mawrok
W Wietnamie wyleczyli wszystkie osoby, możesz spokojnie jechać. Większe ryzyko zarażenia się masz w tej chwili w Polsce, co prawda nie ma potwierdzonych przypadków ale to kwestia czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Hanoi
#42 PostWysłany: 26 Lut 2020 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
szukam argumentow dla moich towarzyszy, ja lece ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hanoi
#43 PostWysłany: 20 Lut 2023 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Jest też bus nr 90.
Z centrum Hanoi na Terminal 2 HAN - kierowca jechał 45 min w środku dnia.
Cena: 9000 VND.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hanoi
#44 PostWysłany: 22 Paź 2023 16:48 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
@pawfazi Bilet kupowałeś u kierowcy, konduktora?
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hanoi
#45 PostWysłany: 23 Paź 2023 07:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Mam takie obserwacje z ostatnich przejazdów, że bus 86 trudno już rozpatrywać w kategorii połączenia ekspresowego. W związku ze zmianą kolejności przjazdu przez terminale, najpierw przez międzynarodowy (T2) a potem krajowy (T1), przejazd z międzynarodowego do centrum trwa długo ponad godzinę. W internecie nadal krąży poniższy rozkład jazdy, ale moim zdaniem powinienem być skorygowany o 10 minut - wracałem z T2 na koniec sierpnia i na początku października, więc nie wiem czy to jest tymczasowa sprawa, typowy wietnamski bałagan, czy trwałe rozwiązanie, które jeszcze nie zostało zaktualizowane w rozkładzie ale jak to teraz według mnie działa przedstawiam poniżej.

Załącznik:
86.jpg
86.jpg [ 99.73 KiB | Obejrzany 217 razy ]


Dla przykładu odjazd o 20:40 z lotniska (Noi Bai) odbył się z T2 o godz. 20:30, około 20:40 był na T1, odjazd z T1 o 20:50. Mój drugi przejazd analogicznie również miał przyspieszony odjazd o 10 min z T1. Można jeszcze wylosować dodatkowy stop na terminalu cargo, co zwykle daje kolejne +10 minut bo od jakiegoś czasu kierowca 86 jeździ bez konduktora i samodzielnie zbiera opłatę. Taka kolejność przejazdu jest o tyle bezsensowna, że przyloty są na lotniskach na parterze, autobus wyjeżdża z T2 na rampę, żeby zjechać na autostradę biegnącą wzdłuż lotniska, po czym wjeżdża na rampę żeby przejechać z powrotem na lornisko (T1 tym razem) ale rampa prowadzi na - co logiczne - najpierw odloty, żeby po kolejnym kółeczku zjechać na przyloty i tam zebrać pasażerów krajowych i zebrać kasę.

Bus 86 to rozwiązanie nadal sporo tańsze niż taksówka z lotniska, nawet dzielona na czterech pasażerów, ale dla mniej cierpliwych, i tych którzy pamiętają przejazd do miasta w 35 minut - warto mieć na uwadze jak się sprawy mają obecnie :) dla porządku powtórzę to co na wstepie - to są moje wnioski na podstawie dwóch przejazdów w kilku ostatnich tygodniach.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hanoi
#46 PostWysłany: 31 Paź 2023 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 41
Loty: 45
Kilometry: 86 910
Jechałam tym busem w tym miesiącu. Bilet nadal 45k, droga do centrum Hanoi trwała ponad godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hanoi
#47 PostWysłany: 07 Lis 2023 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Grab do Old Quarter niecale 300tys dongow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group