Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [HND] Haneda do Tokio
#1 PostWysłany: 14 Cze 2014 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Witam,
w sierpniu wyjeżdżam do Japonii, ląduję w niedzielę na Hanedzie o 23 i teraz mam pytanie czy da rade przejść cały etap imigracyjny, odebrać bagaż, ogarnąć co gdzie jest na lotnisku, wymienić dolary na jeny, kupić bilety dwudniowe na metro w Tokio, wyrobić kartę Suica i zdążyć na pociąg do Hamamatsucho, który ostatni odjeżdża o 0:10 ;] Czy jednak czeka mnie nocka na lotnisku i dopiero rano udać się do centrum Tokio?
Może ktoś lądował na Hanedzie i ma jakieś wskazówki?
Pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#2 PostWysłany: 14 Cze 2014 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Jeśli wylądujesz o czasie to masz szansę. Po przejściu kontroli imigracyjnej i celnej wjedź schodami ruchomymi jeden poziom do góry i kieruj się za znakami monorail. Pociągi w kierunku Tokyo z toru 2.

O tej porze punkt obsługi klienta będzie już nieczynny, ale bilety + Suicę dostaniesz z automatu. Zastanów się czy w PL nie kupić trochę jenów na ten pierwszy dzień, a pieniędzy nie wymienić dzień po przylocie, bo to strata czasu. Nie wymieniaj kasy w Travelex'ie bo oferuje gorszy kurs niż banki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#3 PostWysłany: 14 Cze 2014 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dzięki, nie wiedziałem że bilety 1- 2-dniowe MetroPass dostanę w automacie, jak tak to fajnie bo obawiałem się że będę mógł kupić tylko po jednym na osobę (tak gdzieś czytałem).
No właśnie a jak wygląda sprawa z kantorami w samym już Tokio, jest sporo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#4 PostWysłany: 14 Cze 2014 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Najprawdopodobniej zdążysz na ostatni monorail i zdołasz dojechać do centrum Tokio, chociaż musisz się liczyć z tym, że na lotnisku wszystko będzie już pozamykane i nie będziesz w stanie wymienić pieniędzy, ani kupić promocyjnych biletów na metro.

Jeśli nie chcesz mieć jakiejś niespodzianki przy kontroli przestudiuj dokładnie czego nie wolno wwozić do Japonii (np. owoce i przetwory mięsne są zabronione). Przygotuj sobie też na kartce adres i telefon miejsca, w którym będziesz się zatrzymywać, będą Cię o to pytać (można podać byle co).

Warto mieć ze sobą choć trochę jenów (w Warszawie raczej nie powinno być kłopotu z dostępnością). Następnego dnia możesz wymienić pieniądze w banku (w Japonii nie ma kantorów) albo wypłacić w bankomacie (europejskie karty obsługują między innymi te w urzędach pocztowych i sklepach 7-Eleven).

Karta Suica i bilety dzienne na metro w zasadzie się wzajemnie wykluczają bo i jedno i drugie służy do płacenia za metro. Suicą bym się nie przejmował, bo żadne z tego wielkie oszczędności. Bilet na metro jest już bardziej okazałym łupem - tylko pamiętaj, że są 2 rodzaje: na jeden lub oba systemy tokijskiego metra. Jeżeli nie wiesz dokładnie jakimi trasami będziesz jeździł, raczej przyda się ten na oba.

-- 14 Cze 2014 14:11 --

Bilety na metro można kupować w automacie, ale istnieją też specjalne zniżkowe bilety tylko dla zagranicznych turystów i tych w drugich w automacie kupować nie można.

Choć z wyjaśnień na stronie tokijskiego metra wynika, że jakby się uprzeć, to da się je kupić nawet poza lotniskiem:
http://www.tokyometro.jp/en/ticket/valu ... html#anc03
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#5 PostWysłany: 14 Cze 2014 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dzięki Aso za rady, będę szukał jenów tyle że w trójmieście:p jeszcze znalazłem info na stronie lotniska, że w holu przylotów na 2 piętrze jest Mizuho Bank otwarty całą dobę, ale ok będę jeszcze nad tym myślał.


No mi chodzi o ten dwudniowy za 980Y.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#6 PostWysłany: 14 Cze 2014 15:26 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 38
To chyba lot Qatarem?
Oni chyba zapewniają transport busem po tym locie do stacji Shinagawa
i gdzieś tam jeszcze 'w miescie'.
Na stronie lotniska jest na pewno info o bankomatach,
a co do punktów z biletami to na 100% bedą zamknięte tak późno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#7 PostWysłany: 14 Cze 2014 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Awtaporuk napisał(a):
To chyba lot Qatarem?
Oni chyba zapewniają transport busem po tym locie do stacji Shinagawa
i gdzieś tam jeszcze 'w miescie'.
Na stronie lotniska jest na pewno info o bankomatach,
a co do punktów z biletami to na 100% bedą zamknięte tak późno.


Emirates ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#8 PostWysłany: 14 Cze 2014 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Jak już ktoś wspomniał wcześniej biletów jednodniowych na metro nie kupisz już o tej porze, kup sobie Suicę w automacie, przy 1-2 tygodniowym pobycie oszczędnośc naprawdę nie jest jakaś super odczuwalna. Haneda jest własciwie w miescie w zatoce, więc nawet jak nie zdążysz na metrorail to weź po prostu taksę do Shinagawa zapłacisz ze 2000 jenów góra i potem już pociągiem normalnie bo jeżdzą do około 1 w nocy. Zależy gdzie masz nocleg, bo może taksą bezpośrednio dojedziesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#9 PostWysłany: 14 Cze 2014 20:37 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 38
naimad napisał(a):
Awtaporuk napisał(a):
To chyba lot Qatarem?


Emirates ;)


Tak czy siak sam myślałem o tym bilecie
i doczytalem na ich /emiratrs/ stronie o takiej usłudze
czyli bezpłatnym transporcie ...
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#10 PostWysłany: 14 Cze 2014 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Z automatu kupisz tylko normalny pass (TM, TM + Toei oraz Tokyo Combination Ticket) - tych turystycznych o tej porze rzeczywiście nie dostaniesz.

Nie wiem jak w Sopocie czy Gdańsku, ale w Gdyni jeny powinienneś dostać bez większego problemu w każdym kantorze na Abrahama. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#11 PostWysłany: 15 Cze 2014 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dzięki za podpowiedzi,
@Awtaporuk usługa szoferska rzeczywiście jest możliwa ale z tego co wyczytałem tylko dla klientów pierwszej klasy i klasy biznes, ja wiadomo ze względów finansowych lecę ekonomiczną :D chyba, że gdzieś znalazłeś inną informację to poproszę o linka :)

Jeszcze mam pytanie o dostępność mapek Tokio na lotnisku, czy leżą one np gdzieś z boku w jakiś koszykach, czy są dostępne tylko w punkcie informacji turystycznej?

Ktoś może się orientuje jaki jest obecnie kurs dolara do jenów w Japonii, zastanawiam się gdzie bardziej się opłaca wymienić tu czy już na miejscu i ile wziąć z Polski jenów, obecny kurs 100Y - 3,19zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#12 PostWysłany: 15 Cze 2014 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Mapki metra, jęsli o takie pytasz dostaniesz na każdej stacji metra albo JR. Leżą luzem lub po prostu poproś obsługe to Ci ktoś da.

Obecnie kurs jena do dolara to około 100-105 jenów/1 dolara. Raczej nie kupuj jenów w Polsce, bo są sporo droższe, z racji małej popularności. Najlepiej wymień sobie złotówki na dolary lub euro w jakimś internetowym kantorze (musisz mieć subkonto walutowe), żeby wyszło taniej, wypłac w banku i wymień na jeny w Japonii. Mimo podwójnego przewalutowania i tak wyjdzie Ci taniej niż kupować jeny tutaj. W Japonii z doświadczenia powiem, że najlepszy kurs zwykle bywa na poczcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#13 PostWysłany: 15 Cze 2014 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
LKay napisał(a):
Mimo podwójnego przewalutowania i tak wyjdzie Ci taniej niż kupować jeny tutaj. W Japonii z doświadczenia powiem, że najlepszy kurs zwykle bywa na poczcie.


@LKay - dla Ciebie dla porównania: tu masz linka do skupu walut w banku UFJ (który zawsze oferuje dość dobry kurs): http://murc-kawasesouba.jp/fx/index.php - zjedź do CASH BUYING. W chwili obecnej w kantorze http://www.geniuss.pl dolar jest w sprzedaży po 3.06 PLN, a jen po 3.00 za 100 JPY. W chwili gdy to piszę (wiadomo, płynny kurs) z tego co widzisz za 3.06 zł dostaniesz niecałe 99 jenów podczas gdy za 3 zł kupisz ich w powyższym kantorze 100.
Zdaję sobie sprawę, że można dolary dostać taniej (kantory internetowe itp.), ale te różnice są w tej chwili już znikome.

@naimad - jeśli chcesz dobry kurs jena to po pierwsze od razu odpuść sobie kantory sieciowe i te w galeriach handlowych. Jeśli kupujesz w Trójmieście i bierzesz więcej, spokojnie zbijesz z 2-3 grosze na cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#14 PostWysłany: 16 Cze 2014 12:12 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
naimad napisał(a):
Ktoś może się orientuje jaki jest obecnie kurs dolara do jenów w Japonii, zastanawiam się gdzie bardziej się opłaca wymienić tu czy już na miejscu i ile wziąć z Polski jenów, obecny kurs 100Y - 3,19zł


Załóż sobie konto DOLAROWE w kantor alior, weź do niego DOLAROWĄ kartę i wypłać w Japoni z bankomatu.
Jak ja leciałem to za 100 jenów:
NBP: 2,98 PLN
Dobry kantor, gdzie było mało jenów: 3,00PLN
Standardowe kantory w Krakowie: 3,30PLN
Opcja z kupnem dolarow w kantor.alior.pl i wyjęciem z powyższej karty: 3,02PLN

Kartę zagraniczną zrealizujesz na Japan post i w sklepach 7-Eleven (o ile nie jesteś w buszu albo na plaży, najbliższy taki sklep będziesz mieć max 200 metrów od siebie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#15 PostWysłany: 16 Cze 2014 12:34 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Nie opłaca się kupować zbyt dużo jenów w kantorze.
Pieniądze najlepiej wypłacać w bankomacie kartą do konta (5pln za wypłatę + 2,8% wartości za przewalutowanie), bo kredytowe obarczone są dużo większą stawką za wypłatę (3,5%, minimum 10pln).

Powyższe stawki dla kart wydanych w BZWBK, nie wiem jak w innych bankach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#16 PostWysłany: 16 Cze 2014 19:32 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 38
naimad napisał(a):
Dzięki za podpowiedzi,
@Awtaporuk usługa szoferska rzeczywiście jest możliwa ale z tego co wyczytałem tylko dla klientów pierwszej klasy i klasy biznes, ja wiadomo ze względów finansowych lecę ekonomiczną :D chyba, że gdzieś znalazłeś inną informację to poproszę o linka :)


Szukałem i klops ... Jest na tripadvisor czyjaś sugestia takiego rozwiązania
ale wydaje mi sie ze czytałem to na stronie przewoźnika.
Może to dotyczyło Qataru? Oni podobnie na Hanedzie lądują .
Sory za zamieszanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#17 PostWysłany: 16 Cze 2014 20:27 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Awtaporuk napisał(a):
Może to dotyczyło Qataru? Oni podobnie na Hanedzie lądują .
Sory za zamieszanie


Qatar lata i na Nartę i na Hanedę. Coraz więcej przewoźników lata na oba te lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#18 PostWysłany: 10 Lis 2014 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Może ktoś będzie kiedyś potrzebował tej informacji to podam, że punkt informacji turystycznej gdzie można między innymi kupić taniej bilety 2-dniowe na metro, po moim przylocie był otwarty do północy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#19 PostWysłany: 09 Cze 2015 12:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Potrzebuję się dostać z Hanedy do Mercure Ginza.
W googlu pokazuje mi, że najlepiej chyba podjechać Keikyu airport line, która (chyba?) potem przemienia się w Main line? niby ten sam pociąg?
Ale jak szukam rozkładu, to nie mogę nic takiego znaleźć :oops:
Mógłby ktoś poradzić? Czy jechać Keikyu i gdzie kupić bilety, czy może Monorail z przesiadką?
Przylot ok 19 w sobotę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Haneda do Tokio
#20 PostWysłany: 09 Cze 2015 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Tu masz linka do strony Keikyu z wynikami wyszukiwania: http://goo.gl/06pUvN

A tu screen a Hyperdia:

Załącznik:
keikyu.jpg
keikyu.jpg [ 84.55 KiB | Obejrzany 4326 razy ]


To jest ten sam skład, który jedzie całą trasę bezpośrednio, bilet (jeden) kupujesz w automacie na Hanedzie.

Na stronie Keikyu to jest rozbite na więcej części, bo najpierw pociąg jest jako Airport Line, od Kamata zmienia się Limited Express (nie staje na wszystkich stacjach), potem od Shinagawy zwykłym lokalnym (wszystkie stacje), a na koniec w Sengakuji zmienia się w metro Toei (linia Asakusa). Na Hyperdii ten opis jest uproszczony.

Pociągi są co jakieś 10 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group