Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hamburg
#21 PostWysłany: 05 Kwi 2018 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Gdyby to kogoś interesowało, to dopowiadam, że z mojego dochodzenia (zakończonego dziś zakupem 2 biletów) wynika, że najciekawsze oferty zdaje się mieć https://www.stage-entertainment.de/. Trzeba jednak poszukać w googlach haseł w stylu "stage entertainment gutschein", bo można znaleźć wtedy różne rabaty.
Ja skorzystałem z promocji tej strony zorganizowanej z firmą "Fitness First", co dało 25% rabatu. Ponieważ wziąłem bilety z najdroższej kategorii, było to rozwiązanie najkorzystniejsze, ale przy zakupie biletów z tańszych kategorii, bardziej opłacalną może się okazać promocja -50 EUR przy zakupie 2 biletów.
Na niemieckich forach musicalowych (tak, mają tam takowe) są informacje, że w Hamburgu jest, a w każdym razie kiedyś było, miejsce gdzie można kupić bilety w dniu spektaklu z dużą zniżką (w miejscu zwanym "Speicherstadt"), ale ostatnie wzmianki o tym, jakie znalazłem są z 2015 r., a potem są już raczej doniesienia, że już to nie działa. Z resztą, podejrzewam, że na sierpniowy weekend (jak w moim przypadku) zakup last minute mógłby być bardzo trudny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Hamburg
#22 PostWysłany: 12 Paź 2020 22:04 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
Bardzo polecam Hamburg na weekendowy wyjazd. Dwa dni to tak w sam raz :)

Szczególnie zwróćcie uwagę na:
1) Filharmonia - a właściwie taras widokowy. Nie ma sensu kupować biletów online, dlatego że w kasie dostępne są bezpłatne wejściówki. 10.10.2020 czekaliśmy około 10 minut w kolejce tylko
2) Przepłynięcie promem - Jest masa turystycznych stateczków w cenie 15-20 euro. Jeżeli ktoś ma bilet dobowy (6,6 euro) to może za darmo skorzystać z promu o numerze 62 :) serdecznie polecam! Na google maps świetnie zamieszczona trasa ww. prmu
3) Fishmarket - moim zdaniem mocno przereklamowany

Dodatkowo chciałbym polecić Muzeum Emigracji. Bardzo ciekawe, podobnej wielkości co Muzeum Emigracji w Gdynii. Ciekawe ujęcie tematu, coś "innego"
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hamburg
#23 PostWysłany: 23 Lut 2023 16:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Czy do Miniature Wunderland rzeczywiście jak pokazuje strona internetowa są kolejki po 2-4h w soboty w marcu, czy to raczej na wakacje takie terminy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hamburg
#24 PostWysłany: 23 Lut 2023 18:52 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Nie wiem jak to wygląda obecnie, opiszę moje doświadczenia.

Miałem bilet na jedną z sierpniowych sobót 2019, wejście między 17:30 a 18:30(bilety kupione online). Nie było żadnej kolejki, wejście z marszu; nie obstawiałbym takich kolejek w marcu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hamburg
#25 PostWysłany: 27 Lut 2023 16:32 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
Mnie też zainteresowało Miniature Wunderland . Czy to jest dużo lepsze od Kolejkowa w Polsce (we Wrocławiu)?
Jest tu ktoś kto był w obu miejscach i ma porównanie?
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hamburg
#26 PostWysłany: 27 Lut 2023 16:42 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 9
@blackgrzywa, nie byłem w Kolejkowo Wrocław ale Wunderland zdecydowanie polecam ! Nie spotkałem nikogo komu się nie podobało, można spokojnie spędzić tam kilka godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hamburg
#27 PostWysłany: 28 Lut 2023 22:06 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
@blackgrzywa byłem w obu kolejkowach w Polsce, Miniatur Wunderlandzie, a także już zamkniętym Miniversum w Budapeszcie, także mogę się pokusić o drobne porównanie.
Miniversum to chyba najsłabsze miejsce w tym zestawieniu, miejsce mimo wszystko nastawione mocno na dzieci(co dało się odczuć po zwiedzających, poziom odwzorowania detali nienajgorszy, jednak była to dość mała makieta, więc był niedosyt.
Koloejkowo we Wrocławiu i Gliwicach w mojej opinii jakościowo(odwzorowanie detali itp) nie odstawały mocno od Miniatur Wunderlandu, da się odnaleźć dużo ciekawych smaczków w detalach, z tego co pamiętam jeździło sporo spotykanych w Polsce pojazdów trakcyjnych(najbardziej z całości zapamiętałem lokomotywy Siemens EU44 Husarz, wartość dodana dla mikoli)
Natomiast Miniatur Wunderland pobija wszystko wielkością, rozmachem i dopracowaniem. Pociągi jeżdżą tu dosłownie wszędzie, makieta jest ogromna(podzielona na kraje) i stale rozbudowywana o kolejne kraje/plansze; można się tutaj wpatrywać godzinami na całą wystawę9czego potwierdzeniem jest chociażby własna strefa gastro w obiekcie). Ogromne wrażenie robi realne lotnisko w jednej z części makiety, czuć ogólny rozmach stojący za tym miejscem.
Jeśli ktoś był w Kolejkowie i mu się podobało to zdecydowanie nie zawiedzie się Miniatur Wunderlandem, osoby które nie widziały żadnej makiety też nie powinny być rozczarowane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hamburg
#28 PostWysłany: 19 Mar 2023 21:29 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
michzak napisał(a):
Czy do Miniature Wunderland rzeczywiście jak pokazuje strona internetowa są kolejki po 2-4h w soboty w marcu, czy to raczej na wakacje takie terminy?


Czas na stronie chyba pokazuje ile czasu jest na wejście z marszu bez biletu kupionego wcześniej.?!
Aczkolwiek w marcu czy kwietniu to chyba mocno wątpliwe by stać po 3 h by kupić bilet wstępu.
Ktoś był może ostatnio ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hamburg
#29 PostWysłany: 22 Mar 2023 09:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@docent82 można było wejść z marszu, ale ja kupowałem wcześniej na wieczór tak czy inaczej - spędziłem tam 4h, więc trzeba założyć nieco czasu na wizytę
Za restauracją są szafki na kluczyki, można tam zostawić kurtki czy plecaki, nie trzeba używać szatni przed wejściem. Szafka wymaga monety 1 euro (zwrotna po oddaniu kluczyka) - szatnia liczy sobie 50c za szt, więc się średnio opłaca :D
Góra
 Profil Relacje PM off
docent82 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hamburg
#30 PostWysłany: 04 Kwi 2023 21:34 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
W uzupełnieniu do przedmówcy dodam ,że kolejki do Parku miniatur nie ma. Strona wprowadza w bład.
Wynika to z tego , że odwiedzający przychodzą kolejnymi grupami co 15 minut jak mają na zakupionych biletach. Przychodząc z marszu bez biletu można kupic bilet z puli jaka została do zwykłej sprzedaży. Byłem o 9 w sobotę, biletów było sporo do wyboru ... na 12 , 14 , 18 i późny wieczór. W sezonie pewnie dostępność niższa i szybciej schodzą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hamburg
#31 PostWysłany: 05 Kwi 2023 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 356
Kilometry: 519 180
Piękne coroczne wydarzenie w Hamburgu: "Urodziny Portu". 834th PORT ANNIVERSARY HAMBURG 2023 - The largest port festival in the world, 5-7. May 2023.
https://www.hafen-hamburg.de/en/events/ ... niversary/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group