Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 287 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 18 Gru 2021 19:34 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
My mamy paszporty covidowe. W Krakowie nikt nie pytał o paszporty tylko o testy. Gdyby ktoś nie miał testu po przylocie to zgodnie z najnowszym rozporządzeniem ma 3 godz. na zrobienie testu. Jak nie zdąży albo po prostu oleje to ma 14 dni kwarantanny. Jak w praktyce wygląda zrobienie testu po przylocie , wyjście i potem powrót z testem do straży granicznej nie mam pojęcia. Dlatego zrobiliśmy tani test antygenowy w Tbilisi i widać była to dobra decyzja. Dodatkowo były informacje że w Krakowie nie ma możliwości zrobienia testu przed kontrolą straży granicznej. Nawet gdyby były to by pewnie kosztowały np. ze dwie stówy.W Kutaisi nikt nie sprawdzał testów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#222 PostWysłany: 19 Gru 2021 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
@andrzejdz do Ojczyzny i bez papierów zawsze Cię wpuszczą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 19 Gru 2021 08:02 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
NBE322 napisał(a):
Najtańszy PCR widziałem za 40 GEL w przyczepie zaparkowanej przy stacji metra Marjanishvili.

W tej przyczepie na Marjanishvili test antygenowy 25 GEL. Nie chcieli negocjować ceny przy 1 osobie.
Wynik podają od razu - używają takiej kasetki jakie są dostępne w aptekach za grosze. Po 2 godzinach przysyłają certyfikat na maila. Certyfikat jest bardzo ładny, po angielsku, z kodem QR, ze stempelkiem, bez godziny wykonania testu (tylko data). Można płacić kartą. Można wrócić do nich po 2h i wtedy też za darmo wydrukują certyfikat na papierze.

Pytałem też w innej przyczepie gdzie mieli PCR za 60 GEL. Tam za antygena chcieli 30 GEL i też nie chcieli negociować.


Na Kutaisi na lotnisku tak jak zawsze OLCI niby jest ale i tak trzeba iść po fizyczny boarding pass. Tak jak było już wspominane, kierując się do check-in można ominąć długą kolejkę do stanowisk obsługiwanych przez policję - one są tylko dla Gruzinów.

Przy check-in oraz boardingu samolotu do Polski nie jest sprawdzane nic. Ani szczepienie, ani test. Ani dla obywateli Polski ani dla obywateli Gruzji (stan na 18 grudnia).

Załączniki:
pcr.jpeg
pcr.jpeg [ 226.11 KiB | Obejrzany 1840 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#224 PostWysłany: 19 Gru 2021 09:39 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
NBE 322 widzę, że wracaliśmy z Gruzji tym samym lotem. Wylatywałeś z Krakowa 14 tego? Planujesz coś zrobić z tym 7 godzinnym opóźnieniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 22 Gru 2021 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Wizzair przysłał mi info, że obowiązkowy jest ten formularz: https://registration.gov.ge/pub/form/8_ ... ia/tk6157/

Wypełniać to, czy stracony czas i potem nikt nawet o to nie zapyta, jak o większość PLF-ów.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 22 Gru 2021 15:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Ludzie pisali ze jednak chcieli zobaczyć ten formularz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
#227 PostWysłany: 22 Gru 2021 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Tomo14 napisał(a):
Wizzair przysłał mi info, że obowiązkowy jest ten formularz: https://registration.gov.ge/pub/form/8_ ... ia/tk6157/
Wypełniać to, czy stracony czas i potem nikt nawet o to nie zapyta, jak o większość PLF-ów.

Też dostałem takiego maila przed lotem, ale nie wypełniałem bo formularz nie ma zastosowania do osób zaszczepionych.
Na lotnisku w Krakowie oraz na lotnisku w Kutaisi sprawdzany był tylko certyfikat szczepienia.

Na potwierdzenie:
https://www.geoconsul.gov.ge/HtmlPage/Html/View?id=2131&lang=Eng
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#228 PostWysłany: 23 Gru 2021 10:57 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 13
-- 23 Gru 2021 09:54 --

Witam.
Mam wykupione loty do Gruzji 6-13.03.2022 - ale nie jestem zaszczepiony. Lądujemy i wylatujamy z Kutaisi. Na dzień dzisiejszy jak to wygląda?
1. Test PCR przed przylotem + wypełnienie formularza lokalizacyjnego. Pytanie - czy test na który kierują z NFZ się nada?
2. Czy rzeczywiście jest to weryfikowane, nie wpuszczą mnie do samolotu bez przedstawienia certyfikatu z negatywnego testu? Nie ukrywam, że patrząc na ceny to wolałbym jakiekolwiek testy wykonywać już w Gruzji...

Nie ukrywam, że chcę wrócić do Gruzji, ale jednak szczepić się nie chcę... Żona zaszczepiona i tylko ja taki uparty :D
Dzięki. Pozdrawiam i życzę spokojnych, rodzinnych świąt :)

-- 23 Gru 2021 09:56 --

Nie mogę edytować...
https://georgia.travel/en_US/article/covid-travel-alert na tej stronie czytam, że nie dość, że test potrzebny to jeszcze przynajmniej 1 dawka szczepionki :shock:
"Who travelling by air will have to provide a positive PCR test result and document confirming the single dose of vaccine;"

-- 23 Gru 2021 09:57 --

EDIT. Pomieszałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Wszystko jest dość dobrze i jasno opisane na stronie którą zalinkowałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off
vistacash lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#230 PostWysłany: 29 Gru 2021 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Na wylocie na Okęciu sprawdzany certyfikat.
Na wlocie w Kutaisi sprawdzany certyfikat.

W Tbilisi testy PCR do zrobienia od 40 GEL w przyczepach, czasami 60 GEL.
Ale w kilku miejscach gdzie pytaliśmy nie robili tańszych antygenowych.

Wystarczający na powrót antygenowy zrobiliśmy na głównym deptaku Kote Afkhazi idącym od Liberty Square w stronę rzeki - po lewej stronie (prawie naprzeciwko tej żółtej przyczepy kilka wątków wyżej).
Cena 30 GEL, badanie ze śliny, po godzinie wróciliśmy po wynik i wydruk.
Na maila nic nie dostałem, mimo że podawałem i pani jeszcze ze mną sprawdzała poprawność i zapisała sobie po swojemu.
Na Okęciu bez problemu przeszedł.

Na lotnisku w KUT możemy podejść bez kolejki wymienić elektroniczny bilet, który dostaniemy po odprawie w W6 na papierową kartę pokładową.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Marschall uważa post za pomocny.
 
      
#231 PostWysłany: 29 Gru 2021 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Certyfikat szczepień ? Ale przecież do PL rodacy mogą bez szczepienia wjechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 02 Sty 2022 11:45 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Czy na lotnisku w KUTaisi lub w poblizu jest mozliwosc zrobienia jakiegoś taniego testu? Podobnie jak w TBS. Rozumiem ze antygenowy jest wystarczajacy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 02 Sty 2022 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
W centrum Kutaisi przy placu z fontanną Kolchidzką (adres bodajże ul. Gelati 2 można ranio zrobić test w Synevo.
Drugie Synevo jest bliżej lotniska, w pobliżu dawnego budynku parlamentu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 03 Sty 2022 11:31 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 13
Jeszcze jedno pytanie - jestem obecnie na kwarantannie w związku z pozytywnym wynikiem testu na korone.
Na początku marca lece do Gruzji, czy status ozdrowieńca mi wystarczy, czy jeszcze muszę wykonywać jakieś testy (nie jestem zaszczepiony).
Dzięki i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 03 Sty 2022 17:23 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@Serart, ja rozumiem że
Status ozdrowienca nie zwalnia z obowiązku wykonania testu PCR, chyba że przyjmiesz jedna dawkę szczepionki.
Jedynie zaszczepieni są zwolnieni z testowania
Przeczytaj linki powyżej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 03 Sty 2022 17:59 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 13
No to ładna lipa. Myślałem, że mi się upiecze będąc ozdrowieńcem. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 08 Sty 2022 21:23 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 53
-- 08 Sty 2022 20:23 --

@wtak Czy możesz podać dokładną lokalizację drugiego punktu w Kutaisi?
Czy rzeczywiście tak jak jest podane na stronie, na wyniki z Synevo czeka się 24 - 36h?

Będziemy w Kutaisi koło 12, wylot mamy 22 i nie wiem czy wyrobimy się z testami. Na chwilę obecną jedyną opcją jest Synevo - czy ktoś z Was widział w Kutaisi takie same przyczepy jak są w Tbilisi :)?

-- 08 Sty 2022 20:23 --

@wtak Czy możesz podać dokładną lokalizację drugiego punktu w Kutaisi?
Czy rzeczywiście tak jak jest podane na stronie, na wyniki z Synevo czeka się 24 - 36h?

Będziemy w Kutaisi koło 12, wylot mamy 22 i nie wiem czy wyrobimy się z testami. Na chwilę obecną jedyną opcją jest Synevo - czy ktoś z Was widział w Kutaisi takie same przyczepy jak są w Tbilisi :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 08 Sty 2022 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
@rosicky Znalazłem na stronie gruzińskiego synevo. Większe zaufanie miałbym jednak (np godziny otwarcia) do ul. Gelati 2.
Myślisz, że na antygen tyle się czeka? To chyba mało prawdopodobne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 09 Sty 2022 12:41 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 53
TESTY COVID - GRUZJA

Zrobiłem większy research odnośnie testów.
Poniżej link do listy wszystkich placówek, które wykonują testy na terenie gruzji (poza 'przyczepami'). LIsta jest szersza niż ta na oficjalnej stronie:

https://stopcov.ge/en/PCR

Odnośnie czekania w Synevo na wynik - na stronie jest informacja, że czeka się 24 - 36h, ja natomiast otrzymałem odpowiedź w mailu jak poniżej:

The result for rapid antigen test will be ready in 15-20 minutes if you wait in the lab.
Or will be sent to you via email in2-3 hours.
The price for rapid antigen test is 30 lari and with saliva is 35 lari.
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#240 PostWysłany: 09 Sty 2022 23:49 

Rejestracja: 09 Sty 2022
Posty: 1
Dla uściślenia i upewnienia się, lecimy z koleżanką we wtorek do Gruzji - Kutaisi. Rozumiem, że jeśli jesteśmy zaszczepione dwoma dawkami, to wlatujemy bez problemu, bez wykonywania testów na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 287 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group