Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 287 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Maj 2021 15:28 

erloy napisał(a):
Czy w Gruzji przechodzą te pseudo zaświadczenia o szczepieniu jakie można wydrukować z IKP? Niby są po angielsku, ale napisano jedynie kto i kiedy przyjął szczepionkę, nie ma informacji jaką, jaka seria, itp., o pieczątkach nie wspominając.


Domyślam sie o jakie druki Ci chodzi i o jakie pytasz. Ze strony IKP jedynie możesz wydrukować ,że przyjąłeś szczepienie i tak patrząc na to - to jest na nim adnotacja po angielsku w dwóch linijkach i kod QR. To o co pytasz to jest karta szczepień i jest tam wyszczególnione jaka szczepionka ,pieczątka lekarza, nagłówek laboratorium,itp. Sprawa jest o tyle skomplikowana bo nikt w punktach szczepień nie wie o co chodzi. W tym tygodniu szukałem kto to może wydrukować, jednak ani lekarz ,ani laboratorium ,ani na podstawie tej karteczki co zapisali szczepienia nie potrafią odpowiedzieć. Pokazałem nawet wydruk takiego zaświadczenia z netu , ktory oferują fałszywy sprzedawcy i zero odpowiedzi.
Mi sie wydaje że właśnie musi być ten wydruk po angielsku lub po polsku , ale wszyscy wzruszają ramionami że nie wiedzą o co chodzi. Więc teraz czekam na informacje od lekarza który ma to sprawdzić.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Maj 2021 22:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 08 Maj 2021 15:58 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Ja ze swojej strony napisałem maila do ambasady Gruzji, dodając w załączniku pdf z "zaświadczeniem" z IKP, z zapytaniem czy to wystarczy. Zobaczymy czy odpiszą.
Napisałem też maile na adresy dostępne na stronie IKP: ikp-pomoc@cez.gov.pl oraz kancelaria@mz.gov.pl z prośbą o zamianę tego mało poważnie wyglądającego zaświadczenia. Z tego pierwszego dostałem po 1 dniu odpowiedź: "Dziękujemy za zgłoszenie. Prosimy o oczekiwanie na odpowiedź. O rozwiązaniu lub ewentualnym sposobie postępowania zostaną Państwo poinformowani oddzielnym mailem"
Może gdyby więcej osób pisało, to szanse byłyby większe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 08 Maj 2021 21:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
@erloy, dokładnie to samo napisałem do nich jakiś czas temu. Dostałem odpowiedź w stylu klasycznego "niedasię", "nie mamy podstaw prawnych", a w ogóle to odczep się pan.
"Dzień dobry,
Z uwagi na obecny brak regulacji prawnych dotyczących spójnej informacji i weryfikacji pacjentów zaszczepionych w krajach UE oraz poza UE funkcjonuje obecna forma potwierdzenia szczepienia. Prosimy o posługiwanie się potwierdzeniem podania szczepienia otrzymanym w Punkcie Szczepień na druku producenta preparatu szczepienia."
Góra
 Profil Relacje PM off
erloy lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 08 Maj 2021 21:43 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
aż dziwne, że jeszcze nikt z osób w pełni zaszczepionych nie leciał z Warszawy do Tbilisi a loty na tej trasie są chyba nawet 3-4 razy w tygodniu;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Maj 2021 21:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Albo poleciał i nie chwali się jak wyglądała sytuacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Maj 2021 21:57 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
sam sobie odpowiem na pytanie za niecałe 5 tygodni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Maj 2021 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy ktoś wie jak wygląda przekraczanie granic lądowych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 08 Maj 2021 23:26 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
z tego co czytałem to lądowe i morskie są wciąż zamknięte a źródło nasze MSZ
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez heide_berg, 09 Maj 2021 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Maj 2021 11:29 

Dzwoniłem nawet na informacje lotniskową przed boardingiem do Tbilisi. Pani z informacji nie wie o co chodzi. Zadzwoniła nawet do obsługi LOT u aby ktoś zweryfikował wizualnie te dwa różne druki. Powiedziano ,że ktoś z podróżnych miał wydrukowany ze strony gov z kodem i tyle. Ale który wydruk tego dalej nie wiadomo.


Ostatnio edytowany przez klapio, 09 Maj 2021 12:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 10 Maj 2021 10:06 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Dostałem odpowiedź z Ambasady Gruzji: "Należy posiadać zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową) w języku angielskim. Władze gruzińskie nie określiły wzoru dokumentu. Zaświadczenie powinno zawierać przynajmniej następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, data podania szczepionki. Dokument wygenerowany z Internetowego Konta Pacjenta zawiera następujące dane: imię, nazwisko, numer PESEL, przyjęcie jednej dawki lub dwóch dawek szczepionki, data szczepienia. Ostateczną decyzję dotyczącą wpuszczenia cudzoziemca na terytorium Gruzji podejmuje Straż Graniczna Gruzji podczas kontroli paszportowej."
Tak więc na zaświadczeniu z IKP na pewno brakuje co najmniej daty urodzenia. Niby jest w peselu, ale skąd Gruzin miałby to wiedzieć. A poza tym jak widać loteria i wszystko zależy od humoru osoby kontrolującej.
Swoją drogą ciekawi mnie co w przypadku przylotu Wizzairem i odmowy wpuszczenia na terytorium Gruzji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 10 Maj 2021 11:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Moim zdaniem trudno traktować potwierdzenie z IKP jako dokument do wjazdu gdziekolwiek.
Coś takiego może sobie spreparować każdy w 5 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 10 Maj 2021 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Kody QR fejkowe także da się zrobić 🙂
Może nie dajmy się zwariować.
Wiele krajów czeka na turystów. Niekoniecznie zakładają, że to oszuści będą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 10 Maj 2021 16:07 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
A po co w ogóle ktoś miałby podrabiać kod QR skoro jest on odczytywany jedynie przez polską aplikację "Zaszczepieni". Pomóc może jedynie po powrocie do kraju, a nie przy wyjeździe, a tu od biedy można się przy urzędniku zalogować telefonem do IKP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Maj 2021 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja wylatuje 19.05,
7 dni po szczepieniu JJ, jak ktoś wcześniej będzie wykonywał próbę wjazdu do Gruzji dajcie znać.
Mam w planach wpisac sobie szczepienie do zóltej książeczki, ale nie mam pojecia czy to wystarczy do bezproblemowego wjazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Maj 2021 07:07 

Rejestracja: 03 Kwi 2018
Posty: 6
Robaku napisał(a):
Ja wylatuje 19.05,


Czekam niecierpliwie na relacje sytuacji :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 19 Maj 2021 15:04 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 111
Lecę dokładnie za miesiąc, więc również chętnie się dowiem jak to wygląda z tym potwierdzaniem szczepienia na gruzińskiej granicy :)
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Maj 2021 08:30 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Co prawda nie o Gruzję chodzi, tylko o Grecję, ale tam po początkowych problemach zaświadczenie z IKP już będzie "działać"
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... t,07640b54
Napisałem do ambasady Gruzji z prośbą o podobną interwencję.
EDIT:
Szybko dostałem napawającą optymizmem odpowiedź z ambasady:
"Szanowny Panie,
Dotąd żaden obywatel polski nie zgłosił problemu z przekroczeniem granicy. Straż Graniczna Gruzji honoruje zaświadczenia o przyjęciu pełnego szczepienia wydrukowane z Internetowego Konta Pacjenta."
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez erloy 20 Maj 2021 09:14, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 20 Maj 2021 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Z przytoczonego artykułu: "Celnicy jednak zatrzymywali na granicy Polaków".
Jeśli celnicy, to pewnie chodziło o jakiś przemyt :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 20 Maj 2021 13:10 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
-- 20 Maj 2021 13:03 --

wtak napisał(a):
Kody QR fejkowe także da się zrobić 🙂
Może nie dajmy się zwariować.
Wiele krajów czeka na turystów. Niekoniecznie zakładają, że to oszuści będą.


Nie da się bez posiadania klucza prywatnego wykorzystywanego przez Ministerstwo Zdrowia.
Gdyby się dało oznaczałoby to upadek zabezpieczeń kryptograficznych stosowanych obecnie w internecie i na świecie.

-- 20 Maj 2021 13:10 --

erloy napisał(a):
A po co w ogóle ktoś miałby podrabiać kod QR skoro jest on odczytywany jedynie przez polską aplikację "Zaszczepieni". Pomóc może jedynie po powrocie do kraju, a nie przy wyjeździe, a tu od biedy można się przy urzędniku zalogować telefonem do IKP.



To jest problem o którym pisałem wcześniej - innym krajom nie będzie się opłacało przygotowywania służb granicznych do weryfikacji danych zawartych w kodach QR dla garstki turystów z Polski. Ale wprowadzenie tzw paszportów Covidowych EU zmienia reguły gry - bo taki system obejmuje olbrzymią grupę turystów i przygotowywanie systemu do weryfikacji takich zaświadczeń ma sens.

W dobie masowo fałszowanych zaświadczeń o testach , należy się spodziewać że w takim samym stopniu będzie to dotyczyło zaświadczeń o szczepieniach - weryfikacja kodów QR jest koniecznością dla krajów które poważnie podchodzą do tematu zaświadczeń i szczepień, a nie tylko bawią się w biurokracje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Maj 2021 01:09 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
erloy napisał(a):
Co prawda nie o Gruzję chodzi, tylko o Grecję, ale tam po początkowych problemach zaświadczenie z IKP już będzie "działać"
https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... t,07640b54
Napisałem do ambasady Gruzji z prośbą o podobną interwencję.
EDIT:
Szybko dostałem napawającą optymizmem odpowiedź z ambasady:
"Szanowny Panie,
Dotąd żaden obywatel polski nie zgłosił problemu z przekroczeniem granicy. Straż Graniczna Gruzji honoruje zaświadczenia o przyjęciu pełnego szczepienia wydrukowane z Internetowego Konta Pacjenta."


Z tego co pamiętam, to problemy z podróżą do Grecji robiły linie lotnicze (nie pierwszy raz zresztą), a nie straż graniczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 287 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group