Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#41 PostWysłany: 17 Gru 2013 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Ja kupilem bilet na pociag przez internet.
Wydruk dla pewnosci pokazalem w kasie biletowej.
Wszystko OK wiec poszedlem na peron pokazalem przed wejsciem do pociagu konduktorowi.
Konduktor ma wydruk z lista nazwisk osob ktore zakupily bilet przez internet.
Odszukuje na liscie i tyle w tym temacie.
Szybko łatwo bezproblemowo.
polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#42 PostWysłany: 17 Gru 2013 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Baltazar_ napisał(a):
Stronka z rozkladem jazdy pociagów po Gruzji


Znalazłem bardzopodobną tabelkę po angielsku, ale dostrzegam pewne różnice w godzinach kursowania niektórych pociągów w porównaniu z tą rosyjską. Wydaje mi się, że ta będzie bardziej na czasie. Poszlaka: napis "Copyright © 2013 Georgian Railway." na dole strony;) Adres:

http://www.railway.ge/?action=page&p_id=479&lang=eng

Niby proste, ale trochę zajęło mi zrozumienie przekazu i nie jestem pewien, czy ogarnąłem go poprawnie... jeśli dobrze rozumiem intencje autora tego zestawienia, to przykładowe zestawienie dla trasy Tbilisi-Zugdidi, które wygląda w tabelce tak:
21:10 - 6:25 - 21:30 - 6:35
Należy rozumieć jako: wyjazd z Tbilisi o 21.20, przyjazd do Zugdidi o 6.25, pociąg w odwrotnym kierunku - wyjazd o 21.30, przyjazd o 6.35.

Bardziej od tego rozkładu podoba mi się wyszukiwarka, bo pozwala na sprawdzenie rozkładu dla wszystkich stacji:
http://www.railway.ge/samg/searchTrains.aspx?lang=en-US
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#43 PostWysłany: 23 Sty 2014 00:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Robił ktoś z was nocną trasę Tbilisi - Makhinjauri (Batumi) lub w odwrotną stronę w 1 bądź 2 klasie i pokaże na zdjęciach jak to wygląda ? :-P Jest jakaś pościel w pociągu żeby móc się czymś przykryć w nocy czy bez swojego śpiwora ani rusz ? I czy udało się komuś z was kupić bilety studenckie przez internet ? (czy w ogóle posiadając tylko Polską legitymacje studencką zniżka mi przysługuje?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#44 PostWysłany: 23 Sty 2014 00:06 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Jechałem nocnym relacji Tbilisi-Makhinjauri (Batumi) na odcinku Gori-Makhinjauri 2 lata temu, kupe (4-os. kuszetą). Jak w całym chyba byłym sojuzie, dostajesz materac, prześcieradło i pościel, zazwyczaj czystą, przedziały też zazwyczaj są czyste. Nie wiem, jaką porą roku się wybierasz, ale w lecie bywa piekielnie gorąco, zwłaszcza że w zmodernizowanych wagonach kolei gruzińskich nie otwierają się okna - a klima na początku gorącego września była bardzo mało wydajna. Także podróż była koszmarna i trzeba było jechać w otwartym przedziale, ale to tylko i wyłącznie przez złą temperaturę, poza tym pociągi w takich krajach jak Gruzja zawsze propsuję i polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#45 PostWysłany: 23 Sty 2014 08:03 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 16
Witajcie,

A czy orientuje się ktoś, jak wygląda kwestia biletu dla dziecka (2,5)? Przysługuje ulga?

Podtrzymuję również prośbę jednego z kolegów o wklejenie jakiegoś zdjęcia przedziałów 1 i 2 klasy.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#46 PostWysłany: 29 Sty 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Paź 2012
Posty: 49
Loty: 56
Kilometry: 81 095
Hej. Mam pytanie o różnicę między zmodernizowanymi i niezmodernizowanymi wagonami sypialnymi typu 'kupe'. Czy te niezmodernizowane są do przyjęcia? Porównywalne z kuszetkami w Polsce? Bo rozumiem, że zmodernizowane są lata świetlne przed nami :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#47 PostWysłany: 29 Sty 2014 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
mainti napisał(a):
Hej. Mam pytanie o różnicę między zmodernizowanymi i niezmodernizowanymi wagonami sypialnymi typu 'kupe'. Czy te niezmodernizowane są do przyjęcia? Porównywalne z kuszetkami w Polsce? Bo rozumiem, że zmodernizowane są lata świetlne przed nami :P

Nie wiem skąd wniosek, że są lata świetlne przed nami:p Miałem okazję jechać zmodernizowanym wagonem sypialnym w 4-osobowym przedziale na trasie Tbilisi-Batumi i z powrotem. Bilety kupione wcześniej przez internet. To było chyba najmniej komfortowe miejsce w jakim kiedykolwiek spałem, chociaż de facto prawie w ogóle nie zasnąłem:) Z pozytywów: czysto, pościel, telewizor i miła obsługa. Natomiast w wagonie było tak niesamowicie gorąco, że nie dało się spać. Co gorsza, nie otwierały się okna w przedziałach. Z kolei odsunięcie drzwi powodowało, że robiło się nieco chłodniej, ale dużo głośniej... Pociągiem w Gruzji jechałem tylko dwa razy, więc nie twierdzę, że to standard. Być może mieliśmy pecha:/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#48 PostWysłany: 23 Mar 2014 15:10 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 40
Loty: 19
Kilometry: 25 366
Wybieram się do Gruzji za dwa tygdonie i planuje jechać pociągiem nocnym w poniedziałek 7 kwetnia do Erewania. Czy ktoś korzystał z tego połączenia? Jak wygląda zakup biletów, warunki w waganie sypialnym i przejazd przez granice? Będe bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam, daga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#49 PostWysłany: 23 Mar 2014 15:27 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 3
Witam
Ja korzystałem. Bilety kupuje sie w kasie przejazdów międzynarodowych na dworcu - warto kupić troszkę wcześniej, bo czasem może nie być już miejsc. Warunki w wagonie sypialnym są całkiem całkiem - świeża pościel i często miłe towarzystwo. W łazienkach jest woda, co nie zawsze ma miejsce w naszym PKP. Przedziały są otwarte na korytarz, w każdym jest 6 miejsc do spania. Przejazd przez granicę wylgąda tak, że trzeba wrócić na przypisane sobie na bilecie łóżko i tam czekać na kontrolę paszportu, często sprawdzany jest wagon, ale z indywidualnymi kontrolami raczej nie ma kłopotu.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#50 PostWysłany: 31 Mar 2014 23:50 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 40
Loty: 19
Kilometry: 25 366
baton6969 napisał(a):
Witam
Ja korzystałem. Bilety kupuje sie w kasie przejazdów międzynarodowych na dworcu - warto kupić troszkę wcześniej, bo czasem może nie być już miejsc. Warunki w wagonie sypialnym są całkiem całkiem - świeża pościel i często miłe towarzystwo. W łazienkach jest woda, co nie zawsze ma miejsce w naszym PKP. Przedziały są otwarte na korytarz, w każdym jest 6 miejsc do spania. Przejazd przez granicę wylgąda tak, że trzeba wrócić na przypisane sobie na bilecie łóżko i tam czekać na kontrolę paszportu, często sprawdzany jest wagon, ale z indywidualnymi kontrolami raczej nie ma kłopotu.
Pozdrawiam

Dziękuje za odpowiedź.
A jak wygląda cenowo taki przejazd? Będę w Tbilisi w niedziele rano a wyjechać chce w poniedziałek wieczorem mam nadzieje, że kupno biletów dwa dni przed wyjazdem będzie możliwe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#51 PostWysłany: 09 Kwi 2014 13:56 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Jechał ktoś w Was nocnym pociągiem z Tbilisi do Erewania w 3 klasie? Jakie tam są warunki? Da się wyspać?
Jeśli chodzi o ceny pociągu, to z tego co sprawdzałem to odpowiednio za 1/2/3 klasę płaci się 71/49/31 GEL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#52 PostWysłany: 10 Kwi 2014 20:43 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 40
Loty: 19
Kilometry: 25 366
Dzisiaj rano przyjechałam do Batumi nocnym pociągiem z Tbilisi i chce sie podzielić moim doświadczeniem.

Bilet kupiłam dzien wcześniej w kasie na dworcu, przechodziłam z okienka do okienka szukając pani, która mówi po angielsku. Panie które nie mówiły po angielsku grzecznie wskazywały do którego okienka sie udać. Kupiłam dwa bilety na druga klasę za 23GEL jeden. W przedziale w drugiej klasie mieszczą sie cztery łóżka.

Na dworzec przyjechałam lekko ponad godzinę przed odjazdem. Na dworcu, ktory znajduje sie na ostatnim pietrze galerii handlowej spokojnie można poczekać na pociag, można tez wyjechać schodami na gore i usiąść przy stoliczkach przed barami z jedzeniem (coś jak w polski galeriach handlowych). W Gruzji można palić wszędzie także lekko było zadymione, było bardzo dużo policji ale generalnie widać ich na każdym kroku.

Pociag był podstawiony około godzinę wcześniej na peronie 1, przy wejściu do wagonu trzeba pokazać bilet, na peronie kręciło sie kilka kobiet usilnie próbując sprzedać napoje, słodycze etc. Pociag odjechał o 22:45 (punktualnie) i dojechał n miejsce tez o czasie 6:55.

W przedziale są cztery łóżka obite 'skóra' bardzo miękkie i wygodne. Są tez materace, koce i poduszki i dostępna czysta pościel, która trzeba sobie zabrać na początku wagonu. Zapakowaną jest w worki foliowe i jest tam poszewka na poduszkę oraz dwa prześcieradła długości materaca. Kilka minut po starcie włączono ogrzewanie, które bardzo dawało o sobie znać w środku nocy kiedy zrobiło sie piekielnie gorąco. Otwarcie drzwi było równoznaczne z dymem papierosowym, ktory od razu wdzieral sie do przedziału. Okien nie da sie otworzyć, jedynie lufciki na korytarzu. Na korytarzu widziałam tez gniazdka i lądujący sie telefony wiec obstawiam ze działały.

Poleam wszystkim to połączenie jest wygodnie, bezpiecznie i oszczędza sie czas oraz opłatę za jeden nocleg. Zrobiłam kilka zdjeć ale wyrzucę je dopiero jak wrócę do domu.

Pozdrawiam

Daga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#53 PostWysłany: 10 Kwi 2014 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
Aktualny rozkład jazdy
Zdjęcie rozkładu w Tbilisi z dn 23.03.14
Image

Zdjęcie rozkładu w Kutaisi I z dn. 26.03.14
kopia rozkładu z Tbilisi
Image

lokalny z wtrąceniem Tbilisi
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#54 PostWysłany: 13 Kwi 2014 12:41 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
Jeśli chodzi o rozkład jazdy pociągów, to jest on również zamieszczony na http://railway.ge/?web=0&action=page&p_id=479&lang=eng
Jeśli ktoś miał doświadczenia w podróży z Tbilisi do Erewania pociągiem 3 klasy, to byłbym wdzięczny za relację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#55 PostWysłany: 13 Kwi 2014 13:00 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Również przyłączam się pytania o jakość pociągu trzeciej klasy do Erewania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#56 PostWysłany: 14 Kwi 2014 09:35 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 40
Loty: 19
Kilometry: 25 366
dzisiaj rano przyjechałam nocnym pociągiem w pierwszej klasie z Tbilisi do Erewania. Postaram sie opisać pózniej jak wyglada przejazd. Będę tez wracać tym pociągiem do Tbilisi za dwa dni wiec mogę sie przejść po innych klasach i zobaczyc jak wyglądają. (Jeśli sie uda)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#57 PostWysłany: 27 Kwi 2014 22:18 

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 7
Loty: 1
Kilometry: 1 957
Też mamy chęć na Erewań w czerwcu, czekam więc też na świeże informacje.
Czy dobrze kumam, że z Tbilisi wyjeżdza w dni nieparzyste ? czyli z Erewania w parzyste ? - czyli albo 1 dzień, albo 3 dni w Erewaniu trzeba by spędzić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#58 PostWysłany: 28 Kwi 2014 08:11 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Lucjan R napisał(a):
Też mamy chęć na Erewań w czerwcu, czekam więc też na świeże informacje.
Czy dobrze kumam, że z Tbilisi wyjeżdza w dni nieparzyste ? czyli z Erewania w parzyste ? - czyli albo 1 dzień, albo 3 dni w Erewaniu trzeba by spędzić ?


Tak.
Weż pod uwagę fakt że możesz kupić bilety już na 40 dni przed podróżą.
Też jadę w czerwcu i już je zakupiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#59 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
A można już je kupować przez internet? Do niedawna były tylko krajowe, a międzynarodowe tylko na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#60 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:06 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Na stronie ormiańskiej

https://ticket.ukzhd.am
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group