Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lodówka turystyczna
#1 PostWysłany: 19 Lut 2015 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Poszukuję solidnej lodówki turystycznej. Kiedyś kupiłem jedną i niestety musiałem zwrócić bo chłodziła może o 4 stopnie poniżej temperatury otoczenia. Czy ktoś może jakieś polecić?

Zainteresowałem się taką: http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... ingaz.html
Niestety nie mogę znaleźć żadnych opinii o niej. Może ktoś używa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 19 Lut 2015 01:44 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Hej, niestety większość lodówek turystycznych utrzymuje tylko temperaturę a nie chłodzi. Zadaj sobie parę podstawowych pytań:
1. jak często będzie Ci potrzebna i na jaki okres czasu
2. jak podróżujesz
3. skąd bierzesz prąd
4. do czego będziesz używał

Jeżeli potrzebujesz czegoś tak od czasu do czasu, do przetransportowania chłodnego piwa i mięsa na grill, to wybierz dowolną lodówkę turystyczną. Jeżeli potrzebujesz czegoś na dłuższy czas to polecam mini lodówki, wiadomo nie tak poręczne ale zdecydowanie lepsze i spełniają swoją funkcję - chłodzą. Takie mini lodówki kosztują od 350zł w wzwyż.
Góra
 Profil Relacje PM off
lasan82 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2015 02:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Zgadzam się z poprzednikiem, że chyba będzie ciężko coś sensownego wyrwać.
Większość mini-lodówek turystycznych bazuje na ogniwie Peltiera i oferuje obniżenie temperatury do 15 stopni poniżej temperatury otoczenia.
Jedyne sensowne rozwiązania, jakie mi się nawinęły w poszukiwaniach, to lodówki z przyczep kempingowych, niektóre z nich potrafią normalnie chłodzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
lasan82 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Lut 2015 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ja mam taką
http://www.mediaexpert.pl/lodowki-turys ... escription

Chłodzi o 13 stopni, pojemność 30l. Przydała się kilka razy w podróży na Ukrainę, a jak byliśmy w polskich górach to była praktycznie non stop włączona w hotelu i dawała radę.
Góra
 Profil Relacje PM off
lasan82 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Lut 2015 14:56 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Lodówki turystyczne dzielą się na: termoelektryczne, absorpcyjne i kompresorowe. Pierwsze tylko schładzają (albo podgrzewają), drugie i trzecie potrafią nawet zamrażać ale mają pewną istotną wadę, są ku...sko drogie!, absorpcyjne od 1200zł w górę, a kompresorowe jeszcze dużo droższe. Najlepsze są tu: http://www.my-caravanning.com/pl/produk ... e-lodowki/.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sie 2017 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Możecie polecić jakąś lodówkę turystyczną, a bardziej cooler na roadtripa po USA. Chyba najtaniej wyjdzie kupić coś w walmarcie. Zastanawiam się tylko czy brać coś takiego :

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 41.49 KiB | Obejrzany 24015 razy ]


czy lepiej coś takiego :

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 56.46 KiB | Obejrzany 24015 razy ]


Za drugą opcją przemawia to, że po wakacjach będę mógł zabrać to do kraju, bo zmieści mi się do walizki. Czy w ogóle takie coolery zdają egzamin? Może polecacie coś innego? Chodzi o trzymanie jedzenia i zwykłe schładzanie napojów podczas jazdy samochodem. Można też kupić zwykły plastikowy pojemnik i trzymać w nim lód i chłodzić co wyjedzie pewnie najtaniej.

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 38.66 KiB | Obejrzany 24015 razy ]


Lub opcję 3 włożyć w cooler 2 jeśli będzie to najlepsze zabezpieczenie przed ciepłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sie 2017 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2017
Posty: 9
Ja miałam okazję testować lodówkę tursytyczną podobnego typu jak numer 2, może szału nie było, ale jak dla mnie dawała radę. Trzymałam tam napoje w duży upał i nadal były chłodne.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2017 16:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Szczerze powiem, że nie widzę żadnego sensu w kupowaniu niby-lodówki do auta na podróż po USA. Lodowate napoje kupisz na każdym kroku, a auto w zasadzie powinno mieć schładzany schowek.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Sie 2017 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
No ja akurat będę zwiedzał zachód więc dużo pustych terenów. W schowku to wiadomo, ale tam się zmieszczą pewnie ze dwie butelki wody. Wolałbym mieć dodatkowo zawsze w aucie jakieś jedzenie i picie w takiej lodóweczce. Trochę też z oszczędności, bo w parkach narodowych raczej nie będzie tanio, ale również z wygody żeby nie być uzależniony od sklepu, bo jednak w aucie trochę czasu będziemy spędzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sie 2017 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2017
Posty: 9
kontrol napisał(a):
No ja akurat będę zwiedzał zachód więc dużo pustych terenów. W schowku to wiadomo, ale tam się zmieszczą pewnie ze dwie butelki wody. Wolałbym mieć dodatkowo zawsze w aucie jakieś jedzenie i picie w takiej lodóweczce. Trochę też z oszczędności, bo w parkach narodowych raczej nie będzie tanio, ale również z wygody żeby nie być uzależniony od sklepu, bo jednak w aucie trochę czasu będziemy spędzać.


No pewnie, ja myślę, że warto się zaopatrzyć. Każdy zna ten ból, kiedy się wybiera nawet w tereny, gdzie niby ma być sklep za co drugim zakrętem, a wtedy kiedy go już na maksa suszy i na maksa chce się siku, to nic nie ma przez godzinę. A tam, gdzie Ty się wybierasz to tymbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Sie 2017 19:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Proponujesz, żeby sikał do lodówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sie 2017 20:46 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Kański napisał(a):
Poszukuję solidnej lodówki turystycznej. Kiedyś kupiłem jedną i niestety musiałem zwrócić bo chłodziła może o 4 stopnie poniżej temperatury otoczenia. Czy ktoś może jakieś polecić?

Zainteresowałem się taką: http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... ingaz.html
Niestety nie mogę znaleźć żadnych opinii o niej. Może ktoś używa?

Kupiłem ostatnio coś podobnego nie dokładnie taką ale ten sam rząd cen i podobnie wygląda.
Szału nie robi przez noc nikt jej nie otwierał a chodziła mi chyba 4 piwa, w pokoju było moze 23-25st. piwo schlodzila max do 15st. Czyli za zimne to nie było! Tylko mówię to nie ten sam model tylko podobny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sie 2017 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2017
Posty: 9
boots napisał(a):
Proponujesz, żeby sikał do lodówki?


Faktycznie, mogło to tak zabrzmieć :lol: Nie, sikania do lodówki nie zalecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Sie 2017 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Ja mam .Camry CR93 12V/230V 32L
Używałem jej na Cyprze . Stała w domku drewnianym. Dawała radę chłodzić wino musujące , piwo i jedzenie. Grunt to nie napchać całej przestrzeni . W lodówce musi być obieg powietrza aby dochodził do produktów inaczej się nic nie schłodzi co jest zawalone na dole.
Jestem bardzo zadowolony . Wino i piwo było chłodne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Sie 2017 14:32 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Od dwóch lat używam takiej lodówki Camry CR93 https://www.komputronik.pl/product/3861 ... lsrc=aw.ds

Przerobiłem autko tak, by mieć dodatkowe gniazdko w bagażniku i śmigam:) Jak wrzucisz wkłady z lodem to na prawdę daje radę. Efektywnie(bez wkładów) to tak max 20 stopni mniej niż na zewnątrz. Przy dzieciach stosowałem też opcję grzania (żeby np pierogi od babci utrzymać w cieple):)

Trzeba tylko pamiętać, żeby nie zostawić w aucie na noc z włączonym chłodzeniem/grzaniem na max - bo rano można nie odpalić:)

Ogólnie zadowolony jestem. W międzyczasie gdy pisałem swój post, @lendziro zamieścił także info o tej lodóweczce. Potwierdzam - nie napychać do pełna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Wrz 2019 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Polecam coś takiego: https://tinyurl.com/yxgzm5ua
Używam od 2 lat w samochodzie, mrozi ile się ustawi, nawet do -40 stopni.
Jedyna wada - słabo izolowane wieko, szybko robi się lód i wieko odstaje.
Ale usunięcie lodu trwa kilka sekund.
Płaciłem na Aliexpress 180 USD (taka cena będzie pewnie możliwa w kolejnej promocji 11.11)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lip 2022 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Nie za wiele tych podpowiedzi tutaj. Może ktoś jeszcze poleci lodówkę 30-40l., która naprawdę chłodzi a nie tylko utrzymuje temperaturę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Lip 2022 22:24 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Jesli chcesz dobrej lodowki ktora chlodzi w najcieplejsze dni to szukaj tylko kompresorowej. Tylko że to nie jest tanie rozwiązanie...
Góra
 Profil Relacje PM off
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 24 Lip 2022 22:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@maginiak https://www.facebook.com/skalnatachata/ ... 4518124756 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 16 Cze 2023 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Czy ma ktoś z Was doświadczenia z którąś z tych lodówek z Decathlonu?

https://www.decathlon.pl/p/lodowka-kemp ... R-p-310479

https://www.decathlon.pl/p/lodowka-kemp ... mc=8572258

Opinie na stronie Dacathlonu są bardzo pochlebne, ale fajnie byłoby poznać też zdanie praktyków z forum :)
Szukam właśnie czegoś w tym stylu na wyjazd do USA, bo wydaje się, że jest to dobra alternatywa w stosunku do kupienia już na miejscu tańszej "twardej sztuki" i potem pozostawienia jej tam (bo zabrać do PL byłoby mi ciężko z uwagi na kolejne loty po USA przed powrotem do kraju). Wydałbym teraz więcej, ale zakup nie będzie jednorazowy.

EDIT:
i jeszcze pytanie o wkłady do lodówki, bo kompletnie nie mam doświadczenia.... Z opisów tych lodówek powyżej wynika, że w zasadzie wkłady nie są tam niezbędne, ale na pewno polepszają ich funkcjonalność i czas chłodzenia. Problem w tym, że wkłady trzeba zamrozić, żeby spełniły swoją rolę, a nie jestem pewien, czy będziemy mieli możliwość skorzystania z zamrażarki. Pytanie więc, czym je ewentualnie zastąpić? Domyślam się, że najprościej lodem kupowanym na stacjach benzynowych lub w innych punktach. W co go wpakować, żeby woda mi takiej torby nie zalała? Są jakieś specjalne worki do na tradycyjny lód, do stosowania w lodówkach turystycznych?


Ostatnio edytowany przez tropikey, 16 Cze 2023 10:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group