Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zasady wjazdu do Grecji znajdziemy na stronie https://travel.gov.gr/#/ oraz stronie polskiego MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Temat dedykowany obowiązkowemu formularzowi PLF (Passenger Location Form) passenger-location-form-grecja,1481,153048
Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja
Informacja Ambasady Grecji o akceptowaniu potwierdzeń szczepienia przeciw COVID wydawanych przez Centrum e-zdrowia: w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436768#p1436768

Dodatkowe informacje (m.in. o zaświadczeniu o przechorowaniu koronawirusa) w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436944#p1436944

Dla osób potrzebujących wykonać test w Grecji: https://barbera-yachting.de/en/covid/te ... ons-greece

Tu można śledzić sytuację w regionach - aktualizacja mapki we wtorki.
https://covid19.gov.gr/covid-map-en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#381 PostWysłany: 04 Cze 2021 18:08 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
Dzisiaj w Atenach nikt nie sprawdzał testów i szczepień, wyłącznie rzut oka na PLF.
Pierwsza cyfra w numerze PLF chyba nie ma już znaczenia, zarówno 7 w kwietniu, jak i dzisiejsze 4 nie wysyłały mnie na test.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#382 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:34 

Rejestracja: 04 Cze 2021
Posty: 2
Czy po przylocie do Grecji kod PLF jest skanowany czy sprawdzany ręcznie? Czy test jest też w jakiś sposób skanowany czy sprawdzany ręcznie? I jak to wygląda w Polsce na lotnisku przed wylotem? Ciekawi mnie to że względu na paszport covidowy, bo nie wiem do końca czy to już działa czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#383 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:38 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Tylko patrzą czy masz, nikt go nie skanuje w Grecji, w Polsce tym bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#384 PostWysłany: 07 Cze 2021 10:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Czy są osoby, które to już sprawdziły? Zapytałem mfa.gr o okazywanie certyfikatu ozdrowienia z IKP na lotnisku.
Odpowiedź poniżej:

Załączniki:
mfa.gr.PNG
mfa.gr.PNG [ 16.13 KiB | Obejrzany 1485 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Rutras lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#385 PostWysłany: 07 Cze 2021 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
panprofesor82 napisał(a):
Info dziś z Korfu, z WMI samolot pełen, przed kontrolą bezpieczeństwa w Modlinie sprawdzane PLF oraz szczepienia/testy. Na Korfu lotnisko puste, osoby wychodzące na początku sprawdzane dokładnie, my wyszliśmy na końcu i pogranicznik już był znudzony, spojrzał pobieżnie na PLF i zapytał się o test. Po tym jak powiedziałem, że mamy certyfikaty szczepień bez patrzenia na nie machnął ręką aby nie zawracać mu głowy i przechodzić dalej. Po chwili zamknął drzwi bo już nikogo więcej nie było i zaczął delektować mrożona kawę. W mieście Korfu prawie wszyscy w maskach, liczenie klientów przy każdym sklepie. W mniejszych miejscowościach już większość ludzi bez masek. Turystów bardzo mało, większość knajp otwarta, pełne słońce ale nie męczy, woda ma 20 stopni więc można spokojnie pływać. Ogólnie fajne miejsce i czas na chillout.

Hej. Jak oceniasz sytuację na Korfu po kolejnych paru dniach?
Da się normalnie funkcjonować, zwiedzać itd czy raczej zostaje leżenie w jednym miejscu?

Jak ceny w knajpach? Wywaliło jak u nas czy jest w miarę normalnie? Podasz jakieś przykłady? :)
Z góry thx :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#386 PostWysłany: 07 Cze 2021 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@Zielony^
Na Korfu spokojnie można wszystko zwiedzać ale raczej przemieszczając się samochodem bo połączenia autobusowe są mocno pocięte. W mieście Korfu w tygodniu chodzenie raczej w maseczkach ale w weekend o wiele większa swoboda. Tak jak pisałem turystów bardzo mało. W knajpach wg mnie ceny bez większych zmian w porównaniu do poprzednich lat, mousaka lub pork gyros na talerzu 8E, duży mix dla jednej osoby 10e, pita pork gyros 2,5-3E, duże piwo w knajpie 3-3,5E.
Osobiście polecam miejscowość Ipsos, długa plaża, dojazd autobusem z Kerkyry za 1,5-2,3E który jeździ bardzo często, tanie noclegi, deptak wzdłuż morza.
Polecam tawernę o nazwie To Kastro, znaleziona przypadkiem, jedzenie super, 20 min spacerem z Ipsos lub dojazd autobusem ale naprawdę warto.
https://maps.app.goo.gl/AwTT6egp92K5Pify7
Korzystać bo mało ludzi, a bilety lotnicze w dobrych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#387 PostWysłany: 07 Cze 2021 16:31 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Korfu to dla mnie nowy synonim chillu. Zielono, ciepło i pyszne jedzenie.
Na wjeździe tylko rzut oka na testy/zaświadczenia o szczepieniach.

Turystów jak na lekarstwo, no może poza starówką.
Takich czasów do podróżowania nie było - pusto, tanio, ciepło a to wszystko jedynie o 2 godziny lotu z Polski.

Kto może, niech jedzie - na pewno nie będzie żałował!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#388 PostWysłany: 07 Cze 2021 17:11 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 3
A jak na Korfu wygląda sprawa z maskami poza stolicą, ktoś wie? Chodzenie w maskach w takich temperaturach nie zapowiada się zbyt przyjemnie, a leżenie cały czas na plaży też jest nie dla mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#389 PostWysłany: 07 Cze 2021 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@ela7778
Niby trzeba ale na tym kończy się ten wymóg w szczególności dla turystów. Należy zakładać w sklepach i komunikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#390 PostWysłany: 07 Cze 2021 21:21 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 6
Witam wszystkich podróżników.

20 czerwca wybieram się na Korfu i nurtują mnie dwie kwestie. Jak wygląda wypełnienie PLF jeżeli będę nocować w dwóch miejscach. Pierwszy nocleg 20-24.06 a drugi 24-27.06. Zagwozdkę mam też czy dziecko prawie dwuletnie (rok i 11 miesięcy) musi mieć wypełnione PLF?

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne sugestie czy informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#391 PostWysłany: 07 Cze 2021 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@Dorisss91
W PLF z.tego co pamiętam nie wpisujesz miejscowości w której będziesznmoeszkac więc poerwszy problem nie istnieje.
Co do drugiego to wypełniasz jeden PLF dla całej rodziny lub wspólnie podróżujących.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#392 PostWysłany: 07 Cze 2021 21:33 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 6
A nie wpisuje się nazwy hotelu? Jakieś miejsce pobytu należy podać, a tak się składa, że to będą dwa miejsce znacznie oddalone od siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#393 PostWysłany: 07 Cze 2021 21:35 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
wpisz nazwe hotelu w pierwszej miejscówce.
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#394 PostWysłany: 07 Cze 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Ja nic nie wpisywałem i nie było żadnego problemu, jak wypełniałem plf jeszcze nie miałem zarezerwowanego noclegu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#395 PostWysłany: 07 Cze 2021 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@Dorisss91
Tego nikt nie sprawdza, tak podali poprzednicy możesz wpisać co chcesz albo zostawić puste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#396 PostWysłany: 08 Cze 2021 10:33 

Rejestracja: 01 Paź 2010
Posty: 35
Dorisss91 napisał(a):
Witam wszystkich podróżników.

20 czerwca wybieram się na Korfu i nurtują mnie dwie kwestie. Jak wygląda wypełnienie PLF jeżeli będę nocować w dwóch miejscach. Pierwszy nocleg 20-24.06 a drugi 24-27.06. Zagwozdkę mam też czy dziecko prawie dwuletnie (rok i 11 miesięcy) musi mieć wypełnione PLF?

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne sugestie czy informacje.



Ja wypełniając w tamtym roku przy dwóch noclegach wpisywałam adres i nazwę obu hoteli, była w formularzy taka możliwość dodania kolejnych miejsc gdzie będziemy się zatrzymywać, ale rzeczywiście nie sądzę, aby ktoś zwracał na to uwagę. Mieliśmy zrobiony test wyrywkowy na lotnisku i w hotelu nikt nic nie wiedział. Podobno informują dopiero gdy komuś wyjdzie pozytywny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#397 PostWysłany: 08 Cze 2021 10:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Przypominam ze jest taki temat o PLF

passenger-location-form-grecja,1481,153048
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#398 PostWysłany: 08 Cze 2021 15:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Test wymagany będzie dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Ambasada Grecji w Polsce - Πρεσβεία της Ελλάδος στη Βαρσοβία napisał(a):
New update on travel.gov.gr regarding children from age of 6 (changing a prior reference to 5 years old).
We highlight: "As of May 14th, travelers arriving in Greece are required to have a negative PCR certificate from a testing laboratory, for a Covid-19 test taken no later than 72 hours before arrival. This test is mandatory for all tourists (including children over the age of 6), regardless of the epidemiological situation in the country of departure."
Don't forget to always consult travel.gov.gr before going to Greece The site is constantly updated.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#399 PostWysłany: 09 Cze 2021 12:14 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 38
Czy ktoś już leciał do Grecji z testem potwierdzającym obecność przeciwciał?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#400 PostWysłany: 10 Cze 2021 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Wie ktoś może jak Grecy liczą "14 dni od drugiej dawki szczepienia?"
Przykładowo przy szczepieniu drugą dawką w poniedziałek 7 czerwca oraz mając lot w poniedziałek 21 czerwca jest okej? Czy trzeba robić test?
Czy też żeby lecieć w poniedziałek to szczepienie musi być w max. niedzielę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group