Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zasady wjazdu do Grecji znajdziemy na stronie https://travel.gov.gr/#/ oraz stronie polskiego MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Temat dedykowany obowiązkowemu formularzowi PLF (Passenger Location Form) passenger-location-form-grecja,1481,153048
Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja
Informacja Ambasady Grecji o akceptowaniu potwierdzeń szczepienia przeciw COVID wydawanych przez Centrum e-zdrowia: w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436768#p1436768

Dodatkowe informacje (m.in. o zaświadczeniu o przechorowaniu koronawirusa) w tym poście viewtopic.php?f=1481&p=1436944#p1436944

Dla osób potrzebujących wykonać test w Grecji: https://barbera-yachting.de/en/covid/te ... ons-greece

Tu można śledzić sytuację w regionach - aktualizacja mapki we wtorki.
https://covid19.gov.gr/covid-map-en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#201 PostWysłany: 02 Paź 2020 11:46 

Rejestracja: 02 Paź 2020
Posty: 4
Mam lot na za tydzień.
Dwie osoby w dwie strony lot z walizkami 400 zł.
Apartamenty teraz widziałam są tanie. ~600 zł na tydzień w Atenach.

A test kosztuje ~500 zł za osobę. To się nie kalkuluję.
Na Cyprze można chociaż na miejscu za 60 euro. A w Egipcie 30 dolarów.

Mogli wprowadzić testy pod koniec października z jakimś wyprzedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#202 PostWysłany: 02 Paź 2020 11:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Są testy tańsze niż 500 pln

A na Cyprze nie poleci się beż testu ^^


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Paź 2020 11:59, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź nieco przesadna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#203 PostWysłany: 03 Paź 2020 13:54 

Rejestracja: 02 Paź 2020
Posty: 4
A co jeśli ktoś (Polak) pracuje na terenie Niemiec i stamtąd by leciał?
Ja to rozumiem tak, że testy dotyczą lotów z terenu Polski i dotyczą wszystkich, co z naszego kraju lecą bez względu na narodowość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#204 PostWysłany: 03 Paź 2020 14:24 

No tak. Coś pozmieniali , przynajmniej mi się tak wydaje. To że leci sie np. z Berlina czy Wiednia nie ma znaczenia. W obu przypadkach trzeba wypełnić PLF i tu zaczyna się myk. Jak wpiszesz dokładnie swoje dane osobowe i adresowe w Polsce i zaznaczysz że lot bedzie przed 13 paż. wyrzuci ci system i nakaże wykonanie testu. Po tej dacie przechodzi normalnie. Jeżeli zaznaczysz lot przed 13 paż i wpiszesz dane adresowe np. z Niemiec to przejdzie normalnie. To jest ten myk.

Teraz jak te myki wykasować z PLF? bo nie mogę znaleźć opcji


Ostatnio edytowany przez Abcn, 03 Paź 2020 15:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#205 PostWysłany: 03 Paź 2020 15:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
A może ci Grecy nie są tacy głupi.
Bo co z tego, że niby u nas jest mniej zakażeń niż w Austrii, skoro to są tylko dane oficjalne.
A każdy sobie doskonale zdaje sprawę, że stan faktyczny, to kilkukrotnie więcej, więc możemy mieć w rzeczywistości ze dwa razy tyle przypadków co w Austrii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#206 PostWysłany: 03 Paź 2020 15:41 

@akot Pomijając sprawę "śmieci" to napisałem że z Austrii lub Niemiec wypełnia się PLF i system nie wymaga określenia czy przebywało się 14 dni bo kto to sprawdzi. Robiłem symulacje trzykrotnie i we wniosku na kod powpisywałem sobie te opcje. Niby dlaczego nie mam prawa wjazdu do Grecji bo jestem obywatelem polskim??
To mija się z ze wszystkim. Mogę pracować w Berlinie ,mieszkać w wynajętym na 2 miesiące mieszkaniu a na weekend z nudów wyskoczyć do Aten. I co ? nie mam prawa wjazdu.. Litości
Góra
 PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#207 PostWysłany: 03 Paź 2020 17:08 

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 15
Mam pytanie do forumowych wyjadaczy.

Mamy lot w następną niedzielę 11.10 wieczorem z Chopina -> Korfu (WizzAir)
Powrót 22.10 z Korfu -> Modlin (Ryanair)
Podjęliśmy decyzję, że spróbujemy wykonać test i polecieć na wyczekany urlop.
Jak myślicie jakie są szanse, że przewoźnicy odwołają loty? Bo najgorszy scenariusz to wyrzucić 450zł za test w piątek rano, a w sobotę dowiedzieć się, że lot został odwołany. No ale wiadomo, teraz nic nie jest pewne.

Nie wiem w ogóle jaka jest polityka tanich przewoźników (zawsze lecieliśmy pełnymi albo prawie pełnymi samolotami) z odwoływaniem lotów. Jeśli jakiś kraj zakazuje lotów to wiadoma sprawa, ale co w przypadku zaostrzenia obostrzeń (tak jak tutaj: -obowiązkowe testy) Gruchnęło info, że biura odwołały swoje wyjazdy. TUI, Itaka i Rainbow mają specjalnie wyczarterowane samoloty czy po prostu "czarterują miejsca" u tanich przewoźników i czy może to mieć wpływ na odwołanie lotu?
Wyklikując sobie wybór miejsc w samolocie do Korfu: zajęte 58 miejsc (na 233) do Modlina: zajęte 39 miejsc (na 195). Nie mam pojęcia czy ma to jakiś wpływ na ewentualne odwołanie lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off
Magda Mag lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#208 PostWysłany: 03 Paź 2020 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Teraz nie odwołają bo by się załapali na EU261, wprowadzenie obowiązku testów nie jest chyba "okolicznością nadzwyczajną", raczej jak do piątku lot będzie utrzymany to się w niedzielę odbędzie...

Mylę się? To pytanie do wyjadaczy) :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#209 PostWysłany: 03 Paź 2020 19:45 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
IMO nie jest to okoliczność nadzwyczajna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#210 PostWysłany: 03 Paź 2020 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Tylko miałabym obawy o powrót...bo to już mogą odwołać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#211 PostWysłany: 04 Paź 2020 09:55 

Rejestracja: 08 Sie 2017
Posty: 15
Czemu tak myślisz? Chyba prędzej zakażą lotów z Polski, niż w drugą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#212 PostWysłany: 04 Paź 2020 10:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@Smyku6 Jak nie polecą z Polski to powrotów też nie będzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#213 PostWysłany: 04 Paź 2020 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Obecnie tanie linie jak robią zmiany siatki (co dzieje się dość często) niezwiązane bezpośrednio z zakazem lotu, robią to z wyprzedzeniem co najmniej 14 dni. Można więc przyjąć, że loty na dwa tygodnie do przodu są raczej bezpieczne,
no chyba że w tym czasie wpadnie zakaz ale to akurat w przypadku lotów z/do Grecji jest mało prawdopodobne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#214 PostWysłany: 04 Paź 2020 11:10 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2904
złoty
Trochę nie rozumiem użalania się @akot
Czasy są jakie są i podróżowanie w tej chwili niesie z sobą różne elementy ryzyka. Z drugiej strony mam możliwość zwiedzania pewnych miejsc dużo taniej i często w warunkach VIP, bo jest pusto
Decydując się teraz na podróż trzeba być świadomym tego, że może nie wylecimy, albo wylecimy i nie wrócimy.
Sam korzystam i latam tam gdzie można, ale wybieram kierunki tak aby jakoś móc wrócić drogą lądową z dnia na dzień. W Grecji byłem dwa razy we wrześniu i jeden wylot był planowany z drugą połówką, ale, ze względu na możliwość 14 dniowej kwarantanny przy pozytywnym teście na przylocie, poleciałem sam.
Na lotach do Aten z Wrocławia, którymi leciałem, byli obecni Czesi, którzy wcześniej nie mogli latać od siebie - bo nikt im wcześniej nie zabraniał latać z Polski bez testu. Obecnie Grecy, wbrew temu co piszesz, nie zabraniają latania Polakom tylko:

Cytuj:
Passengers of flights from Bulgaria, Romania, UAE, Malta, Belgium, Spain, Albania, North Macedonia and Hungary (as of September 16, 2020 until October 12, 2020) from Czech Republic (as of September 28, 2020) and Poland (as of October 3, 2020) to Greece will be required to have a negative molecular test result (PCR) for COVID-19, performed up to 72 hours before their entry to Greece.
This does also apply to Greek citizens, permanent residents of Greece and travelers for essential professional reasons. Travelers should be laboratory tested with RT-PCR of oropharyngeal or nasopharyngeal swab.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#215 PostWysłany: 04 Paź 2020 23:04 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
@Chupacabra - nie wprowadzaj czytelników w błąd. Spróbuj wypełnić grecki dokument lokalizacyjny . Temat wjazdu osoby mieszkającej na stałe w Polsce z innego kraju konsultowałem z Ambasadą Grecji w Warszawie. Nie ma możliwości wjazdu z innego kraju bez wymogu wykonania testu wymazowego. Jest jeden wyjątek- przybywanie przed wjazdem do Grecji przez min.14 dni w kraju uznanym przez Greków za bezpieczny np. w Austrii gdzie ilość zachorowań w przeliczeniu na 1000 mieszkańców jest ponad 2 razy wyższa niż w Polsce. Takie jest stanowisko oficjalnego przedstawicielstwa Grecji w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#216 PostWysłany: 04 Paź 2020 23:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7927
HON fly4free
No i Czesi wspomnieni przez @Chupacabra pewnie deklarowali, że przebywali w Polsce i lecieli. Kto to wszystko i jak będzie weryfikował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#217 PostWysłany: 05 Paź 2020 00:19 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2904
złoty
akot napisał(a):
@Chupacabra - nie wprowadzaj czytelników w błąd. Spróbuj wypełnić grecki dokument lokalizacyjny . Temat wjazdu osoby mieszkającej na stałe w Polsce z innego kraju konsultowałem z Ambasadą Grecji w Warszawie. Nie ma możliwości wjazdu z innego kraju bez wymogu wykonania testu wymazowego. Jest jeden wyjątek- przybywanie przed wjazdem do Grecji przez min.14 dni w kraju uznanym przez Greków za bezpieczny np. w Austrii gdzie ilość zachorowań w przeliczeniu na 1000 mieszkańców jest ponad 2 razy wyższa niż w Polsce. Takie jest stanowisko oficjalnego przedstawicielstwa Grecji w Polsce.

Jeśli ktoś kogoś wprowadza w błąd, to co najwyżej Hellenic Republic General Secretariat for Civil Protection, bo tekst, który wkleiłem pochodzi z ich strony.
Co się tyczy wątku austriackiego - nie znamy powodu, czemu tak jest. Może Polaków podróżujących ostatnio było na tyle więcej i np. tych wyrywkowo badanych było proporcjonalnie więcej pozytywnych, że Grekom nie opłacało się już opłacać im kwarantanny? Loty z Francji, bez testów, są dalej dozwolone a tam przypadków jest jeszcze więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#218 PostWysłany: 05 Paź 2020 10:26 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Wpisując adres w Polsce musisz mieć zrobiony test. Jak byś mieszkał w Niemczech i podał adres niemiecki byś go nie musiał robić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#219 PostWysłany: 05 Paź 2020 10:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Przypominam, ze fałszowanie PLF grozi mandat do 5000 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja post-covid
#220 PostWysłany: 05 Paź 2020 10:58 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Zwłaszcza powinny uważać osoby, ktore juz były w Grecji i wpisywały poprzednio polski adres w formularzu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 777 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group