Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Gru 2017 07:55 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Witam,
za 3 tygodnie lecę do Meksyku na 3 tygodnie. W zarysie plan wygląda tak:
MEKSYK
Mexico city – Teotihuacan- (OXACA czy PALENQUE?)- San de las casas
2.GWATEMALA
Jezioro Atitan- Antigua- Wulkan Pacaya – Tikal – Flores ?
JEZIORO, WULKANY
3.BELIZE
Belize City- Caye Culker (Blue hole)
STUDNIA, PLAŻA
MEKSYK Jukatan
Tulum – Chitchen Itza – (Coba)- Merida – Uxmal – Mayapan
ZABYTKI, CENOTY, PLAŻE,

Czy ktoś wie najlepiej przekroczyć granicę i jak to naprawdę wygląda? I czy może odpuścić Belize i od razu na Jukatan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 23 Gru 2017 09:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Granica między Gwatemalą, a Meksykiem jest czysto teoretyczna. Nie widać urzędników i to podróżny musi ich szukać, by uzyskać pieczątkę. Jak nie chce, to może jechać bez niej ;)
Miejscowi przekraczają ją, jak przejście przez jezdnię.
Mnie było nie po drodze Belize, wiec nie mam zdania, ale znajomi bardzo chwalili sobie to miejsce, ze względu na piękne plaże.
Ponoć najdroższy kraj regionu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Gru 2017 08:01 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
dzięki za odpowiedź. Może doradzisz jeszcze do wybrać OAXACA czy Palenque ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Gru 2017 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Już pisałem wcześniej - wybrałbym Palenque i San Cristobal.
Ja korzystałem z transportu Palenque - Flores (Tikal) - bez problemów załatwionego w byle jakim biurze podróży w Palenque. Przetransportują Cię jak paczkę - z hotelu auto, potem był przerzut na busa - później łodzią po Usumacincie - i dalej autobus do Flores - całość trwa kilka godzin. Płaciłem 20 $ ale cena pewnie wzrosła bo dawno byłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Gru 2017 17:38 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4036
złoty
Ciężko wybrać, bo Oaxaca i okolice tez bardzo ciekawe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Gru 2017 10:48 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Granice cd.:) z San Cristóbal de las Casas chcemy dalej do Antigua - i gdzie jest najbliższa granica z Gwatemelą? bo z PALENQUE znalazłam ale to bliżej do Tikal ... i to trochę burzy mi plan i oczywiście czas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2018 16:54 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 12
Loty: 37
Kilometry: 115 425
Może ktoś wie jak wygląda sytuacja z wynajmem samochodu w Meksyku dokładnie w Mexico City po czym przekroczenie granicy z Gwatemalą->Belize->Meksyk(Cancun) i tam oddanie auta. Wiem, że oddanie auta w Meksyku na dwóch różnych krańcach jest możliwe.
Przejrzałem różnie strony i głównie są opinie z okolic 2011 roku że ciężko jest przekroczyć wynajętym autem granice. Czy coś się zmieniło w tej kwestii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2014
Posty: 9
Jestem w miarę na bieżąco bo ostatnio robiłem rezerwację auta. Nie znalazłem żadnej wypożyczalni, która nie naliczałaby sobie kosmicznej kwoty za wypożyczenie auta w MEX a oddanie w CUN. Kosmicznej tzn przynajmniej ok 600 - 800 dolarów. Widziałem też 1800 dolców (liczą odległość między punktem wypożyczenia i oddania). Jeśli nawet znalazłem ofertę bez One Way to w regulaminie było napisane, że wypożyczalnia może ją naliczyć (wolę nie ryzykować takiego kosztu). A co do przekroczenia granicy gdzieś widziałem, że w wypożyczalni biorą sobie dodatkowo za to 150-200 dolarów (tego akurat nie jestem pewien bo nie planuję takiego manewru).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Sty 2018 11:48 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 12
Loty: 37
Kilometry: 115 425
Dzięki za radę w takim razie będę musiał jakoś zmodyfikować częściowo plan bo fundusze na takie dopłaty nie pozwolą. A wiecie może jak można dostać się do Tikal z półwyspu Jukatan ? Osobiście będę próbował autem ale plan B jakiś musi być :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Sty 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
ja jeszcze podpowiem co do przekraczania samochodem granicy - to też nie jest takie easy i sa dodatkowe opłaty (dane na 2015 r):
- 336 pesos opłata wyjazdowa z meksyku
- za wjazd meksykanskim samochodem do gwatemali wypozyczalnia zczardżowała nas 160 USD, to opłata zza notarialne pozwolenie wjazdu (tzw. affidavit), które w dodatku trzeba sobie we własnym zakresie skserować i ksero zostawić na granicy
- 30 usd za obowiazkowe ubezpieczenie na czs pobytu w belize (naklejka na szybe samochodu)

my jechaismy od drugiej strony, tzn. od jukatanu przez belize do gwatemali; tu realcja ze szczególami technicznymi meksyk-belize-gwatemala,210,63536

w Twojej sytuacj chyba jednak zdecydowałabym się na podróż srodkami komunikacji miejskiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Sty 2018 14:17 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 12
Loty: 37
Kilometry: 115 425
Super relacja, na pewno mi to sporo ułatwi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Sty 2018 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Cancun - Flores np. http://marlinespadas.net/index.html

"OUR ROUTE IS DIVIDE IN CHETUMAL, MEXICO.
YOU CAN BUY ON THIS SITE: IF YOU GO FROM CANCUN TO FLORES, 1 TICKET FROM CANCUN TO CHETUMAL, AND THE 2ND. TICKET FROM CHETUMAL TO FLOWERS."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group